Tani kemi mundësinë të shikojmë sistemin tonë diellor dhe lëvizjen e planetëve direkt nga kompjuteri ynë. Mund të zgjidhni si sistemin Copernician heliocentrik (dielli në qendër) ose atë Tychonian gjeocentrik (toka në qendër). Gjithashtu nëse dëshironi të shikoni pozicionin e palentëve në një datë të caktuar mund të vendosni datën dhe ta shikoni atë! Disa [...]

Sistemi diellor, planetet dhe orbita e tyre! shkruar tek: eklipsi.com

1 Komente

rrofshi.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).