Postimet e muajit Janar 2016

Seksioni Autori Postuar nga
Franca dekoron Kadarenë: “Komandant i Legjionit të Nderit” 1/2/2016 34 komente Kulturë admin
Terror, Frikë dhe Financë 1/1/2016 admin
Çfarë do të thotë “shtresë e mesme” në Shqipëri 1/3/2016 45 komente Ekonomi, Shtypi Gjergj Erebara admin
De Biasi ankohet për kushtet e kombëtares: Stërvitemi në një hotel 1/3/2016 9 komente Intervistë, Sport admin
Kronologjia e një viti të mundimshëm 1/3/2016 8 komente Ekonomi, Shtypi Albana Muçaj Pjer Thomas
Qyteti i jashtëzakonshëm ilir 1/4/2016 35 komente Kulturë, Reportazh Marin Mema admin
2016: Viti i drejtësisë 1/4/2016 25 komente Shtypi Aleksandra Bogdani Blendi Salaj
Sukseset e imagjinuara te politikes se jashtme 1/4/2016 24 komente Shtypi Agim Nesho ACDC1
Nxehet konkurrenca e formatit "Striscia" në televizionet shqiptare 1/5/2016 53 komente Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Berisha: Më ka kërcënuar Beso i Tajvanit. Basha e merr në mbrojtje dhe kërcënon Ramën: I hape luftë PD-së, do përgjigjesh personalisht 1/5/2016 51 komente Politikë, Shtypi M3
Xhorxhi do vonohet 1/5/2016 12 komente Letërsi Blendi Salaj Blendi Salaj
Shqipëri hesapi 1/5/2016 11 komente Opinion Ilir Mborja admin
Për ta mposhtur terrorizmin, harrojeni luftën ndaj drogës 1/5/2016 3 komente Opinion Misha Glenny admin
Kadare, një tjetër vlerësim nga Franca 1/5/2016 Shtepia e Librit
Histori kurrë e shkrueme, nga At Zef Pëllumbi 1/5/2016 Klubi i librit Karl Marks
Pamela, prostituta VIP që u kap në shtrat me dy biznesmenë në Tiranë dhe Gjykata e Lartë në Shqipëri 1/6/2016 80 komente Sociale, Shtypi Lindita Çela Blendi Salaj
Marrëveshja e qeverisë me TIA-n, gati fluturimet nga Kukësi 1/6/2016 58 komente Ekonomi, Shtypi Blendi Salaj
Moti i keq shkakton përmbytje në disa rrethe 1/6/2016 51 komente Blendi Salaj
Donald Lu: Shqipëria t’i japë fund korrupsionit në drejtësi 1/6/2016 31 komente Ligj Fatjona Mejdini Blendi Salaj
Situata në Lindjen e mesme tensionohet më tej 1/6/2016 20 komente Bota, Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Shkrimtari i ri dhe regjimi 1/6/2016 5 komente Esse Peter Morgan artur
Letër e hapur për Universitetin e New York-ut në Tiranë 1/6/2016 3 komente Alidea
Leximet e një viti 1/6/2016 1 komente Ylli Demneri Shtepia e Librit
Transformimet demokratike në Shqipëri përmes veprës së Ismail Kadaresë 1/7/2016 27 komente Shtepia e Librit
Rrugë të rrëzuara, ura të prishura, qindra banorë evakuohen nga shtëpitë e përmbytura 1/7/2016 23 komente Blendi Salaj
Viti i zhvillimit apo i rrënimit? 1/7/2016 1 komente admin
Mackanga 1/8/2016 25 komente Personazh, Shtypi Beluli
Te privatizohet INSIG 1/8/2016 21 komente Acarim Nervash, Ekonomi, Mos Humbisni X bulkthi
NETFLIX bëhet global 1/9/2016 17 komente Bota, Internet, Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Vlonjatët e revoltuar: "Llumo-maren" e Ramës e përpiu deti 1/10/2016 31 komente Politikë, Shtypi kapo
Sekretet e familjes së famshme shqiptare 1/10/2016 4 komente Histori Luan Rama admin
Një, të fundit, nga David Bowie 1/11/2016 55 komente Bota, Muzikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Makinat mbi trotuarë, njerëzit në rrugë 1/11/2016 40 komente Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Gjermania dyshon te Rama, në Tiranë ‘ka ardhur’ Mariza Lino 1/11/2016 37 komente Opinion, Shtypi Spartak Ngjela Blendi Salaj
Mos na pengo më tutje z. Kriminel 1/11/2016 15 komente Shtypi Viktor Malaj alidemsi
"Kurbani" nga Edi Rama, përshtypje leximi 1/11/2016 12 komente Klubi i librit Karl Marks
Bukuria e tmerrshme e kirurgjisë së trurit 1/11/2016 11 komente Karl Ove Knausgaard Blendi Salaj
Finalizohet drafti i reformës, ekspertët e mazhorancës e përfunduan të vetëm punën 1/11/2016 3 komente Ligj, Politikë, Shtypi Blendi Salaj
A mund të ketë një parkim nën një park? 1/12/2016 63 komente Mjedisi Blendi Salaj Blendi Salaj
Perlat e Kryebashkiakut 1/11/2016 42 komente Opinion Gaia
SMS-ja me kërkesën për 200 mijë (euro) nga Meta për Ismailajn 1/12/2016 25 komente Shtypi CityNews.al mad
“Kërcënimi” ndaj ambasadorëve që mbrojnë reformën 1/12/2016 12 komente Shtypi Mero Baze admin
Shpëthim ekspozivi në Stamboll 1/12/2016 9 komente Bota Blendi Salaj
Nishani: Jam i shqetësuar! Po tentohet të blihen vota të opozitës për reformën në drejtësi 1/12/2016 2 komente Politikë, Shtypi Blendi Salaj
INTERVISTA/ Ambasadori gjerman: Ka njerëz që kanë frikë nga reforma në drejtësi, dhe nuk do shumë fantazi të kuptosh arsyet 1/13/2016 31 komente Politikë, Shtypi Luljeta Progni Blendi Salaj
Republika e konspiracionit politik të portaleve 1/13/2016 30 komente Media, Opinion, Politikë Mentor Kikia Blendi Salaj
Prokuroria kërkon “spiunin”: Kush e nxori SMS-në e Metës? 1/13/2016 24 komente Shtypi Blendi Salaj
Vdekja e gomarit: Çfarë sheh “Shoqëria e LED-it”? 1/13/2016 12 komente Opinion Elvin Nuri Blendi Salaj
Intervista me El Chapo-n 1/13/2016 9 komente Intervistë Sean Penn Blendi Salaj
"Sasha" 1/13/2016 6 komente Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
Aristoteli “i harruar” prej akademizmit shqiptar 1/13/2016 3 komente Kulturë, Opinion Melsen Kafilaj Blendi Salaj
Sa i përket pranverës 1/13/2016 3 komente Letërsi Bertolt Brecht sol-nocturnus
28 nëntori dhe 10 shkurti 1/13/2016 1 komente admin
Të kuptuarit 1/13/2016 sol-nocturnus
Fashizmi i Musolinit, triumfi i formës mbi përmbajtjen 1/14/2016 29 komente Histori Thomas Meakin Blendi Salaj
Maratona e 3-të e Klubit 1/14/2016 22 komente Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
Reforma në drejtësi, LSI me propozime për draftin final 1/14/2016 16 komente Politikë, Shtypi Blendi Salaj
Alarmi italian: ISIS rekruton xhihadistë në rajon dhe i paguan me 2 mijë euro në muaj 1/14/2016 13 komente Blendi Salaj
Shteti Islamik merr përsipër autorësinë e sulmeve në Xhakartë 1/14/2016 12 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
Vdes Alan Rickman, aktori i njohur britanik 1/14/2016 8 komente Blendi Salaj
Dhjetë urdhëresa për të qenë një gazetar i denjë 1/14/2016 2 komente Media Adam Michnik Blendi Salaj
Fucia e naftes shkoi nen 30$. Cfare mendoni? 1/15/2016 56 komente ACDC1
Përgjigjia ime ndaj ftesës së kryeministrit dhe "Lëviz Albania" 1/15/2016 43 komente Karl Marks
Gjergj Bojaxhi bën thirrje për veprim! 1/15/2016 38 komente Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
A duhet marrë seriozisht thirrja e Manjanit për të diplomuarit në perëndim? 1/15/2016 36 komente Ligj, Shtypi Ilir Hysa alidemsi
Në Venecia, drafti i ekspertëve dhe vërejtjet e PD-së dhe LSI-së 1/15/2016 12 komente Ligj, Politikë Blendi Salaj
Duhantorja 1/15/2016 4 komente Fernando Pessoa Blendi Salaj
Forumi Ekonomik Botëror: Largimi i shqiptarëve, risku më i madh i bzinesit 1/16/2016 79 komente Ekonomi, Shtypi Blendi Salaj
Kansas City Chiefs vs. New England Patriots 1/16/2016 65 komente Sport Blendi Salaj Blendi Salaj
Shënime për librin me kujtime “Rrno vetëm për me tregue” të At Zef Pllumit 1/16/2016 30 komente Histori Agim Baçi Blendi Salaj
FIFA censuron besimin e Neymar-it 1/16/2016 15 komente Bota, Sport Blendi Salaj Blendi Salaj
NGA JANINA NË VLORË 1/16/2016 1 komente Shtepia e Librit
Artikulli në “The Economist”, qeveria: U pagua për të tërhequr investime të huaja 1/17/2016 56 komente Ekonomi, Shtypi Blendi Salaj
“Daily Mirror”: Hashashi shqiptar financon ISIS-in 1/17/2016 43 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
Shqipëria përgatitet për dëborën dhe të ftohtin 1/17/2016 38 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Gjergj Kastrioti Skënderbeu, 1405 - 17 Janar 1468 1/17/2016 20 komente Histori Blendi Salaj Blendi Salaj
Përpjekje për të nxirë imazhin e Shqipërisë? 1/18/2016 98 komente Bota, Kryesore, Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Gjyqtari Artan Gjermeni plagoset me thikë, mohon sulmin 1/18/2016 30 komente Kryesore admin
Charlie Hebdo tallet me fëmijën e vdekur sirian 1/18/2016 29 komente Shtypi r.v
Gjykata jep dënimin, 83 vite burg për grupin e Lazaratit 1/18/2016 21 komente Ligj, Shtypi Blendi Salaj
Ju kam dh!&%ë mu në Reformë 1/18/2016 15 komente Opinion, Shtypi Pëllumb Kulla Blendi Salaj
Rezervat dhe rekomandimet e FMN-së për Qeverinë 1/18/2016 14 komente Ekonomi, Shtypi admin
Dhjetë rrëfimet më të bukura të dashurisë së të gjitha kohërave 1/18/2016 9 komente Shtepia e Librit
Prokuroria e decentralizuar, ndryshimi thelbësor i Reformës në Drejtësi 1/18/2016 2 komente Ligj, Shtypi Gjergj Erebara Blendi Salaj
Austria pezullon marrveshjen Schengen 1/18/2016 Bota misterT
Dhënia e shërbimeve me koncesion, FMN: Kujdes, kosto për buxhetin 1/19/2016 43 komente Ekonomi Blendi Salaj
Si te investojme ne burse? 1/20/2016 153 komente Vlonjat
Pensionistët italianë që pleqërojnë në Shqipëri 1/20/2016 57 komente Blendi Salaj
Qyteti im ka ftohtë, z. Kryeministër! 1/20/2016 24 komente Opinion XhaTani
Sulltan Murati I “përçan” qytetin kosovar 1/19/2016 18 komente Kulturë Rron Gjinovci gjembi
5 vjet - Nuk ka drejtësi për 21 Janarin 1/21/2016 95 komente Opinion Blendi Salaj Blendi Salaj
“Policia sekrete e Ali Pashës”, nga Irakli Koçollari 1/21/2016 20 komente Karl Marks
Gënjeshtrat multimilionëshe dyfishuan të ardhurat e OSHEE 1/21/2016 18 komente Shtypi Gjergj Erebara Blendi Salaj
Ç'thoshin Meta dhe Berisha 5 vjet më parë? 1/21/2016 9 komente a priori
Viktimat e 21 janarit si shembull i freskët i heshtjes sonë historike ndaj viktimave! 1/21/2016 4 komente Shtypi Xhabyni admin
Darka Rama-Meta, deklaratat e LSI dhe 5 vjetori i "21 Janarit" 1/21/2016 4 komente Shtypi Blendi Salaj
Crown Agents: Doganat, të zhytura në korrupsion e kontrabandë 1/22/2016 44 komente Shtypi LEFTI
Mbi rrëgjimin e dashurisë 1/22/2016 5 komente sol-nocturnus
Mbi mënyrën se si ndërtohen veprat afatgjata 1/22/2016 sol-nocturnus
Motto 1/23/2016 1 komente sol-nocturnus
Pa censurë 110 1/24/2016 500 komente Anonim
"Panorama" boton lajmin, 1 vit e ca pas ngjarjes 1/24/2016 10 komente Media admin
Refugjatët, efekti “domino”: Ballkani, si vendet e BE-së 1/24/2016 5 komente Ballkan, Shtypi Blendi Salaj
Një ekspeditë e re multimiliardëshe kundër Kancerit 1/24/2016 3 komente Shkencë Blendi Salaj Blendi Salaj
Filmoi fqinjën police në dush, prokuroria kërkon 3 vjet burg 1/25/2016 27 komente Shtypi Blendi Salaj
Pamja nga këtu lart 1/24/2016 27 komente Feja, Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Kodheli: Shqipëria mund të shkatërrojë armatimet e vendeve të tjera kundrejt shpërblimit 1/25/2016 18 komente Shtypi Blendi Salaj
Fotot që astronauti Scott Kelly shkrep nga Stacioni hapësionor 1/25/2016 9 komente Blendi Salaj
Soneti numër 19 1/25/2016 5 komente Letërsi Bertolt Brecht sol-nocturnus
Edi Rama, mes Lindës dhe Kokëdhimës 1/25/2016 4 komente Shtypi kapo
Pas vdekjes së bashkëpunëtores sime M.S. 1/25/2016 sol-nocturnus
Mbi vetëvrasjen e refugjatit W.B.   1/25/2016 sol-nocturnus
Rrethi vicioz: Viktimat shqiptare përndiqen nga hija e tregtisë së seksit 1/26/2016 71 komente Lindita Çela Blendi Salaj
Itali, ‘Audi i verdhë’, vetëdorëzohet një nga shqiptarët e dyshuar: Nuk kam asnjë lidhje 1/26/2016 12 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
Padia ndaj aksionerëve, Vjollca Hoxha kërkon 100% të Top Channel 1/26/2016 12 komente Media, Shtypi Blendi Salaj
Pas inventarëve, fillojnë kontrollet për pagat te biznesi 1/26/2016 9 komente Ekonomi, Shtypi Blendi Salaj
Zhvillohet tryeza për reformën zgjedhore, mungon Nishani, i pranishëm Rama dhe Basha 1/26/2016 8 komente Shtypi Blendi Salaj
Një Kadare pas letrave 1/26/2016 2 komente Kulturë, Letërsi Mimoza Cika-Kelmendi Blendi Salaj
Dështimi i madh i CIA-s në Shqipëri 1/27/2016 113 komente Intervistë Albert Lulushi alidemsi
Italia mbulon nudot për vizitën e Presidentit iranian 1/27/2016 39 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Mbi stereotipat antishqiptarë në veprat e autorëve të huaj 1/27/2016 36 komente anazpata admin
Kongresi i PS, Blushi mund të kandidojë përballë Ramës 1/27/2016 25 komente Shtypi Blendi Salaj
Brothers in Arms 1/27/2016 13 komente Blendi Salaj
TI, Shqipëria ende në zonën e kuqe për korrupsion 1/27/2016 8 komente Shtypi Blendi Salaj
Byroja e Hetimit, Basha: Jemi dakord, ta votojmë 1/27/2016 6 komente Politikë, Shtypi Blendi Salaj
Ata të tre, ne dhe zgjedhjet 1/27/2016 3 komente Opinion, Politikë Afrim Krasniqi Blendi Salaj
Kur mendoj për ferrin 1/27/2016 1 komente sol-nocturnus
Ismail Kadare mbush 80 vjeç 1/28/2016 31 komente Letërsi Blendi Salaj
Mjekra si emancipim burrnor 1/28/2016 18 komente Sociale, Shtypi Gilman Bakalli Blendi Salaj
“We’re not ugly people” (Carol - film amerikan me regji te Todd Haynes) 1/28/2016 16 komente STALKER
Epokat e reja   1/28/2016 2 komente sol-nocturnus
Fanellat e reja të Kombëtares 1/29/2016 100 komente Sport Blendi Salaj Blendi Salaj
Blushi: Mund ta drejtoj PS më mirë se Edi Rama, nuk do fus banditë në parti 1/29/2016 26 komente Politikë Blendi Salaj
Përhapja e vrullshme alarmon botën: Çfarë duhet të dini për virusin e frikshëm Zika 1/29/2016 25 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
Si te fshehim korrupsionin ne Shqiperi 1/29/2016 16 komente Acarim Nervash, Shtypi Bulkthi bulkthi
“Të gjithë me Zotin” nga Robert Thomanikaj 1/29/2016 11 komente Karl Marks
Dy poezi amerikane 1/29/2016 sol-nocturnus
Shkencëtarët gjejnë prova të strukturave matematikore te librat klasikë 1/29/2016 Shtepia e Librit
Park(ing) për makinat apo park për qytetarët? 1/30/2016 30 komente Mjedisi Edvini
Skeda e koncesioneve: Sa pak të ardhura dhe të punësuar nga “shitja” e vendit 1/31/2016 48 komente Ekonomi Ornela Liperi Blendi Salaj
Banda e Kserës që ka rrjepur paratë e romëve dhe paraplegjikëve 1/31/2016 10 komente Shtypi Mentor Kikia Blendi Salaj
Përurohet shtëpia "Kadare" e rikonstruktuar 1/31/2016 7 komente Kulturë Blendi Salaj Blendi Salaj
Kompani guackë nga parajsa fiskale fshihen pas koncesionit të TVSH-së 1/31/2016 6 komente Ekonomi, Shtypi Besar Likmeta Blendi Salaj