Një lajm i publikuar me dt 4 tetor 2010 në Gazetën Tribuna (Në versionin e saj Online) më tërhoqi vëmëndjen pasi flitej për një bashkëpunim të mundshëm ndërmjet Shqipërisë me gjigandin e webit Google! Nga artikulli në fjalë po ju sjell disa nga prononcimet e bëra nga Zv/Ministri Ferdinand Poni (i cili është prononcuar për [...]

Si do te bashkepunoje Shqiperia me Google? shkruar tek: eklipsi.com

2 Komente

"ekzistojnë të gjitha kushtet dhe jemi në prag të fillimit të bisedimeve me kompaninë e internetit Google, në mënyrë që të dhënat elektronike të adresave të qytetarëve, të mund të transportohen edhe në këtë Web”.

 

O zot, c'fare injorantesh drejtojne ne ate vend. As nuk e di c'fare eshte google dhe do me te bej ekspertin.  Shif si i referohet google = web.

Shteti i Masaçusets ketu ne Amerike pak kohe me pare nxorri ligjin per rruajtjen e informacioneve private, ku si "Personal Identifiable Information" futet edhe emri dhe mbiemri i individeve, ndersa Poni dashke te veje ne databases te google, edhe adresat e njerezve.

Ne c'kuptim do t'i jape adresat google?

Mos e ka per google street view? Do te ishte fantastike.

Edhe gjetja e nje adrese me saktesi, do te ishte fantastike, sic funksionon ne gjithe vendet perendimore. Por emrin tim nuk e vendos dot me detyrim ai te shkruar ne harte, keshtu qe lajmi duhet te jete keqkuptuar nga shkruesi.

Besoj se e ka fjalen qe ti shkruan adresen e sakte te fusha e kerkimit dhe google maps shkon drejt e te vendi, me te lexuar adresen, sic funksionon gjithandej.

Ka njeri deklaraten origjinale te ministrit?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).