Cobain, 5 prill 1994 Speaking from the tongue of an experienced simpleton who obviously would rather be an emasculated, infantile complainee. This note should be pretty easy to understand. All the warnings from the punk rock 101 courses over the years. Since my first introduction to the, shall we say, ethics involved with independence and [...]

5 Komente

falemnderit tc. 

me kujtohet prilli 94 dhe nje leter gjithe ngasherime e pay-pales sime angleze. hehe, ne ate kohe kurti per mua ishte ai qe kishte bere te vuante pay-palen time.

ne kete leter kurti sikur kthehet prape ne fetus.

E lexova e rilexova dje me kujdes kete leter, per here te pare. Me habit sa i brishte ka qene ne ate moment te jetes se tij. Vetvrasje duket gati e paevitueshme!

 Des, kjo eshte letra e lamtumires, dmth letra qe e shkroi ne minutat para se te vriste veten, vendimi ishte marre kur e shkroi kete! Me te vertete te ben shume pershtypje...

Po, vertet. E me ben pershtypje sepse nuk gjen ato gjera qe mund te gjenden ne letra te tilla, tip jeta eshte e shemtuar etj etj. Cobain ne thelb thote qe nuk arrin dot te jetoje me me veten e tij duke pare se nuk provon me entuziasem gjate koncerteve. Kjo me habit!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).