Një platformë e mrekullueshme për të dubluar videot në internet bazuar në “open standarts”. Falas dhe pa nevojën e shkarkimit të ndonjë programi të veçantë. Mjafton të shtoni kodin “embed” të videos që dëshironi. Dërgoni videon tuaj, përkthejeni, pastaj ju ofrohet një kod embed të cilin mund ta vendosni në faqen tuaj. Pasi faqja të [...]

UniversalSubtitles perktheni, dubloni te gjitha videot tuaja lehtesisht shkruar tek: eklipsi.com

4 Komente

 Eklipso.

 

I lezetshem ai "energy saving mode" qe ke ne faqe, sidomos duke pas parasysh faktin qe jane hap portat e hidrocentaleve smiley

 

P.S Sa per punen e titrave nuk ka asnje si subtitle workshop smiley

 Ka nje ndryshim nga programet e ndryshme si ai qe thua ti, ne kete rast nuk ka nevoje per program fare, gjithçka eshte ne web.

Ideja eshte qe nese dua te vendos subtitles per nje video qe eshte e hostuar (nuk kam nevoje ta shkarkoj, te vendos perkthimet, ta bej upload serish) si psh ne YouTube mjafton te bej paste linkun tek "UniversalSubtitles" dhe te vazhdoj me punen... + ke avantazhin qe dikush mund te jape kontributin e tij per te permiresuar perkthimin. smiley

I pashe titrat. I lezetshem por titrat mu duken paksa si jocilesore dmth pak si me katrore, sikur ishin me rezolucion te ulet a dicka e tille. Apo e ka fajin celi im?

 Nuk e kam provuar me cel ne kompjuter duken mire. Tani sa e kane hapur me duket dhe do i rregullojne keto gjera eshte e gjitha pune vullnetare e tyre dhe me terhoqi me shume.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).