Autor: Arian Leka Katër vjet më parë, teksa lexoja romanin “Unë jam e kuqja”, m’u krijua bindja se kisha njohur jo vetëm personazhet, por edhe autorin e veprës, ndaj nuk më mbetet tjetër veçse t’i uroj shkrimtarit Orhan Pamuk rikthimin në gjuhën time përmes librit ‘Stamboll – kujtime dhe qyteti’ e sakaq [...]

3 Komente

Titulli eshte shkruar padashur keq? Mos duhet "prej ku duket se nuk ndodh asgje?"  Sepse stonon me "shtepia e librit." smiley

Me kenaqi ky shkrim. Bukur vertet.

shkrim shume i kendshem,

i cike me shume se duhet supozim per ate qe ka menduar Pamuk, por prape i kendshem.

Ajo historia e poeteve te Beratit , mbase duhet postuar tek tema e Katun(d)arizmit smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).