Zhvillimi i privatizimit Albin Kurti Politikanë vendës e ndërkombëtarë thonë që ndërmarrjet publike duhet të shiten meqë po vjedhen. Ky është dorëzim i shtetit para hajnave. Meqë nuk qenka e mundur të ndalen hajnat, u dashka ta shesim atë që hajnat patjetër do ta vidhnin! Por, a nuk e konfirmon mu kjo qasje privatizimin si [...]

1 Komente

Ndalojeni para se te jete vone se na u be Chavezi i Kosoves. Ne te gjithe duam qe ekonomikisht te behemi si Amerika, Anglia apo vendet nordike, ky do te na beje si Venezuela ne punim e siper nga Chavezi. Po kohen e shtetezimit te ekonomise ne e kemi kaluar ne kurriz, nuk ka shqiptare, perfshire dhe komunistet e mocem qe e duan perseri ate sistem. Ai ishte nje deshtim i vertete, qe pervecse mjerimit ne menyre te barabarte nuk solli gje tjeter per njerezit. Prona private, tregu i lire, sipermarrja private dhe e lire aktualisht jane gjerat qe japin zhvillim dhe nga keto perfitojne te gjithe shtresat e shoqerise. Jo po do behet politika nga bashkimet profesionale. Qytetari racional sot-per-sot vendos vetem duke u nisur nga interesi i tij personal se pari.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).