Postimet e muajit Janar 2015

Seksioni Autori Postuar nga
Vjenë, interpretohen pjesë shqiptare në koncertin e Vitit të Ri 1/1/2015 84 komente Muzikë admin
Shëmtia nën të bukurën Eifel 1/1/2015 57 komente admin
Viti i Ri 2015 në errësirë, OSHEE: Ndjesë qytetarëve, jemi në terren 1/1/2015 13 komente Shtypi admin
Shëmtia nën të bukurën Eifel 1/1/2015 admin
Letra e një infermiere për Edi Ramën 1/2/2015 224 komente Kryesore kapo
Zhgënjimi i madh televiziv i këtij viti 1/2/2015 52 komente Media, Shtypi Mira Kazhani admin
Fotoreportazh: Torovica, kafshatë që nuk kapërdihet 1/3/2015 114 komente Reportazh Gent Shkullaku admin
Çfarë nxjerr Deti 1/3/2015 22 komente Mjedisi, Video Blendi Salaj Blendi Salaj
Shpend Ahmeti shpallet kryebashkiaku i muajit janar 2015 1/3/2015 21 komente Kosova, Shtypi redcarpet
Dallimet mes Veriut dhe Jugut të Evropës 1/3/2015 20 komente Bota Christoph Hasselbach admin
Picturephone (e ardhmja e telefonave) 1/3/2015 1 komente gjergji
INSTAT: “Shqipëria, vend emigrantësh” 1/4/2015 106 komente Sociale Keti Bicoku village-bey
Rrapua 1/4/2015 19 komente Letërsi Emigranti Anonim
6 Dëshirat e mia për vitin 2015. 1/3/2015 3 komente admin
Roaming around Italy 1/4/2015 admin
Roaming around Italy 1/4/2015 admin
Mësuesit që nuk kanë paguar energjinë, sot mbeten pa punë 1/5/2015 328 komente Shtypi admin
Por ja që paska ndodhur… 1/5/2015 172 komente Opinion, Shtypi Mira Kazhani admin
Gëzuar zysh..! 1/5/2015 89 komente Ina Kasimati admin
Cila eshte receta juaj "dore me nji"? 1/5/2015 45 komente Gaia
Kritikë dhe kritikë 1/5/2015 11 komente Opinion, Politikë, Shtypi Sokol Shameti admin
Nuk e ka fajin spitali… 1/5/2015 8 komente admin
Kujtimet e Hajredin Bej Cakranit 1/5/2015 4 komente Intervistë, Shtypi Fatmira Nikolli aurontare
Brrrrrr, It’s Cold In Here 1/5/2015 3 komente admin
Sekretet e një jete të lumtur, sipas Leon Tolstoit 1/5/2015 1 komente Personazh Roman Krznaric admin
Brrrrrr, It’s Cold In Here 1/5/2015 admin
Kritikë dhe kritikë 1/5/2015 alisat
Mbyllet dosja Imami për reklamat. Qeveria tërhiqet përfundimisht nga akuzat për ish-ministrin e Mbrojtjes 1/6/2015 102 komente Politikë admin
Euro e dobët: shans apo rrezik? 1/6/2015 12 komente Ekonomi, Shtypi Hilke Fisher admin
Përkujtohet sot ditëlindja e Fan Nolit 1/6/2015 8 komente Kulturë, Shtypi admin
Kosova dhe Shqipëria në katër pamje 1/6/2015 3 komente Esse Mehmet Kraja admin
NYE in Shqiperi 1/6/2015 admin
Barra e njeriut të varfër 1/6/2015 admin
Ali Pasha, një histori pa kohë, për shqiptarin pa një varr 1/6/2015 Shtepia e Librit
Barra e njeriut të varfër 1/6/2015 admin
NYE in Shqiperi 1/6/2015 admin
12 të vrarë në zyrat e revistës satirike Charlie Hebdo në Paris 1/7/2015 487 komente Bota Blendi Salaj
Vendosni diçiturën - 178 1/7/2015 59 komente Diçitura admin
Partneriteti Publik Privat - Risia e vitit 2015! Idetë e biznesit, një ndihmesë e madhe për përmirësimin e procesit 1/7/2015 36 komente Ekonomi, Politikë, Shtypi Arben Ahmetaj wasabi
Pamje të rralla gjatë rrethimit të Shkodrës nga serbo-malazezët 1/7/2015 17 komente Histori, Video Flamur Maxharri village-bey
Gjykata e Lartë, Nishani i përgjigjet shumicës 1/6/2015 9 komente Politikë, Shtypi admin
Sixpack 1/6/2015 7 komente Përrallë nga e kaluara Gogo Zhare Anonim
Nuk ka gjë më të thellë se ajo që duket në sipërfaqe 1/7/2015 4 komente Pa Kategori E. Xh Natën Ditë
Me erën e qumështit të nënës 1/6/2015 3 komente Feja, Shtypi Kim Mehmeti admin
Një urra për hiçmarrëveshjen 1/7/2015 1 komente admin
Një urra për hiçmarrëveshjen 1/7/2015 admin
The new obscurantism 1/7/2015 admin
Albania OTC 1/7/2015 admin
The new obscurantism 1/7/2015 admin
Dy të dyshuarit 1/8/2015 327 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
Umberto Eco: Jemi në luftë. ISIS është nazizmi i ri 1/8/2015 47 komente Opinion Paolo Di Stefano admin
Basha me Fleckenstein: Nuk do të ketë zgjedhje me këtë hartë 1/8/2015 15 komente Politikë, Shtypi admin
Pesë sfidat e mëdha të Obamës në Lindjen e Mesme në 2015 1/8/2015 14 komente Bota, Shtypi Xhonatan Markus wasabi
Rënia e çmimit të naftës, përfitimet i ka marrë Qeveria jo konsumatorët 1/8/2015 4 komente Ekonomi, Shtypi admin
Sezoni i ri, “Suor Angelica” rikthen Ermonela Jahon në TKOB 1/8/2015 Art, Shtypi Alda Bardhyli admin
Studimi – Në perëndim, shkrimtarët kanë frikë se “mbikëqyren” 1/8/2015 Shtepia e Librit
tralala-ja që po dëgjon - 50 1/9/2015 372 komente olsi
2 të vrarë në situatën e dytë me pengje në Paris 1/9/2015 311 komente Blendi Salaj
Ëndërr 2015 1/9/2015 64 komente Edi Rama admin
Kërcënimi i Bashës, deputetja e PD ngre padi te Krimet e Rënda 1/9/2015 24 komente Shtypi kapo
Rrencat 1/9/2015 1 komente admin
Rrencat 1/9/2015 admin
Një libër mëse i mirë 1/9/2015 Klubi i librit ArB eLo lapsus
Unë nuk jam Charlie Hebdo 1/10/2015 516 komente Opinion David Brooks village-bey
Xhemal Ahmeti bëhet Jon Leka 1/10/2015 81 komente Intervistë, Shtypi Linda Bekteshi alidemsi
Skandali në sigurime, 250 mijë nëpunës të prekur në 8 vitet e fundit 1/10/2015 43 komente Sociale, Shtypi noshKaido
Sommes-nous Diogene?* 1/10/2015 24 komente Satirë Arbër Zaimi admin
Fleckenstein me familjarët e 21 Janarit 1/10/2015 6 komente Shtypi admin
Bëni për të tjerët atë që… 1/10/2015 3 komente admin
Korbi 5/5 1/10/2015 1 komente Përkthim village-bey village-bey
Poezi të zgjedhura nga Georg Trakl 1/10/2015 1 komente Letërsi Georg Trakl Anonim
Sommes-nous Diogene?* 1/10/2015 admin
Klerikët shqiptarë të besimeve fetare në Paris 1/11/2015 221 komente Kryesore admin
Është vrarë edhe fjala jonë 1/11/2015 142 komente Kryesore Ezani armir
Shërbimet sekrete paralajmërojnë për një valë sulmesh në mbarë Evropën 1/11/2015 99 komente Bota, Shtypi admin
PD: Ish-konsulli Bello, non grata në Itali për trafik droge, bëhet shef i SHKB. Reagon MB: Shpifje 1/11/2015 57 komente Politikë, Shtypi bulkthi
Lexime: Eksperimenti “Kufoma Elegante” 1/10/2015 2 komente artrit
Lexime: “Gurëzit” 1/10/2015 artrit
Mero Baze irritohet me Edi Ramen: Përfundimisht je karagjoz... 1/11/2015 24 karat Redi
Pa censurë - 83 1/12/2015 338 komente Anonim
Sulmet terroriste, dhe ne 1/12/2015 200 komente Opinion Blendi Salaj
Nissan kërkon të hapë fabrikë në Ballkan, ka shanse edhe Shqipëria, por... 1/12/2015 68 komente Ekonomi, Shtypi Alba2265
A funksionon faqja online e tatimeve për plotësimin e deklaratave mujore? 1/12/2015 12 komente Timi
Situata alarmante në spitale 1/13/2015 165 komente Kryesore Monda
Shqipëria e 1957 në foto 1/13/2015 114 komente Përrallë nga e kaluara Robert Elsie effkey
Pse nuk jemi në vendet që duhen vizituar në 2015? 1/13/2015 40 komente noshKaido
Autochthonous 1/13/2015 11 komente Ardit Rada / Oltion Rrumbullaku village-bey
Goditja ishte e rëndë, dramatike 1/14/2015 461 komente Opinion Ismail Kadare admin
Elbasan, zbulohet laboratori gjigant i përpunimit të drogës; 10 në pranga 1/14/2015 202 komente Shtypi admin
Kadare merr “çmimin e Jeruzalemit” për vitin 2015 1/14/2015 80 komente Kulturë admin
INUK "rrëzon" Bashën: Të ndërpriten punimet te Liqeni 1/14/2015 49 komente Shtypi admin
Monumenti i Pavarësisë në Tiranë - Hiqeni më mirë! 1/14/2015 27 komente Reportazh Ben Andoni admin
Islamofobia nuk është një mit 1/14/2015 27 komente Opinion Conor Friedersdorf admin
Drita He Daming: Kultura shqiptare, i vetmi dëfrim në kohën e Revolucionit Kulturor 1/14/2015 7 komente Personazh Ben Andoni Monda
"Tirana Business Park" projekti më i madh privat gjerman në Shqipëri 1/15/2015 51 komente Ekonomi, Shtypi admin
Çmimet "Oscar" 2015 1/15/2015 35 komente Art admin
Bllokimi i lejeve të ndërtimit, Kushtetuesja rrëzon Ramën 1/15/2015 25 komente Ligj, Shtypi admin
Houellebecq: Kam frikë për jetën 1/16/2015 158 komente Intervistë Stefano Montefiori admin
Cili është historiku i transmetimit të filmave japoneze në Shqipëri? 1/16/2015 126 komente Irka
Trafiku i kokainës, ngrihen 6 akuza për të arrestuarit 1/16/2015 57 komente Shtypi admin
Dy tregime 1/16/2015 4 komente Pa Kategori ArB eLo Anonim
Përse qeveria e Kosovës nuk po sillet si qeveri e një shteti të pavarur? 1/17/2015 10 komente Opinion, Shtypi Agim Vinca admin
Dora D'Istria 1/17/2015 5 komente Personazh admin
Terrorizmi, Nishani mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare 1/17/2015 1 komente Kryesore admin
VDEKJA E SKËNDERBEUT DHE ZIJA E POPULLIT SHQIPTAR 1/17/2015 Shtepia e Librit
Kush nuk paguan energjinë, rrezikon shtëpinë 1/18/2015 232 komente Ligj, Shtypi admin
Dhuna ndaj grave, Totozani: Kuvendi s’merr parasysh raportin e dorëzuar që në 2012 1/18/2015 183 komente Sociale, Shtypi admin
“Selfie”, ose psikopatia narciziste 1/18/2015 52 komente Sociale admin
Kush do dalë në SuperBowl këtë vit? 1/18/2015 50 komente effkey
Instituti i ndërtimit nis verifikimin e sigurisë së pallateve në Tiranë 1/18/2015 30 komente Shtypi admin
Ujë 1/18/2015 4 komente Letërsi E. Xh Natën Ditë
Në vendin Këtu 1/18/2015 1 komente Letërsi Ireshtansi h75
Çfarë janë retë? 1/17/2015 1 komente sol-nocturnus
Si i thonë qumështorit në frëngjisht? 1/19/2015 30 komente fgm
Raporti i Mjaft! për vitin e parë të Qeverisë Rama 1/19/2015 24 komente Politikë admin
Pjesë nga novela "Një zgjues për ty" 1/19/2015 5 komente Letërsi Emigrant Anonim
Islami duhet të mësohet me rregullat e demokracisë liberale 1/19/2015 admin
QSUT - "Ndryshime reale" 1/20/2015 73 komente Video Monda
“Letër vajzës sime, të nesërmen e 11 janarit 2015” 1/20/2015 31 komente Shtepia e Librit
Rubena Moisiu: Tek ne, abort për shkak të gjinisë edhe mes intelektualëve 1/20/2015 19 komente Intervistë, Shtypi admin
Shesim tritol-vënie, "veç duam korrektesë në pagesa...” 1/20/2015 18 komente Pa Kategori, Shtypi Monda
100 Minuta: A jemi Charlie? 1/20/2015 14 komente Shtypi Blendi Salaj Blendi Salaj
“Burrnesha” çon Shqipërinë në Festivalin e Berlinit 1/20/2015 6 komente Art, Shtypi Valeria Dedaj admin
Poezi nga Georg Trakl (II) 1/20/2015 2 komente Letërsi Georg Trakl Anonim
At Shtjefën Gjeçovi mbledh studiuesit në Kuvendin Françeskan  1/20/2015 Shtepia e Librit
21 Janar 2011 1/21/2015 218 komente Blendi Salaj
Albin Kurti tërhiqet nga kreu i Vetëvendosjes 1/21/2015 141 komente Kosova, Shtypi Monda
Pallati i nëmur i armenëve 1/21/2015 21 komente Reportazh, Shtypi Ben Andoni alidemsi
4 vjet pas 21 janarit 1/21/2015 11 komente admin
21 janari i kujt? 1/21/2015 5 komente Opinion, Politikë Sokol Shameti admin
Zgjim 1/22/2015 93 komente Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Vendosni diçiturën - 179 1/22/2015 50 komente Diçitura Monda
Udhëheqësi i PEGIDA-s jep dorëheqjen 1/22/2015 45 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Bregu: Të fshihen nga mediat ‘on line’ komentet denigruese për femrat 1/22/2015 45 komente Sociale admin
Bashkim Shehu sjell Enver Hoxhën dhe ish-Bllokun në një libër 1/22/2015 19 komente Shtepia e Librit
“Imamët e arrestuar vazhdojnë rekrutimet për IS nga qelia” 1/22/2015 13 komente Kryesore Mariglen Mullai admin
Takim vëllazëror me shkrimtarin Albatros Rexhaj 1/22/2015 9 komente 24 karat admin
Saul Bellow - Herzog 1/22/2015 8 komente Letërsi Blendi Salaj Blendi Salaj
Shkrimtarët në Luftën e Parë Botërore 1/22/2015 5 komente Esse Maksim Leka Monda
Herodoti “flet” edhe shqip 1/22/2015 3 komente Klubi i librit Fatos Baxhaku admin
Syriza: Një shans historik 1/22/2015 3 komente admin
E drejta e fëmijës për të mos u rrahur 1/23/2015 189 komente Blendi Salaj
Çfarë mendoni për një legalizim të mundshëm të armëmbajtjes në Shqipëri? 1/23/2015 103 komente n'guulo
Nevoja urgjente për një fitore të Syriza-s në Greqi 1/23/2015 73 komente Opinion Slavoj Žižek admin
E drejta e burrit për të urinuar në këmbë 1/23/2015 48 komente 24 karat Blendi Salaj
Të gjithë mbështesin Projektligjin për “xhihadistët”, Vetëvendosje kundër 1/23/2015 28 komente Kosova, Shtypi ACDC1
Një kafe për një fidan. "Gjeste të vogla me shije përjetësie" 1/23/2015 16 komente Mjedisi, Njoftime Blendi Salaj
Portieri "akrobat" i Korabit 1/23/2015 9 komente Personazh, Sport, Shtypi village-bey
Komani rrezikon të zhduket 1/23/2015 7 komente Kulturë, Shtypi Monda
Basha pranon hartën e re: Zgjedhjet për ne janë referendum 1/23/2015 4 komente Shtypi, Zgjedhje Herion Mesi admin
20 life lessons from my first year in Peace Corps 1/23/2015 admin
Ayatollah Seyyed Ali Khamenei u bën thirrje të rinjve në Europë dhe SHBA të lexojnë për Islamin në burime origjinale e të mos manipulohen. Ndërkohë në Libi... 1/23/2015 110 komente admin
“Shtëpia me gjethe” , sot pret vizitorët 1/24/2015 85 komente Histori Alda Bardhyli Shtepia e Librit
Mijëra protestues mblidhen në Prishtinë: Jabllanoviç jashtë. Trepça është e jona 1/24/2015 43 komente Kosova admin
Famëkeqë dhe fatkeqë – jeta pas burgut 1/24/2015 35 komente Reportazh, Shtypi Aleksandra Bogdani admin
Zhvlerësimi i euros dhe ekonomia shqiptare 1/24/2015 17 komente Ekonomi, Shtypi Ilirian Agolli admin
Vaj medet Ilir Beqja 1/24/2015 8 komente Opinion, Shtypi Kristi Pinderi klajdi
Kumquats in my balcony ;) 1/24/2015 1 komente enka
Serbia mes “dy botëve politike” 1/24/2015 Bota, Politikë Dionis Xhafa Dionis Xhafa
Zgjedhjet në Greqi: SYRIZA 1/25/2015 353 komente Ballkan admin
Veriorët 1/25/2015 75 komente Opinion, Shtypi Edmond Tupja Un jardin sur le nil
Ku jetojnë 1% më të pasurit e Globit? 1/25/2015 49 komente Bota, Ekonomi, Shtypi Blendi Salaj Blendi Salaj
VIDEO: Mariopoli sulmohet nga separatistët, mbi 30 të vrarë nga predha e plumba 1/25/2015 29 komente Blendi Salaj
Japonia shokohet nga video e masakrimit të njërit prej pengjeve 1/25/2015 7 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Dy shqipërime të "L'ignorance" e Milan Kunderës. Cilin do preferonit? 1/25/2015 4 komente denibee
Ernest Tushe: Në '80-ën donin të më ekzekutonin se dashurova vajzën e ambasadorit italian 1/25/2015 kapo
Protesta e opozitës "5 minuta" për çmimin e karburantit 1/26/2015 208 komente Foto e ditës admin
Verilindja e ShBA përgatitet për stuhinë "historike" 1/26/2015 83 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj Blendi Salaj
Arsyetimi i Brishtë për Hapin e Rrezikshëm 1/26/2015 19 komente Ekonomi, Shtypi Bardhyl Salihu n'guulo
Qeveria shmang përgjegjësinë shtetërore për viktimat e 21-janarit 1/26/2015 18 komente Ligj, Sociale, Shtypi Lindita Çela admin
Një vjershëz për kartolinë për një fëmijë të sëmurë 1/26/2015 8 komente mrroklla
Katër poezi 1/26/2015 4 komente Letërsi Lulian Kodra Lulian Kodra
A mund të bëhesh edhe një herë e re? 1/26/2015 2 komente admin
Gjashtë mënyra për të dalë në televizor 1/26/2015 2 komente Media Fatos Baxhaku admin
Projektligji per Arsimin e Lart dhe Kerkimin Shkencor 1/26/2015 Arsim shpk
2014 in a Glance: My 365 Grateful Project 1/26/2015 admin
Ç'vlere ka e bukura? 1/27/2015 114 komente Blendi Salaj
Kaos në Prishtinë: përleshje mes protestuesve dhe policisë. Dhjetëra të plagosur 1/27/2015 88 komente Kosova admin
Shuhet pas një sëmundje të rëndë këngëtari Gent Demaliaj 1/27/2015 30 komente Personazh, Shtypi admin
Vendimi i Qeverisë: Zyra pune falas ish-presidentëve 1/27/2015 20 komente Pa Kategori, Shtypi admin
27 janari, dita Ndërkombëtare e Holokaustit 1/27/2015 19 komente Histori admin
Diskriminimi si dhunë strukturore në arsimin shqiptar 1/27/2015 7 komente Arsim, Shtypi Ola Mitre bulkthi
Çmimi i karburantit? Si funksionon? 1/26/2015 7 komente r.v
“Onufri” mbetet pikëpyetje… 1/27/2015 Shtepia e Librit
Kronikë e një tentative për vrasje me paramendim në QSUT 1/28/2015 130 komente Opinion Arian Galdini sk
Letra e një shqiptareje më rrëzoi paragjykimet 1/28/2015 59 komente Kryesore Marc Oliver Ruehle admin
Stërvitje 1/28/2015 22 komente Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Komente ndaj nje interviste "pa audience" e replika. 1/28/2015 19 komente Alidea
Déjà vu në rrugët e Prishtinës 1/28/2015 12 komente admin
Cili despotizëm aziatik dhe anti-perëndimor i shtypi protestat e Prishtinës 1/28/2015 5 komente admin
Pa censurë - 84 1/29/2015 336 komente Anonim
Rrëzohet helikopteri me drogë në Spanjë, pilot, një major i FA 1/29/2015 319 komente Kryesore LEFTI
Gjykata pranon gjykimin e shkurtuar, Xhuvani i shpëton burgut të përjetshëm 1/29/2015 85 komente Shtypi admin
VIDEO: Reagim i mjekëve ndaj testimit 1/29/2015 65 komente Shtypi admin
E drejta e mësuesit për të mos u rrahur - rasti i New Jersey-t 1/29/2015 40 komente Bota Anonim
Fama që u projektua nga çorapet e bukura të stërgjyshit 1/29/2015 1 komente Shtepia e Librit
Tirana, shorti i një qyteti 1/30/2015 19 komente Opinion, Shtypi Artan Lame admin
Sejko, kandidati i vetëm për guvernator i BSH-së miratohet në Komisione 1/30/2015 13 komente Ekonomi admin
Nga detergjentët tek rojet: prindërit paguajnë haraçet e bashkisë në shkollat e Tiranës 1/30/2015 2 komente Arsim, Shtypi Manjola Tershana admin
Çlirimi prej “dorës së padukshme” 1/30/2015 admin
“FP”: Autostradat e kushtueshme të Bechtelit në Kosovë dhe Ballkan 1/31/2015 33 komente Reportazh Matthew Brunwasser admin
Si mund të bësh para nëpërmjet Internetit? 1/31/2015 20 komente r.v
Tirana, vendi i kinema-parajsave 1/31/2015 10 komente Përrallë nga e kaluara Ben Andoni admin
Evropa përballë dhe konfliktet rurale 1/31/2015 5 komente Opinion, Shtypi Afrim Krasniqi alidemsi
Gojë e së vërtetës 1/31/2015 3 komente Letërsi village-bey village-bey
Jabllanoviçi dhe Trepça 1/31/2015 3 komente Opinion Enis Sulstarova admin
Energjia, Buschle: Qytetari ka të drejte të zgjedhë, tregu rajonal i dominuar nga serbët 1/31/2015 3 komente Ekonomi, Shtypi admin
Kënaqësia dhe domosdoshmëria 1/31/2015 1 komente admin
Taksa kombëtare, lloji dhe niveli i tyre 1/31/2015 Ekonomi, Shtypi admin