Tema e numrit të fundvitit të revistës së vetme financiare në vend – Monitor, trajtonte zhvillimin e industrisë/biznesit të shërbimeve online në Shqipëri. Ndonëse Shqipëria është ende larg niveleve të krahasueshme me vendet e zhvilluara, - rritja e penetrimit të internetit në vend, - shtimi i përdoruesve me akses online, si dhe - shtimi i [...]

5 Komente

Penetrimi me akses online eshte shume i rendesishem per zhvillimin dhe asocimin e Shqipris.

Hajde shqipe qe perdor Shtepia e Librit hajde...akses, penetrim, ueb, jo po kane dhe si synim promovimin e gjuhes shqipe.

 Dhe shtepi libri, pale. si nuk ju fal pak IQ ky pruresi peshk i kesaj shtepie se na ka thene qe ka iq te larte fare. Ky IQ-madhi , si nuk i meson keta miqte e tij si ta shkrujne gjuhen e paster shqipe. Sic duket IQ i punon vetem me fjale te huaja dhe  si te promovoje ''shtepine e famshme te librit'' ne peshk.

meqe BE-ja nuk na e pranoi kandidatuten  une them te bejme kerkese per antaresimne bashkimin afrikan pasi besoj se i plotesojme kushtet  -rroga afrikane ,anglishtja po behet gjuhe zyrtare  ,vetem me ngjyren mund te kemi pak problem  ,por me nje qendrim me te gjate ne diell  dhe diplomacine kuvendore te zhozit  mund te integrohemi ,se ne fund te fundit ca ka Liberia me shume se ne

@Kristida, te faleminderit per verejtjen sepse besoj qe eshte me vend. Shpresa ime eshte qe do na mirekuptosh pasi po perpiqemi qe ta risim ndergjegjesimin e shqiptareve per librat ne shqip, jo thjesht gjuhes por kultures dhe botekuptimeve te ndryshme nepermjet gjuhes shqipe.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).