Postimet e muajit Prill 2016

Seksioni Autori Postuar nga
Sa real dhe i drejte eshte percaktimi moshes 18 vjec si moshe legale per marredhenie seksuale? 4/1/2016 110 komente ACDC1
Në kujtim të Zaha Hadid 4/1/2016 100 komente Art Blendi Salaj
Rinasi, miliona euro shtesë për klauzolën e monopolit 4/1/2016 24 komente Ekonomi, Shtypi Gjergj Erebara Blendi Salaj
Gratë shqiptare luftojnë të integrojnë burrat në punët e shtëpisë 4/2/2016 91 komente Sociale Ivana Dervishi Blendi Salaj
Të dëbohesh nga Kosova 4/2/2016 41 komente Politikë, Shtypi Arbër Zaimi Al bano
Letrat Rama - Basha, plot gabime drejtshkrimore 4/2/2016 19 komente Gjuhësi Hysni Ndreu admin
TiRun 4/2/2016 11 komente Blendi Salaj
Pse gënjeu prokurori i Durrësit për vizën amerikane? 4/2/2016 4 komente Shtypi admin
Hëna vdes 4/3/2016 19 komente sol-nocturnus
Je suis POPULLI 4/3/2016 3 komente STALKER
Petalet e qershisë 4/3/2016 sol-nocturnus
The Panama Papers 4/4/2016 149 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Një heshtje e dytë 4/4/2016 sol-nocturnus
Ideologjitë mbi feminizmin janë zhdukur thuajse të gjitha; nuk na mbetet veçse praktika... 4/5/2016 159 komente Intervistë Dacia Maraini admin
Sheshi Skëndërbej, Veliaj nis dëgjesat me komunitetin 4/5/2016 131 komente Blendi Salaj
Zana Ramadani, nudo kundër ISIS-it 4/5/2016 48 komente Shtypi Blendi Salaj
Prokuroria kërkon 152 vjet burg për “xhihadistë”, 9 të akuzuarit e presin ftohtë 4/5/2016 14 komente Shtypi Blendi Salaj
Eja, o i dashur, po të pres me shalët hapur 4/5/2016 11 komente Opinion Pëllumb Kulla admin
Poshtë obskurantizmi 4/5/2016 admin
Retë prej nesh 4/5/2016 sol-nocturnus
Kontraste të Tiranës 4/6/2016 106 komente Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Një helikopter i ushtrisë bie mbi liqenin e Shkodrës. 2 viktima, 1 i plagosur 4/6/2016 65 komente Blendi Salaj
Kryeneçen s’ka kush ta zbusë 4/6/2016 24 komente Art Julian Deda admin
Skenografi apo rehabilitim? 4/6/2016 7 komente Ardian Vehbiu admin
77 vjet nga rezistenca kundër pushtimit Italian 4/7/2016 63 komente Blendi Salaj
Tirana (ish)qyteti im 4/7/2016 47 komente Karl Marks
Tension në Kuvend, përplasje fizike mes deputetëve 4/7/2016 14 komente Politikë, Shtypi Blendi Salaj
Bernie takon Papën 4/8/2016 196 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Gjithë fajin e ka paranoja 4/8/2016 12 komente admin
Ceremonia e inagurimit të Presidentit Thaçi 4/8/2016 8 komente Kosova Blendi Salaj
“Njëherë në jetë” nga Lorenca Bejko 4/8/2016 7 komente Karl Marks
Moteli i përgjuesit 4/9/2016 24 komente Bota Blendi Salaj
Tirana në përvojën e një udhëtari 4/9/2016 9 komente Blendi Salaj
Radikalizmi islamik, problem në Shqipëri 4/9/2016 Shtepia e Librit
Shqipëria krahasuar me ShBA-në në ekonomi pensioni 4/10/2016 157 komente Blendi Salaj
Studim jo i fesë, por i historisë së feve 4/10/2016 104 komente Sociale Ardian Vehbiu admin
Shqiptarët janë italianët më të mirë që ekzistojnë 4/10/2016 62 komente Opinion Matteo Zola admin
Diplomacia fut Shqipërinë në “listën e zezë” për investimet 4/10/2016 24 komente Ekonomi, Shtypi kapo
Saimir Pirgu vlerësohet në SHBA si një nga interpretuesit lirikë më të rëndësishëm në botë 4/10/2016 17 komente Kulturë, Shtypi Dhurata Hamzai admin
Si të hash akulloren 4/10/2016 14 komente Opinion Umberto Eco admin
Referendumi, vetëm 3% e anëtarësisë kundër Ramës 4/10/2016 10 komente Politikë, Shtypi Artemisa Hoxha admin
Hans- Juergen Cassens: Turistët e zhgënjyer e përhapin mesazhin shumë shpejt... 4/10/2016 8 komente Intervistë, Turizëm admin
Tarkovski meets Godard: Kaili Blues 4/10/2016 3 komente STALKER
Përsëri 4/10/2016 1 komente sol-nocturnus
“Shqipëria tjetër”: Qyteti që kërkon të fluturojë 4/11/2016 29 komente Reportazh Marin Mema admin
Histori biblike për nxënësit e shkollave 9-vjeçare 4/11/2016 21 komente Karl Marks
"Një vdekje shumë e ëmbël", nga Simon Dë Bovuar 4/11/2016 13 komente Klubi i librit Alda Bardhyli admin
Gjimnazi “Aleks Buda” çel dyert për komunitetin pas orarit mësimor 4/11/2016 10 komente Arsim, Shtypi admin
Biznesi sipas gjermanëve: Shqipëria hibrid edhe në ekonomi 4/12/2016 36 komente Ekonomi, Shtypi admin
Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën 4/12/2016 34 komente Sociale Fatjona Mejdini admin
Në autobus për Prishtinë 4/12/2016 5 komente Argëtim Ireshtansi h75
Ndërtesat e vjetra të qytetit 4/13/2016 174 komente Blendi Salaj
Tregtia e paligjshme shfaros mijëra shpendë këngëtarë të mbrojtur në vit 4/13/2016 29 komente Ambienti Lindita Çela gjembi
Albanologu Robert Elsie, për Shqipërinë dhe shqiptarët 4/13/2016 28 komente Kulturë Anisa Ymeri Debris
Torino lexon... për Shqipërinë! 4/13/2016 26 komente Kulturë, Shtypi torinez
Vështirë të mos kujtohesh 4/13/2016 2 komente sol-nocturnus
Obama pret Ramën në Shtëpinë e Bardhë 4/14/2016 103 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Korrupsioni, i gjithëpërhapur në organet shtetërore në Shqipëri, vlerëson DASh 4/14/2016 35 komente Shtypi Ivana Dervishi admin
Pa censurë 113 4/15/2016 413 komente admin
Teoritë e komplotit 4/15/2016 62 komente Massimo Introvigne heretik
Prishtina, ku gjithçka merr frymë shqip 4/15/2016 24 komente Reportazh Dionis Xhafa Dionis Xhafa
A ndiheni edhe ju kështu? 4/16/2016 12 komente bulkthi
Disa minuta me Milan Kunderën 4/16/2016 1 komente Personazh Ylli Demneri Shtepia e Librit
Shullazi, pranga për gjobëvënie. Prokuroria: Grabiti “Vollgën”, kërcënoi për një parkim 4/17/2016 115 komente Shtypi Anila Hoxha admin
Hyrja e Tiranës 4/17/2016 59 komente Foto e ditës Antonio Çakshiri admin
Cascando   4/17/2016 2 komente Letërsi Samuel Beckett sol-nocturnus
Konsumi i shqiptarëve ra gjatë vitit 2015, për herë të parë që nga 1998 4/18/2016 34 komente Ekonomi, Sociale Gjergj Erebara LEFTI
“The Revenant” (ose: Gjuetari i Hiçit) 4/18/2016 28 komente STALKER
Te gjejme ndryshimin 4/18/2016 17 komente lungomare
Pse puna e grave nuk llogaritet si prodhim? 4/19/2016 55 komente Diane Coyle admin
500 fidanë për Lurën 4/19/2016 45 komente Mjedisi Blendi Salaj
Masakër urbane... 4/19/2016 4 komente Reportazh Dionis Xhafa Dionis Xhafa
Trump's New York 4/20/2016 113 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Arrest me burg për Emiljano Shullazin 4/20/2016 56 komente Shtypi admin
Ahmetaj: Ekonomia rritje pozitive, 173 mijë vende pune në 2 vjet, synojmë uljen e borxhit 4/20/2016 39 komente Ekonomi, Shtypi Blendi Salaj
Modeli i stadiumit të ri kombëtar 4/21/2016 107 komente Blendi Salaj
"Prince" vdes në moshën 57 vjeçare 4/21/2016 68 komente Blendi Salaj
Pas armatosjes, Berisha bën thirrje për revolucion demokratik 4/22/2016 57 komente Shtypi admin
Partneriteti me Shqipërinë në fushatën britanike 4/22/2016 30 komente Blendi Salaj
Faleminderit Emiljano Shullazi 4/22/2016 11 komente Opinion Bledi Mane Al bano
21 Prilli: Xhiroja e librave të dhuruar 4/22/2016 7 komente Kulturë, Shtypi admin
Bëj të zë, po të merr era - nga Namik Selmani 4/22/2016 6 komente Karl Marks
Histori biblike për nxënësit e shkollave 9-vjeçare (vazhdim) 4/22/2016 4 komente Karl Marks
Çfarë ndryshimi sjell një vit? 4/22/2016 3 komente Donald Lu admin
Tiranë, arrestohen 8 persona për evazion fiskal 4/22/2016 1 komente Ligj admin
Investitorët që “përzumë” nga Shqiperia 4/23/2016 86 komente Ekonomi, Shtypi kapo
Sondazhi: Shqiptarët të pakënaqur me qeverinë, shumë të pakënaqur me opozitën 4/23/2016 77 komente Besar Likmeta admin
Liria e shtypit, marrveshja EU(Gjermani) - Turqi per emigrantet, ofendimi i Erdoganit dhe ngerthitja Merkel-Erdogan 4/24/2016 17 komente Karl Marks
Dita Botërore e Librit 4/24/2016 14 komente Kulturë admin
Një dëshmi për seksin në komunizëm dhe çudirat shqiptare 4/25/2016 370 komente Blendi Salaj
Koncesioni i Rinasit 4/26/2016 88 komente Ekonomi Asterisk
Ku dhe si mund te shkoj? 4/26/2016 37 komente Ser Duka
Dixhitalizimi – sukses apo rrënim për industrinë bankare? 4/26/2016 1 komente admin
Si pranohen studentët japonezë në dept. e kirurgjisë 4/27/2016 3 komente 24 karat fgm
Lutje ameriko-indiane 4/28/2016 27 komente Letërsi Anonim heretik
Profesorët humbin kujtesën, Kule e Koni në prokurori: S'e mbajmë mend Shullazin 4/28/2016 23 komente admin
Google street view vjen në Shqipëri 4/28/2016 21 komente Teknologji Blendi Salaj
I fundmi i mohikanëve 4/28/2016 19 komente Teodor Gadeshi admin
Jack Ma mund të blejë AC Milan 4/28/2016 8 komente Bota, Sport Blendi Salaj
Stadiumi dhe një histori me fiorentinë në tokën e shqiptarëve 4/29/2016 129 komente Sociale Artan Raça admin
Kruja, toka e historisë 4/29/2016 5 komente Reportazh Dionis Xhafa Dionis Xhafa
Sonete shekspiriane 4/29/2016 2 komente Përkthim Vedat Kokona Magus
Kontratat Forward dhe pëdorimi i tyre në bankingun shqiptar 4/29/2016 admin
Pako poetike 4/30/2016 38 komente Argëtim admin
Lexuesja kthen librin në bibliotekë pas 67 vjetësh 4/30/2016 24 komente Shtepia e Librit
Codex Seraphinianus, libri më i çuditshëm në botë 4/30/2016 12 komente Kulturë admin