Varfëria e diskursit Agon Hamza Filozofi francez Gilles Deleuze shkruante se problemi kryesor nuk është vetëm me përgjigjet e gabuara, por – dhe kjo është shumë më e rëndësishme – ka edhe pyetje të gabuara. Në traditën e ‘kritikës së ideologjisë’, “pyetjet e gabuara” quhen ideologji. Ose, thënë ndryshe, pyetjet e gabuara paraqesin njërën nga [...]

1 Komente

 Me pelqeu artikulli. Do isha kurioz te dija cfare do keshille do te jepnit per te dale nga gjendja e Republikes se Bananes ku ndodhet aktualisht Shqiperia.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).