Postimet e muajit Shkurt 2015

Seksioni Autori Postuar nga
Top Guns 2/1/2015 128 komente Opinion Blendi Salaj Blendi Salaj
Greqia bën amok 2/1/2015 45 komente Opinion, Shtypi Barbara Wesel swed
Urgjente. Apeli për banorët e rrjedhës së poshtme të Vjosës: Lini banesat 2/1/2015 39 komente Kryesore Blendi Salaj
Dy fjalë mbi Lahutën e Malcis 2/1/2015 35 komente Kritik
Nevoja për transfuzion elitash në njësitë vendore 2/1/2015 4 komente Opinion, Shtypi Andi Bejleri admin
Mbi 300 familje të evakuuara në jug, qindra të tjera nën ujë. Rama: Cdo i dëmtuar nga kjo fatkeqësi natyrore do të dëmshpërblehet 2/2/2015 175 komente Kryesore admin
Atë që nuk e bëri dot Serbia, po e bën ultra-liberalizmi ? 2/2/2015 125 komente STALKER
Super bowl 2015 2/1/2015 105 komente Sport Monda
Mbi Korrupsionin: Pjesa II - nje sinteze dialektike 2/2/2015 84 komente Opinion Elian Gjini Kritik
Kroaci, anullim masiv borxhi 2/2/2015 10 komente Bota, Shtypi admin
Përvjetori i 15-të i Parkut Kombëtar të Prespës në Ditën Ndërkombëtare të Ligatinave 2/1/2015 3 komente Mjedisi, Shtypi PPNEA
Librat për komunizmin? Nuk mjaftojnë… 2/2/2015 Shtepia e Librit
Kryebashkiaku kavajas 2/3/2015 97 komente Foto e ditës village-bey
Fatos Kongoli, sërish për dashurinë 2/3/2015 6 komente Shtepia e Librit
ENERGJIA ELEKTRIKE – nga filozofia Carpe Diem drejt mentalitetit të reformës! 2/3/2015 admin
Idle Mothers’ Love 2/3/2015 admin
Je suis… indiferent 2/4/2015 106 komente Kryesore Mira Kazhani Monda
“Kontrolli” falas, licensa për laborator u mor 2 ditë para tenderit 2/4/2015 51 komente Shtypi kapo
Fundi i bukurshkrimit, shkollat do t’i japin përparësi kompjuterit 2/4/2015 46 komente Shtepia e Librit
Syriza dhe kasta shqiptare 2/4/2015 17 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja STALKER
‪#‎kosovakashprese‬ 2/4/2015 8 komente admin
Brezi europian i xhihadit 2/4/2015 8 komente Esse Javier Solana admin
Reformat nga poshte dhe modeli nga lart 2/4/2015 3 komente Alidea
Katër poezi nga Hikmet 2/4/2015 1 komente Letërsi Giovanni Falcone.90
Pa censurë - 85 2/5/2015 461 komente Anonim
Dy rrugët e autobusit në Republikën e Pakicës 2/5/2015 35 komente Opinion Albin Kurti Dalipi
Shqipëria përmbytet, tregtarët e energjisë pasurohen 2/5/2015 16 komente Ekonomi, Shtypi Besar Likmeta admin
Jo, po… që ta dinë! 2/5/2015 1 komente admin
Vargje 2/4/2015 1 komente Letërsi ArB eLo Anonim
Vlorë, arrestohet kryetari i Bashkisë, Shpëtim Gjika. Akuzohet për shpërdorim detyre 2/6/2015 87 komente Shtypi admin
Mbreti Abdullah i Jordanisë me uniformë lufte, sfidon terroristët e Isis: Gati për sulm! 2/6/2015 44 komente Bota, Shtypi admin
Dashurohuni me një lexues këshillon shkenca 2/6/2015 34 komente Shtepia e Librit
Ironi e fatit 2/6/2015 16 komente r.v r.v
Pogradec, viktima e parë nga përmbytjet 2/6/2015 9 komente Shtypi admin
Këmbana 2/6/2015 8 komente Foto e ditës Eljan Tanini admin
10 librat ‘e tmerrshëm’ të të gjitha kohërave 2/6/2015 8 komente Klubi i librit admin
Autobus ndryshe 2/7/2015 43 komente Kosova admin
Përmbytja 2/6/2015 38 komente Video bulkthi
OSHEE: Falen 54 mijë fatura, ja kategoritë që përfitojnë 2/7/2015 6 komente Ekonomi, Shtypi admin
Video e incidentit të drejtueses së mjetit me Policinë 2/8/2015 237 komente Sociale, Shtypi Blendi Salaj
100 Minuta: Përmbytja, shkaqet dhe pasojat 2/8/2015 37 komente Mjedisi, Media, Shtypi, Video Blendi Salaj Blendi Salaj
Perspektiva të ndryshme 2/8/2015 4 komente Kosova, Shtypi Amarildo Topi admin
Vorbulla e kolektives, përbindëshi i individuales – lundrimi i Aleksej Germanit 2/8/2015 2 komente admin
Të varfërit janë shumica 2/9/2015 261 komente Opinion, Politikë Ben Blushi admin
A jeni xheloza dhe pse jeni? 2/9/2015 83 komente ketlina
Një video dhe triumfi i antishtetit 2/9/2015 53 komente Opinion, Shtypi Carlo Bollino alidemsi
17 katëshet te Liqeni sfidojnë qeverinë. Kush ka dhënë lejen tek Komiteti i Digave? 2/9/2015 36 komente Mjedisi adam
Ku ishe ti, Adam 2/9/2015 2 komente Opinion Mehmet Kraja machitewa
Rreth shenjuesve revolucionarë 2/9/2015 1 komente admin
Was serving in the Peace Corps worth it? 2/9/2015 admin
Writing with Grief 2/9/2015 Chelsi W
R. M. Rilke - Pantera 2/8/2015 Letërsi R. M. Rilke Anonim
Shpërthime eksplozivi në Tiranë, në farmacinë e babait të Tahirit dhe banesën e ish-shefit të komisariatit 3 2/10/2015 286 komente Kryesore admin
Ermonela Jaho: Në TKOB vij pa u paguar 2/10/2015 44 komente Intervistë, Shtypi Roland Qafoku admin
Ekuilibri i artë i prindërimit 2/10/2015 41 komente Blendi Salaj
"Popujt kanë gjithmonë nevojë të mbrohen. Duke mbrojtur të tjerët, ata mbrojnë veten" 2/10/2015 23 komente Esse Ismail Kadare admin
Kur flet dhe Blushi! 2/10/2015 alisat
“Ngrihuni!” Vlora gdhihet me trakte për revoltë 2/11/2015 115 komente Shtypi admin
Obama kërkon rezolutë për luftë kundër ISIS 2/11/2015 96 komente Bota admin
Nishani: Zhiti e quajti Kishën inkuizitore, nuk e dekretoj 2/11/2015 79 komente Intervistë, Shtypi admin
Blushi dhe të varfrit 2/11/2015 12 komente Opinion, Politikë Sokol Shameti admin
Kadare: Nuk është gjëmë nëse nuk e fitoj “Nobelin” 2/11/2015 9 komente Shtepia e Librit
Mbi protestat e fundit në Kosovë 2/11/2015 5 komente admin
OSHEE drejt menaxhimit privat, Qeveria e fut në planin 2015-2017 2/11/2015 5 komente Ekonomi, Shtypi admin
Adorno: Rreth dialektikës 2/11/2015 admin
A ekziston evolucioni?! 2/12/2015 471 komente naughty_male
Çaktivizohet bomba pranë gjimnazit “Petro Nini”. Pako e dyshimtë përballë ambulancës te "21 Dhjetorit" 2/12/2015 144 komente Kryesore admin
Elbasan, rrezikohet Kisha Katolike 2/12/2015 76 komente Shtypi admin
Shumë pikëpyetje pas Minsk II 2/12/2015 44 komente Bota, Shtypi Ingo Mannteufel admin
Presidenca: Kryeministri, fushatë fyerjesh ndaj kreut të shtetit 2/12/2015 20 komente Kryesore admin
Kadare: Largimet nga Kosova, një ligështim moral i trishtueshëm 2/12/2015 8 komente Shtepia e Librit
Parkimi në Tiranë do jepet me koncesion, për dy orë një qytetar do paguajë 150 lekë 2/13/2015 59 komente Sociale admin
Shpërthimet me tritol, arrestohet 26-vjeçari, policia: Është pronar i njërës prej kartave të celularëve 2/13/2015 45 komente Shtypi admin
Kjo nuk është më Shqipëria e nënshtrimit 2/13/2015 37 komente Opinion Roberto Saviano admin
Psikologjia e turmave, “një armë” në duar tiranësh ... ose leksionet e Le Bon për diktatorët modernë 2/13/2015 8 komente Esse Marco Unia admin
Fototeka Marubi mes të shkuarës dhe të ardhmes 2/13/2015 7 komente Kulturë, Shtypi Aleksandra Bogdani admin
Liri mu në Bremen 2/13/2015 5 komente Opinion oltion kadaifciu oltion kadaifciu
“Shqipëria ime”, Kruja dhe Parku Kombëtar i Qafë-Shtamës 2/13/2015 1 komente Video admin
Pasuritë e kryebashkiakëve 2/14/2015 29 komente Kryesore admin
Letrat e dashurisë së njerëzve më “të famshëm” të historisë 2/14/2015 27 komente Shtepia e Librit
Matrica kapitaliste 2/13/2015 16 komente admin
Dialektika e 21 Janarit 2/14/2015 8 komente admin
Përplasjet për Ali Pashë Tepelenën 2/15/2015 60 komente Shtepia e Librit
Peticion: Bashkia e Tiranës, JO koncesionit të parkimeve në Tiranë 2/15/2015 27 komente Njoftime admin
Sa demokratike është demokracia shqiptare? 2/15/2015 24 komente Leo
Protesta kundër ndërtimit pranë digës së Liqenit në Tiranë 2/15/2015 10 komente Mjedisi, Shtypi admin
Nji rus i bardhë 2/15/2015 4 komente Letërsi village-bey village-bey
tralala-ja që po dëgjon - 51 2/16/2015 323 komente olsi
Pa censurë - 86 2/16/2015 323 komente Anonim
Një testim që të lë pa fjalë 2/16/2015 37 komente Shëndetësi, Shtypi admin
Arroganca e pushtetarëve po largon shqiptarët 2/16/2015 11 komente Opinion, Shtypi Bardh Spahia Un jardin sur le nil
Mesore 2/16/2015 5 komente Letërsi Emigrant Anonim
How an American City Slicker Adapts in a Small Albanian Town 2/16/2015 admin
Kadareja: Ata që bërtasin më shumë për hapjen e dosjeve e kanë mizën nën kësulë  2/17/2015 214 komente Shtepia e Librit
Greqia: Afat deri të premten. Më tej ... 2/17/2015 122 komente Bota, Shtypi admin
"Newborn" - Kosova, 7 vjet pavarësi 2/17/2015 84 komente Kosova admin
Zhiti në Vatikan si i ngarkuar me punë 2/17/2015 39 komente Shtypi admin
Shoqëria shqiptare në krizën më të rëndë të identitetit 2/17/2015 31 komente Opinion Grava grava
Koment për eksplozivët dhe koncesionet 2/17/2015 17 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja admin
100 Minuta: Mbi prindërimin, dhe një intervistë nga Prof. Edmond Tupja 2/17/2015 10 komente Media, Shtypi Blendi Salaj Blendi Salaj
Cilët janë ata që përpunojnë opinionin tonë shoqëror e politik? 2/17/2015 8 komente alidemsi
"Kukulla"; mbresa leximi 2/17/2015 2 komente Klubi i librit ArB eLo Anonim
Mielli i bukës që hanë shqiptarët bëhet me grurë rezervë Serbie dhe zhdoganohet si ushqim kafshësh? 2/18/2015 56 komente Shtypi admin
Një protestë e vogël 2/18/2015 28 komente Mjedisi Blendi Salaj
Rrezik betonizimi për çfarë ka shpëtuar deri tani nga Durrësi i lashtë 2/18/2015 7 komente Kulturë Besar Likmeta admin
Model United Nations 2/18/2015 admin
Rama, ky banor i “L’isola dei famosi” 2/19/2015 93 komente Opinion, Shtypi Andi Bushati admin
vjershat 2/19/2015 6 komente Letërsi iFiqo iFiqo
... 2/19/2015 3 komente Klubi i librit ArB eLo Anonim
Shoqatat e gazetarëve: Rama t’i kërkojë falje publike gazetares Erisa Zykaj për fyerjet 2/20/2015 95 komente Media, Shtypi admin
Njeriu që i vuri lakun monumentit të Enver Hoxhës, dorëzon medaljen: Kjo nuk është Shqipëria që ëndërruam 2/20/2015 91 komente Shtypi kapo
The Guardian: Rreziku nga bumi i ndërtimit të digave 2/20/2015 28 komente Mjedisi Arthur Neslen admin
A mundet e majta ekstreme të fundosë Spanjën? 2/20/2015 16 komente Bota, Opinion, Shtypi Omar G. Encarnación admin
Kush duhet të fitojë Oscar? 2/20/2015 14 komente Art, Bota Blendi Salaj
Një vit i padobishëm për Republikën* 2/20/2015 Esse Fjolla Fjolla
Outdoor Ambassadors Go Green Talent Show 2/20/2015 admin
How to manage your time like money 2/20/2015 gjergji
Rezistenca e kujtesës 2/21/2015 18 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja Ed Martini
Dokumentari "HEC-et, Mjedisi dhe Komuniteti" 2/21/2015 18 komente Mjedisi swed
Toka e premtuar 2/21/2015 9 komente Opinion Alfred Bushi admin
Për çfarë?! 2/21/2015 4 komente admin
Kush je ti ? 2/21/2015 1 komente ilir-jani
Shënim mbi Syriza-n: Në borxh JEMI, por faj S’KEMI! 2/21/2015 admin
Anti-Trafficking Training of Trainers 2/21/2015 admin
Kallximi në tri kangë 2/21/2015 Letërsi Azem SHkreli village-bey
"American Sniper" (ose: film nga Clint Eastwood apo nga... Clint Fastfood?) 2/22/2015 128 komente Art STALKER STALKER
Shkodër, pranga se rilidhi energjinë për djalin e sëmurë: “E bëri për jetën e Eglisonit” 2/22/2015 102 komente Sociale Bepin Kolvataj admin
Të dashur investitorë! 2/22/2015 2 komente admin
Glezos: Ky kompromis kalon çdo kufi 2/22/2015 1 komente admin
Mjekët sërish kundër testimit: Denigrues. Nesër protestë para kryeministrisë. Beqaj të dorëhiqet 2/23/2015 183 komente Shëndetësi, Shtypi Monda
E kundërta e Dashurisë nuk është Urrejtja por Apatia 2/23/2015 79 komente Mjedisi, Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
Pse e dha dorëheqjen kryebashkiaku i Pogradecit? 2/23/2015 48 komente Politikë, Shtypi admin
Lane: Shqipëria, një nga aventurat më të bukura të jetës sime 2/23/2015 37 komente Personazh, Shtypi Zylyftar Hoxha Jack Baba
Parku i Liqenit Artificial dhe sëpata e fundit ekologjike 2/23/2015 9 komente Kryesore, Mjedisi, Sociale Gilman Bakalli adam
“Komedia Hyjnore” e Dantes, a kishte lidhje me botën islame? 2/23/2015 1 komente Shtepia e Librit
Will Albania’s Communist Era Monuments Survive Democracy? + Translated Image Gallery 2/23/2015 admin
Fall për një tekst të palexuar 2/23/2015 Letërsi ArB eLo Anonim
Pa censurë - 87 2/24/2015 311 komente Anonim
Vendosni diçiturën - 180 2/24/2015 41 komente Diçitura CurrenSy CurrenSy
Jeni dakord me shprehjen: Kritika ben armiq? 2/24/2015 16 komente Blendi Salaj
Frenimi i zgjerimit të ISIS, vendet e rajonit firmosin rezolutë në Tiranë 2/24/2015 11 komente Ballkan, Shtypi admin
100 Minuta: Debati mbi reformën në arsimin e lartë 2/24/2015 4 komente Arsim, Shtypi Blendi Salaj Blendi Salaj
Vaksina kundër korrupsionit 2/24/2015 3 komente Satirë Ireshtansi h75
“Biznesi shqiptar përkundrejt tregut të kapitaleve” (Studim) 2/24/2015 admin
Doshi i qëndron akuzave për ministrat: Janë konsumuar, duhen ndryshime në Qeveri 2/25/2015 104 komente Politikë LEFTI
Shqipëria që po zvogëlohet nga një “pushtues” i ri 2/25/2015 98 komente Mjedisi admin
Iphone 6 apo Iphone 6 plus 2/25/2015 84 komente ACDC1
Tri foto nga Durrësi kur erdhi Princi i Uellsit 2/25/2015 58 komente village-bey
Rrëfimi i 10 dëshmitarëve të krimeve komuniste: E kujt i duhet?! 2/25/2015 51 komente Histori Luljeta Lleshanaku village-bey
Gjykata Administrative pezullon testimin e infermierëve. Dhe, një koncesion miliarda lekësh 2/25/2015 13 komente Shëndetësi, Shtypi Monda
Arti i Martin Camajt 2/25/2015 12 komente Esse Ernest Koliqi Shtepia e Librit
Rrënjët e kaçkavallit gjenden në Lazarat 2/25/2015 7 komente Reportazh, Shtypi Altin Raxhimi village-bey
Dekriminalizimi, ligji me shpejtësi për të kapur edhe zgjedhjet vendore 2/25/2015 5 komente Politikë admin
Banka Botërore 1.1 miliard dollarë financime në Shqipëri 2/25/2015 5 komente Ekonomi, Shtypi admin
Alba (Euro) – Vizion 2/25/2015 1 komente admin
Më i mbrami rilindës: “Aspirata ime më e madhe? Të komandoj vetveten…”. 2/25/2015 1 komente Shtepia e Librit
Sindroma dhe diagnoza e një kredie 2/25/2015 admin
Hov çudie 2/25/2015 Letërsi ArB eLo Anonim
Doshi: Lufta me Ramën sapo filloi 2/26/2015 180 komente Politikë, Shtypi admin
Rehabilitimi i paplotë i kafeneve prej zotit Kadare 2/26/2015 103 komente Opinion, Shtypi oltion kadaifciu
Gabriel Garcia Markez: Magjikja në shërbim të së vërtetës 2/26/2015 22 komente Esse Salman Rushdie admin
Negociatat pa sukses, Koncensionari i Rinasit nuk lejon Aeroportin në Sarandë 2/26/2015 18 komente Ekonomi, Shtypi admin
“Dua të paguaj dritat”; protestë e heshtur dhe radhë torturuese në zyrat e OSHEE-së 2/26/2015 18 komente Shtypi admin
Digjitalizimi i TVSH-së. Dy-tre shënime për zonjën ministre 2/26/2015 4 komente Opinion * admin
DY FJALË PËR ROMANIN RRATHË TË MARTIN CAMAJT 2/26/2015 2 komente Shtepia e Librit
Keq-interpretimi i Marketingut Gueril 2/26/2015 gjergji
Studentët e Infermierisë në grevë urie. Kundërshtojnë tarifat e shkollimit të vendosura nga Ministria e Arsimit 2/27/2015 80 komente Arsim, Shtypi admin
Variacione mëngjarashe 2/27/2015 32 komente Esse Eda Derhemi admin
Landfilli i Sharrës, qyteti i heshtur i “vdekjes”, ku punojnë mbi 50 fëmijë romë 2/27/2015 16 komente Reportazh, Shtypi Shpresa Mezini admin
Të Paekspozuarit, "Shqipëria, vendi bujqësor pa bujqësi" 2/27/2015 13 komente Video Monda
Një zgjues për ty 2/27/2015 2 komente Letërsi Emigranti Anonim
Rusi, ekzekutohet udhëheqësi i opozitës, vetëm orë pas thirrjeve për protesta 2/28/2015 136 komente Bota Blendi Salaj
Intervista e rrallë e Ismail Qemalit: Isha si në burg 2/28/2015 30 komente Histori Achille De Benedétti admin
Vendosni diçiturën - 181 2/28/2015 30 komente Diçitura admin