Postimet e muajit Shtator 2015

Seksioni Autori Postuar nga
Taksa e pronës mbi apartamentet e pashitura 9/1/2015 47 komente Ekonomi Blendi Salaj Blendi Salaj
Shqiptarët, 9 orë në gjumë dhe 5 orë në kafe 9/1/2015 46 komente Sociale Blendi Salaj
1 mijë lekë gjobë nëse nuk tërhiqni kuponin tatimor 9/1/2015 30 komente Ekonomi, Shtypi Blendi Salaj
Lavdërim Muhaxheri prezanton monedhën e re të Shtetit Islamik 9/1/2015 29 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
Tonin Tërshana 20 vjet i pastrehë, mori sot banesën sociale në Tiranë 9/1/2015 20 komente Sociale, Shtypi Blendi Salaj
500.000 rrënjë marijuane janë shkatërruar këtë vit 9/1/2015 19 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
ISIS bën pluhur Tempullin e Belit në Palmira 9/1/2015 18 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Kujtime, 1885- 1925 9/1/2015 15 komente Histori Eqrem bej Vlora admin
Gjuhë e identitet tek autorët e vjetër shqip 9/1/2015 11 komente Gjuhësi, Histori, Kulturë Ardian Vehbiu Blendi Salaj
URTËSIA E TË MËDHENJVE / Kur flet Friedrih Niçe… 9/1/2015 1 komente Shtepia e Librit
Rëndësia e sigurisë kibernetike (roli i ALCIRT) 9/1/2015 admin
Nisin dredhitë 9/2/2015 109 komente Ekonomi Blendi Salaj Blendi Salaj
Ata janë më të bukur 9/2/2015 27 komente Foto e ditës Adriatik Lapaj Blendi Salaj
Kanadezët po i grisin paratë para se t'i shpenzojnë 9/2/2015 19 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
A bëhen lekë me portale? Ose më saktë, me cfarë lekësh mbahen gjithë këto portale? 9/2/2015 11 komente Trikonka
Shkrimtari dhe fantazma e tij 9/2/2015 3 komente Letërsi Blendi Salaj
Imazhi i dëshpërimit 9/3/2015 226 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Padia e rrallë për 8 kryeministrat shqiptarë: Fajtorë për gjendjen e Shqipërisë 9/3/2015 22 komente Speciale, Shtypi admin
Akuza në arbitrazh: Ilir Meta mori ryshfet nga biznesmeni i arrestuar për mashtrim 9/3/2015 20 komente Ligj Lindita Çela admin
RAPORTI: Shqipëria e para në rajon për pastrimin e parave. Ka hetime por shshshshttttt! Janë sekret. 9/3/2015 14 komente Shtypi Blendi Salaj
Projektligji i ri i “Burgjeve të hapura”, ditën në liri, natën në qeli 9/3/2015 14 komente Shtypi Blendi Salaj
Bizneset me licencë: Jemi të ofenduar nga kjo që po shohim, po dy vjet çfarë u bë?! 9/3/2015 9 komente Ekonomi gjergji k
Danimarkë - Shqipëri 9/4/2015 142 komente Sport Blendi Salaj Blendi Salaj
Mbreti i kokainës. "Narcos" nga Netflix 9/4/2015 18 komente Art, Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Sherr me armë zjarri në Laç. Arrestohet deputeti Armando Prenga 9/5/2015 107 komente Kryesore Blendi Salaj
Intervista e pacensuruar e ish- Shefit të Antidrogës: Lidhjet e krimit me politikën dhe kokat e policisë 9/5/2015 43 komente Kryesore, Shtypi Dritan Zagani bulkthi
Papa Françesku: Të çelim kishat për të strehuar refugjatët 9/6/2015 76 komente Bota Blendi Salaj
Këshilli i Mandateve pranon kërkesën e Prokurorisë për deputetin Prenga 9/6/2015 20 komente Shtypi Blendi Salaj
Princesha shqiptare e mediave sociale 9/6/2015 7 komente Personazh gjergji
Çfarë duhet bërë për të themeluar një parti politike në Shqipëri? 9/6/2015 6 komente Leo
Një klasë e lëvizshme 9/6/2015 1 komente Letërsi Besian Gërmenji Blendi Salaj
Shqipëri - Portugali 9/7/2015 269 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Tifozi më i vogël 9/8/2015 125 komente Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Email-i i Kryeministrit për ministrat socialistë 9/8/2015 60 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Shpëtimi i hebrenjve, një rrëfim historik për Shqipërinë dhe shqiptarët 9/8/2015 40 komente Përrallë nga e kaluara admin
Avioni me drogë ishte nisur nga Shqipëria 9/8/2015 14 komente Kryesore admiral
Si të jesh i djathtë (Pjesa e dytë) 9/8/2015 11 komente Esse Roger Scruton admin
Tahiri takon Llallën, i kërkon ta hetojë 9/8/2015 8 komente Shtypi Blendi Salaj
Migjeni dhe Umberto Eco themelojnë një media 9/8/2015 5 komente Opinion Moikom Zeqo Blendi Salaj
Elegjitë Buckow 9/8/2015 3 komente Letërsi Bertolt Brecht sol-nocturnus
1001 netët portugeze 9/8/2015 2 komente STALKER
Rama shkel premtimin për hidrocentralet mbi lumin Vjosë 9/9/2015 15 komente Shtypi gjembi
Ku po shkojne vendet e BRIC-ut? 9/9/2015 10 komente ACDC1
Gezuar rrugen e re 9/9/2015 2 komente Afrimi
Vendosni Diçiturën 189 9/10/2015 58 komente Diçitura Blendi Salaj
Qetësia para stuhisë 9/10/2015 38 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Arsyet pse kjo qeveri ka rënë dhe pse ikin shqiptarët 9/10/2015 17 komente Politikë, Shtypi Astrit Patozi kapo
Nudot e lira të Maks Velos 9/11/2015 206 komente Art admin
A ia vlen të diskutojmë për fjalë të vjetra të gjuhës shqipe që po harrohen dita-ditës? 9/11/2015 64 komente vetem dituri
Kastriot Piroli: Nuk do ta lë mandatin nëse e marr. Kam bërë vetëm 2 muaj burg 9/11/2015 52 komente Politikë, Shtypi Blendi Salaj
14 vjet nga 11 Shtatori 2001 9/11/2015 48 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Rexhep Arifi që i bëri serbët dhe shqiptarët krenarë 9/11/2015 46 komente Ballkan Blendi Salaj
3 vite burg për evazion fiskal 9/11/2015 14 komente Ekonomi, Shtypi Blendi Salaj
Rrethi i akuzave për kontratat e CEZ zgjerohet me kompani të tjera 9/11/2015 7 komente Shtypi Blendi Salaj
Katastrofa pas katastrofës së 11 shtatorit 9/11/2015 5 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
Renzi: Zgjerimi i BE të vijojë me Shqipërinë dhe Serbinë 9/12/2015 15 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
Kallëzim penal për Arben Ndokën, ILDKP: Fshehu 1.5 mln euro 9/12/2015 2 komente Shtypi Blendi Salaj
Pa censurë - 103 9/13/2015 323 komente Anonim
"Raporti" për politikanët, Raunig: Material i brendshëm informues 9/13/2015 46 komente Kryesore Blendi Salaj
Kitsch-i ballkanik: Ç'ka Perëndimi, e kemi edhe ne 9/13/2015 33 komente Esse Ivaylo Ditchev admin
Azilkërkuesit në Gjermani: shqiptarët në vendin e dytë pas sirianëve 9/13/2015 9 komente Sociale, Shtypi Eva Hoxha admin
Jean Cocteau, dosje 9/13/2015 2 komente Letërsi Jean Cocteau, Luan Rama admin
Jam në dilemë, pa jam 9/14/2015 42 komente admin
Janë vetëm thashetheme? 9/14/2015 31 komente Opinion, Shtypi Blendi Salaj Blendi Salaj
Kreu i Apelit të Tiranës paditet për “pastrimin” e 1.7 milionë eurove pasuri 9/14/2015 21 komente admin
Ismail Kadare: Fabrikimi i sajesave, “Rasti i Paskos”, njerëzit e përzier në krim ende mes nesh 9/14/2015 12 komente Intervistë admin
Nibiru 9/14/2015 5 komente Letërsi Emigrant Anonim
Fiks Fare, problematikat e ditës së parë të shkollës 9/14/2015 2 komente Sociale, Shtypi admin
HARMONIA FETARE NË SHQIPËRI SIPAS MITOLOGJISË SKËNDERIANE 9/14/2015 Shtepia e Librit
Çfarë mëkati ka vendi ynë mbi të cilin vetëm kryqe e xhami ndërtojmë pa Zot dhe pa dashuri? 9/15/2015 85 komente Feja, Shtypi armir
Prokurorë nga BE-ja do të bëjnë gati prangat për 100 zyrtarë nga Shqipëria 9/15/2015 76 komente Blendi Salaj
"Gëzimi i hiçmosgjësë" në Tiranë dhe Bukuresht 9/15/2015 29 komente Turizëm Blendi Salaj
Atalanta Pasko: Disa pasaktësi të Kadaresë për tim atë, Mitrushin 9/15/2015 21 komente Intervistë admin
3 litra qumësht dele shiten më pak se 100 lekë, fermeri i indinjuar e derdh në pusetë 9/15/2015 21 komente Ekonomi, Shtypi Blendi Salaj
HRW: Kriza e emigrantëve në Europë për shkak të Islamofobisë 9/15/2015 20 komente Shtypi Enes Neza
Rrëfimi i mbesës së Faik Konicës që jeton si emigrante në Prishtinë 9/15/2015 18 komente Personazh, Shtypi admin
Xha Mezani 9/15/2015 18 komente Letërsi Xha tani XhaTani
"Ngritja" 9/15/2015 17 komente TinyActsofRebellion
A duhet të shqetësohemi për financimin e partive nga buxheti i shtetit? 9/15/2015 8 komente Acarim Nervash, Shtypi, LSI Asterisk
Zgjedhjet lokale, Glover raporton në PE: Rekomandimet tona u injoruan 9/15/2015 Shtypi Blendi Salaj
Antelegji 9/15/2015 Letërsi Arbër Zaimi sol-nocturnus
Muret legjendare të Rozafës 9/16/2015 64 komente Foto e ditës, Mjedisi Amarildo Topi admin
“Antidroga, një histori suksesi”, Tahiri: Ja shifrat e aksionit 9/16/2015 35 komente Kryesore admin
Ilia Ballauri: Si i solla 28 mijë vargjet e Homerit në shqip 9/16/2015 26 komente Kulturë, Letërsi Alma Mile Blendi Salaj
Ka Champions! 9/16/2015 22 komente Sport Blendi Salaj
Vajza e pagjumësisë 9/16/2015 sol-nocturnus
Ahmedi ndërton një orë ... 9/17/2015 324 komente Satirë pf PF
Maska 9/17/2015 37 komente Blendi Salaj
Rama kthen projektin e Nanos, uji i Syrit të Kaltër drejt Italisë 9/17/2015 14 komente Shtypi kapo
Vëllazëria kombëtare në tri kohë 9/17/2015 1 komente Shtepia e Librit
A duhet t’i taksojmë më shumë të pasurit?! 9/17/2015 admin
Pa censurë - 104 9/18/2015 377 komente Anonim
Ligji për dekriminalizimin: Dy projektligjet e qeverisë dhe opozitës 9/18/2015 33 komente Ligj, Shtypi admin
Pjesë nga libri "Ditari i një intelektuali të papunë" 9/18/2015 24 komente Esse Denis de Rougemont heretik
Gjyqi i të penduarit të FBI-së që pritet të trondisë skenën politike të Tiranës 9/18/2015 16 komente Shtypi admin
Ayn Rand – “Revolta e Atlasit” si revoltë e liberalizmit 9/18/2015 14 komente Klubi i librit Adrian Civici admin
Wiki Loves Monuments 9/18/2015 3 komente Blendi Salaj
"La Ritournelle" 9/18/2015 2 komente Muzikë squarepusher
Urim Gjata: Djaloshi qe shpertheu birrucat me leve, per te shpetuar shoket! 9/18/2015 Histori Qemol Avdija
Shkodër, protestë kundër aksionit të informalitetit. Basha: Shqipëria ngrihet 9/19/2015 69 komente Shtypi admin
Librat më të kërkuar – shtator 2015 9/19/2015 Shtepia e Librit
Jo luftë me burrat, por udhëtim krah tyre 9/19/2015 Shtepia e Librit
Zgjedhjet e parakohshme në Greqi, dalin exit-pollet e para, prin Syriza e Cipras 9/20/2015 38 komente Ballkan admin
Gorica, Shqipëria joshqiptare 9/20/2015 36 komente Opinion, Shtypi Thunatae
Kush po e ringjall Enver Hoxhën? 9/20/2015 33 komente Opinion, Shtypi Bedri Islami alidemsi
Rilidh energjinë dhe shkon në polici: Më çoni në burg, por mos më hiqni dritën 9/20/2015 19 komente Sociale, Shtypi kapo
Shqipëria, prishet balanca lindje-vdekje, rritet mosha mesatare e popullsisë nga 27 në 35 vjeç 9/20/2015 16 komente Sociale, Shtypi admin
Ajo çfarë shihni nuk është ajo që duket! 9/20/2015 6 komente Reportazh, Shtypi Observer.al Enes Neza
Moçali 9/20/2015 sol-nocturnus
Ish të përndjekurit protestojnë kundër bunkerit tek Ministria e Brendshme; përplasen edhe me policinë 9/21/2015 100 komente Politikë admin
Huliganët serbë kanë hyrë në Shqipëri? 9/21/2015 29 komente Sport admin
Rusia gati për trupa tokësore në Siri? 9/21/2015 18 komente Bota, Shtypi Kerstin Knipp admin
Shqiptarë, sirianë e Shqipëri 9/21/2015 14 komente Opinion, Sociale Thunatae
Testi i stresit mbi ekonominë shqiptare 9/21/2015 6 komente Ekonomi, Shtypi admin
Shqiptari më i urryer në botë 9/22/2015 110 komente Shëndetësi Ruben Avxhiu admin
A po ikën Shqipëria për lesh? 9/22/2015 89 komente tirane
Ndërron jetë Tonin Tërshana 9/22/2015 31 komente admin
Bëhet e famshme në botë prezantuesja e Zjarr TV 9/22/2015 31 komente Media, Shtypi admin
Evelina Samoris 9/22/2015 8 komente Letërsi Guy de Maupassant admin
Kalvari serb dhe kalvari shqiptar… 9/22/2015 8 komente Histori Luan Rama admin
“Arti si mëkat”, sprova e re e Ismail Kadaresë në librari 9/22/2015 5 komente Letërsi, Shtypi Admirina Peçi admin
Karvani anakronik, apo Liri dhe Demokraci 9/22/2015 sol-nocturnus
Mbi qasjen e qeverisë ndaj financave publike 9/22/2015 admin
Në lojë është e ardhmja e Europës 9/23/2015 166 komente Vaclav Klaus PF
Is Edi Rama Albania's Mr Clean? | Conflict Zone 9/23/2015 84 komente Shtypi Tim Sebastian Blendi Salaj
Mësuesja e klasës së parë 9/23/2015 36 komente Bubi kaçurrel
Ahmet Zogu i Blendi Fevziut dhe i Kristo Frashërit 9/23/2015 31 komente Histori, Klubi i librit, Opinion Ilir Harshova admin
Sa pak "Shqip" në ekranet tona 9/23/2015 11 komente Media, Opinion Eva Kushova admin
Qytetar (vetëm)taksapagues 9/23/2015 3 komente admin
“Shpërthen” Lewandowski, 5 gola në 9 minuta ndaj Wolfsburgut 9/23/2015 2 komente Sport, Shtypi Trikonka
Lumë i bronztë 9/23/2015 sol-nocturnus
Mira Meksi, kandidate për çmimin “Balkanika 9/23/2015 Shtepia e Librit
Besimtarët muslimanë festojnë Kurban Bajramin 9/24/2015 57 komente Blendi Salaj
Lule të thata 9/24/2015 39 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Skandali i manipulimeve me Volkswagen-in 9/24/2015 25 komente Mjedisi, Shtypi admin
Hipnozë, telepati, spleen thai, dashuri: Cemetery of Splendour! 9/24/2015 15 komente Art STALKER STALKER
Njihen pensionet e emigrantëve në Gjermani 9/24/2015 10 komente Ekonomi, Shtypi Neritan Gjergo admin
Papa Françesku, fjalim historik në Kongresin amerikan 9/24/2015 6 komente Bota, Shtypi admin
200 VIP-at e 2014-s: Renditja e kompanive më të mira (Pjesa 1) 9/24/2015 1 komente admin
Bunkeri 9/25/2015 171 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Bizneset detyrohen të paguajnë edhe skanimin që nuk ekziston 9/25/2015 19 komente Ekonomi, Shtypi Lindita Çela, Gjergj Erebara Blendi Salaj
"A kanë ujë ato burime" 9/25/2015 15 komente Foto e ditës Monda
Amel lind me një plagë 9/25/2015 9 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Çështja “CEZ”, rrëfimi: Ismailaj më tha ‘jam mik i kumbarit të Shqipërisë’ 9/25/2015 8 komente Shtypi Blendi Salaj
... 9/25/2015 7 komente Letërsi ArB eLo Anonim
Kadare, në një joshje të re për artin 9/25/2015 1 komente Shtepia e Librit
Sa organizata qe perfaqsojne "Te Persekutuarit Politike" ekzistojne ne Shqiperi ? 9/25/2015 1 komente galile
Shqipëri-Serbi, jepen ballkone me qira! 9/26/2015 54 komente Pa Kategori, Sport, Shtypi admin
Mesila Doda largohet nga PD: Pse iki nga partia që themeluam para 25 vitesh 9/26/2015 45 komente Politikë, Shtypi admin
Di gjë njeri se ku mund të mbush një bombul gazi për gatim? 9/26/2015 35 komente kuazimondo
Agatha Christie: Në gjurmët e “mbretëreshës së detektivëve” 9/26/2015 3 komente Klubi i librit Shtepia e Librit
200 VIP-at e 2014-s: renditja e kompanive më të mira (Pjesa II) 9/26/2015 1 komente admin
Braho shkruan një letër të gjatë, bashkëshortja e Ismailajt mohon gjithçka 9/28/2015 52 komente Shtypi Blendi Salaj
Odisea e Muhammad: Nga Siria në Austri 9/28/2015 40 komente Personazh Monda
Dimri që afrohet do i sjellë refugjatët në Shqipëri 9/28/2015 31 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Basha takohet me ambasadorin Donald Lu 9/28/2015 22 komente Shtypi admin
Balkanweb pyet ambasadoren e BE-së nëse krihet me dinamit 9/28/2015 22 komente Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Në bunker 9/28/2015 5 komente Letërsi Emigrant Anonim
S’ka konsensus, Kuvendi shtyn deri në qershor 2016 miratimin e reformës në drejtësi 9/28/2015 5 komente Ligj, Shtypi Artemisa Hoxha admin
Berisha: e kam paralajmëruar Metën se Rama e do në burg 9/29/2015 140 komente Politikë, Shtypi LEFTI
Banka Botërore i kujton qeverisë më të varfërit 9/29/2015 30 komente Blendi Salaj
Legjenda e lavires Evelinë Ro 9/29/2015 sol-nocturnus
Parlamenti rus miraton përdorimin e forcës ushtarake në Siri 9/30/2015 226 komente Bota, Shtypi admin
Dritan Prifti në lajme 9/30/2015 115 komente Blendi Salaj
Houellebecq: Më shqetësuesja është mbase shpërthimi i një lufte civile 9/30/2015 37 komente Intervistë Michel Houellebecq admin
FMN: Qeveria të ndalojë së miratuari përjashtime të reja nga taksat dhe të heqë ekzistueset 9/30/2015 2 komente Ekonomi, Intervistë, Shtypi admin
Dosjet X 9/30/2015 1 komente admin
Kapitali human dhe lufta ndaj evazionit fiskal 9/30/2015 admin
Amis: E keqja absolute? Të gjitha format e nihilizmit 9/30/2015 Intervistë Martin Amis admin