Vetëvendosja përkundrejt vetëdeklarimit Arlind Qori Nëse cektisht mendohet situata e ligjërimit politik shqiptar do të vërehet një farë paralelizmi midis frymës vetëvendosëse që vjen prej përpjekjes politike të popullit shqiptar në Kosovë dhe mbrojtësve të regjistrimit të kombësisë dhe fesë përmes vetëdeklarimit në Shqipëri. Në fund të fundit, a nuk kërkohet në të dyja rastet [...]

1 Komente

e kishe bere nje cike terkuze  o qori, po ama atij 'qorrit' tjeter i fute nja dy 'dacka' kozmopolitane ama

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).