nga Epiriot Lyss-i jep informacione të sakta për politikat e filmit në Shqipëri edhe pse rrëfen se nuk ka qenë i profesionit. Rrëfej se as unë nuk i përkas këtij profesioni, por rrethanat e deshën që t’i njihja nga brenda disa prej praktikave të këtij institucioni, ndër më të çuditshmit e diktaturës së proletariatit. Nga eksperienca ime [...]

1 Komente

Ne kohen e diktatures prodhoheshin vertet shume.Udheheqja e kuqe investonte shume per filmat qe te gjitha temat i benin jehone diktatures se proletariatit,diktatorit dhe nenes parti.Qe te publikohej nje filim duhet te kalonte ne siten e partise.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).