Ngushtesia e fitores (barazim statistikor) por edhe perpjekjet e sforcuara dhe aspak ligjore per te nxjerre bashen fitues, kane pjekur mendimin e nderkombetareve se nje riberje e zgjedhjeve vetem per kryetarin e Tiranes do te ishte nje zgjidhje e pershtateshme. Po a eshte dakort PD-ja ? Aq me teper qe kesaj radhe do te kete vetem nje kuti dhe te sajet nuk kane aresye te gabojne perseri.

15 Komente

Pse te behen zgjedhje te reja? nga lind kjo ide?

votat u numeruan pothuajse live ne televizion. Rama doli 10 vota teper. fund.

tani te vendose kolegji, nese votat e hedhura ne kutite e gabuara duhen quajtur apo jo. nese quhen, fitues eshte Basha. fund. Nese s'quhen, fitues me 10 vota, eshte Rama, ndersa fitues moral eshte BerishBasha. Rama vazhdon te jete kryetar bashkie. fund.

kesaj i thone "fund me nder dhe pa qeder"! me duket se ka filluar te te pelqeje oportunizmi o zotrules. smiley

ee, jam shume njeri i keq. po pse zgjedhje te reja. po guxoj te pyes.

po edhe bebja nuk ishte zp: bashke me ramen moren trenin per kavaje. pse te mos behen zgjedhje te reja: 1: ka frike rama. 2: ka frike berisha. 3: lulin nuk e pyt kush.

 

kam nje pershtypje qe pd e pranon zgjedhjet se edheperpilimi juridik i ceshtjes ne kolgj e parashikonte kete.

hmmm

gud kuesshen. kiip ap uith dhe guud uerk.

Po bejini more bejini. a doni zgjedhje te reja? po beni more sa te doni ju. hic fare nuk eshte problem. Nje gje di ta them qe tani. Une nuk kam per te votuar kurre. Edhe ate here qe vajta votova, m'u neveriten zgjedhjet pikerisht nga nje qaflesh, i pakref, i parrujt, i palam, kokshtremt, kokshtypur nga mbrapa - (mungese cerebellumi?), nje langaraq, nje zhuls, si macok restorantesh apo qen rrugac kazaneve te Tiranes... dhe pa paragjykuar se ciles force i perkiste - se nuk e di, dhe nuk e pyeta; fjala e pare qe na drejtohet - edhe pse nuk duhej te na drejtohej hic, se nuk e njihnim fare, ishte: "mos votoni per ata qelbesirat e socjalistes ju ore... hidheni voten per demokratiken. a merrni vesh ju.".

Une nuk shoh ndeshjet e futbollit ne shenje proteste se futbolli nuk eshte me sport, e jo me te tallem me veten time e te harxhoj energji apo vote e vullnet te lire per t'u shprehur per ate fare klase politike.

votofshi dhe befshi qejf. vetem mos u merzisni dhe silluni me njerezillek me njeri tjetrin. ndoshta po te jeni me te gezuar, gjerat mund te shkojne me mire.

 

epo tani sikur po te njof pak zoto, se te perfytyroj tashti: perderisa ai te ka fol: i ke krijuar besim! ahahahaa

edhe nje here po pate mundesi? se nuk te kuptova... smiley

Un jam dakort me zotrules, ai esht thelbi i asaj ca do ndodhi neser ne Kolegj. Por pytja eshte a do ta pranoj Rama rezultatin? Se esht e qarte qe nuk e ka me qejf hic Bashkin edhe po t'ja japi Kolegji Smile

ta pranoj Rama rezultatin?

 

Po u shpall fitues po, per ndryshe???????????.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 Per here te pare jam dakord me Shemen!

lol, per cfare je dakort, per pyetjen qe kam bere? Se pergjigje une akoma nuk kam dhene!

 Me nje fjale, mendimi im qe e hodha i pari, per perseritjen e zgjedhjeve per kryetarin e Tiranes, po fitoka terren. Nigjoeni plakun, se nuk e ka keq. 

Në grupin parlamentar të Partisë Socialiste ka deputetë të tjerë që janë kundër bojkotit të Parlamentit”.

Deklarata është e Kastriot Islamit, i cili së bashku me deputetin tjetër Andis Harasani, vijuan dhe këtë të enjte të dalin jashtë vendimit të grupit, duke qenë të pranishëm në seancë plenare.

Islami tha se shpresonte që socialistët të dëgjojnë partnerët ndërkombëtarë dhe raportin e komisionit të Monitorimit në Këshillin e Evropës, i cili ndër të tjera, kritikon ashpër bojkotin e opozitës.

Islami u bëri gjithashtu thirrje kandidatëve për Tiranën që të shprehen qartë se do ta njohin si të drejtë vendimin e Kolegjit Zgjedhor të Apelit.

Por një tjetër motiv që e bën Islamin të jetë i pranishëm në sallën e Kuvendit kundër vullnetit të drejtuesve socialistë është dhe vendimi qe prite të japë të premten Kolegji Zgejdhor për garën e Tiranës.

Islami përcjell mbështetje për trupën e 8 gjyqtarëve të zgjedhur me konsensusin e palëve, përfshirë dhe atë të Partisë Socialiste.

Islami u bën thirrje dy kandidatëve Basha dhe Rama që të shprehen qartë se do të pranojnë rezultatin që do të japë Kolegji Zgjedhor.

Që në ditën e zgjedhjeve, Lulzim Basha, kandidati i koalicionit të Partisë Demokratike ka deklaruar se do të njohë çdo rezultat dhe se mbështet numërimin e çdo vote të qytetarëve të Tiranës.

Në këtë situatë, duket se apeli i Islamit drejtohet me shumë tek kreu i forcës së tij politike Rama, që të shprehë po kaq qartë besimin e tij tek drejtësia e vendimeve të Kolegjit Zgjedhor.

Në daljet e tij publike, Rama i ka bërë thirrje Kolegjit ta shpallë si të vlefshëm vetëm rezultatin që nxori Ramën fitues me 10 vota, kur procesi nuk kishte përfunduar, ndërkohë që votat e rregullta për kreun e bashkisë, por të hedhura në kutitë e tjera si dhe votat e kontestuara ende nuk ishin numëruar.

 

Nuk ka rendesi c'fare deklarojne dy zagaret e Nanos.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).