Të gjithë jemi joshur nga slogani i famshëm i rrjetit VOIP më të rëndësishëm të internetit, Skype : ” Të telefonosh falas nga web-i.” Por në fakt sipas revistës GDOWEEK kjo s’është gjë tjetër përveç se një përrallë metropolitane. Ajo çfare përdoruesit e këtij shërbimi marrin në të vërtetë falas, nëse përjashtojmë tarifen mujore të abonimit në [...]

1 Komente

me vjen keq, por ky eshte nje kendveshtrim shume i percipte smiley

Revista duket sja ka fare haberin VOIP-it dhe benefiteve te tij, po kshu dhe perkufizimit te 'falas'

VOIP duhet pa si nje alternative qe ja vlen ta shfrytezosh nese eshte rasti, dhe duhet me pas parasysh qe sektori i telekomunikacionit bazohet ne ekonomite e shkalles

Per me tutje, konsumatorit i duhet shpjegu se impakti pozitiv i VOIP ne jeten e tij nuk shifet vetem ke fatura e telefonatave personale, por eshte me shume se aq.

nejse se shkon gjate ....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).