Postimet e muajit Korrik 2016

Seksioni Autori Postuar nga
Surroi: Shkruaj të largoj demonët 7/1/2016 3 komente Shtepia e Librit
Pa censurë 115 7/2/2016 500 komente admin
“Hiri” & “Vetmi gruaje” - dy romane nga Flutura Açka 7/2/2016 5 komente Karl Marks
Pesë autorë shqiptarë do përkthehen në gjuhë të huaj 7/2/2016 5 komente Shtepia e Librit
Jetët sekrete të shkrimtarëve të mëdhenj 7/2/2016 3 komente Shtepia e Librit
Muhameti, muhamedizmi, myslimanizmi, islamizmi 7/2/2016 Karl Marks
A ka ndonje vend te lire dhe te kendshem ne Shqiperi per me kalu pushimet?! 7/3/2016 94 komente naughty_male
Farage leaves 7/4/2016 41 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
Aeroporti i Rinasit kundër policisë: Njoftuam në kohë për grabitjen, ishit në pistë kur ndodhi ngjarja, keni qëllim fajësimin 7/4/2016 37 komente Shtypi admin
Perse shqiptaret shesin droge? 7/4/2016 18 komente Leo
Mbi 200 të vrarë nga shpërthimi në Bagdad 7/4/2016 14 komente Bota Blendi Salaj
VIDEO/ Momentet kur vrasësi maqedonas merr përpara me makinë Almirin 4-vjeçar 7/4/2016 11 komente Ballkan, Shtypi Blendi Salaj
Video e "historianit" turk ofendon shqiptarët 7/5/2016 77 komente Acarim Nervash Blendi Salaj
Fati tarkovskian i Kiarostamit (1940-2016) 7/5/2016 47 komente Kulturë STALKER STALKER
Gjysmëfinalja e parë, Portugali - Uells 7/6/2016 33 komente Sport, Euro 2016 Blendi Salaj
Fotografi të rralla të UÇK-së në male 7/6/2016 15 komente Histori, Kosova Blendi Salaj
“Historiani” turk, TIKA dhe Ministria e Kulturës 7/6/2016 10 komente Opinion, Shtypi Ben Andoni admin
Ç'domethene apo si perkthehet "Fiter Bajram" ne shqipe... 7/6/2016 8 komente peshkarexhe
Kosovë-Shqipëri, diaspora kërkon të mësojë shqip nga atdheu 7/6/2016 Arsim, Kosova Blendi Salaj
Plehrat futen nga dritarja 7/7/2016 72 komente Acarim Nervash Bulkthi bulkthi
Gjysmëfinalja e dytë, Gjermani - Francë 7/7/2016 60 komente Sport, Euro 2016 admin
Plani i qeverisë për Parkun e Liqenit: parkingje, klube, fusha sporti dhe një kullë 7/7/2016 19 komente Kryesore, Mjedisi Gjergj Erebara Blendi Salaj
Gati listat me emrat 7/8/2016 58 komente Shtypi Bulkthi bulkthi
Cërriku, ose regjimi i Pinoçetit! 7/8/2016 13 komente XhaTani
Brexit dhe Europa e re Gjermane 7/8/2016 1 komente admin
Euro 2016: Portugali - Francë 7/10/2016 69 komente Sport, Euro 2016 admin
Turistët e parë 7/10/2016 60 komente Argëtim Pjer Thomas
Univers i mbyllur apo i pafundëm? 7/10/2016 1 komente Shkencë Karl Marks
Reklamimi ndaj burrave 7/10/2016 gjergji
Si do të bëhet verifikimi (vetingu) i gjykatësve dhe prokurorëve? 7/11/2016 45 komente Ligj Ilmi Rehova, Blendi Salaj
Arrestohet zv/drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve për korrupsion 7/11/2016 19 komente Shtypi admin
Traduttore, Traditore 7/11/2016 8 komente Klubi i librit E. Xhakoni Natën Ditë
Lojë shahu në shekullin XXI – nga Petraq Risto 7/11/2016 Letërsi Karl Marks
Deputeti socialist Kosta mallkon Kryeministrin dhe stafin e tij 7/12/2016 84 komente Politikë, Shtypi admin
Theresa May, profili i kryeministres së ardhshme të Britanisë së Madhe 7/12/2016 32 komente Bota Blendi Salaj
Goditet banda e kokainës e rrugës “Myslym Shyri” 7/12/2016 18 komente Shtypi admin
A ndiheni keq me lirine e shtypit ..?? 7/12/2016 10 komente ViVa La DeMoCrAcIoN
Itali, përplasje ballore mes dy trenave; dhjetëra të vdekur 7/12/2016 9 komente Shtypi admin
PD refuzon propozimin amerikan për Reformën 7/13/2016 116 komente Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Drejtësia/ Zbardhen kritikat e Patozit në PD: Fatura na mbeti neve 7/13/2016 3 komente Politikë, Shtypi admin
Mbi dogmën e “gazetarisë së përgjegjshme apolitike”: një tjetër rast 7/13/2016 admin
Demagogët e “Facebook”-ut dhe “ekspertët” e islamit  7/14/2016 50 komente Kosova, Sociale Arbana Xharra admin
1984 7/14/2016 49 komente Blendi Salaj
Ne as nuk shitemi, as nuk blihemi (por sponsorizohemi) 7/14/2016 28 komente admin
#PërDhuratën 7/14/2016 11 komente admin
Tentativa për grusht shteti në Turqi dështoi 7/15/2016 254 komente Bota Blendi Salaj
Masakra në Nisë 7/15/2016 138 komente Bota Blendi Salaj
Rama-Bashës: Votojmë çdo variant tuajin. Rreziku euro-amerikan, absurd 7/15/2016 34 komente Ligj, Shtypi admin
Lu sfidon Ramën dhe Bashën të takohen të hënën 7/15/2016 28 komente Blendi Salaj
Meta: Reformë dhe Qeveri teknike 7/17/2016 474 komente Politikë Blendi Salaj
Letër e hapur ambasadorit amerikan në Tiranë 7/17/2016 Karl Marks
SHBA: Basha po përpiqet qëllimisht të bllokojë reformën në drejtësi 7/20/2016 226 komente 24 karat, Politikë Blendi Salaj
Arrihet marrëveshja për Reformën 7/20/2016 114 komente Blendi Salaj
Koment: Një vend në shpërbërje 7/20/2016 21 komente Bota, Shtypi Ines Pohl STALKER
Viktimizmi 7/20/2016 7 komente Esse Tzvetan Todorov admin
Shteti funksiononte 7/21/2016 109 komente Letërsi, Shtypi Pjer Thomas Pjer Thomas
"Mos prisni mrekulli nga reforma", Pallaska tregon si zbatua vetting-u në Kosovë 7/21/2016 44 komente Politikë, Shtypi admin
Procesverbali origjinal i mbledhjes së ekspertëve, asnjë kërkesë për KLGJ e KLP 7/21/2016 4 komente Shtypi admin
Sot 90 Vjetori i Lindjes së Poetit, Prozatorit dhe Albanologut të Shquar, MARTIN CAMAJ 7/21/2016 1 komente Shtepia e Librit
Reforma në Drejtësi u votua 7/22/2016 103 komente Blendi Salaj
Cila mund te jete arsyeja e perpjekjes per te mos dhene kuponin tatimor? 7/22/2016 60 komente kuazimondo
Java në foto 7/22/2016 2 komente Bota Blendi Salaj
Sulmi në Mynih, tre shqiptarë të vrarë mes viktimave 7/23/2016 112 komente Pa Kategori admin
Vari Peshkun? 7/24/2016 136 komente Gaia
Cfarë janë duke lexuar CEO-të? 7/25/2016 4 komente admin
Pa censurë 116 7/26/2016 500 komente admin
Sërish në Francë... 7/26/2016 70 komente Bota admin
Urgjenca e “vetting”-ut, BE e kërkon brenda korrikut 7/26/2016 23 komente Politikë, Shtypi Blendi Salaj
Turqia i kërkon Kosovës të marrë masa ndaj gazetarit 7/26/2016 17 komente Media Blendi Salaj
Për kë do t'votojnë shqiptarët në ShBA? 7/27/2016 253 komente 24 karat, Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Basha e konsideron absurd votimin nesër të 7 ligjeve të vettingut 7/27/2016 7 komente Shtypi Blendi Salaj
Ç'libra të mirë na sugjeroni për verën? 7/28/2016 59 komente 24 karat, Letërsi Blendi Salaj Blendi Salaj
5 euro kalimi në rrugën e kombit, koncesionari turk e merr për 30 vjet 7/28/2016 53 komente Shtypi Blendi Salaj
5 vjet, po ku? 7/29/2016 133 komente Bota Blendi Salaj
Cilin App përdorni shpesh, për se? 7/29/2016 34 komente Teknologji Blendi Salaj Blendi Salaj
Blerjet online bëhen mollë e ndaluar 7/29/2016 25 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Fitorja e trishtë e Dustinit dhe të vëllait 7/30/2016 49 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Atletja stërvitet në male 7/30/2016 42 komente Sport, Shtypi Blendi Salaj
Rrjepim qytetaret dhe u falim bizneseve 7/30/2016 17 komente Acarim Nervash, Ekonomi Bulkthi bulkthi
Rekord i çmendur/ Biletat e avionëve brenda Europës 3.5 euro, nga Shqipëria mbi 300 7/30/2016 11 komente Ekonomi, Shtypi Blendi Salaj
Myslimanët shkojnë në Kishë 7/31/2016 166 komente Bota, Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
Ky rrëfim, i vitit 1470, është më i hershmi që ka bërë ndonjë shqiptar, për gjendjen e vendit të tij 7/31/2016 113 komente Blendi Salaj
Historia e rrallë e fëmijëve afrikanë që erdhën në Shqipëri në vitet ’60 7/31/2016 37 komente Histori Uvil Zajmi Blendi Salaj
Ilir Kerni largohet nga drejtimi i TKOB 7/31/2016 31 komente Kulturë Blendi Salaj
Sekuestrohet pasuria me prejardhje “kriminale” e ish deputetit Mark Frroku 7/31/2016 12 komente Shtypi Blendi Salaj
Meta dhe Berisha dy të parët që do ta pësojnë nga reforma në drejtësi 7/31/2016 6 komente Opinion Spartak Ngjela naughty_male
Istikamet e përbaltura të fjalës 7/31/2016 4 komente Opinion Çapajev Gjokutaj Blendi Salaj