Shkodra, Oboti, Dajci edhe shumë fshatra e komuna në veri të Shqipërisë vazhdojnë të zgjerojnë hartën e zonave që ndodhen nën ujërat e dala nga lumejtë apo nga liqenet.

Kryeministri Berisha në një mbledhje qeverie ka bërë të ditur shkakun e këtyre përmbytjeve. Prej shumë kohësh Këshilli i Ministrave.org po studion me kujdes profecitë e Shën Doktorit një doktor historik siamez që ka jetuar në vitet 2010 P.S. (para Saliut).

Falë ndihmës së pakursyer të prof.dr.kriptolog Sali Berishës, stërnip i Shën Doktorit u bë e mundur transkriptimi me sukses i profecive të tij ku është zbuluar se këto fatkeqësi natyrore ishin të parashikuara.

Në librin e profecive, faqe 55 shkruhet:

Këmbëgjati i kuq do të përdhosë festën e shenjtë

Tempulli blu do të mbulohet me turp

Andaj, lotët tanë do të mbulojnë Shqipristanin

Deri sa Këmbëgjati të gjunëzohet


E përkthyer nga doktorrishtja në shqip do të thotë:

Edvin Rama nuk zbukuroi qytetin dhe prishi festën

Tirana blu e kryeministrit historik siamez Berisha mbeti në mëshirë të fatit

Do përmbys Shkodra, Oboti, Dajci e ctë më dalë përpara

O të japë dorëheqjen Rama ose do të përmbys Ballkanin

Përndryshe do besoj se je i tredhur

Ky mallkim hyn në fuqi menjëherë

Pra shihet qartë se Edvin Rama duke mos zbukuruar Tiranën me rastin e festave ka zemëruar perënditë, zotat të cilët e bekuan Shqipërinë me anëtarësim në NATO, rritje rrogash, pensionesh dhe liberalizim vizash.

Kryeministri Berisha i kërkon Edvin Ramës të japë dorëheqjen pasi Shën Doktori ka parashikuar se Shqipëria do të ketë jo vetëm përmbytje por nëse Rama mbetet në krye të bashkisë, shumë shpejt do të jkemi edhe epidemi kolere, malarje, etj.

2 Komente

Pra shihet qartë se Edvin Rama duke mos zbukuruar Tiranën me rastin e festave ka zemëruar perënditë, zotat të cilët e bekuan Shqipërinë me anëtarësim në NATO, rritje rrogash, pensionesh dhe liberalizim vizash.

 duhet te fillonte me  "sic **het qarte"

p.s. it's not weird to find it sexy (erla saying this) is it? :O

smiley

keta jane te 10-m me ter men. "BC" => Para Saliut, thote... lool...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).