Bashkëshortja e kreut të bashkisë Kavajë, Elvis Rroshi ka denoncuar sot në polici rrëmbimin e saj një ditë më parë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur  në kryeqytet, dhe se në të kanë qenë të përfshirë dy persona.

Dëshmia e saj në polici është tronditëse, pasi mësohet se gjatë kësaj kohe, bashkëshortja e kryebashkiakut nga gjendja e rënduar ka pasur një lindje të parakohshme te femijes qe priste te lindte pak kohe me vone. Ajo ende nuk eshte ne gjendje te percaktoje se kush kane qene rrembyesit apo te percaktoje vendin ku ka kryer lindjen. Dyshohet se femija ka humbur jeten gjate kesaj kohe.

Ende nuk ka të dhëna të plota për ngjarjen, për të cilën edhe në këto momente vetë bashkëshortja e krybashkiakut po dëshmon në polici.

Marrë nga Panorama
 

Versioni nga Balkanweb

 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Kavajës, ku është rrëmbyer nga persona të panjohur gruaja e kryebashkiakut të ri të Kavajës Elvis Rroshi. Gruaja 28-vjecare Griselda Rroshi, shtatzënë është liruar sot rreth orëve të para të mëngjesit, në gjendjë tepër të rënduar psikologjike, pasi është detyruar të bëjë një lindje të parakohshme.

Gruaja nuk di të rrëfejë së kush ishin autorët e rrëmbimit, vendin ku lindi e detyruar fëmijën, apo vendndodhjen e foshnjës.

Gazetari i NEWS 24 Spartak Koka i ndodhur në Kavajë, deklaron se afër shtëpisë së tyre nuk mund të afrohesh, pasi familjarët janë të tronditur dhe kanë kërkuar që media të rrijë larg.

Sipas raportimit të tij, dyshohet së fëmija i kryebashkiakut të ri ka vdekur gjatë lindjës së detyruar, por gruaja nuk di ta thotë këtë me saktësi. Ajo nuk mban mend asgjë, nga e gjithë kjo histori tmerri.

Forca speciale të policisë ndodhen aktualisht në shtëpinë e ciftit dhe po kryejnë hetimet e nevojshme, ndërsa bashkëshorti i saj, kryebashkiaku i Kavajës është detyruar të kthehej nga Italia, pasi mori vesh lajmin tragjik. 

524 Komente

Po hakmerret mafia e Sali Berishes.

 

Na ka bere gjithe Shqiperine si Napoli e Meksika.

prokuroria thote qe nuk ka patur rrembim.

cpasken qene keto komunistet per te sajuar ngjarje dhe per te deklaruar qe e ka bere berisha.

Jeni bere me keq se greket,italianet etj. qe per cdo gje te keqe qe ndodh ne vendet e tyre thone e kane bere shqiptaret.

Une kujtova qe ai qe i zuri prite makines se gabuar javen qe kaloi dhe vrau gabimisht te pafajshmit ishte kulmi, por tani e shikoj qe qenkam gabuar!!! smiley

Ngjarja eshte e rende dhe personat pergjegjes duhet te mbyllen me burgim te perjetshem.

Deri sa te arrestohen personat pergjegjes,do te kemi komente spekulluese thjesht per te fituar pike elektorale.

Shpresoj qe te arrestohen sa me shpejt.

Ngushellimet me te sinqerta familjes Rroshi per tragjedine!

A di njeri me na thon nanji gjo me shume? Ca tipi eshte ky Rroshi p.sh?

Qe te jete ceshtje personale, si shume fishy me duket  smiley    Kush eshte ai kriminel qe e le pengmarrjen per me e bo masi i biri i botes zgjidhet Kryetar Bashkie?!?!?!

Qe te them se e kane saju socilistat, sic me siguri do thote ca ketu me vone, s'kam me bythe ta them se keshtu thashe edhe per vrasjet e 21 janarit e me nxorri news 24 bllof.

Qe te them se eshte politike, prap nuk e them dot se akoma s'di asgje. Po qe po me duket si pune deja vu-je po me duket  smiley   

Te gjitha ceshtjet personale socialistave ju behen te dhunshme 1 muaj para dhe pas fushatave elektorale. Koincidence si makina e Trebickes para se te deshmonte kunder Zenit.

heu or ti.

Eshte bo frike vallaj! Rujna Zot  smiley    

Kjo eshte e tmerrshme dhe shpresoj qe te zbardhet sa me shpejt.

 Shume e rende!

ktu ske ca te komentosh.. Tmerr pertej cdo konceptimi...

 Tani le te flase Kevinjoni...per shqetesimet e zonjes Topi.......dolen bandat rruges nen bekimin e atij.......

E mer Alidems ..nuk ma hante mendja se je kaq i sinqerte per Kevinjonerine ...

Shprehja e tij eshte MESAZH i dumbabes nuk eshte llaf ne ere . Jane te hurit e te litarit ata kevinjonerit , sa te te duket ty se jane "naive" kur rrembejne gra e perdhunojne vajza . Ata e dininshume mire edhe se kush do vritej ne 21 Janar edhe me "cadrat - pistolete "

Me fal Alidems po urtesia nga njehere "naive " e shtremberon te verteten, krijon mjegull per ujqrit !

ja dhe 1 qershori ne shqiperi...dita e femijes...ku hidhet foshnja bashke me nenen ne kanal plehrash.

Mu renqoth mishi tek lexova, s'ka me rende se kjo. smiley

Kafsheri.  

... ndjese kafsheve se i ofendova.   Na u sosen fjalet.  

qeveri gangsteresh thoshte the guardian ne 1996. a ka ndryshuar gje? smiley

kur shteti s'ka histori demokracie ne themelet e rrenjet e saj, demokracia qe krijohet ekziston thjesht ne emer, jo ne vepra.

megjithese kane kaluar 20 vjet, hic asgje s'ka ndryshuar. qeveria dhe politikanet thjesht jane bere me te sofistikuar ne justifikimet e tyre, fale "modernizimit dhe hapjes drejt botes".

duhen kushedi sesa dekada (ne mos te them 1 shekull) para se te ndryshojne mentalitetet e njerezve.

Ne caste te ketilla e kuptoj sa e dua vendin sepse me dhemb kaq shume.

Kjo eshte tmerr per cdo arsye te jete bere! Ata qe e kane bere plumbin e kane pak! 

Quo vadis Albania???

Ngjarje shume e rende me te vertete, por mos perzini politiken ne kete mes sepse nuk eshte pune politike ky muhabet.

Ky Roshi se bashku me vellezerit e tij eshte marre me pune te pista, me trafik droge konkretisht, edhe me policine kane pas probleme vellezerit e ketij. Bile u cudita kur ja degjova emrin si kryebashkiak i ri i Kavajes, sma mori mendja qe me tere ato pislliqe qe jane marre t'i hynte politikes. Edhe per kete akt ndaj familjes se tij, jam 100% i sigurte qe eshte inat bandash, ose larje hesapesh. Jo politike kurrsesi, se ste rremben njeri gruan per politike, mos luani mendsh edhe juve.

omg! I think you should go to the police and tell them.

 

 

 

 

 

 

po koha per keshtu muhabetesh eshte??? akoma nuk eshte marre vesh gje; e mira eshte te mos aludoje asnjeri, dhe masat te mos fillojne me fantazi pa fre. edhe ti gjithashtu.

fantazi? Ok, shkruajta vetem ngaqe dikush ketu pyeti a e njeh njeri kete Rroshin? Thashe ato qe di, dhe si kam farre fantazi, jane plotesisht te verteta, nqs ka ndonje nga zona e Kavajes mund t'ua verifikoje. Ky me gjithe vellezerit e tij eshte marre rendshem me trafik droge, me te cilin kane vene edhe nje pasuri te stermadhe. Nejse, e mbyll me kaq une.

po pse s'i rane ne qafe para zgjedhjeve, meqe qenka i hurit dhe i litarit? na hapet barkun. 

ore une s'po i hap barkun njeriu, une po them gjera shume te verteta dhe me besoni qe i di mire keto qe them, se kam pasur te bej me kete person nja dy here ne menyre indirekte (rrethanat sdua t'i sqaroj). Ky bashkiaku i Kavajes nuk eshte tipi engjellor qe mund te imagjinoni, ky bashke me vellezerit e tij i ka luajtur fene trafikut te droges, ka pasur konflikte edhe me te tjere, me policine bile nje nga vellezerit e tij. Nuk te vjen tjetri kot e te rremben gruan. Ju qofshi qe mendoni se ky muhabet eshte bere per politike, ose bile "E ka bere Saliu", ky muhabet u jap me garanci te plote rrjedh nga pislliqet qe ka bere burri i asaj zonjes.

S'kam asnje arsye per te genjyer apo per te mashtruar, asnje. Njeri me lart ka pyetur "e njeh njeri kete Rroshin", une ju tregova ca te verteta qe i di gati gjithe Kavaja.

Gjithesesi, pavaresisht se cfare ka bere apo s'ka bere ky, nuk justifikohet ne asnje menyre ajo qe i kane bere gruas se tij!  Ka nje kod te pathene edhe midis ketyre tipave, qe nuk preket gruaja dhe femija i tjetrit!  Po te ishin burra me b*le dhe  kishin hesape per te lare me te, te shkonin ti lanin drejt per drejt me te!

Me vjen keq, nuk po them qe mire ia bene, ose po justifikoje ata qe e kane bere kete akt. Lexoni me kujdes ju lutem, akti eshte me te vertete i tmerrshem dhe i padegjuar me pare, kete se kundershton njeri. Une po them vetem se ky akt nuk eshte bere politike (sic po thone 70% e atyre qe shkruajne ketu), mendoj se ky akt ka shume shume mundesi (jam i thujse i sigurte) te kete lidhje me aktivitetin jo te paster me te cilet eshte marre Roshi dhe vellezerit e tij per vite me rradhe.

mos tregohem shume arrogant nese te them qe te vesh te informosh dhe ndihmosh policine atehere?

me duket e qarte qe peshku e ndali frymen te ngjarja dhe viktima... jo te shkaqet...

 Une po them vetem se ky akt nuk eshte bere politike (sic po thone 70% e atyre qe shkruajne ketu),

si e llogarite ket 70% or m*t se me nje veshtrim te shjpejte por te sakte asnjeri, mo po asnjeri siper teje nuk ka thene qe eshte akt politik. Po ty te djeg b*tha se ke brenda krimbin e vrasjes. Pusht!

I lexon alidems ...Ky kujton se me nik vanpane a s E pane , mund te sHpetoje Berishen nga Orgabizatori , Udheheqsi dhe Nxitsi me i Madh i trafikut te Droges ne Shqiperi . Kete vet me qe paska pas ca "raste " me Roshin si duket berisha e perdor per Langua te gjeje kush merret me droge jashte tij .

Me vjen keq ALIDEMS QE KE MENDIME TE "URTA " PER KETE KATEGORI QE DUKET SE NUK E NJIHKE MIRE !

vana... thjesht nuk eshte vendi, dhe nuk eshte koha. te lutem. mos ma merr per keq.

nese po thua qe gruan ja rrembyen per larje hesapesh sepse eshte ky dhe ky filani, i 99ave... te kam kuptuar keshtu; dhe them qe eshte shume e gabuar.

mund te dale me vone, si motiv i vertete; por nuk eshte koha; jo sot.

ngjarja eshte tronditese sido qe ta marresh; tejet e rende bile. edhe per larje hesapesh, eshte kafsheri qe dikush te beje kete gje.

ta leme njehere hetimin e policise te nxjerre ndonje te dhene; se do behemi si me ate shqiptarin ne greqi qe doli ne televizion i masakruar dhe me hu tek vendi... (cfare ndodhi me te, nuk u muar me vesh)

po mundohu dhe ti t'i kursesh keto, edhe ata qe e shohin politikisht... mendoj qe eshte normale keshtu.

 Nuk te vjen tjetri kot e te rremben gruan

Je ne terezi apo s'je ne terezi?  

Se "plot" rrembehet he????

Pupupupuppupu, hapu dhe.

Po kush je ti qe jep garanci te plote per rrembimin e nje gruaje? Je i perfshire? Se po s'ishe i perfshire, s'mund te kesh garanci te plote. Garanci te plote kane vetem 2 rrembyesit. Dhe po ishte ti rrembyesi, e qarte qe e ke bere per Salen, derisa aty e ke mendjen, t'a mbrosh me cdo kusht.

Dhe mbi te gjitha, mos harro se edhe gangsteret me te qelbet ne bote, nuk prekin grate shtatzane te rivaleve. 

There is no honor amongst thieves.

Ti ke te drejte mor vella. Po ketu hidhet ndryshe vallja. Po s'u pelqeu disave ajo qe thua, faji eshte i yti dhe mbaje. Keto jane fakte - thua ti. Po "grupi i censures" c'thote? Dashke te na thuash te verteten zotrote? Ne se faktet jane kunder asaj qe na pelqen te degjojme (me fal, nuk i pelqen partise te degjoje), sajojme fakte te tjera, dhe mbaron ajo pune. Fakte, logjike, racionalitet, etj, etj,... nuk vlejne nje pare ne se s'na vene pas avazit. Gjithe "faktet" e tjera jane te mirepritura. Ja keshtu de!

 Permetoro, ju hodhen Vanapen-it sikur cfare tha ai. Ato qe dine shume njerez per ca gango Shqiperie, aq tha. Dhe e tha dhe e ster tha qe nuk eshte dakort me aktin barbar. Po keta,  duan qe edhe kete pa prova t'ja veshin Atij. Vanapen thote qe e njeh personazhin mashkull te kesaj historie dhe kaq. Hiqen sikur se dine qe gangot e krimit po merren dhe me politike ( e kam ne pergjithesi kete). Vetem e keqja eshte qe gangoj-a i rradhes ka nderruar krah ( nga majtas-djathtas. Kaq eshte e gjitha.

Ne fakt e ka nderru krahun nga djathtas - majtas po qe per ate pune. Dhe pikerisht pasi e "nderroi krahun", ndodh kjo  smiley  

Gjithsesi, nuk duhet spekullu po qe eshte frike, eshte. Te shohim si do reagoje policia. Te shohim fundi i fundit se cdo thote dhe Rroshi.

Panorama thote se rrembimi u be ne Tirane (ndryshe nga artikulli i BW me siper). 

Tmerr e kaluar tmerrit. 

Dhe te Shekulli ashtu ishte, afer stadiumit Dinamo. 

e monda, te thashe petlla qe nuk duhet te nxitet lufta se keta plehrat e krimit kaq presin? e shkreta grua, i shkreti femi, uroj te jete gjalle gjithsesi, (femija) se prape gjalle fiton jeta mbi krimin.

Shume e tmerrshme!

 Po te pakten nuk e vrane se ketej kur i rrembejne 99.99% nuk kthehen me te gjalle.

Si ka mundesi PS te vendose per kryetar bashkie njerez te tille? Ne qofte se eshte i sigurt komenti i vanapenit.. apo ligji i xhungles ku vendosen te fortet, trafikantet apo kriminelat smiley , dmth nuk qenka vetem PD qe eshte akuzuar deri me sot qe zgjedh per kanditat njerez te tille..

Per aktin e bere keta njerez duhen te denohen me vdekje.. pavaresisht se cili ka qene shkaku..

dmth nuk qenka vetem PD qe eshte akuzuar deri me sot qe zgjedh per kanditat njerez te tille..

Tipike shqiptare!!!

Lira, eshte vrasje shpirterore kjo! Kam hyre ne gjendje pezmatimi qekur lexova kete lajm neper gazeta. Barbari!

 Po mire, mi mire, e di une ate. Ajo s'ka per ta harruar kurre dhe do e lere me pasoja tere jeten. Po ama si jeta nuk ka. Vetem te jetosh eshte ceshtja. Eshte ne jete dhe kjo eshte shume e rendesishme.

E kane vrare, Lira, e kane vrare! Femija i ka vdekur! Ajo grua s'behet me si me pare, per fat te keq. Lebetitese per te zezen grua! Po s'i nuk na lene nje dite pa lajme te kobshme!

 sido qe ti kete punet bashkeshorti,kryetari aktual i bashkise se kavajes apo sic thane ca me larte eshte marre me trafik keto jane gjera q enuk i behen nje njeriu,kjo eshte cnjerzore,lereni jashte postine tij edhe ate cfare ai eshte merreni historine me me pak ngjyrime,askujt si behet dicka e tille  xcilendo arsyje ta besh apo per cilindo faj te paguaj,ne jemi bere si te cosa nostres jemi vertet mendje te semura,po te duam ti bejme njeriu keq jemi te afte ti bejme ne kohet tona edhe torturat e Aushvicit

e kalon tmerrin, kalon çdo mundësi që kam për të imagjinuar këtë barbari; sigurisht që gruaja e shkretë nuk mban mend gjë, posttraumatic amnesia... jam tërësisht e mpirë nga ky lajm.

Fajin e ka SALIU

Ky ishte llafi i pare qe duhet te thoshe mer..... je specie e vecante....

smiley 

une them fajin e kane njerezit qe e mbeshtesin Saliun per inat te rames ... Sala eshte fatekeqesi e ketij kombi qe per fat nuk i ka parandaluar menzyra te tilla tia hipin siper.

nejse do rritesh dhe kur te kuptosh me shuem do reflektosh ......... kjo nqs nuk ke interesa te ngushta me kete politike ti apo familja jote

 ti qenke cope mishi fare

Kesaj i thone ,qe te te godasin aty ku te dhembe me shume . smiley

Vetem nje kriminel, mund te kete zemer ti beje keq nje gruaje shtatezane dhe femijes se saj . smiley

kto shtaze duhen var se kjo qe kane bo nuk ka kurrfare justifikimi.
Sa per ju qe mezi kishit prit ket per me bo propagande, m'vjen keq, e them seriozisht.
Se eshte afermendsh qe nqse do kishin dash me i bo shantazh, do ja kishin bo para zgjedhjeve, se tre jave masi ka fitu nuk ka shume kuptim.

 Komplet off topic:

Perpara zgjedhjeve askush nuk mendonte se mund te fitonte kandidati i PS-se ne Kavaje, as kandidati vete nuk e besonte. Ja perse e gjithe kjo, nese vertet ka nuanca politike, eshte post zgjedhjeve.

Ja perse e gjithe kjo, nese vertet ka nuanca politike, eshte post zgjedhjeve.

ah, dmth se ato incidentet qe u perfolen shume para zgjedhjeve nuk kishin karakter politik? apo e interpretojme ne varesi te interesit? sepse vete ti, e thekson ktu "nese" po nuk ngurron me i von vulen qe eshte politikisht e motivume me lart

 Nuk ia kam idene per ç'incidente flet. E as nuk e vulosa qe eshte e motivuar politikisht.

e kisha llafin per incidentet gjate fushates kurse per ate punen e vules e kisha me shume me konkluzionet me lart qe si gjithmone mezi presim per t'i dhene te paret.
 

Kemi vajtur ne mesjete ......... Shume e rende .................  vanapeni do e kuptone me mire po ti ndodhte atij vete qe nuk ia uroj kurre ....

Lira, ngnjehere eshte me mire te vdesesh se te jetosh i vdekur shpirterisht

Ku ma gjen vdekjen..tè vjen e tè merr e nuk tè lè mè hapsirè pèr asgjè tjetèr..kjo qè i ka ndodhur kèsaj vajze èshtè akoma mè keq!!!..sa pèr shkaqet..nè se èshtè pèr arsye personale mendoj se shumè shpejt do tè kapen autorèt...nè se nuk kapen...blini nga 1 Kallash o njerèz...se aty nuk ka shtet!!!

Gjynah prej Zotit. Ata persona qe bene kete gje te denohen me vdekje. Asgje tjeter nuk e lan kete krim. Persa i perket felliqesirave qe politizojne cdo gje per nje cope rroge ose financim i them vetem dicka. Asaj te shkretes ja kane punuar aty ku i djeg me teper. Keto gjera ndodhin vetem nese burri asaj ka vrare njeri, ka nxjerre prostitute motren e ndonjerit, ka prishur biznes te madh droge etj. Nuk ndodh kurre kjo per nje cope posti si kryetar bashkie. Nese do ishte politike do i kishin plasur ndonje plumb ketij por jo aty ku te djeg me teper. Shyqyr qe eshte gjalle te pakten e shkreta. Shteti do beje mire ti ekzekutoje ata ose te riktheje denimin me vdekje.

verdikti u dha, tani nuk ka me vend per komente ......

Dmth njeres si burri i saj (qe vrasin femije, trafikojne motra etj) jane ata qe e kane bere dhe femijet e tyre duhet te kene te njejtin fat ????

sepse llogjika normale nuk arrin me justifiku urrejtjen deri ne ket fare pike per karrigen e bashkise te kavajes (pa dash me ofendu kavajsit).
Po une te kuptoj se ty e naj tjetri nuk eshte se i plas shume per ket grun e re ose burrin e vet kshuqe zeje se nuk ta prisha fillin e mendimit

 duket se po politika dhe jeta e perditshme ne shqiperi nuk kane lidhje fare ?Per mua eshte dite e trishtuar nuk kam nderment te diskutoj me ty sot ..... me vjen keq.....

Celo ose me kuptove gabim, ose e deformon qellimisht ate qe thashe e i shton nenkuptime sipas qefit.

"Shteti do beje mire ti ekzekutoje ata ose te riktheje denimin me vdekje."

 

nuk ekziston fare:

SHTETI -> pas nje ngaterrimi te vogel fjalesh -> SHITET

 

cfare tmerri! nuk gjenden fjale... vetem ta imagjinosh te dridhet mishi. percudnim shoqeror gjithnje e me ne rritje, mungese sigurie ne kulm, humbje respekti per jeten, zhdukje vlerash, agresivitet, urrejtje, shtypje e te bukures, tashme s'po mbetet me asnje fije humanizmi as per te vegjelit e pafajshem... ku po shkojme??? uroj qe policia te kape fajtoret por se c'kam nje parandjenje qe edhe kesaj here do shpresoj kot...

sa degjenerata mer jahu.... njerez shpellash. te vrasesh nje foshnje.... meritojne nje pumb ballit dhe te hidhen ne kazan pleherash si ndyresira qe jane.

 Sa lakonik qe je more Olsi. Sa mire, sikur te ishte shumica e shqiptareve lakonike ( perfshire edhe mua) qe mos u jepnin gojes kot.  

P.S. edhe linku i video-s qe ke vene, eshte lakonik, gjithashtu ( nuk hapet fare).

... skena finale e "Children of men"

Gezuar 1 Qershorin! smiley

Ne gazete thone qe gruan e kane e kane grabitur ne mes te nates. Po ku e gjeten te gjoren ne ate ore?

Personalisht me vjen per te uleritur me te madhe kur lexoj gjera te ketij lloji. Eshte gjeja me mizore qe mund t'i ndodhe dikujt, nene apo baba qofte. Ata qe e kane bere vuajtshin e lengofshin (kushdo qofte, nuk mund te mos marr parasysh cdo lloj skenari), po keq fare ama.

Me kete gruan eshte marre njeri? E kane vizituar fizikisht dhe menderisht, apo ec mo...

.

 Po keto kur e kishte burrin jashte vendit a gjeten ta rrembenin te shkreten?

Pa pike burrnie, se nuk ma merr mendja se do e kishin bere nqs i shoqi ishte ne Shqiperi

shkrujti njoni me lart - fajin e ka saliu ..me ironi gja!....po kush e ka mre?? qe ndodhin keto krime....

.....ti do te shikosh salen me thike ne dore??? ....ne mos i drejton apo ka dijeni....ben sikur nuk i shikon, ose i le te livadhisin per qef.....

Plako, mos e ngacmo Leftin se eshte i semure.

rono nuk zgjidhen me pushke keto pune se pushka na ka sjelle ketu. duhet me pas nje alternative ndaj pushkes. gjithe kjo qe shohim eshte collateral damage dhe eshte absurde! dhe nato-ja vete e njeh mire collateral damage dhe ne pergjithesi aty fut vende si yni.

per ju qe thoni qe politika s'ka lidhje, ju jeni ata qe e mundesoni kete mut situate. sa keq me vjen qe ca nga ju s'jetoni ne shqiperi, qe ta ndjenit rrezikun ne palcen tuaj.

Ti je absolutisht e sigurte qe ka lidhje me politiken?

jam absolutisht e sigurte qe nuk ka mafie shqiptare te palidhur me politiken, qe madhesia e potit eshte rritur shume (qe nga buxheti i shtetit tek pasurite natyrore qe iu eshte rrit cmimi ne treg tek ideja dominuese ne politiken shqiptare qe vendi eshte placke lufte) dhe qe shume gjera te patolerueshme nga shoqeria njerezore tolerohen, frymesohen e shpesh mbeshteten nga institucionet, individet dhe fryma kriminale e shtetit shqiptar. dhe me politike nuk po them partia demokratike.

Dakort, por pyetja ka te bej me shume me rastin specifiki dhe nqftse je absolutisht e sigurt qe ky rrembim eshte ber per hir te fitimit te postit te kryebashkiakut te kavajes si kandidat i PS apo dicka e kesaj natyre.

dhe si shtese, ne rastin konkret nuk ngelet dot jashte partia socialiste qe kandidon keta lloj njerezish (edhe po te jete i paster krejt ky i kavajes, dihet gjeresisht qe te dyja partite kandidojne horra).

por po te me pyesje mua, dhe kjo eshte arsyeja perse une personalisht kam me pak frike nga ps-ja se nga pd-ja, ia kam me shume friken brutalitetit te pd-se per historine e gjate qe ka me dhunen fashiste dhe sigurisht vecanerisht berishes. ps-ja do apo s'do ti ka treguar vetepermbajtje shume me te madhe. nese ne krim perlyen te dyja, ne dhune shkelqen pd-ja. gjithashtu te lutem mos me permend historine kriminale te ppsh-se sepse jemi 20+ vjet me vone dhe ne nje situate krejt tjeter, sidomos, nuk jemi ne diktature, e nuk duhet te kishte nje shtyrje te ketille drejt dhunes e krimit, e sidomos, me ppsh-ne kane lidhje gjaku te dyja partite tona te permjera.

Pa permendur historine kriminale 50 vjecare te PS-se*, po te permend historine e dhunes dhe te kriminalitet te PS-se gjate 97-tes e me tej.

 

P.S. Me PPSH-ne kane lidhje gjaku te dyja, por trashigimtarja ligjore, morale e politike mbetet PS-ja.

Edhe ketu me perrallat e 41-shit?  vertet s'paske muhabet tjeter?

Sjam dakort!

ok ron, shpresoj te te bjere llotaria e te paguash ca profesioniste per te realizuar endrrat, se ndryshe s'ka shqiptar e perendimor qe t'i futet atij gjirizi.

Akoma me sqarime ju? Nuk ka rendesi se kush e rrembeu dhe pse, eshte bere ne Shqiperi me vitin 2011. Ndersa keta kopilat e qeverise me flasin per feste femijesh dhe cvarrime kockash te ish te burgosureve.

Tmerr! Ky fisi i tij nese ka njerez gjalle te marrin armet dhe ti vene flaken.

Hajde bejme nje ushtrim te vogel jemi qe jemi. Nese lajmi i rrembimit eshte i vertete, i bie qe kete te shkreten e kane rrembyer per nje nga 3 arsye:

1) Gabimisht, te shkreten e kane marre per tjeter njeri;

2) Per hesape personale te te shoqit, i cili sipas disave me siper eshte i perzier me pune te pista;

3) Per arsye politike, apo qe lidhen me detyren e re te bashkeshortit.

 

Nese rrembimi ka ardhur per shkak te arsyes 1 atehere mund te thuhet vetem "ku ku none" dhe te mbyllesh ne shtepi ne oren 8 e gjysem se mund ta hash kot (po edhe kjo s'eshte e thene te te mbroje se mund te vesh per dhjame qeni si ata me makine para ca javesh).

Nese rrembimi ka ardhur per shkak te arsyes 2 atehere duhet pyetur se pse nuk ka pasur veprime te policise ndaj ketij personi (teorikisht) te dyshuar me pare, pse s'ka nje hetim nga prokuroria, pse s'ka nje vendim nga gjykata, pse eshte kandiduar nga PS, dhe pse eshte lejuar te garoje nga KQZ. Nese i sapozgjedhuri Kryetar Bashkie eshte nje individ qe s'eshte denuar me pare pavaresisht perzierjes ne pune te pista i bie qe te kene deshtuar te pakten 5 institucione shteterore dhe shoqerore te ketij vendi.

Nese rrembimi ka ardhur per shkak te arsyes 3 mbetet qe kushdo i/e cili/a nuk ka lidhje te forta me pushtetin ne Shqiperi te beje letrat per tu arratisur familjarisht nje ore e me pare nga vendi para se ti shkele ne kallo ndonje perfaqsuesi te pushtetit.

 

Kush nga keto arsyet i vjen me teper per hosh banorit te Shqiperise???

e ke thon me loxhik..

Ne mungese te matrapikut  se llogjika s'can shume me ca njerez por gjithsesi....

(2) ose (3) pa dyshim. Puna eshte se si ka mundesi qe edhe po qe per arsye personale gjithmone i ze keta te PS-se? Si ka mundesi qe nuk kemi pare ndonje ngjarje te ketij lloji ndaj ketyre te PD-se? Nuk po them te ndodhin barabart, po te pakten ne raport 1 me 4 apo 5.

Per mua kjo ka 2 shpejgime:

a) jane realisht ceshtje personale po qe nuk kapen nga policia se ata qe i kryejne jane te mbrojtur politikisht;

b) jane te nxitura apo edhe te urdheruara politikisht.

 

Sido me qen, ketu eshte bere me pas frike se kur tjetrit nuk i rruhet dhe vret deputetin, kryetarin e komunes, vllain e deputetit, apo rremben grun shtatzan te kryetarit te bashkise, ca e mban me me zhduk mu e te tjeret qe jane anonime? Apo mbrojtjen me te mire anonimitetin kemi, se po u bone pak i spikat te krefin. Ka dicka qe s'shkon. Ketu ne rastin me te mire ka i fare xhungle qe qeveria s'osht e afte me e kref. Ne rastin me te keq......... Me siguri si gjithmone eshte dicka ne mes  smiley  

 

Zoteri, mos e lodh kaq shume veten per te gjetur te verteten! Nje nga perkrahesit e PD-se po degjonte ne televizor se ishin hedhur ne ere ca kamikaze andej nga Afganistani dhe tha hapur se i vinte keq qe s'e ben ndonjeri kete ketu tek ne! Nganjehere nuk ke nevoje ti ndyesh duart vete, mjafton deshira dhe zoti ta ploteson!

me ka thon nje i huj qe bo bixines ne shqipni - 'keta te gjithe, pa perjashtim, duan absolutisht te behen te pasur sot, maksimumi neser'

nuk kam fjale  ... smiley

"Me poshte eshte versioni i pare i ndertuar nga deshmia qe kane dhene familjaret e Griselda Zaimi Rroshi, gruas se kryebashkiakut te Kavajes Elvis Rroshi:
Griselda Rroshi ka qene duke ecur mbreme rreth ores 19:15 ne zonen e Komunes se Parisit ne Tirane. Shtatezane, pasi ka pire nje kafe me nje mikeshe ne nje lokal, Griselda i eshte drejtuar nje zone ku qendrojne taksi, per te shkuar me pas ne shtepine e prinderve. Griselda kishte ardhur ne Tirane, pasi diten e premte priste te lindte e te shtrohej ne maternitet.
Teksa ishte duke ecur drejt taksise, nje fuoristrade me xhama te zinj ka ndaluar perpara Griseldes dhe nga makina kane dale 3 burra te armatosur qe e kane futur me force ne makine. Aty e kane rrahur, kercenuar dhe e kane cuar ne nje vendndodhje tjeter, te parapergatitur, ku vec tre burrave kane qene te pranishem edhe disa te tjere, madje edhe gra [mami]. Ne ato momente, Griselda eshte rrahur dhe goditur me tyte kalashnikovi dhe ka humbur ndjenjat. Kur ka riardhur ne vete, Griselda mban mend t'i jete injektuar nje serum, dhe disa momente me pas ka lindur. Per shkak te hemorragjise shume te madhe, Griseldes i kane nderruar edhe rrobat dhe ne oren 3.45 te mengjesit e kane marre serish me fuoristrade dhe e kane hedhur nga makina rreth 50 metra larg shtepise ne Kavaje. E gjakosur, e rrahur, Griselda eshte zvarritur deri ne shtepine e saj, pa femijen e sapolindur qe ka mbetur ne ambientin ku Griselda eshte mbajtur per me shume se 6 ore.
Ende ne keto momente nuk dihet as ku eshte femija, as si eshte femija
""

Mbase e kane marre femijen te gjalle per t'a shitur? smiley

skandaloze!!!!!!!!!!!!!!!!! shtazeri!!!!!!!!!!!

SadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSad

woooooooowwwww smileysmileysmiley

Zoti te dhente force dhe kurajo qe ta kapercesh kete gjendje katastrofike moj moter...vetem neper filma kemi pare dhe degjuar keshtu, kurre s'ka ndodhur dhe nuk eshte degjuar nje ngjarje e tille  ne Shqiperi..smiley

Po ta kishin mare femijen per ta shitur nuk e dergonin nenen ne Kavaje.

Pastaj, pak femije ka ne Shqiperi qe enden rrugeve.

 

aq e neveritshme me duket saqe vetem ne ndonje kult satanik me shkon mendja... e pabesueshme... SadSadSadSadSadSad

 Zot na mbaj mendjen

Bebet as kafshet nuk i luajne.

 

Nje krim te tille  vetem hasmi nr 1 i Shqiptareve Serbet mund ta benin! Ky eshte krim i organizuar dhe me nje qellim te vetem - hakmarrje kafsherore. Te njejten gje aplikuan Serbet e Milloshevicit ne Kosove, vrane nenat me femijet ne bark, perdhenuan femrat e reja dhe grate e luftetareve te UCK per Hakmarrje dhe per te ndjelle panikun, friken dhe tmerrin midis popullates.

Edhe nje here, per ata qe kane dy fije mende ne koke, ky eshte krim i organizuar!!

Ne nje shtet normal sot do te ishte dit zie dhe Tirana dhe gjithe Shqiperia ne shtetrrethim duke nxjerre nga dheu kriminelet qe guxuan ta benin.

Ne opozite normale duhet te kishte dale dhe te jepte 24 ore afat, ose ndryshe armet dhe koken e Saliut!

 

ja i fusim edhe nje racizem edhe biem rehat.

jo or liqen jo, perbindeshi nuk ka etni.

e si sherben kjo qe ke thene per ta ndalur aty??? ne nje bote plot me shembuj???

Sad

s'e di zotrulso, po te mos i dija teorite e tua serbokonspirative do te thoja 'thuje dhe ti nje llaf' se mos po ta kundershtojne 10 veta te arsyeshem ky robi nis e vret mendjen mos valle e ka gabim.

 kurse keto kushtrimet e lirise tashme nuk kane kuptim sepse e kemi pare qe nuk funksionojne, as populli s'i do, as ps-ja eshte ne gjendje t'i leshoje, robt vazhdojne e imagjinojne.

aman o trop edhe ketu do te gjuash me arrogance??? po nuk me njeh fare me trop, po fare... cfare teorish dike ti nga une? per hir te se vertetes, jo per te me mbrojtur apo sulmuar; thjesht per hir te se vertetes. te thashe thjesht qe ajo qe ke thene, nuk sherben per te pushuar ate qe tha tjetri... madje perkundrazi; ne nje bote plot shembuj, ka pikerisht efekt te kundert. - sic po e jep tani... me teorite e mia serbokonspirative; fale edhe informimit tend te gjithanshem.

nuk e di as une pse t'u pergjigja... zakonisht dihet ku perfundojne kesi ckerrmitjesh; qe ti as nuk e fsheh qe i kullandris boll personalisht.

nga une, kalofsh nje dite te kendshme.

PS: hic nuk m'u duk sikur po sulmoheshin/akuzoheshin serbet ketu.

nuk e di cfare ke me mua, zotrules, te lutem mos mu drejto nese s'do te te drejtohem 'me arrogance' (zot i madh cfare lentesh kane njerezit!). nuk kam kohe tani te te citoj shtruar, por mjafton qe ti zakonisht i drejtohesh berishes si berishovic. nese e kam gabim dhe nese ti nuk ke nje siklet te madh publik me serbet, pasi ta sqaroja kete ceshtje, do te te kerkoja te falur. deri atehere te lutem me ler rehat.

asnje lloj sikleti nuk kam me serbet, nese do ta dish. teori serbokonspirative? serbokonsiprative? serbokonspirative? - dhe toka te rri e qete nen kembe, apo jo?

duhet seriozisht, meqe merresh dhe me letra, te rishikosh stilin e komunikimit; se une nuk kam problem me te kuptuarit, nuk kam problem as me arrogancen tende, por obviously ti ke problem kur ta ve ne dukje. prandaj si keshille do te sugjeroja qe te mos e perdorje me; jo per mua, po per veten tende. dhe sigurisht qe je rehat; nuk ka per te te ardhur gje nga une, jo. eshte pjese psikoze ajo.

nuk do te te kisha qesendisur me "po te mos i dija teorite e tua lunatike (serbokonspirative) do te te kisha marre mendim edhe ty"... kupton? apo po mundoheshe qe ne menyre poetike te shperndaje ca gezim dhe ndjenja te mira verdalle me kete rast?

shpresoj te jesh argetuar te pakten. une po e le ketu se me duket sikur po bej sherr ne vaki.

boll i merzitur jam pra. nese do ta dish. Sad

Tropiza,

Je intiligjente, mos me ofendo. Nuk kam asgje me etnin Serbe. E solla si shembull te gjalle qe e hoqen ne kurriz femrat e Kosoves dhe qe sot burrat e tyre nuk guzojn te hapin gojen!

Eshte praktike e njohur e urretjes kafsherore qe Ushtaret Serbe ushtruan ne Kosove. Ky eshte krim qe nuk mund te behet individualisht, as rastesisht dhe as personal. Eshte krim i organizuar, me urdher dhe me nje plan te qarte ne koke.

p.s. po e shoh qe e keni marre perseprapthi ate qe kam shkrujt. Nuk po akuzoj Serbet dhe as po hamendoj, i lini keto budalleqe. Po analizoj krimin.

 

 

 

 

O Liqen po e ben si puna e Grekeve qe kur merrnin zjarr  pyjet bertisnin Turku, Turku.

Kte dhe nje njeri me intligjencen e nje qeni kufiri e kupton qe kjo pune ska lidhje as me Serb e as me gogla te tjere.

po mor Liqen te drejte ke. bile ka mundesi te kete lidhje me arrestimin e Ratko Mlladic.

po mire o vella se spo te marrim vesh ty tani. kujt i ben thirrje per lufte??  ti deri dje po na thoshe:  ''po vijne ata'',  ''do plasi'', ''ata jane te organizuar mire kesaj rradhe''...etj.

he mor, ku jane ATA??

 

Sikur ATA te ishin lene te lire te kishin mbaruar punen e tyre ky krim monster qe ka ndodh sot nuk do te ndodhte, kete ta garantoj.

 

 

Gjithmone poston budalleqe nga me absurdet. 

 Kjo ndodhi eshte shume e thjeshte (ne qofte se me te vertete ka ndodhur keshtu si thote artikulli), shkaku eshte i thjeshte dhe zgjighja eshte e thjeshte.

Diskutimet e sterzgjatura krijojne nje lemsh te madh apo nyje gordiane dhe prape zgjidhja eshte e thjeshte qofte si shpata e Aleksandrit qofte si veza e Kolombit.

1. Ne rruge ka kalimtare shume ne ate ore. Si ka mundesi te mos jete vene re grabitja?

2. Kush ka ditur aq mire levizjet e kesaj?Kush ka qene i njoftuar qe do linde ne Tr? Qe do dale te pije nje kafe? E qe do jete pikerisht e vetme?

3. Dy dite para se te linde te dale rrugeve ne ate gjendje, e vetme, ndoshta duke ditur qe i shoqi ka konflikte...Nje mori fatkeqesish ne kete pune. smiley

 me siguri e ka planifikuar vete ajo ose i shoqi

Dy dite para se te linde te dale rrugeve ne ate gjendje, e vetme

Me duket vertet si e pashpjegueshme kjo sjellje. Ka shume gjera qe nuk shkojne ne kete histori te cilat mund te shpjegohen ose me (pa)besueshmerine e informacionit te deritanishem ose me ate qe eshte vetem maja e ajsbergut ajo qe dime deri ne kete pike. Uroj qe ata qe merren me kete pune te jene vertet eksperta.

 Eshte krejt normale te dalesh shetitje dy dite para se te lindesh. Aq me teper qe ka qene ndritshem dhe ne kryeqytetin e sigurt te se Bukures se Dheut. Skenaret mund te jene nga me te thjeshtet qe lidhen direkt me funskionin e te shoqit e deri tek ata me te paimagjinuarit per momentin. Me vjen mire qe ajo eshte gjalle, vetem jeta nuk vjen me, dhe kam nje parandjenje qe dhe bebi eshte gjalle gjithashtu. Le te marre kohe, vetem te bashkohet me foshnjen. Asnje terapi tjeter nuk e sjell ne vete gruan e gjore.

 

 Eshte krejt normale te dalesh shetitje dy dite para se te lindesh.

Duke mos qene vete prind nuk mund te flas me sigurira te plota mbi ate c'eshte normale apo jo, une shume-shume mund te tregoj ato pak gjera qe kam vene re tek ndonje kolege. Zakonisht thone qe s'kishin levizje te pashoqeruara qe pak jave para lindjes nga frika e ndonje lindje te parakoheshme. Aq me teper qe lindjet nuk jane te saktesuara deri ne oren egzakte por ne shume raste ndodhin dite para dates te percaktuar. Qofsha gabim! smiley

Ti e njejta La_rosee je?  smiley

Mos, mos bjer ne ate nivel.

Pikerisht! S'dua te bie ne nivelin e politizimit te cdo rasti. Rasti eshte i kobshem ne llojin e tij por para se te ngre gishtin ndaj njerezve te caktuar, dua te kuptoj. Kaq.

smiley

 nqs nena eshte e shendetshme dhe ka pas shtatzani normale, mund te shkoje me kembet e veta e te linde. artikulli thote qe ka qene per kafe me nje shoqe, e njeriu nuk del per kafe kur nuk ndjehet mire. nejse, e kam fjalen qe jam kunder kesaj menyre te te menduari, dmth e te gjeturit fajin tek nena qe na del shetitje ( nuk e kam me ty Rosee, se ti nuk di gjo smiley. Me kujton ate logjiken qe kur ke perpara nje viktime, thua, he mo se vete e kerkoi, cdeshi qe shkoi atje vete, kupton, me duar ne xhepa.... eh kujtese e shkurter.

Av, une asaj i ve vetem nje faj: mirebesimi dhe naiviteti me te cilin ka pare boten perreth. Duke ditur se ne c'vend jeton, pergjegjesia e sigurise personale na bie cdonjerit nga ne mbi supe.

Nuk e di si ndihesh ti kur je ne memedhe, por une personalisht ndihem e lene ne meshire te vetes, ne te kunderten e ndjesise qe kam kur jam jashte vendit ku njeriu mund te mbeshtetet mbi nje sistem ligjor te konsoliduar.

 shiko, e kam thene dhe ne vende tjera ketu, I fear that place. ne te gjitha kuptimet.

mirepo ata qe jetojne atje, bejne paqe me ate gjendje, se ndryshe cmenden. Kujt ia merr mendja, pash zotin, ne ate ore, kur ka diell akoma, rruget me njerez etjetj, nje grua shtatzane ne muajin e 9 te ndjehet e rrezikuar??? te jesh ndonje miss, hajde de, kuptohet, po ne ate gjendje...

Normalisht askush nuk duhet te kete frike te dale vetem ne rruge, normalisht them.

 

Gruaja ime ka lind me induksion ( keshtu i thone ketej) i caktua data dhe vajti.Nje nate me pare lau e pastroi gjithe shtepine biles me ndihmoi edhe mua te ve perdet e reja.Nje mundesi tjeter eshte kur lind me operacion edhe kjo eshte plnifikuar me pare.

Jane gjendje qe ndryshojne nga femra ne femer, Canart. Psh. gruaja e nje kusheririt tim lindi 17 dite para dates qe kishte per lindje te induktuar dhe u lemeris e gjora se e kapen dhimbjet ne makine, rruges per te marre bonbon-et e bebit. Lindja e induktuar eshte kryesisht si data perfundimtare, nese s'ka lindur bebi deri atehere, pra ne postdate pregnancy. Ndaj dhe femrat zakonisht limitojne levizjet vetem.

Ha ha, c'me kujtove veten me kete pastrimin e shtepise. Une nuk e dija 100% se kur do te lindja, por nje dite perpara, sikur e ndjeja dhe filloja pastroja shtepine (te dyja heret).

 Po si u ze bese ketyre te PD moj vajze dhe shkon e mbeshtet tezen qe i shoqi paska pasur konflikte. Po keta mostra edhe per ate Profesoren e matematikes qe uleriti vrases ne drejtim te Lulit, cfare nuk thane - edhe te ndare nga burri e per kete arsye me probleme psiqike e bën; dhe me sigurine me te madhe madje, nga burime te brendshme thonin, i keni keto lajme - vecse te pergenjeshtroheshin turperisht te nesermen dhe pa piken e turpit as falje nuk kerkuan. E kupton me ke ke te besh apo jo. Shko e lexo te tema tjeter sesi edhe presidenti i shqiperise eshte i terrorizuar per vajzat e tij, se ka frike nga zagaret e berishes.

smiley Njerezit po behen çdo dite e me shume mostra.

 smiley 

 

Ku jane njerezit e mire te ketij populli????

Ku jane njerezit e drejte, qofshin verior, jugor, PS, PD, geg tosk, i madh e i vogel???? SHQIPTAAAAR COHUNI PREJ GJUMIT!!!!!

Ne sjemi te githe barbare! Ku eshte miresia e shqiptareve. Tani me shume se kurre duhet te cohet dhe te godase fort!!!!

Ku eshte nderi i shqiptarit?

Thjesht nje pyetje per ata qe merren me hetimin e ceshtjes: A ka patur deshmimtare qe e kane pare kete fuoristraden e zezen dhe keta tre burrat e armatosur duke rrembyer nje grua shtatzene? Ora dhe vendi ku kjo ngarje ka ndodhur (duke ecur drejt taksive ne Komunen e Parisit) e bejne te pabesueshme mungesen e deshmimtareve. Nga ana tjeter, ne se ka pasur deshmimtare, si kane reaguar ata? Mire qe mund te kete patur frike te nderhyjne, po asnje nga ata nuk e lajmeroi policine? Gjithmone, ne se informacioni me siper eshte i vertete.

 Ti te militantet e peshkut kerkon te gjesh njerez qe merren me hetime? Apo thjesht do te vazhdosh ta politizosh? Keni femije ju o njerez? Prinder, a ca dreqin keni?

Prisni te japin lajmet ca ka ndodhur pastaj hajdeni, si kunder Berishes, si pro Berishes.

Ku e sheh politiken ti ne kete koment? Ai thjesht po pyet per pergjeshmerine qytetare.

Me fal, grunge, qe te dhashe pershtypjen e te paduruarit. Thjesht nje pyetje bera sa per te kuptuar si ka ndodhur dhe jam dakord me ty qe duhet pritur te marrim vesht se si eshte kjo pune tamam.

 S'e kisha drejtperdrejt me ty, por me keta te tjeret qe po ma shpifin te tema.

klm

Te kam lexuar si nik te ri Grunge . Shume shpesh te arsyeshem. Te lexova dhe me siper por kur lexoj kete "se kisha ...me ty " se cfare ndjeva nje si ligeshti "naivesh"


Burrecer merren me grate

copa mishi qe skane lidhje me njeriun , shpellare .

 o mami!!!!kjo eshte per te vene kujen!!!!!!!sinqerisht doe kercenojne me femijen.....sepse po ti kishin marre qe te dy do ishte me e veshtire per ata te benin gje pa u venen re,kurse kshu femija "eshte" eatij qe e ka......

 Kjo pune do shume byca. Aty jane perfshire shume vete dhe nuk e ben cdokush. Mendoj se i zoti i punes mund ta di nga i ka ardhe. Zoti i rujt mend e krese.

--------

Tani nja dy pyetje kisha une. A ka imunitet kryetari bashkise? Kush e merr postin nese kryetari bashkise futet ne burg?

Mos eshte kjo nje hakemarrje e Bishes ndaj humbjes ne Kavaje?

Roshi ka qene i PD me perpara .

Eshte shume lehte te kuptohet pse ndodhin keto gjera:

1. Shqiptaret nuk solidarizohen me njeri tjetrin. Ndodh kjo ngjarje e rende dhe turren te gjitha kokat e "ndritura" te peshkut dhe gjysma e gjejne fajin tek Saliu, me skenare shtetesh e serbesh mbrapa e gjysma tjeter mbron Saliun qe mos i shahet.

2. Ky vend nuk ka as trima e as ka nder. Po te na lexosh ketu ne internet jemi te gjithe me kallashe viruale ne dore. Sidomos emigrantet qe kercasin dhembet andej ku jane a thua se do bejne namin, nderkohe qe ulin koken atje ku jane e sguxojne ti bejne gek shtetit ku punojne. Ne jemi ato lloj njerezish qe kur zihen dy vete ne rruge ne ndalojme e bejme sehir a thua se po shohim teater. Nese dikush ngacmon nje femer qe mund te jete edhe motra e gruaja tjetrit, asnje nuk nderhyn sepse thote me vete "cme duhet mua jam mire per vete pa flaka le ti bjeri tjetrit". Kur vjen puna pastaj qe e pesojme ne kurriz fillojme e qahemi.

3. Te gjithe ata persona qe shkojne e vriten per Edin e per Saliun, meqe hiqen aq parimore sa vejne koken ne rrezik per liderat e vet, le ta fillojne nga gjerat e thjeshta. Le ta respektojne tjetrin, mos ta vrasin per nje vend parkimi, mos te ngacmojne e q.... motren e gruan e tjetrit, mos te zihen per nje llaf goje etj. Mbasi te behen disi te moralshem vete atehere e kane te drejten e protestave. Ne jemi aq te ndyre sa edhe ne protesta kundra qeverise edhe ne mitingje ku festojme udheheqjen e qeverise ne dalim me LEKE.

Mos u mundoni ta ktheni me krimin ne favorin e njeres apo tjetres pale se beheni shume te ulet. Te pakten gjeni nje argument te hajrit ne vend te teorive konsipirative boterore.

+1

Jo ti vlla shkruaj e fol per veten. Se ne kete shtetin ketu ku jam une dhe paguaj taksat, nuk kam nevoj as te kercas dhembet dhe as te marr kallashin!

Per £11.000 te deklaruara gabimisht nje LORD i Partise ne Konservatore ne pushtet  hengri 1 vit e gjysem burg para 2 ditesh. Do edhe nje rast tjeter personal? Per nje "ngacmim" ma sy qe i ben njeres tek stacioni i autobuzit te qytetit tim na kane marre si hotel te gjitheve ne Polici!!!

Kshu qe leri teorit, se nuk shqiptare, asnje qenie normale njerezore qe e ben kete krim. Per me keqe nuk durohen pordhet nga shteti meme nga njerezit qe te flasin dhe shkruajne sikur je ende 5-6 vjec dhe te tregojne cfare eshte mire e cfare eshte keqe. E di vlla e dime, por kjo eshte shume me larg dhe shume me teper se mendja e ngushte e bashkatdhetarit tim ne Tirane.

 

 

ma "fshine" dhe mua shtepine para ca kohesh... dhe fjala e pare qe me thane policet ishte: "do you have insurance?". Ka nevoje te them se si mbaroi "hetimi"?

Or po te them une raste ty qe ja kane plasur me plumb kokes tjetrit vetem per nje gervishtje makine. E per me teper ai qe e vrau nuk shkembeu fjale fare. Makinat u gervishten dhe ai zbriti me qetesi, doli nga krahu tjetrit dhe ja hodhi trrute ne ere. Apo do shembuj ne 97-ten kur ka shkuar tjetri dhe ja ka palluar femijen prinderve ne dere te shtepise? Apo ate qe kane trafikuar gra e motra e komshije e shoqe e ca te duash ti jashte? Apo ata qe jane bere bosa droge? Ja or mik. Shqiptaret i kane bere te gjitha keto e shume me teper se kaq. E kane fut edhe tjetrin te gjalle ne varr vetem se i donin dashnoren. Mos shko shume larg deri ne serbi. Pranoje qe jemi rrace e qelbur. Sa pak popull jemi dhe aq sa jemi grire ne me njeri tjetrin seshte vrare njeri tjeter. Kjo ngjarje ska asgje per tu cuditur. I kemi dhene provat me kohe qe jemi plehra.

sold. me shume dhimbje ama. smiley

Ketu te kuptoj, por perseri kjo shkon me larg se kaq.. eshte me shume or mik. Po na ngrihen qimet e qafes perpjet nga irritimi pas laptopit, nuk e imagjinoj dot njerezit aty, apo me keqe familjaret dhe farefisi i asaj nene.

Nese keta nuk i japin fund sot, te zhduken te gjithe. Jo mor vlla, por te ruash gruan , motren, nenen, vajzen 9 muajsh shtatzane kesaj i thone tmerr! Po ci ngelet jetes, nese ke frike te sjellesh ne drite edhe pjellen tende?

mir mer ti se me diskuto si sul starova tani.....per te gjitha keto ska faj shteti fare????e di ti qe nga shteti vjen varferia, papunesia,depresioni, stresi i jetes se perditshme e qe keto te cojne ne krime te tilla, dhe ambjneti rrethues, situata ekonomike e fuckng politike etj etj krijon kushte te ndodhin keto krime????...dhe njerez te dobet, te cmendur te semure nuk i perballojne dot e perfshihen ne krim....por kjo nuk eshte shumice e shqiptareve...dhe ne nuk jemi plehra...fatkeqesia jone eshte qe plehrat na kane zene gjithmone kryen e na kane udhehequr ne rruge qe sduhej...d

...keta plehra jane te paket dhe nuk perfaqesojne gjithe shqitaret....

starova, e ke thene shqeto fare te verteten e tmerrshme. Jemi thjesht kanibale ne mes te europes. Pak rendesi ka se si dhe kush na beri, fakti eshte fakt. Sigh.

mbase te keqkuptova me lart, por te pershendes ketu , jo plotesisht, pjeserisht.

Po te behen ato qe thua ti aty lart ne mase, atehere ku eshte identiteti yne si shqiptar? .... megjithese ndodhia me lart nuk eshte karakteristike per shqiptaret, nqs se ndodhia nuk ka natyre politike ka natyre anti-humane. ne rastin me te mire dikush do nje femi ia vuri syrin kesaj dhe i mori femijen, po pse duhet ta rrifnin ?

ne rast se duan organet (qofte larg per femijen e shkrete) kjo eshte makaber e re e ketij popullit perkrah fatekeqesise per klasen politike qe ka (te kuqe apo blu).

Nejse, ne ketu vetem shkruajme e njerrim dufet , nuk mund te imagjinoj gjendjen e prinderve ne kete rast, thjesh nuk mundem ......

Mire keta me teorite konspirative e politizimin e ngjarjes pa dale akoma mire deshmia e viktimes, po ti me kete sociologjine e tavolines qe na thuake qe shqiptaret s'solidarizohen, s'kane trimeri, s'kane nder, jane plehra, s'kane lene gje pa bere etj etj.  Late kokrren e namit me keto teori qe nxirrni!  Sic ka histori te tilla, ka plot histori te tjera ku Shqiptaret e caktuar kane treguar solidaritet, njerzillek, nder, trimeri, ndjeshmeri etj etj.  Nuk mund te nxirren konkluzione gjitheperfshirese per nje popull te tere nga nje histori makabre, sado e tmerrshme qe te jete kjo.

 eh more njerez! Pas dy ditesh do jepet vendimi i kolegjit zgjedhor per Tiranen, dhe gjithe kjo mbeshtetje qe i ka ardhur ketij institucioni nga organizmat e ambasadat e huaja ne vend, mund ta kete c'oroditur ndonjerin prej tyre, dhe largqofte edhe bere te besoj se u lirua dhe mund edhe te japi nje vendim sipas ndergjegjes. Jane keto ngjarje qe te sjellin me kembe ne toke dhe s'te lene te kesh miza ne koke.

Sa per te shkretin baba; te leje cdo gje e te vendosi drejtesine. S'ka c'i duhet me bashkia e katandia. Te vendosi me c'do kusht drejtesine - dhe ta vendosi vete se po priti te shteti... po aq sa u gjeten vrasesit e deputetit tash dy vjet dhe kryekomunarit kuksian, aq kane per t'u gjetur dhe autoret e ketij makabriteti.

Amen... kete turp e lan vetem gryka e pushkes!

 Nuk mund te gjykoni asgje nga cfare ka ndodhur, sepse gjithcka qe keni marre si lajm eshte thjesht ca kane bere kriminelet. Tregohet se si e kane dhunuar, nderkohe qe nuk jep shpjegime se pse po pinte kafe, se pse po dilte. Jane detaje qe mund te kene shpjegime te panumerta dhe qe per momentin i interesojne prokurorise per te gjetur fajtoret. Atehere mund te gjykojme.

Ajo qe s'me shqitet nga mendja tani eshte se si mund te kete njerez qe te jene te afte te bejne dicka te tille, jo vetem nje psikopat, por disa, nje grup. Disa njerez, thote artikulli, madje edhe gra. Kjo me tremb, kjo me shqeteson. Burra e gra qe rrahin me tyte kallashnikovi nje grua shtatzene ne prag te lindjes dhe e detyrojne te linde, i marrin femijen. E padegjuar! Kjo eshte ajo qe me corodit ketu.

 Grunge, ne USA para disa vitesh ka ndodhur nje histori e tille; madje them me siguri qe nuk eshte e vetmja. Nje grua diku ne nje shtet te USA-s donte nje femije dhe per kete lidhet me nje single mother shtatzene, kjo jetonte ne nje shtet tjeter le te themi ngjitur, diku ne nje nga keto website-s per grate shtatzena. Hiqet si shoqe me te, krijojne miqesi, kjo i jep keshilla etjetj. Nje mengjes policia merr njoftim nga postieri qe ne filan shtepi eshte gjetur nje trup gruaje i sakatuar. Kjo "shoqja e ngushte" e kish vrare, marre femijen dhe zhduket. Histori te tilla nga me makabret gjen plot ketej, usa e canada, sa te ze lemeria e te duket cdo njeri ne rruge si pervers. u larguam nga tema, por ne fakt , nuk me rrihet pa thene, qe raca e bardhe eshte shume dhunshme dhe gjakftohte kur kryen krime. Tek te zinjte nuk gjen deformime te tilla ne psikike. nuk e di pse. e mbyll ketu se e morem edhe per sot dozen e helmit te plote.

Tek te zinjte nuk gjen deformime te tilla ne psikike

Lexo ndonje kronike per luftrat civile ne Afrike e hajde pastaj fol...

pakap, ti i di te gjitha. pse je kaq i trazuar? dija te jep qetesi apo jo?

Jo te gjitha s'do kem kurre mundesi ti di.  Per cfare qekam i trazuar une?

 prirja per tu kap pas cdo verige... une nuk e di cfare ka ndodh ne Lufte, por ne keto 100 vjetet e fundit, po te shfletosh statistika, ajo qe thashe eshte e vertete. Jo se te zinjte nuk bejne krime, bejne me teper si numur, por jane pergjithsisth amatore ne keto gjera. Ndersa njeriu i bardhe eshte i frikshem. I paramendon te gjitha, ka durimin ta ndjeke e gjuaje prene, ta torturoje, ti jape shprese e tia marre...  Ne te njejten dite qe ka perdhunuar e mbytur nje femije diku, perkedhel femijen e vet dhe e con ne kend te lojnave. E kjo per vite me radhe. Une shof shume emisione te kesaj natyre. Amerika eshte nam fare per keto thagma, po dhe ketu nuk mbeten pas. po spertove bej nje search per kete ish kolonelin e larte te ushtrise kanadeze, russell williams, ne mos gaboj, qe u kap vjet ne shkurt. piloti i kryeministrit Harper. Nejse, se dhe mund ti dish vete keto gjera.

Prirja per te korigjuar kur tjetri eshte gabim me beka te trazuar?

Keto qe thua ti jane pohime mendjelehta dhe pabaze.  Nuk ka ndonje lidhje midis rraces dhe perqindjes te kriminalitetit brenda saj, apo brutalitetit te kriminalitetit, apo semantikes se krimit.  Vrases sociopate apo vrases serik qe vrasin per kenaqesi psikologjike gjen ne cdo rrace.

 o PK, luftrat civile e kane nje motivim sadopak legjitim. 

Ato krimet qe permend ky miku siper jane me motivim psikopatie pa qene ne kushte lufte etj etj. Dmth drejtperdrejt psikopati. Dhe eshte e vertete qe te bardhet kan kryer te shumten e ketyre. 

 S'kam degjuar ndonje gje me makaber se kjo!!! 

Tmerr! Si kane mundur mamite te behen bashkpuntore smiley . Jam pa fjale...

 

Te polittizosh direkt dhe k^te teme ju qofshi...

Ne Shqiperi c'do gje eshte politike.

Perderisa politika, krimi, dhe korrupsioni jane nje trinitet i pandare, cdo teme do te vazhdoje te politizohet!

Perderisa dhe pastruset e mamite nderrohen sa here qe nderrohet kryetari i bashkise e drejtori i spitalit, cdo teme do te vazhdoje te politizohet!

Ju qe pohoni, pa ju dredhur qerpiku, postulate mbi natyren e frikshme te shqiptareve, a keni shfletuar ndonjehere ne jete faqet e kronikes se zeze te mediave te vendeve qe ju konsideroni si shembull civilizimi?!

Thjeshtore o Olsi.  Dolen me flamur ti shpallin shqiptaret si perbindsha per hir te nje historie makabre.

 Budallalleku s'ka brire o Olsi, ja keto briret e komenteve qe lexojme ketu ka. Shqiptaret sikur jetojne akoma ne pyll dhe nuk dine c'behet neper bote. Ka krime ketej o njerez ( me shtet aq te forte) qe ky krimi te duket si i rradhes. Te habiturit dhe ata qe ''e dine'' qe e beri Ai dhe ''Ajo'' mezi presin keto gjera qe te shkarkojne helmin e tyre. Terapi e mire per ta por gjynah per te gjoren grua ...

Nuk i kam lexu te gjitha komentet, por a di njeri si shkonin burre e grua te dy? A kishin ndonje problem me nj-tj?

une po çuditem ketu nga reagimet politike dhe me duket se po ja fusin kot.

Nese do te kishte "hakmarrje" politike, mund t'ja benin direkt te zotit e jo te merreshin me te shoqen apo me femijen.

Pastaj, sipas atyre qe lexova tek TCH, thuhet se rrembyesit kishin qene disa dhe e kishin parapergatitur kete gje, sepse kishin pergatitur shtepine, kishte dhe gra qe ishin prezente, madje i kishin bere dhe nje serum gruas se Roshit dhe fill pas kesaj ajo lindi (a abortoi, s'merret vesh). Pastaj, e çuan ne Kavaje dhe e hodhen para deres se shtepise ... pa foshnjen

Kjo tregon se qellimi nuk ka qene as t'i vrasin gruan, as te vrasin Roshin, por qe nena te abortoje, pra te mos linde femijen ... keshedi se kush e ka bere dhe per ç'fare arsyes

Por nje gje eshte e sigurt : Dihet se gruaja e Roshit do lindte tani afer, dmth ky ishte "afati" qe perngmarresit prisnin dhe jo "zgjedhjet" qe kane 1 muaj qe kane kaluar ...

Per me teper, ne Kavaje PD e pranoi humbjen dhe majde s'beri as ankimim asnje gje : s'ka asnje arsye qe te kete pasur "konflikt politik"

Sillni "porvat" e ndonje konflikti politik, te na mbushni mendjen, se po merreni vetem me paragjykime koti

 konflikti politik s'do te thote se duhet te kete implikim te drejtuesve te partive (ram apo berish). Duke ditur qe horrat shqiptare kane tendenca per tu perfshire ne politike, mund te kene qene horrat e PD qe per ndonje larje hesapesh ja bene ketij tjetrit. Dmth prape mundesia e nje konflikti politik mbetet. 

normal qe "mbetet", por s'ke asnje element prove deri tani ne kete drejtim!

Perkundrazi, çdo gje te le te mendosh se ngjarja s'ka ndodhur rastesisht dje apo sot, sepse mendohet se te premten ishte planifikuar lindja ne maternitet ... Une them se kete gje ja kane bere njerezit e burrit !

Për momentin nuk dihet ende vendi i saktë se ku gruaja, nën kërcënimin e armëve dhe dhunës fizike, ka lindur fëmijën e saj dhe as fati i foshnjës, që të premten ishte planifikuar të lindte në maternitetin e Tiranës.

(Marre nga TCH)

 Atehere le te behet si tha Luli. Le te vendosen kamera rreth e rrotull Tiranes qe keshtu  te kapen ne vidjo kriminelet dhe ndoshta edhe kriminaliteti do ulet ndopak.

Por nqs do vazhdojme te lejojme Edvin bishen ne krye aha mrena e kena

 Po i vendosi pra Luli kamerat, i peruroi para shume kohesh. Ato i ka policia.

E tmerrshme,Krim i shemtut.

 

Po dhe ketu me Politiken,po pritni njehere cfare thote Policia Prokuroria,se pastaj me dale ndryshe skeni ca thoni,apo se mos e keni per here te pare ju,pune cipe.

 e tmerrshme! turp! ..................................................

dhuna (gjer ne horror) ndaj me te dobetve, ndaj grave, ndaj foshnjave - nuk ndalet nese nuk nis dhuna ndaj me te fortit, ndaj shtypesve, ndaj shfrytezuesve, ndaj vrasesve.

 Me duket shume krim i sofistikuar per te qene i organizuar nga nje bande ordinere kriminelesh. 

Familja eshte ne heshtje, nuk ka dhene asnje interviste, nuk lejon gazetar afer shtepie, ketu u bene hetimet, u zbuluan kriminelet, dhe erdhi gjykatsi  dhe shpalli verdiktin.

Tragjike eshte foshnja e "zhdukur".

 Dhe gruaja i kishte shkaktuar vete plaget, duke rrahur barbarisht vetveten e duke nxjerre me dhune femijen nga barku i saj, apo jo? 

Ti don te dish mendimin tim, se nuk kam thene asgje ne komentin me lart.

Pak rendesi ka se si zhvillohet nje krim, mbetet i tille,  eshte makabre kur ne mes eshte nje krijese qe pret te shohe drite.

As qe me kalon anash se mund te jete krim politik.

Po do kisha shume interes se çfare qendrimi do mbaje kryeministri kundrejt Meros, kur te merret vesht e verteta, sepse po kalohen caqet, kerkohet me çdo kusht qe kjo pozite te njihet si e ngjashme me diktaturen komuniste, nga numri jo se eh,eh, po me forma te tjera si ne kete rast.

Ka gjithe diten po presin robte nje cope deklarate nga Policia, Prokuroria , Ministri apo Kryeministri.. Asgje, sikur kane vjedhur nje lope ne mes te Tiranes.

Edhe te bejne teori te flasin per vendet e huaja kokcepet, apo te presim sic pritem per te gjithe viktimat e meparshme.

 Po mbase po kercenohen me femijen e porsalindur po te japin deklarata.

Ku mund ta dish?

Kjo eshte llahtare qe ndoshta as ne Afganistan nuk ndodh. Cer lloj krijese mund te jete e afte te beje kete lloj masakre? Nuk di c'te thote robi....e tmerrshme.

Si shpeshhere askush nuk do arrestohet apo denohet. PS-ja do thote c'ben policia? PD-ja do thote, prokurorja eshte e juaja.

Krimi dhe e keqja èshtè pjesè e jetès....por njè rast tè tillè unè nuk e mbaj mend...jetoj nè njè vend ku pèr drekè e pèr darkè bashkè me ushqimin konsumohet edhe kronika e zezè...por qè ti rrèmbehet fèmija nènès nè bark,nuk e mbaj mend!!!!...sepse kjo ka ndodhur o njerèz...èshtè rrèmbyer njè fèmi...nè mènyrèn mè makabre tè mundshme...tè paktèn kètè kam kuptuar deri tani!!!

...po pra lete presim cer thote policia, prokuroria, gjykata, kqz, kaz kz...cer pune kena ne mer,....presim...ta bojne kacurrel si ti doje botha atij qe e ka bo.....keshtu si kena prit qe nga 97...se sdu me izon me rradhe qe nga Otranto...deri tek 21 janari...asgjo ska per  te ndryshu...te shkretet ata qe e hajn...se ky shtet e ka menjen me bo noi lek....sdo rri te caj b...me pikelina....

Ka nje qorrollepsje kaq te madhe mes nesh.

Se pari, eshte e qarte qe ne Shqiperi politika, biznesi dhe mafia nuk ndahen prej ndonje kufiri te sakte.

Se dyti, krimi qe prek nje pushtetar, gjithnje supozohet se eshte politik, per sa kohe qe nuk ka pista hetimi, apo nuk gjendet fajtori.

U vra nje deputet, mbajtes mandati ne tre legjislatura, asnje piste hetimi. U vra nje kryetar komune ne Kukes, asnje piste hetimi. Po nuk pati piste hetimi, e po nuk u gjet krimineli ne kete rast, absolutisht qe eshte vrasje politike.

Sepse, paaftesia "e perzgjedhur" e policise, eshte paaftesi e politikes. Eshte politike, edhe nese nuk ka gisht ndonje politikan spektakolar...

Gjynah si per femijen ashtu dhe familjen. Sinqerisht.

 

Ajo qe eshte me e rende, pervec asaj qe eshte nje krim monstruoz, i njerzeve pa shpirt, eshte se, ky krim eshte i organizuar, pra nuk eshte nje krim ordiner i rastit. Edhe nje njeri qe nuk kupton fare nga llojet e krimeve, e kupton se ky eshte nje krim monstruoz i ORGANIZUAR. Besoj se nuk ka dyshim per kete qe, rrembimi i personit me pasoja te renda per viktimen, shume te renda per familjen e saj dhe rrethin familjar, eshte nje krim i Organizuar.

Te shpresojme qe ky krim i organizuar te mos kete bekgraund politik!

Topi i pergjegjsise tani, eshte ne duart e policise, te gjithe syte duhet ti mbajne nga policia. Ado te jete e afte ajo qe kete krim te organizuar ,ta zbardh sa me shpejt ? 

...deri tani nuk po shohim ndonje zedhenes profesional te policise se shtetit te prononcohet ne menyre profesionale dhe tu japi shprese viktimave por edhe publikut qe ky krim do te zbulohet shume shpejt!

Makaber! smiley Shume histori makaber, pavaresisht kush jane shkaqet. Zoti i dhente force nenes.

   Makabristet,  po "qeverrisin" ndjenjat  e ketij populli, mbare opinionin publik.Fryma perçarese, ndarese, armiqesore e kusare,i  solli keto ketij populli, si ndeshkim per zgjedhjen e gabuar te tij.

 Ketu  gjitheçkame, ka dale  jashte sistemit. MAFIAa eshte  ne komande te gjitheçkaje... Ka arritur  puna qe gjithkush te thote me vehte:"larg ..b time !" Por  askush nuk i  shpeton  te keqes kur vjen ne forme uragani.Ajo tanim kete  forme ka marre. Ta "gezojme" !

 Sa e ka numrin e telefonit ai prokurori nga Virginia mer, se i paska dale pune prap' ne Shqipni! 

ZOTI i shkaterofte ata njerez qe bejne gjera te tilla, pavaresisht arsyeve te forta apo te dobeta qe mund te kene.
Ne pjesen me te madhe te komenteve vura re qe:
- Shfrytezohet ngjarja per t'i rritur kapitalin politik PS
- per te treguar inteligjencen personale
- per te fyer komentuesit qe mendojne ndryshe
-per te treguar qe ps kandidon trafikante
Etj etj...

Eshte bere peshku si klub kurvash plaka qe s'lene rast t'u shpetoje pa bere thashetheme. Minimalisht njerzilleku kerkon qe ne raste te tilla shprehet dhembje dhe kaq.
Sinqerisht turp

une e lexova kete lajm te tmerrshem edhe te top-chanel,  por akoma nuk me eshte e qarte:  a ka vdekur femija i porsalindur,apo jo?

 

1/06/2011 19:35

Horror në KavajëBashkëshortja shtatëzënë e kryetarit të bashkisë së Kavajës, Griselda Roshi është rrëmbyer dje pasdite, rreth orës 19.15, në zonen e Komunës së Parisit në Tiranë. (UPDATE)

Sipas burimeve familjare, ajo pasi ka pirë një kafe me një mikeshë të sajë në një lokal, i është drejtuar një taksie për të lëvizur drejt shtëpisë së prindërve të saj.

Griselda kishte ardhur në Tiranë pasi ditën e premte priste të lindte. Sipas familjarëve, teksa ajo ishte duke ecur drejt taksisë, një fuoristradë me xhama të zinj ka ndaluar përpara saj dhe nga makina kanë dalë 3 burra të armatosur që e kanë futur me forcë në makinë.

Aty ata e kanë rrahur, kërcënuar dhe e kanë cuar në një tjetër vend, të parapërgatitur, ku vec tre burrave kanë qenë të pranishëm edhe disa të tjerë, madje edhe gra.

Sipas burimeve familjare, në ato momente Griselda është rrahur dhe goditur me tytë kallashnikovi dhe ka humbur ndjenjat. Kur ka riardhur në vete, ajo mban mend t'i jetë injektuar një serum dhe disa momente më pas ka lindur.

Për shkak të hemoragjisë shumë të madhe, Griseldës i kanë ndërruar edhe rrobat dhe në orën 3.45 të mëngjesit e kanë marrë sërish me fuoristradë duke e hedhur nga makina rreth 50 metra larg shtëpisë në Kavajë.

E gjakosur dhe e rrahur, Griselda është zvarritur deri në shtëpinë e saj, pa fëmijën e sapolindur që ka mbetur në ambjentin ku Griselda është mbajtur peng dhe dhunuar për më shumë se 6 orë.

Ajo është tashmë në gjendje të rëndë psikologjike dhe nuk di të thotë se kush ishin autorët e rrëmbimit, vendin ku lindi e detyruar fëmijën, apo vendndodhjen e foshnjës.

“Unë nuk di c’të them, këtë nuk ka kriminel që ta bëjë. Ajo është e sfilitur. Nuk kemi fjalë ta shprehim”, tregon një komshi i familjes. “Nuk duhet ta bënin, ata janë njerëz të mirë dhe këtë nuk e meritonin”, shprehet një tjetër.

Forca speciale të policisë ndodhen aktualisht në shtëpinë e ciftit dhe po kryejnë hetimet e nevojshme, ndërsa bashkëshorti i saj, kryebashkiaku i Kavajës Elvis Roshi, është detyruar të kthehet nga Italia pasi ka marrë vesh lajmin tragjik.

Ndërkohë, Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda kanë ngritur një grup të posacëm për hetimin e ngjarjes. Grupi kryesohet nga prokurori Henrik Ligori dhe përbëhet nga agjentë të policisë kriminale.

Para shtëpisë së familjes Roshi ndodhen shumë të afërm dhe shumë banorë të Kavajës, të tronditur jashtëzakonisht nga ngjarja e rëndë.

Griselda kishte ardhur në Tiranë pasi ditën e premte priste të lindte. Sipas familjarëve, teksa ajo ishte duke ecur drejt taksisë, një fuoristradë me xhama të zinj ka ndaluar përpara saj dhe nga makina kanë dalë 3 burra të armatosur që e kanë futur me forcë në makinë.

Aty ata e kanë rrahur, kërcënuar dhe e kanë cuar në një tjetër vend, të parapërgatitur, ku vec tre burrave kanë qenë të pranishëm edhe disa të tjerë, madje edhe gra.

Sipas burimeve familjare, në ato momente Griselda është rrahur dhe goditur me tytë kallashnikovi dhe ka humbur ndjenjat. Kur ka riardhur në vete, ajo mban mend t'i jetë injektuar një serum dhe disa momente më pas ka lindur.

Si qenka zhvilluar, gjithnje nese eshte ashtu, me duket shume e çuditshme.

kryebashkiaku i Kavajës Elvis Roshi, është detyruar të kthehet nga Italia pasi ka marrë vesh lajmin tragjik.

Ky duhet te kishte qene ne Shqiperi perderisa gruan e kishte ne prag te lindjes, ta asistonte, ta ndihmonte me gjerat e perditeshme,...shkurt hesapi t'i ishte mbeshtetje!

po mendoja te njejten gje...

 PO kushedi se si i ka pas punet, masanej osht bo praktike pune qe nusja kur bohet gati per te lindur, kryesisht shkon tek mamaja......pastaj deri te premten kishte kohe....mos ja fusni kot tani....qe ka ca pika te erreta ka...po le tja leme policise ta zbardhe...

se nuk me duket normale qe prinderit, kur kishte dy dite per te lindur ta linin vetem, pastaj, kur vajza nuk erdhi ne shtepi, po si nuk lajmeruan policine????? mbase po dhe nuk e dime, nejse...pastaj kjo shoqja qe pine kafe, te pakten per njerzillek, si nuk e shoqeroi deri te taksia, se zakonisht ne te tilla raste, behen edhe qoka te tilla

nejse, zoti paste meshire per kete vajze te re, dhe i pameshirshem qofte hakmarrja e tij ndaj ketyre monstrave......

Ne Belgjike e vende te tjera Perendimore ndoshta po.

 ne shqiptaret duhet ta pranojme qe jemi nje popull batakchi , i korruptuar qe e kemi krimin e korrupsionin pjese te pandashme tonen.  kjo histori keshtu si tregohet nga kjo fatkeqja eshte e rende sa te ngjeth mishin, nje horror i vertete qe te ngjall deshiren te ikesh nga ky vend i mallkuar prej zotit.

pastaj te fillosh te thuash qe fajin e ka saliu eshte nje tallje bythe me inteligjencen ( e atyre qe e kane sadopak)

sa per autoret mendoj se vdekja eshte pak, shume pak biles, mendoj se duhen lene ne dore te familjareve ta shfryjne vet ata dufin e tyre dhe tonin gjithashtu

Perfundimisht ketu eshte gjiriz aq i ndyte sa eshte e kote te komentosh. Nje ngjarje e rende, kriminale, perdoret ne menyre kaq te turpshme per te bere propagande ne nje kohe qe ngjarja eshte ne hetim, nuk kane folur vete te prekurit etj. Aq te indoktrinuar jane njerezit ketu sa edhe per motin fajesojne Saliun dhe qeverine. Edhe shpulla qe i dhane Braces per pune parkimi eshte politike, edhe ai kazani i plehrave qe plasi prane cadres se PS eshte politike, edhe tradhetia e grave te deputeteve te opozites eshte politike etj. etj. A jeni njerez ore ju a cfare jeni?

Ketej nga SHBA policia e fillon me burrin dhe njerezit e aferm te burrit dhe te gruas.Kur keta jane te lare atehere fillon hetimi per ndonje armiqesi apo xhelozi dhe ndonje biznes te prishur.

Mesa duket burri nuk eshte perfshire ketu se ka qene ne Itali.Shikohen telefonatat e njerezve qe jane piketuar nga policia dhe me ne fund pasi piketohet ndonjeri i vihet punes per ta provuar para jurise apo gjykatesit.

Krime  kam pare ne kanalin ID ketu ne Amerike ,dhe ky krim eshte shume me i lehte se ato qe ndodhin ne SHBA.Ka raste qe policia i ka zbuluar keto krime me 10 -30 vjet vonese,thjesht se dikush nga krimineleve i ka shkare goja kur ka pire ndonje gote me teper apo thjesht nga ADN e ndonjerit qe ka hyre ne burg dhe eshte i detyruar te jape ADN.

Por asnjeri nuk thote qe krimin e ka bere Obama apo Bushi.Lerini keto dhe lereni policine dhe prokurorine te flasi se PD-ja as e ka kontestuar fare rez ne Kavaje.

Keshtu qe ata qe hidhen perpjete dhe shajne shqiptaret per krime perbidneshe,le te kujtojne austriakun qe perdhunonte te bijne,apo gjermanin kanibal,per te mos filluar pastaj me serial killers ne SHBA,France apo Itali.

Ky eshte krim monstuoz dhe do te doja qe kriminelet te denoheshin me vdekje,por te thuash qe shqiptaret jane kriminela  me duket po kaq monstruoze dhe antishqiptare si cilesim.

 Monstruoze, tmerr. Te te rrembejne femijen nga barku, mjere ajo grua. Nga ato raste kur jeta tejkalon imagjinaten. Cilatdo te jene arsyet, me ben pershtypje heshtja e institucioneve qe duhet te denojne kete krim monstruoz.

Tani degjova nje korresponce live te Top Channel, ajo korrespondetja thonte qe policia ka gjetur kondradiktat e para ne deklaratat e gruas, psh kishte thene qe ishte rrembyer nga nje fuoristrade e zeze ndersa policia kishte gjetur taksistin qe e kishte shoqeruar. Po ashtu policia mesa duket paska gjetur edhe kliniken ku eshte bere lindja.

Kjo histori po behet gjithmone e me e cuditshme. Po nuk ishte larje hesapesh, ka shume mundesi te jete pune e brendshme (brenda familjes).

kjo ose eshte sajese, ose hakmarrje ndaj burrit te kesaj gruas qe mund te kete cuar per "pune" ndonje goce shqiptare pertej detit ose ndonje ngaterrese brenda familjes se politika nuk hyn fare ketu. C'interes do te kishin kundershtaret politike t'i rrembenin gruan nje kryebashkiaku province?

e di ti pse e vrane Kosta Trebicken? Qe te mernin vesh ata te tjeret qe dinin mbi trafiqet, se keshtu do ta pesonin nese do te llapnin. E njejta gje: paralajmerojne njerzit e tyre (pra te frymorit) se nese do ta dredhin (sic beri ky kavajsi) do ta pesojne ne mos edhe me keq. Kjo eshte mafia. Dhe ti o polic me mafian je?

E dyshova kete qe ne fillim, por ketu s'mund te hapesh dot goje se te kalojne direkt ne sulm personal e fyerje: "ke prinder ti, ke femije?" Le te shohim c'do te dale me tej... Eshte cudi se sa shpejt kane deshire disa te "jumping in conclusions." Dhe me e keqja eshte se perfshihen aq shume emocionalisht sa arrijne ne nderkryerje (per te mos permendur disa qe bejne thirrje per te rrembyer armet). Ta dinin se sa e demtojne trurin e vet me keto zhgenjime e stuhira emocionale...

Ta dinin se sa e demtojne trurin e vet me keto zhgenjime e stuhira emocionale...

Se mos eshte hera e pare... Sa here i kane nxjerre bllof me Shekuj e me Mero Baze, aq te mira qofshin, po prap nuk zene mend. Kshu eshte kur i thua trurit, "ik pirdhu".

Lexoje çfare shkruan Mero.

Sot jemi të gjithë të pafuqishëm të ngushëllojmë familjen Rroshi për atë që ka ndodhur, njësoj si disa javë më parë kur ishim të pafuqishëm të besonim se ai do të zhburrëronte Sali Berishën në qytetin që po e mban në politikë për 20 vite. Tipologjia e këtij krimi është ndoshta më makabrja që ka ndodhur në historinë e këtij vendi. Ai mbart brenda një urrejtje të fortë, një barbari të madhe dhe një guxim që ta jep vetëm një regjim ku krimet nuk ndëshkohen.

Do të desha të ndalem pak pikërisht tek guximi për të bërë një krim të tillë. Po shkoj fillimisht në versionin më të butë, në atë që krimi mund të ketë ndodhur për arsye të hakmarrjeve personale. Një operacion i tillë kriminal do shumë organizim. Ai kërkon siguri nga policia, logjistikë nga sistemi shëndetësor, dhe mbi të gjitha qetësinë e vrasësve. I kanë pasur të tria. Nuk dua të rrëqeth mishin e askujt duke sjellë për disa sekonda ndërmend çfarë kanë bërë, por dua të shënoj fort se ky krim nëse është ordiner, nuk do të kryhej kurrë nëse nuk do të kishim këtë politikë që kemi ndaj krimit. Në Shqipëri Sali Berisha ka inkurajuar një sistem pervers të ndëshkimit, i cili bazohet tek kontributi i gjithsecilit që ka dëshirë të bëjë një krim, mjafton që atë ta bëjë ndaj kundërshtarëve të vet. Sali Berisha ju siguroj se ndoshta nuk e njeh kush e ka vrarë Fatmir Xhindin apo kryetarin e Komunës Tërthore, por vrasësit e njohin Sali Berishën, dhe e dinë që për gjëra të tilla ai nuk të dënon. Sali Berisha dhe familja e tij nuk i njohin as agresorët e gazetarëve, por agresorët e dinë se duke qëlluar mbi gazetarët kritikë të Berishës, janë të mbrojtur dhe të shpërblyer. Sali Berisha nuk i njeh nga afër ata kriminelë që dhunuan procesin zgjedhor në Tiranë dhe disa rrethe të tjera, por ata e njihnin Berishën dhe e dinin se ajo që po bënin do të shpërblehej. Për këtë arsye ata që kanë bërë këtë krim të tmerrshëm ndoshta nuk janë bash një bandë e Berishës, por janë një grup kriminal që e dinë se e gëzojnë Berishën me këtë që kanë bërë dhe janë të qetë se as policët, as mjekët, dhe askush në këtë vend nuk do të tregojë me gisht nga ata derisa në krye të vendit të rrijë Sali Berisha. Kjo është politika që ka prodhuar dje atë krim, nëse jemi në kushtet e një krimi ordiner, pa prapavijë politike. Kjo është politika që mban në terror çdo opozitar, çdo kritik të qeverisë, çdo kënd që i zë hisen e diellit Sali Berishës. Leksioni për të gjithë këtë kategori është i qartë, vrasësit dhe dhunuesit e tyre nuk do të gjenden kurrë. Ky është një sistem makthi dhe frike që Berisha e ka përsosur si sistem ndëshkimi ndaj kundërshtarëve të vet në këtë vend. Është pra një sistem që vetëfunksionon, që vetëfrymëzohet dhe bëhet agresiv duke pasur të sigurt  mosndëshkueshmërinë. Asnjë diktaturë e përsosur nuk ka krijuar ndonjë sistem kaq të përsosur ndëshkimi se sistemi i makthit për jetën ku ka futur Sali Berisha kundërshtarët e vet. Me shembujt e gjallë të mosndëshkimit të asnjë prej vrasësve dhe asnjë prej dhunuesve të vet, ai ja ka dalë të ketë patentën e këtij sistemi. Diktaturat politike kanë pasur ligje kriminale, që ta bënin të qartë fundin. Demokracitë e zhvilluara kanë sistem ligjor të tillë që ta bëjnë të qartë sigurinë e jetës tënde dhe të drejtave të tua. Sisteme mafioze si ky i yni janë më të këqijtë se këtu ka vetëm një gjë të sigurt, siguria që krimi nuk ndëshkohet kur kryhet mbi kundërshtarët e Berishës. Ky është thelbi i pistë i Sali Berishës, burracakëria e tij, pabesia dhe ligësia ndaj kundërshtarëve dhe mbi të gjitha ndjenja e pështirë e të kënaqurit me fatin e zi të kundërshtarëve të vet.

Por shumë miq të mi në Kavajë dje më thanë diçka që shkon shumë larg. Më thanë që Elvis Rroshi është kërcënuar disa ditë më parë. Është kërcënuar me jetë në emër të asaj që ai ka bërë politikisht. Kjo më bën të pafuqishëm për të dhënë një recetë se si mund ta zgjidhim këtë histori nëse ai tmerr mbi familjen e tij ka ardhur nga shkaku i fitores së tij historike në Kavajë. Nuk dua ta besoj asnjë sekondë këtë, por dhe një sekondë po të jetë e vërtetë, Sali Berisha meriton fatin e Ben Alisë. Dhe atje nga një poshtërim shumë herë më i pakët se ky nisi e gjitha. Kjo që ka ndodhur është shumë për të heshtur, është shumë për ta falur dhe akoma më shumë për ta lënë qoftë dhe një sekondë të sundojë në këtë perandori frike që po përpiqet të ndërtojë. Guximi i tij për të vrarë duhet zëvendësuar me guximin për të vrarë frikën që ai po ngjall. Ky nuk është një krim që falet, pasi na turpëron edhe sikur ta kishim bërë ndaj një populli tjetër.

ueee, une u talla kur permenda Mero Baze, po ky me te vertete s'paska vonuar dhe e paska leshuar plehren e tij te radhes. Cfare monstri eshte ky. smiley

E shoqja i kishte kerkuar divorc, lexova. Ku rrihet martuar me nje monster si ky?????

Lumi, ne pergjithesi bej perpjekje te lexoj e informohem nga te gjitha anet e spektret politike, edhe nga ata qe e di se mendojne ndryshe nga une. Perpiqem thjesht te kuptoj argumentat e tyre dhe te rivleresoj ato te miat. Asnjehere nuk mendoj se jam i pagabueshem. E megjithate, Mero Bazen e kam shume te veshtire ta lexoj. Jo vetem qe eshte gazetar mllefi, por s'ka asnje lloj integriteti si publicist - eshte shume fare poshte. Aq sa ndonjehere mendoj se i kam rene me qafe Edisonit kot per ate shkrimin qe ka bere per Meron... Problemi me Meron eshte se e verteta nuk eshte asnjehere ne radarin e tij. Sahanlepirja, po.

Vallahi i forte eshte lumidrin qe viziton website te gazetes "Tema".

Eshte si te futesh ne ndonje banjo publike, qe ka nja 1 jave pa pastruar, ze hundet me dore e mbaro pune per 10 sekonda neto.

Përmetar, nuk e solla per te treguar kush eshte Meroja, dhe si spekullohet, u nisa me teper per te rinis edhe nje here ato qe shkruan Zaloshnja, Tirana nuk ka indentitet.

Gazete e kryeqytetit, gazetar qe therritet ne emisione "live" si opinionist, dhe asnje nuk proteston se kultura e jone qytetare tiranese nuk ka asgje te perbashket me Meron, ky e demton ate pak kulture qe kemi, ky demton gazetaret e rinj, ky Mero, ofendon cilido qe quhet shqiptar.

Meroja , eshte i lire te bertase çfare i thote toçja e tij, por eshte qesharake te jete pronar dhe gazetar ky tip meroje.

Etika, mirsjellja nuk mbrohet me ligj, nuk jemi ne diktature qe ta internojme, apo ta pushkatojme, mjafton te injorohet, te harrohet, iken vete Meroja.

Permetar, ti leme menjane mllefet, integritetin dhe poshtersite e Meros. Nuk mendon se  ai me vertete mund te kete nje "point" ne ate atikullin e vet? Jo per gjo po jane vrare dy komunare te PS deri tani dhe asgje. Kjo paaftesi (selektive???) e policise i ben shume veta te dyshojne.  Pa fol pastaj per ato qe jane direkt nen sqetullen e Berishes (zvKM, Ministra e gardista), qe si gje gjo fare. E kuptoj qe e gjitha eshte spekullim, po a do kishte goje per te folur Mero e cdokush tjeter sikur vrasesit e komunareve te ishin gjetur e denuar me ca denime fare te gjata, se bashku me Mediun, Jaken, Meten, Skejen, Llupon ufff se u lodha.

E dyshova qe te lajmi qe solli Beluli. Me dukej histori shume e cuditshme.

Pas kesaj akoma me shume.

@ Perfundimisht ketu eshte gjiriz aq i ndyte sa eshte e kote te komentosh. Nje ngjarje e rende, kriminale, perdoret ne menyre kaq te turpshme...

per 15 min e drodhe ore, s`te vjen turp. E sajuar thote.Nga kush eshte sajuar? 

o ramist i devotshem, thjesht po gjykoj mbi te "dhenat paraprake" si i thone policet se gje te sakte nuk dime. Une po e theksoj qe pistat mund te jene qe nga nje hakmarrje kriminale, qe kurresesi nuk justifikohet e deri ne sajesa per viktimizime politike a ngaterresa brenda familjes. Kaq shpejt i harrove ti ramist "bombat" ne kazane plehrash?

po boll o burre me etiketa se nuk kane me lezet. te mos bashkohen robte edhe nga nje ngjarje e ketille??? per nder nga te gjitha anet qe ta mendosh kjo histori eshte e dhimbshme ne kulm. e para, e dyta, e njeqindta dhe e njemijeta, per cfare i ka ndodhur nje foshnjeje smiley(((((((, nenes... dhuna, etj etj etj... per te luajtur mendsh fare...

tani edhe na politizohet? nxjerrim etiketa?

zot cfare njerezish paskemi qene! smiley((((((

nuk dua te ve etiketa por eshte e pamundur kur lexon monstruozitete te tilla qe akuzojne pa kurrfare fakti njerin ose tjetrin politikan ose i japin kah politik debatit. Solidariteti behet kur nuk ka propagande dhe keqperdorim te ngjarjes, kur hyn propaganda e keqperdorimi athere prishet edhe ai solidaritet njerezor ne raste te tilla. Jam shume dakort qe ta leme politiken dhe te merremi me ngjarjen, qofte per solidaritet, qofte per presion qytetar ndaj policise per te zbardhur ngjarjen sa me shpejt etj. E bejme dot?

Ca fol ti me la.. te te shajne Sali Berishen ty.. ce thu ti me la..

po dakord pra... i leme etiketat. nese ti me ve nje etikete tani, te jesh i sigurte qe nuk do bej te njejten gje. rreshqet njeri per nje sekonde, s'ka problem... pse te rreshqasim te gjithe. fundja, nje etikete me pak; apo jo? kush ndergjegjesohet ose eshte i ndergjegjesuar, le ta beje i pari ate hap; te pakten per vete te vet... kush te mundet, me sa te mundet.

mua ky lloj lajmi me beri shume dem sot. ckerrmitjet me njeri tjetrin... nuk e di; nuk me takon mua te flas; nuk me takon te ve rregull, te ul tonet... kush te mundet ama... pliiz

Ndërkohë, mësohet se policia ka shoqëruar në ambientet e saj në cilësinë e dëshmitarëve rreth 25 persona. Mes të cilëve mendohet se është edhe një mjek i klinikës private, por edhe shoferi i taksisë që prokuroria dyshon se ka shoqëruar Griseldën në klinikën private.

Ky zbulim i fundit rrëzon dëshminë e mëparshme të vetë Griseldës, e cila tha se ishte rrëmbyer nga një fuoristradë me xhama të zinj. Gjithsesi gjithcka mbetet ende për t’u vërtetuar nga grupi hetimor.

Për të mbështetur familjen Roshi në këto caste të vështira, vec familjarëve, të afërmve dhe bashkëqytetarëve, në Kavajë ka mbërritur edhe kryesocialisti, Edi Rama dhe deputetë të Partisë Socialiste të cilët qendruan në familjen Roshi për më shumë se 60 minuta.

Desh na luajten nga mendja!  smiley

 

 Ku bre beba? 

 

 ramist i devotshem?? po mor letyre po.Bera nje koment pa e politizuar, madje mu duk korrekt edhe komenti yt i 10.45  po ku te le ti me skoten e ndyre qe do peshtyni vazhdimisht. Po nuk u le ai shpirti i qelbur, ju a ben ham dhe nuk duroni dot. Tani kenaqu qe hodhe gelbazen. 

Po tani si eshte puna?

Ka shkuar ne klinike private dhe ja kane rrembyer femijen?

Po femija si eshte?

Taksisti qe e ka cuar ne kliniken private?Po ajo puna e rrembimit sikur po del i sajuar?

Po le te presim hetimet dhe te mos bejme gjykatesin,policin apo prokurorin.

Raporti i toksikologjise besoj se do te tregoj shume gjera..

Cfare eshte ky raport mor Bush? Perse behet?

zakonisht tregon nivelin, llojet e droges ne gjak.. fakti qe i eshte dukur fuoristrade me xhama te zinj psh, sdo te thote se genjen mbi rrembimin.. mund te jete droguar etj..

Aludime koti gjithsesi, gjer sa te merret vesh rezultati i testit, ne mos e kane marre vesh. Po thuj gazetare leshi.

Gjer atehere boni mire mos te ziheni kot.

Sa te vijene hetuesit nga Amerika, i eshte tretur droga.

Harroje rrembimin bre Bush, nuk e ka rrembyer njeri ate ne mes te dites ne Komunen e Parisit dhe nuk e pa askush. Eshte mundesia zero per ate. Kjo bie ere historie te brendshme familjare, ndonje telenovele a dicka e ngjashme. Testet toksikologjike asaj t'ia bejne, s'kam kundershtim; megjithate, ato testet psikologjike japin rezultate me te shpejta ne kesi rastesh.

Rrëmbimi Griselda Roshit, policia shoqëron 25 persona
01/06/2011 22:55

 

Rrëmbimi Griselda Roshit, policia shoqëron 25 persona

Burime jozyrtare nga prokuroria pohojnë për Top Channel se është zbuluar ambienti ku dyshohet se i është hequr foshnja Griselda Roshit, bashkëshortes së kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Roshi.

Sipas këtij burimi, bëhet fjalë për një klinikë private mjekësore pranë Maternitetit të Ri në Tiranë, e cila për momentin nuk mund të konfirmohet nëse është e licensuar apo jo.

Ndërkohë, mësohet se policia ka shoqëruar në ambientet e saj në cilësinë e dëshmitarëve rreth 25 persona. Mes të cilëve mendohet se është edhe një mjek i klinikës private, por edhe shoferi i taksisë që prokuroria dyshon se ka shoqëruar Griseldën në klinikën private.

Ky zbulim i fundit rrëzon dëshminë e mëparshme të vetë Griseldës, e cila tha se ishte rrëmbyer nga një fuoristradë me xhama të zinj. Gjithsesi gjithcka mbetet ende për t’u vërtetuar nga grupi hetimor.

Për të mbështetur familjen Roshi në këto caste të vështira, vec familjarëve, të afërmve dhe bashkëqytetarëve, në Kavajë ka mbërritur edhe kryesocialisti, Edi Rama dhe deputetë të Partisë Socialiste të cilët qendruan në familjen Roshi për më shumë se 60 minuta.

Ka shume probleme kjo histori (me aq sa kam lexuar ne media). Duke filluar me faktin se si ka mundesi qe nje grua qe do te lindte te premten vjen dy dite me para nga Kavaja ne Tirane vetem? Po ashtu ne kete histori jane perfshire shume njerez qe nuk eshte fare normale per nje rrembim te ketij lloji, 3 grabites, mjeke e infermiere te shumte ne klinike qe i kane mundesuar lindjen, deshmitare te shumte...Kur ne nje krim marrin pjese shume veta dhe dekonspirimi eshte shume me i mundshem. Tani se fundmi u gjet edhe nje kontradikte, ajo gazetarja ne TCH tha se eshte gjetur taksisti qe e ka shoqeruar, kur kjo gruja nuk ka permendur gje taksi ne deklarata e saj...Kjo me ngjall shume dyshime. Po ashtu si ka mundesi qe grabitesin e kane cuar kete gruan nga Tirana ne Kavaje dhe e kane lene 50 metra larg shtepise se saj, sdo ishte me mire ta linin diku ne Tirane? Po moren mundimin ta conin deri ne Kavaje?!

E se fundi, le ta mendojme keshtu, e zeme se kriminelet donin t'i merrnin femijen per qellimin X, c'interes do kishin te perziheshin me gruan e nje kryebashkiaku kur dihet qe ngjarja do terhiqte shume vemendjen e mediave? Aq me teper qe Rroshi eshte si tip gangesteri. Nqs kriminelet do kishin qellim t'i merrnin femijen nuk besoj se do te ngaterroheshim ne nje person te tille. S'do kishin leverdi.

Historia eshte plot kontradikta. Nje gje ua jap me garanci te plote, vetem pune politike nuk ka ne kete mes. Me duket absurde qe shume persona po e politizojne. Me keto qe kam lexuar e degjuar ne media, ekziston nje mundesi qe gruaja mund te kete shkuar me kembet e veta ne klinike, po ashtu edhe lindjen ta kete bere me deshire, arsyet pse mund te kete bere dicka te tille si di. Nje hipoteze eshte kjo, mos mu hidhni ne fyt.

vanipen, jam dakort me shumicen e pikepyetjeve te tua por e dhjet krejt muhabetin kur kalon tek "Rroshi tip gansteri". Une dhe ca te tjere qe e njohin, e njohin per rob te urte dhe qe shihte punen e vet. Nuk di me cfare metri e mat ti "gangsterllekun". Ne dukje ky rob ka qene krejt normal. Dorezohem nese ti ndonje gje me shume siguri rreth tij, por me duket se po merresh me llafe rruge.

Lus zotin qe kjo histori te mos jete ashtu sic u pershkrua ne fillim.

E kam shkruar diku me lart se cfare di per Rroshin dhe vellezerit e tij. Nuk i shpika e as i kam llafe pazari, por i di mire. Tani juve merrini si t'i doni, c't'ju them une me shume.

TCH:

Burime jozyrtare nga prokuroria pohojnë për Top Channel se është zbuluar ambienti ku dyshohet se i është hequr foshnja Griselda Roshit, bashkëshortes së kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Roshi.

I eshte hequr (cfare fjale e shpifur!!!) apo ka bere abort te vullnetshem, ky eshte krim, sepse me sa merret vesh paska qene prane lindjes. Nuk ka abort ne ate stad te shtatzanise.

Abortuese ne trimestrin e trete e bere, thuj tani dhe qe e ka me nje burr tjeter, mundesisht zezak ose arixhi, edhe coja ta lexoje Gerti Bogdanit.

Po rrini mer njerez se late koqen e namit! Edhe sikur te ket bere ndonje monstruozitet te tille, e shkreta ajo..

 

Bush, fatkeqesisht kam degjuar per monstruozitete te tilla. Lutem vetem per te qe mos te jete e vertete. Dhe lutem qe te mos kete mjeke qe bejne gjera te tilla (se edhe ka bush, qe per dy leke peshtyjne mbi betimin e Hipokratit).

E qe te them te drejten, per mendimin tim, problemi kryesor tani per tani eshte femija.

Po ka; partial birth abortion. Procedura eshte makabre; e nxjerrin foshnjen duke e kap nga kembet deri ne supet, dhe i fusin nji si shiringe tek gropa e qafes dhe i thithin trurin. Te ngjeth. Hera e pare qe une e kam degjuar kete, ishte ne klasen e "Women's Health and Psychology".

Nuk ka aborte te qellimshem ne ate stad. Ngjarja mbetet per tu zbardhur, por mos u ngutni te dilni ne perfundime apo aludime. Perse jeni kaq te elektrizuar, xhanem? Po sikur mos te ishte gruaja e Kryebashkiakut te kavajes, do te ishit kaq te angazhum disa nga ju hienat ketu, duke fillu nga i permjeritari, qe i duket vetja si CSI..

albano, ta dish ti sa keq me vjen per ty. Une nuk jam fare i elektrizuar, perkundrazi. As nuk ofendova njeri, sic ke qejf te besh ti, as bera te nderkryerin, si shumica ketu. Por nuk ta ve re jo. Vec te kujtoj dicka: nje shenje e garantuar e pasigurise qe nje njeri mund te kete ne vetvete eshte kur fillon e ofendon te tjeret, thjesht sepse nuk mendojne ashtu si ai.

Po ti u ngute te beje aludime si e si ta paraqisje si Vete abortim, trillim apo ku di un se cfare duke u nisur nga asgjeja, vetem e vetem sepse mund te perdorej politikisht. Pra ty nuk te interesonte makabriteti ne fjale, por konseguenca politike. Nuk kam cfare pasigurie te kem me ty, se vemje si ty mbajne ere tre kilometra larg. Te kam lexuar dhe gjetke. Sigurisht qe nuk ma ve re, se je vemje pa ndergjegje..

Po flet percart, o albanoo! Po pi ndonje cigare, mo? Me trego pak ku kam permendur vetabortim gjekundi une? Cili makabritet nuk me interesoka mua? Ai qe ke ti ne koken tende? Ta dije ti se sa idiot je, nuk flisje keshtu mor i gjore. E qe s'me ndahen keta idiotet mua. Pike e zeze, thua. O admina, po shifeni mor si ofendon ky plehra, ku jeni ju? 

 Titulli i lajmit eshte "Rrembehet gruaja e kryebashkiakut" dhe jo "Rrembehet Fiqiria e Dautit". Pra ngjarja ka ngarkese politike. Ne raste te tilla, edhe menyra se si trajtohet ngjarja nga policia, ka ngarkesa politike. Uroj qe te gjenden sa me shpejt fajtoret dhe te mesohet fati i femijes se pafajshem.

Histori me brutalitet talibano-mesjetar. 

P.S. Mjere ju qe jetoni ne mes te ketij brutaliteti e dhune.

 Or po ckeni? Disa mezi presin ta politizojne kete ngjarje dhe disa mezi presin qe te dali kjo ngjarje jopolitike. Bah cpaskemi qene. Te etur per ti shfrytezuar fatkeqesite deri ne piken e fundit. Ju lumte

 I vetmi asnjeanes ne raste te tilla,qe duhet te degjohet dhe duhet ti besohet eshte Shteti. Po ceshtja eshte ne cfare niveli eshte besueshmeria e Shtetit qe perfaqsohet nga Policia! C`thote Policia? 

tani po hapen petet e lakrorit !

Hajde merre vesh se kush tregon te verteten dhe kush genjen : rrezik dhe burri i saj s'di gje se ç'fare eshte bere ...

Nejse, vetem poltike s'eshte kjo ngjarje, por ne Shqipot, po te kete ndonje "kryetar" ne mes te ndodhise direkt ja hedhim fajin kundershtarit qorrazi, pa mesuar njehere sesi shkojne punet

Edramistet ne kete forum,e treguan edhe njehere se dolen bllof fare ! nuk e di sesi do t'a justifikojne tani zellin e madh qe paten, kur ferkoni duart nga kjo ngjarje e rende, te cilen u munduan t'a shfrytezojne politikisht ne menyren me te poshter dhe me te ndyre qe mund te ekzistoje !
 

S'eshte here e pare qe fatkeqesite e te tjereve i shfrytezojne politikisht keta njerez jo ... por shpresoj te vene mendt per here te tjera, se iku dhe kesaj here !

mire mire, shkruj raportin se si fike dhe nje vaterr xjarri, ve dekuraten ne gji dhe futja gjumit.

Naten dhe pafsh endrra me sali..

 Kyçi i ngjarjes për mua është taksia. Pse nuk e ka përmendur taksinë? Kjo është A-ja e gjithë ngjarjes. Dhe varianti më i besueshëm është që fëmijën nuk e kishte me burrin e vet. E turpëruar për këtë, ajo e ka abortuar me dëshirë, dhe pas abortit, u ka sugjeruar abortuesve ta rrahin paq. Po tia nxijnë mishin fare, që historia "brenda familjes", të bëhet e besueshme për çdo demokrat dhe integrues. Që të ndihen mirë këta të fundit, mes bajgave dhe të pëgërave dhe të vjellave dhe vrerit ku flenë. 

Si nuk ju merr purtha shalët? 

 

Po nuk qe fjala per leke dhe pushtet nuk eshte politike...Politiqenet tone me topi te kuqe e me topi blu vetem aty ju qan zemra...,por kjo ngjarje mban ere si ceshtje familjare...

"Kjo ngjarje mban ere si ceshtje familjare"

Qe ne fillim me ka shku menja po nuk po mbonte zemra me e thone se thashe mos hyj ne gjynof kot.

 Eshte ende heret te gjykohet se c'ka ndodhur. Ne ketu nuk dime asgje.

Megjithate jeni versulur te gjykoni, dhe cuditerisht, me bindje partie.

Thone qe politika eshte e ndyre. Jo se qenka politika e ndyre. Qenkan njerezit qe e ushtrokan.

Ku i sheh bindjet e mija te partise ne kete teme ti plako.

me mu po flet?

Ah,sorry,nga menyra si pyete nuk me qenke drejtuar mua.

 Jo, jo, s'e kisha me ty. E kisha me keta 200 e ca postime qe mezi presin ose t'ia rrasin sales ose t'ia heqin sales.

Ngjarje makabre. Tmerr i vertete.

Pak e dyshimte si histori, (me rrembyen, pastaj gjendet taksisti, nderkohe qe ajo nuk ka fol fare per taksist) por te leme organet kompetente te zbatojne procedurat.

Shpresoj mos te perfundoj edhe kjo histori si shume te tjera, ku dosja perfundon ne dollape, qe ze pluhur siper, derisa mbaron "afati ligjor" e ku di une ca ngaterron drejtesia shqiptare. E kemi pare disa here, ka precedent, ndaj po e permend.

nuk e di, keshtu sic po zhvillohet kjo histori, i ngjan pak pak nje historie tjeter qe ka ndodhur ne Vlore para disa vitesh, ku  djali  i nje biznesmeni, (rreth 17 vjec) stisi  ''rrembimin''  e tij se bashku me disa shok  duke i bere shantazh te jatit per ti marre ca miliona leke.

ca behet, ku po shkon familja, shoqeria shqiptare??

Per ate bossin e cimentos, e ke llafin me duket. E kam degju.

Edhe une keshtu mendoj shume e dyshimte. Te shofim si do dali e verteta.

Familja shqiptare ka marre edhe ajo liberalizimin e standarteve, sic morri shoqeria liberalizimin e vizave. Eshte fut ne Evrope e Nato tani.

smiley

Belulo, eshte me shume e koklavitme kjo si histori,pse,ku eshte femija,jeton apo nuk jeton,dhe kush e mori gruan nga Tirana ne Kavaje me Jeep dhe e hodhi ne rruge.

jo bos,  babai i ketij djalit qe stisi ''rrembimin'' e vet, ishte trgetar mobiljesh me duket. 

ndersa, atij bosit te cimentos,Sulo Shehut, i rrembyen vellane a nipin, dicka e tille. po ishte ndodhi e vertete ne fakt.

ke te drejte Brad  kjo ngjarje eshte jashtzakonisht e vecante,  por une bera kete krahasim  ngaqe me sa po duket edhe ketu ndofta kemi te bejme me nje histori te stisur. te shohim se cfare pasoja do te kete.  uroj qe femija te pakten,te jete gjalle...

 Ishalla femija eshte mire, pa ngjarjes nga 100 pyetje vetem dy tre i jane zbardhur.

S'mund te thuhet asnje perfundim. Duhet pritur. Tani ka vetem pyetje:

1. Pse do te donte nje grup njerezish te angazhohej per t'i bere dikujt nje gje kaq te rende?
Kur kane qene te afte te benin  nje gje kaq te rende, per cfare arsyeje do t'ia nderronin rrobat, sidomos kur do ta linin 50 m larg shtepise?

2. Pse do te donte nje nene te sajonte nje histori te tille tani ne fund te shtatzanise? Po ta sajonte, pse ne muajin e nente? Ka plot menyra per te hequr femijen. Si mund te kete futur ne bashkepunim nje klinike te tere? E pamundur.

3. Si e gjeti policia taksistin? Ajo s'kishte pse te merrte nje taksist qe do ta njihte e ta mbante mend, kur paska qene e afte te angazhonte nje klinike te tere ne planin e saj.

Ka vetem pikepyetje.

E vetmja gje qe dime eshte qe femija ka lindur e s'dihet ku eshte. Do Zoti eshte mire.

 Pse nuk intervistohen njerzit e familjes se viktimes? Cthone familjaret ? 

C`e dreq shtypi kena !! 

 

Nuk dua te bej spekullusin por dyshoj....

Me sa dime deri tani, dhe menyra si ka ndryshu historia nga fillimi deri tani,  mund te jete edhe ndonje skenar te tille.

Dyshime nga burri se femija nuk eshte i tij, sherr mes ciftit. Ai mund ti kete thene te shoqes do i bejme test ADN femijes, (qe ta verteto 95% eshte femija jot apo jo) e pasuar kjo me kercenime, (po qe se eshte gangsterr sic thone ca ketu), do te vras ty edhe femijen, po nuk eshte i imi, etj.

 Zonja Rroshi nga frika dhe c'fare mund ta priste me vone, krijo nje histori te tille.....

Mmmmmm dukesh miku im qe femren e njeh mire!

Boso,nuk e kam shume idene,por mendoj se duhet te kete me dhjetera menyra te tjera pa u ndier per te abortuar,sesa te besh gjithe kete gurgule.

Brado,

mund te jem edhe gabim, thjesht ndoqa nje llogjike te mundshme duke njof mentalitetin dhe temparamentin shqiptar.

Por ne rast aborti, do kishin lind dyshime nga i shoqi, ku, si e pse?  Detyrimisht ajo do pergjigjej burrit se ke te besh me nje abort apo qofte dhe lindje te parakohshme (nderkohe qe analizat heren e fundit qe i kane bere, bije fjala femija ka qene i shendteshme) . Burri si i forte qe eshte (me sa thone ketu) presion mjekeve, etj etj.

Disa nga faktet, nuk perputhen dhe dyshoj se ajo e ka trillu vete kete histori.

1) I paskan dhene rroba te reja,

2) mami gjate lindjes

3) lene 50 metra nga shpija ne kavaje.

4) mosprononcimi nga familja deri tani.

Kam iden se ajo e ka trillu kete histori, duke pasur parasysh pozicionin e te shoqit, konflikete e fundit PD-PS etj etj.

Se harrova...

Mbase nuk ka dashur te beje abort. Fundja c'faj ka femija? Dhe dyshoj se femija mund te jete shendoshe e mire.

Do zoti te jete keshtu, te pakten shpeton femija.

 Meqe te gjithe po aludojne po e them dhe une mendimin tim.Aludimi im eshte i thjeshte. Te gjithe ata qe e njohin Vis Rroshin e dijne qe eshte tip qe eshte mare me shume gjera.

 

1. Ndonje larje hesapesh ne graden me te larte te urretjes ndaj tij

2. Dicka familjare. Nje problem ose dicka e pakendshme familjare qe ka cuar ne kryerjen e ketij veprimi.

 

Anen politike e perjashtoj totalisht per shkak se politikani te fut bomben ose plumbin.Politika nuk ben gjeste urrejtjeje por ben eliminime sepse kjo i intereson. Fakti qe kjo gje eshte bere me shume deshmitare eshte dekonspirues dhe me ben te mendoj qe me teper eshte pika 2 sesa pika 1. Megjithate te presim te flasi drejtesia se mund tja fusim edhe komplet kot.

per piken 1, dicka eshte konflikuale. Ai qe per shembull ka pasur nje grad max. urrejtjeje do ia kishte "eleminuar" femijen me metoda shume here me te lehta, sesa ta conte kete gruan ne nje klinike ku mjeke e infermiere do t'ja hiqnin me procedura mjekesore e me tere keta bashkepunetore/deshmitar te rrezikonte jashtzakonishte shume dekonspirimin e tij. Biles ai qe mund ta bente per urrejtje s'do i hynte fare muhabetit te klinikes por do ta eleminonte beben me gjithe nene.

[U beme te gjithe dedektive smiley ]

 Vanapeni.

 

Ai qe mund ta bente kete gje per urretje do i hynte ketij muhabeti per shkak se ka dashur tja leje "peng" gjithe jeten ne shpirt, prandaj nuk ja vrau gruan por i mori femijen. Vetem ne kete menyre mund te nxirret dufi i kesaj urretje makabre. Megjithate une kam parandjenje qe eshte pika 2.

 Si do qe te kete qene problemi burre e grua,(personal) ajo qe te ben pershtypje eshte shfaqja e "personave te armatosur qe bejne rrembin e nje gruaje shtatzane"//kush jane keta burrat e armatosur ? Kjo eshte ceshtja, pastaj te tjerat jane hamendje! Mos prononcimi i viktimes ose i te afremeve te saj le shume per te deshiruar!

 Megjithate jozyrtarisht mësohet se mes të shoqëruarve ndodhen edhe dy taksistë, njëri prej të cilëve i dyshuar si personi që ka transportuar 29 vjecaren natën kur ajo deklaron se është rrëmbyer, ndërsa tjetri si një ndër personat që e ka dërguar në klinikë. 

 

Dmth ata me fuoristrade me xhama te erret kur e rrembyen nuk e futen ne makinen e tyre por ne taksi? Po pastaj cbene? Shoqeruan taksine nga mbrapa? Pra ishin 2 taksiste te hipur ne nje taksi dhe njeri i dha makines kurse taksisti tjeter e hypi lart ne klinike? Po ato qe e rrembyen ku iken? Gazetare leshi ju dhjefsha gazetarine

E di qe do filloni me akuza politike por mu duk shume reale analiza e Meros lidhur me ngjarjen.

Keto lloj historish kujtoja se ndodhnin vetem ne filmat thriller. "Demokracia" I ka bere reaksion atij vendi.

mu duk shume reale analiza e Meros lidhur me ngjarjen.

  Genti thotë: 1 Qershor, 2011 më 8:36 pm

Do beje mire qe konferencen per shtyp ta beje ne Kavaje dhe qe aty te deklaroje lufte me cdo lloj mjeti ndaj ketyre bushtrave ose ik e pirdhu po nuk pate bythe!

 

 politikani te fut bomben ose plumbin

Po te jete kjo e vertete te gjitha te tjerat c`ndodhin atje ne Shqiperi, perfshire dhe ky rasti, jane pasoje e aktivitetit kriminal te politikaneve ?!!!

Artian. Ka plot njerez te krimit te lidhur direkt ose indirekt me politikanet te te dyja kraheve te cilet jane vrare me njeri tjetrin. Rasti i fundit eshte i Tan lepurit qe ka abuzuar shume me pronat e ndertimet. Tani qe i futen plumbin nuk dihet nga eshte zhdukur nga frika. Megjithate ky rast nuk me duket politik per vete menyren sesi eshte sterzgjatur me taksi e me rrembime e me lindje me 200 deshmitare etj. Por nuk i dihet. Te shohim cdo dali ne fund

Shtet mafiozesh!

 hera pare qe nigjoj histori te tille,as filmat horror sjan kaq te tmerrshem,i shkreti femij per fatin e tij,zoti e ndihmofte,ishalla nuk e kan bo per trafik organesh.lexova me siper qe i kan bo ket makaber se i ati shiste mall,mos boni ksilloj komentesh se ngjani te mete,supozojm... ai nqs shiste mall (dhe paska qene kokerr) deri sa te arrijn e ti bejne kte gje cnjerzore,pika1) i bjen qe ai ka qen i zoti dhe inteligjent,pika2)nqs ka qen inteligjent dhe ka dit qe duke shit mall ka pas probleme si e paska lone grune me barre vetem neper tirone duke e pas shpine ne kavaje dhe ai vete ka qene ne itali?,un nuk du ta them se sma nxen goja por zakonisht kur ndodhin kto gjera i bejne  per trafik organesh,i shkreti fmij zoti e pafte dhe e shkreta mome,bashkohem me hidherimin e ksaj familje

 deja vu

Gazetare leshi ju dhjefsha gazetarine

Ne pergjithesi njerzit hamendesojne per ate qe kane deshire te ndodhi.Ky eshte rast ideal per te provuar inteligjencen e njeriut normal dhe militantit partiak....vetem pas 3-4 ore evoluimi te ngjarjes dhe te vjen turpe te lexosh hamendesit e panumerta vulgare  qe kushtezohen kryesisht  nga fantazia dhe bota e iluzioneve qe jetojne.

Kjo teme duhet ruajtur si prove muzeale  e PPU..

E vertete qe kjo ngjarje eshte makaber por do te doja te dija nese ju te gjithe do benit te njejten sasi komentesh nqs kjo gje do i kishte ndodhur nje gruaje cfare do ne Shqiperi qe nuk a ka te shoqin kryetar bashkie

Hajt ta politizojme me teper: nje video e punes te ketij Roshit kur fitoi

Ndonjehere njerezit ua kalojne edhe bishave me te egra per mizori. Zoti i dhente force e ngushellim nenes per ta zbutur dhimbjen me kalimin e kohes.

Ndoshta s'ka shume lidhje por nisur nga nje fjale e nje dikujt shume shume i njohur ne Europe , thenia " Tani qe u futet ne kete rruge HARROJENI Sigurine e individit "

Mund edhe t"ja veme "fain "sistemit , por , kryesisht mendoj se faji eshte Gjenetik i Nxitur 100% prej POLITIKES aktuale dhe Individeve te caktuar ne krye te Pushtetit . Dhe nuk behet fjale fare per kete rast , ne morine e rasteve te perditeshme .

 1- Kryesoret jane Pallavramentarsja e peshtire Jozefina dhe doemos Oksfordi i origjines dhe perhapjes se fjalorit te PISTE , te VRAZHDE  , FYES ne KOCKE e KRIMINAL i Babait te shpifjes dhe Hipokrizise psikopatit me Pushtet , Berisha .

2.- Eshte po ky popull  qe perkrah KRIMIN si cfaqja me tipike e votimit te vrasesit te 21 Janarit , Lulzim Bashes , duke mos protestuar per ate Kandidature dhe duke i dhene voten per aq sa ja dha pa u manipuluar e vjedhur . Fenomeni i Hipokrizise qe nga mashtrimi me ndodhite e deri tek e verteta e saj eshte kthyer ne nje satanizem te vertete kur ndigjon nga njerez te thjeshte se "Rama i coi njerzit per ti vrare Saliu " Ky popull verteton dite per dite e ore e cast tezen qe e shte me Urrejtshmja e koheve biles e braktisur qe ne kohen e Mesjetes "Qaji nenen te te thote BABA"

Ne kete rrafsh , teritor , ambient psikologjiko - moral , praktik e teorik ,me nje propogande shurdhuese gjojaintelektualesh pa moral e Injorante , sahanleprires e karrikexhij  duhet te analizohet cdo ngjarje e ketij karakteri me pasoje KRIMIN !

Te tjerat , ja u lini eksperteve " permetare dhe Kevinjonerise  " se dine vet se ne c'ujra i fusin ngjarjet per te ditur "arsyet e verteta ".

Ngjarje e rende me pasoja . Sido dhe cilado te jete e verteta . As nuk mund te reabilitohet kjo grua . I shoqi i qendrofte prane sipas formules se betimit gjate kurorezimit " Ne te MIRE  e ne te LIG "  E ndimofshin me dashuri e perkujdesje edhe te afertit

"... Kjo bie ere historie te brendshme familjare, ndonje telenovele a dicka e ngjashme..."

Vini re gjer  ku arrijne disa, me llogjiken e tyre. Na qenka telenovele sipas ketyre mendjeve  derdimene, nje krim makaber! Dhe e gjitha, sipas nje shtabi mjeran, qenka faji i nje gazetari,  te cilin e ndeshkokane, pse quhet  Mero.Ne fakt pse i  tregon tmerret  e meret mbi kete popull, si  di  ti  shprehe ai.Pra per  formen se permbajtja e krimeve te kryera, nuk  ndryshon nga kendveshtrimi  shtrember  apo drejt  i nje  meroje.Per  kaqe e  shajne?

Jo! Pse eshte kunder  idhullit te  tyre te rrjedhur e te  shtrydhur, nga ç`do  veti e mire, nga ç`do vlere, qe ben njeriun qe eshte ne krye ...qe  te ndjeje se e keqja dhemb fort edhe ne trupin e nje tjetri, i cili nuk ka mundesine te mbrohet.

  Ne kete vend krimi nuk ka ndeshkim.Se shteti "nuk ka syte"  qe ta kape, ta zeri, ta ndeshkoje kriminelin.Se eshte  sikurse e thote ai  gazetari i keq i ketyre  te mireve, qe shteti eshte  bere nje me krimin.Se shteti vret ne mes te dites 26 vete, le te gjymtyar  mbi treqind te pabuke dhe  fajtoret  mbeten viktimat! Shteti vrau ne mes te  dites dhe deshi te na genjente duke na treguar me gisht nje fajtor diku  mes radheve te te vrareve. Telenovela  te jene edhe  ato?Kjo ishte  gjeja me e rende per nje shtet.Por dhe me e lehta per ne, se na dha shansin,  per te mesuar se kemi shtet mafioz. Asnje i  vene para pergjegjesise ligjit  te  cilin e ka per detyre ta zbatoje ...SHTETI. Ku  eshte  shteti?Krimi ja tek eshte! Keta te  shtetit, hijet  e shtetit,  jane duke e pare ashtu, perselargu krimin, por ate(filozofojne qe te na bejne budallenj me ligesine e shpirtit te tyre) se  mundet ta kene bere nga te gjirit te  familjes(dhe u justifikaka shteti, sipas ketyre  mendjendriturve ?) por me gishtat e tyre na tregojne me gisht nje Mero.

   E cilin krim baka ky  Mero se ve  gishtin tek kryeshtetari? Edhe se e thote me teperi  nuk ben asnje krim.Me fort akoma duhet thene e i duhet  rene.Gjer tek ngritja e zerit te te  gjitheve per tek shporrja nga nje karrige  e zene per te mbire mbi te, te keqen e tere te keqiave!Aty  pse ku  duhet vene tjeter veçse tek institucionet e nje shteti te cilat  jane vene ne sherbim te kryeshtetarit.Si tek ky vend.

  Keta njerez, qe mendojne se fajtore jane ata qe ngrene zerin per kunder  te keqes e kjo  e keqe duket nga njerez me nje  sy  e pa sy  fare, se eshte ne krye e siper, ne qeverrisje, jane antare te shtabeve vullnetare, qe duan te na mesojne te heshtim edhe  para  makabriteteve te kesaj permase. Se keta e dine mire fort qe "fajtori"  eshte Mero  Baze.Ai e  ka fajin, qe asnje krim i rende  nuk eshte zbuluar gjer sot.Mirepo duhet te skuqet pake njeriu qe ka gjak, kur nje femer eshte lene ne pellgun e gjakut te saj.Se ajo mund te  ishte vajza, motra dhe  gruaja e cilitdo njeri.Ndaj  krimi  ze te  denohet, qe  ne opinionin ndaj tij.

 

 

Njerez ...

Nuk eshte hera e pare qe ndodhin gjera te tilla makaber ne shqiperi...kujtoni ate bushtren qe vrau nje femi te vogel per arsye xhelozie...

Por ne kete rast duket ashiqari qe eshte perzier dhe politika.

Edvini fugon sa me shpejt per ne kavaje per te nxjerre fitimet e veta personale politike.

Pse nuk e beri kete kur plasi gerdeci ?

Te presim se cdo te thone ekspertet.

 

 

Histori e tmerrshme e makaber, ne qofte keshtu.

E megjithate, nuk besoj te jete tamam keshtu si na e kane treguar deri tani. Ka diçka qe nuk shkon te ky version i fakteve, diçka te gabuar.

Sidoqofte, presim hetimet.

 As tvklan dhe as abc s'japin gje. Vertet qe kane marre fund si media ato.

 Prokuroria: Të hapura të gjitha pistat. Policia: Abort i vullnetshëmDASHAMIR BIÇAKU / FLAMUR VEZAJ / LINDITA ÇELA | 02/06/2011 | LAJM I FUNDIT | komentet 203 KOMENTE | face FACEBOOK | -zvogelo shkrimin +zmadho shkrimin

TIRANË - Dita e djeshme ka zbardhur lajmin më horror që është dëgjuar ndonjëherë në Shqipëri, ku bashkëshortja e kryetarit të sapozgjedhur të Bashkisë së Kavajës znj.Griselda Roshi (Zaimi) shtatzënë në muajin e nëntë ka denoncuar rrëmbimin e saj, detyrimin për të lindur fëmijën me dhunë dhe zhdukjen e foshnjës. Por, në orët e vona të natës së mbrëmshme, burimet zyrtare të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, shprehën rezerva për këtë denoncim të bashkëshortes së Elvis Roshit, i cili prej disa ditësh ndodhej për një vizitë familjare në Itali. 

Policia deklaroi mbrëmë se ishte zbuluar klinika ku Griselda kishte shkuar vullnetarisht, por zyrtarët e Prokurorisë së Përgjithshme dhe atyre për Krime të Rënda, nuk pranuan të japin ndonjë detaj, duke u mjaftuar me fjalët "jemi në verifikim e sipër të të gjitha pistave të mundshme". 

Gjithçka ka nisur në orët e para të mëngjesit të djeshëm, kur Drejtoria e Policisë së Qarkut Durrës, ka marrë një denoncim nga vëllai i kreut të sapo zgjedhur të Bashkisë së Kavajës. Efektivët e Policisë për Krime të Rënda pranë Drejtorisë së Qarkut në Durrës dhe ata të Tiranës, kanë zbarkuar në banesën e familjes Roshi. Agjentët e policisë, me ndihmën e një psikologeje ka marr kallëzimin nga shtetasja Griselda Roshi.

Aty nga ora 10:00 e paradites së djeshme pranë familjes Roshi kanë zbarkuar edhe Prokurorët e Krimeve të Rënda Henrik Ligori dhe Njazi Seferi të shoqëruara nga hetuesja femër Eriona Daupaj, për të lehtësuar marrjen në pyetje të 27 vjeçares Roshi, e cila ndodhej në gjendje të rëndë psikologjike. 

Ndërkohë, pak orë më pas, në Kavajë është kthyer edhe vetë kreu i sapo zgjedhur i Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi i cili ishte njoftuar për ngjarjen. Prokurorët dhe efektivët e policisë, kanë marë për disa orë dëshminë e vajzës 27 vjeçare, e cila ndër të tjera ka rrëfyer se si kishte përfunduar në duart e rrëmbyesve e deri tek njoftimi i familjarëve për këtë tragjedi.

Dëshmia

"Kisha disa ditë që kisha vajt në banesën e prindërve që ndodhet në rrugën "Qemal Stafa". Nga pasditja e ditës së djeshme (të mart&eumlsmiley kisha lënë një takim me një shoqen time tek qendra tregtare "Kristal" ku do të shikoja edhe për ndonjë rrobë për bebin, pasi prisja dita ditës që të lindja. Atje kam takuar në lokal edhe kunatin (vëllain e Elvis Roshit) dhe mikeshën time ku edhe kemi pirë kafe. Aty nga ora 19:00 është larguar kunati nga lokali. Para se të largohet më tha që të më dërgonte në banesën e prindërve ku banoja, por, i kërkova të shkonte pasi do ikja vetë me taksi pasi të rrija edhe pak me shoqen. 

Pas 15 minutave jam ngritur së bashku me shoqen dhe kam dal te taksitë për të ikur në shtëpi. Aty është afruar një makinë e tipit "Fuoristrdë" me xhama të errëta dhe kanë zbritur tre persona trup mëdhenj dhe më kanë kapur për krahu duke më futur në makinë. Nuk kishin maska dhe nuk jam në gjendje të jap detaje të fizikut të tyre. Në makinë më kanë ulur kokën dhe më kanë zbritur në një shtëpi që ndodhej afër një pyll diku në autostradë, të rrethit të Komunës Kashar.

Aty në një dhomë më kanë futur ku ndodhej një grua dhe më kanë shtrirë në një tavolinë. Aty me anë të dhunës psikike dhe presionit më kanë dhënë një serum në krah, ku kam humbur vetëdijen dhe kur jam zgjuar nuk e kisha bebin në barkë. Për shkak të hemorragjisë që kisha më kanë ndërruar edhe rrobat dhe bebin nuk e kam parë. Më kanë hipur sërish në po të njëjtën makinë dhe më kanë zbritur pak metra nga shtëpia e burrit në Kavajë.

Jam zvarritur me aq mundësi që kisha dhe jam afruar derës kryesore, ku kam lajmëruar njerëzit e burrit dhe më pas policinë. Nuk mbaj mend vendin ku më kanë dërguar dhe as përshkrimin fizikë të tyre"-mësohet se ka thënë ndër të tjera 27 vjeçarja Griselda Roshi para hetuesve të policisë dhe prokurorisë. 

Hetimet

Nga ana tjetër, në kohën që merrej në pyetje 27 vjeçarja, prokurorët e çështjes kanë kryer një sërë veprimesh procedurale e hetimore. Gjithashtu, kanë shoqëruar në ambientet e policisë edhe të afërmit të 27 vjeçares Roshi, prindërit, motrën, vëllezërit e Elvis Roshit, vetë këtë të fundit, mikeshën me të cilën po pinte kafe, disa taksistë që punojnë gjithmonë në dalje të qendrës "Kristal" dhe shumë persona të tjerë. Nga të gjithë këta të pyetur, sipas të dhënave që "Shekulli" ka mësuar, familja Roshi nuk kishte ndonjë problem apo konflikt me persona të tjerë. 

Edhe prindërit e vajzës, kanë konfirmuar të njejtën gjë, duke u shprehur se vajza e tyre të premten do të shtrohej në Spital pasi i kishte ardhur koha për të lindur. Gjithashtu, hetuesit dhe prokurorët e çështjes, kishin vendosur dhe dërguar vajzën edhe tek Mjekësia Ligjore për të kryer ekzaminimin mjekësore të 27 vjeçares, me ndihmën e disa gjinekologëve dhe mjekëve specialistë për të konstatuar se lindja ka qenë e dhunshme apo e vullnetshme. 

Gjatë kësaj kohe, ekspertët e Mjekësisë Ligjore, kanë konstatuar vetëm disa shenja të mavijosura në njërin nga krahët e 27 vjeçares, që vajza pretendon se është kapur nga rrëmbyesit. Në asnjë pjesë të trupit, mësohet se mjekët nuk kanë konstatuar ndonjë shenjë apo dëmtim, të shkaktuar nga të goditurat apo dhuna e ushtruar nga rrëmbyesit, dhunë që edhe vetë 27 vjeçarja më pas e ka mohuar se kanë ushtruar ndaj saj, përveç presioneve psikologjike. 

Policia

Në orët e vona të natës së mbrëmshme, kanë qenë burimet zyrtare të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, të cilët njoftuan se historia e rrëmbimit të vajzës mund të jetë një sajesë e saj, duke mos dhënë arsyet se pse ishte bërë e gjithë kjo sajesë e tmerrshme. Sipas policisë, "rrëmbimin" e sajuar e ka zbuluar një qytetar i kryeqytetit, i cili punon si taksi në zonën e Komunës së Parisit.

Ka qenë ky taksisti i cili, pasi është marr në pyetje nga policia ka pranuar se në atë orë kur pretendon se është rrëmbyer bashkëshortja e kreut të sapo zgjedhur të Bashkisë së Kavajës, i kishte ofruar shërbim një vajze të re, e cila ishte shtatëzën dhe i kishte kërkuar ta shoqëronte në një klinikë private gjinekologjike që ndodhej në afërsi të Maternitetit të ri në zonën e Bërrylit. 

Me ndihmën e këtij taksisti, sipas policisë, është zbuluar edhe klinika ku 27 vjeçarja mendohet se ka bërë abortin e vullnetshëm të bebit të seksit mashkull. Sipas policisë, nuk dihen arsyet pse vajza e ka bërë këtë veprim, duke pretenduar më pas për rrëmbim dhe detyrim për të abortuar fëmijën.. 

Këqyrja

Në orët e vona të mbrëmjes, ekspertë të Policisë Shkencore dhe asaj mjekësore kanë zbarkuar në këtë klinikë private duke sekuestruar dhe grumbulluar prova të mundshme materiale për të provuar abortin e kryer nga 27 vjeçarja. Gjithashtu, për të zbardhur këtë pretendim të policisë, janë shoqëruar në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës rreth 10 persona të ndryshëm, mes tyre, pronari dhe personeli mjekësor i kësaj klinike gjinekologjike 

Janë sekuestruar të gjitha librat e regjistrit të lindjeve dhe aborteve në këtë klinikë, janë marrë mostra gjaku dhe analiza të ndryshme, që mendohet se janë bërë nga vajza 27 vjeçare dhe policia pritet të zbardhë me ndihmën e mjekëve edhe misterin e zhdukjes së bebit. 

Ndërkohë, Prokuroria për Krime të Rënda dhe Prokuroria e Përgjithshme, të pyetur për këtë fakt janë treguar mjaft të rezervuar duke mos pranuar të japin asnjë detaj. Sipas tyre, "është regjistruar një kallëzim penal e bërë nga shtetasja Griselda Roshi dhe jemi në fazën e verifikimit dhe hetimit të çdo piste të mundshme. Po verifikojmë të gjitha pistat e mundshme, por, nuk kemi ende një konkluzion përkatës, kjo pritet të zbardhet në ditët në vazhdim"- thonë zyrtarë të Prokurorisë së Përgjithshme. Pritet që në ditët në vazhdim, misteri i "rrëmbimit" apo "sajesa" e ngritur të zbardhet nga Policia dhe Prokuroria për Krime të Rënda. 

* * * *

Dhimbje dhe habi në shtëpinë e Elvisit 

Prisnin që t'u sillte djalin në shtëpi ndërkohë që ka mbërritur e përgjakur në orët e para të mëngjesit. Ajo çfarë i ka ndodhur Griselda Zaimi Roshit, bashkëshortes së kryebashkiakut të sapozgjedhur të Kavajës, është mbuluar nga një mister i vërtetë pas deklarimeve kontradiktore të prokurorisë dhe policisë mbi ngjarjen gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme.

Dëshmia e Griselda Rroshit 

Griselda ka dëshmuar se ka qenë duke ecur mbrëmë rreth orës 19:15 në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë. Shtatzënë, pasi ka pirë një kafe me një mikeshë në një lokal, Griselda i është drejtuar një zone ku qëndrojnë taksi, për të shkuar më pas në shtëpinë e prindërve. Griselda kishte ardhur në Tiranë, pasi ditën e premte priste të lindte e të shtrohej në maternitet.

Sipas dëshmisë së 27 vjeçares, teksa ishte duke ecur drejt taksisë, një fuoristradë me xhama të zinj ka ndaluar përpara Griseldës dhe nga makina kanë dalë 3 burra të armatosur që e kanë futur me forcë në makinë. Ajo dëshmoi se ata e kanë rrahur, kërcënuar dhe çuar në një vendndodhje tjetër, të parapërgatitur, ku veç tre burrave qenë të pranishëm edhe disa të tjerë, madje edhe gra [mami]. Në ato momente, Griselda është goditur dhe ka humbur ndjenjat. Kur ka riardhur në vete, Griselda mban mend t'i jetë injektuar një serum, dhe disa momente më pas ka lindur.

Për shkak të hemorragjisë i janë ndërruar edhe rrobat dhe në orën 03:45 të 1 qershorit e kanë marrë sërish me fuoristradë dhe e kanë hedhur nga makina rreth 50 metra larg shtëpisë në Kavajë. E gjakosur, e rrahur, Griselda është zvarritur deri në shtëpinë e saj, pa fëmijën e sapolindur që ka mbetur në ambientin ku Griselda është mbajtur për më shumë se 6 orë. Ende në këto momente nuk dihet as ku është dhe as si është fëmija.
Kjo ishte dëshmia që vajza ka dhënë para prokurorëve të krimeve të rënda që kanë ngritur me urgjencë dje një grup të posaçëm.

Kallzimi u bë nga vëllai i Elvisit

Rreth orës 10 të paradites së djeshme, vëllai i kryetarit të Bashkisë së Kavajës është gjëndur në drejtorinë e policisë së qarkut Tiranë. Kallzimi për një krim makabër ka tronditur fillimisht oficerët që kanë marrë kallzimin të cilët menjëherë kanë sinjalizuar drejtuesit më të lartë të policisë së shtetit. 

Vëllai i kryetarit të bashkisë së Kajavës ka rrëfyer se familja e tij nuk ka patur asnjë hasmëri dhe se ngjarja e rrëembimit të Griseldës ka ndodhur në rrugën Komuna e Parisit. Burime të policisë bëjnë të ditur për gazetën "Shekulli" se menjehrë pas kallzimit të bërë është ngritur grupi i hetimit i kryesuar nga prokurorë të Krimeve të Rënda. 

Prokuroria dhe policia kanë qenë në gjatësi të ndryshme vale në deklarimet e tyre gjatë mbrëmjes së djeshme. Policia njoftoi se janë shoqëruar rreth 26 persona për të cilët policia e shtetit mendon se kanë dijeni me ngjarjen. Deri më tani dyshohet se fëmija i kryebashkiakut ka vdekur gjatë lindjes së detyruar, por askush nuk di të thotë më saktësi fatin e foshnjes së gjorë. Një ekspertizë mjekoligjore është kryer në orët e vona të pasdites së djeshme për të hedhur më shumë dritë mbi rrethanat e kësaj ngjarje të rrethuar me mister. 

Elvisi: Pres që hetimet të zbardhin ngjarjet

Deputetë të PS dhe kreu i saj Edi Rama së bashku me bashkëshorten e tij, janë gjendur në shtëpinë e kryebashkiakut në orët e mbrëmjes së djeshme. Nuk kanë pranuar të bëjnë asnjë koment për ngjarjen e ndodhur. "Është e tmerrshme ajo që më ka ndodhur mua, një krim i llahtarshëm, po pres që hetimet të zbardhin këtë ngjarje"- tha mbrëmë Elvis Roshi, shtëpia e të cilit deri në orët e para të mëngjeti ka qenë "e rrethuar" nga qindra qytetarë të zonës që shprehnin solidaritet me dhimbjen e familjarëve. Elvisi është kthyer me urgjencë nga Italia sapo është telefonuar për ngjarjen.

Kush është Griselda (Zaimi) Rroshi 

Griselda (Zaimi) Rroshi, 27-vjeç, është më e vogla e tre fëmijëve të familjes Zaimi nga qyteti i Përmetit. Çifti Muhamet dhe Alie Zaimi ka tre vajza Arbana, Enkelejdën dhe Griseldën. Motra e madhe ka mbaruar për frëngjisht ndërsa Enkelejda ka mbaruar për mjekësi. Griselda, e lindur më 29 maj të vitit 1984, ka studiuar në Kamëz. Pas vitit 1997, familja e Muhamet Zaimit është shpërngulur nga Përmeti për të jetuar në Tiranë. 
Sipas miqve të familjes, ajo është njohur me Elvis Rroshin gjatë studimeve në Kamëz. Të njëjtat burime pohuan se Griselda dhe njëra nga motrat, prej pesë vitesh kanë një dyqan kozmetike në një prej qëndrave tregtare të kryeqytetit. Kryesisht ato tregtojnë materiale kozmetike, të cilat vijnë nga Franca.

 NIS EKSPERTIZA, FLET SHOQJA E SAJ: GRISELDA MEZI E PRISTE FEMIJEN 
Ora 09: 40 E shoqëruar nga forca të shumta të policisë e gruaja e kryebashkiakut të Kavajës ka hyrë në ambientet e Institutit të Mjekësisë Ligjore rreth orës 09: 30 minuta. Ajo do i nënshtrohet ekspertizës mjekoligjore. Ndërkohë që Ilda një shoqe e Griseldës në një prononcim për NEWS24 deklaroi se 28 vjecarja ishte një vajzë shumë e mirë dhe mezi priste të lindte fëmijën e saj.  “Dje ishim në Kavajë ti qëndronim pranë Griseldës. Ajo ishte e shokuar dhe nuk fliste asgjë për ngjarjen. Griselda është një vajzë shumë e mirë dhe mezi priste të lindte fëmijën e saj ” 

Shpresoj qe kjo ngjarje kaq e rende te mos kete asnje lidhje politike, se po te kishte atehere do te thote se kemi rene shume poshte!

Prokuroria hedh poshtè rrèmbimin e vajzès....nuk ka patur rrèmbim!!

Po si more thote policia qe qenka abort i vullnetshem pa dhene asnje arsye pse? Si beka abort 2 dite para lindjes? Ka qindra menyra te tjera per ta bere abortin me heret.

Kam frike se nga frika se mos krijohet ndonje lidhje politike, keta maskarenj s'do ta zbardhin arsyen e vertete te ngjarjes qe mund te mos jete politike. Mund t'ia hedhin fajin vajzes edhe po te mos kete faj. Ai Burgaj duhet vrare. 

 Nuk ka nënë të mbajë pjellën e vet në bark për 9 muaj!!! E të shkojë t'a abortojë me dëshirë dy ditë para lindjes. Është shumë absurde.

 

 Një pyetje: A ka dëshmi (të më shumë se dy njerëzve), shenja në trup, fotografi, prononcime etj. se mbi të është ushtruar dhunë? 

 

Sipas medias...nuk ka shenja dhune nè trupin e saj...vetèm disa shenja tè vogla nè krah...po ashtu edhe ajo vetè èshtè shumè konfuze...pasi thotè se ka patur vetèm dhunè psikologjike ndaj saj...vetèm diçka nuk kuptoj...fèmija ku èshtè? shumè e dyshimtè....mendoj se shumè shpejt do tè zbardhet gjithçka!!

Ngjarje jashtezakonisht e trishte.

Por me e trishte mbetet reagimi i Policise se Shtetit Shqiptar. Eshte turp i madh per kuadrot dhe efektivat e saj qe masa parandaluese e krimit eshte kaq e ulet ne nje kohe kur na paraqitet me kaq pompozitet per arritjet profesionale te saj. Eshte turp per nje polici te shtetit qe mbas cdo ceshtjeje me buje te arrije ne vendin e krimit pikerisht mbas konsumimit te aktit kriminal? Ku jane fokusuar strukturat speciale per te parandaluar krimin; sa nga ceshtjet e medha jane zbardhur?

 

Ky shkrim nuk duhet te ishte ngushellim por nje proteste ndaj atij institucioni qe presupozohet qe dhet te ruaje qytetarin, nga strukturat kriminale  te ulura kembekryq ne ate vend.

Ps.Si eshte e mundur zoterinj, ne mes te Tiranes ne nje ore kur gjithe komuna e Parisit eshte plot me njerez. te rrembehet nje person; ku jane syte e veshet e shtetit?

 Ps.Si eshte e mundur zoterinj, ne mes te Tiranes ne nje ore kur gjithe komuna e Parisit eshte plot me njerez. te rrembehet nje person; ku jane syte e veshet e shtetit?

 

Ore, per kete pune, ka mundesi qe c'ke me te.

Ndalova te nje dyqan te medreseja para tre javesh, per te marre perdet qe duhej te me kishin qepur. Shitesit ishin ne rruge, jashte dyqani, e se ca shikonin neper trafik. Vura re qe edhe te tjeret e kishin perqendruar shikimin ne ate drejtim. Shikoj dhe une, dhe nje djale po kapte nje vajze prej krahu, po i gjuante ne fytyre dhe e futi me zor ne makine. Pasi e futi dhe iku, njerezit iu kthyen punes duke shfryre e duke e menduar sherr ne cift.

 

 

 Prokuroria  ne deklaraten e saj e rrezon versionin e pengmarrjes. Mister! 

 Duhet te jete pune UFO-sh, presim ta konfirmoj policia

Me sa duket gjithe papergjegjshmeria e mundshme eshte mbledhur ne Shqiperi.Sot nxjerrin nje lajm makaber,neser thone uu jo jo se nuk eshte ashtu.Hajde merre vesh kush po loz,kush po mashtron çfare po behet,a kishte femije a s'kishte femije..Zoti na ndihmofte e na i lente trute ne koke smiley

Denoncon per rrembim, hetohet sajesaEdmond HoxhajNje denoncim i bere nga gruaja e kryetarit te Bashkise se Kavajes per pengmarrjen sipas saj ka ngritur dje ne kembe gjithe policine e Tiranes dhe Prokurorine per Krime te Renda. Griselda Roshi, 28 vjece, shtatzene ne muajin e nente, ka deklaruar para hetuesve se eshte rrembyer dhe me tej eshte mbajtur peng per gjashte ore nga persona te armatosur te cilet e kane detyruar te kryeje lindjen e femijes jashte deshires se saj. Madje, ajo ka deklaruar se edhe e kane dhunuar duke e qelluar me qyte kallashnikovi dhe se ka humbur disa here ndjenjat gjate gjashte oreve qe pretendon se e kane mbajtur peng.

Zyrtarisht, Prokuroria e Pergjithshme konfirmoi per "Koha Jone" se ka marre nje denoncim te tille dhe shtoi se po heton te gjitha pistat mbi kete pretendim.

Pas denoncimit se saj, Prokuroria e Krimeve te Renda dhe Policia e Tiranes u vune menjehere ne levizje per te zbardhur kete ngjarje qe nga denoncimi dukej te ishte makabre. Policia dhe prokuroria kane shoqeruar rreth 25 persona te cilet mund te kishin pare levizjet e fundit te Griseldes. Ne ambientet e policise se Tiranes u moren ne pyetje familjaret e 28-vjecares, ndersa nga Italia mberriti ne banesen e tij, bashkeshorti i Griseldes, kryebashkiaku, Elvis Roshi menjehere pasi mesoi per ngjarjen. Nderkohe qe u moren ne pyetje edhe mjeke. Burimet policore thane ne minutat e para te dites se sotme (e Enjte) se eshte zbuluar klinika ku 28-vjecarja ka lindur femijen, ndersa eshte gjetur dhe shoqeruar taksisti qe shoqeroi ate drejt klinikes duke rrezuar keshtu gjithe deshmine e saj rreqethese. Sipas policise Griselda ka lindur femijen te nje klinike private prane maternitetit te ri ne Tirane. Ne kete menyre eshte rrezuar pretendimi ne denoncim i Griseldes qe tha se ishte rrembyer e mbajtur peng me dhune. Autoritetet pritet te dalin sot per te dhene detaje me te plota lidhur me hetimin e denoncimit.

Denoncimi

Roshi ka dhene disa versione gjate marrjes ne pyetje, ndersa ne fund i ka qendruar versionit se ka qene duke u kthyer per ne banesen e prinderve kur e kane rrembyer tre persona. Ajo ka pohuar se fundmi se ka qene duke ecur rreth ores 19:15 minuta ne zonen e Komunes se Parisit ne Tirane, ku sapo kishte pire kafe me nje shoqen e saj ne nje lokal aty prane. Sipas Griseldes, ajo ishte drejtuar tek disa taksi prane kryqezimit qe te con ne qendren "Kristal", tek Komuna e Parisit, ne Tirane. Ne deshmine e saj para hetuesve te Krimeve te Renda, 28-vjecarja ka pohuar se teksa ishte duke ecur drejt taksise, tre persona qe drejtonin nje makine tip-Fuoristrade me xhama te zinj e kane rrembyer nen presionin e armeve. Ajo ka sqaruar me tej se kishte ardhur ne Tirane, pasi diten e premte do te shtrohej ne maternitet per te kryer lindjen. Sipas te demtuares, tre personat e armatosur e kane cuar ne nje vend tjeter ku kane qene te pranishem edhe persona te tjere e disa femra. Ne kete vend, 28-vjecarja pretendon se eshte qelluar me qyte kallashnikovi dhe ka humbur ndjenjat. Ndersa, kur eshte permendur mban mend t'i kene injektuar nje serum dhe se ka kryer lindjen pak caste me vone. Tjeter deshmi qe ka dhene ajo para hetuesve eshte se si pasoje e lindjes ka humbur humb gjak dhe per kete shkak pengmarresit i kane nderruar rrobat. Rreth ores 03:45 te mengjesit ajo ka deklaruar se rrembyesit e kane futur serish ne fuoristrade dhe se e kane hedhur nga makina rreth 50 metra larg shtepise se saj ne Kavajes. Ne deshmine e saj 28-vjecarja Roshi ka perfunduar se, ashtu e gjakosur dhe e rrahur mizorisht eshte zvarritur drejt baneses se saj, pa femijen e posa lindur.

Deshmite kontradiktore te Griseldes

Bashkeshortja e kryetarit te Bashkise se Kavajes, Griselda Roshi, ka dhene deshmi kontradiktore para hetuesve. Keshtu, burime prane organit te akuzes, jane shprehur dje per gazeten se fillimisht 28-vjecarja Roshi ka pretenduar se ishte duke shkuar tek daja i saj. Por ne Prokurori daja ka pohuar se Griselda nuk i kishte bere asnje vizite. Kur eshte perballur me deklarimet e dajes se saj, gruaja e kryebashkiakut te Kavajes e ka nderruar deshmine, duke pohuar se kishte takuar nje shoqe. Por, nuk eshte vetem kjo deshmi kontradiktore e saj. Roshi ka pohuar fillimisht para hetuesve se e kishte kryer lindjen duke qene pa ndjenja dhe se nuk kujtonte asgje. Por, sipas mjeko-ligjoreve nuk mund te kryhet nje lindje ne kushte te tilla. Me pas ajo ka pohuar se mbante mend lindjen, por se kishte humbur me pare ndjenjat.

Taksistet: "Do e kishim vene re rrembimin nese do kishte ndodhur nje rrembim"

Taksiste te cilet qendrojne per gjetur kilentelen e tyre, tek Komuna e Parisit prane qendres "Kristal", ka deshmuar dje per gazeten "Koha Jone", se mbremjen e te premtes rreth ores 19:00 nuk kane verejtur asgje te dyshimte ne zone. Kater prej tyre pohuan se paraditen e sotme jane marre ne pyetje edhe nga polica lidhur me rrembimin e mundshem te nje femre shtatzene. Ata deklaruan se kjo eshte nje zone e populluar dhe se nese do te kishte ndodhur vertete nje rrembim do e kishin vene re.

Vizita

Kryetari i Partise Socialiste eshte nisur pasditen e djeshme drejt Kavajes. Bashke me deputete te opozites, Edi Rama ka shkuar ne banesen e kryebashkiakut te Kavajes, Elvis Roshi gruaja e te cilit u rrembye per disa ore nga persona te panjohur ne Tirane.

 

Ne oren 9.30 znj. Rroshi hyn ne ambjentet e institutit te mjekesise ligjore. Ne oren 10.30 prokuroria e krimeve te renda hedh poshte pisten e rrembimit cka nenkupton pushimin e ceshtjes.

Per mua jane zhvillime shume konfuze e mjaft interesante keto. Ne afatin e 1 ore te dilet ne te tilla konkluzione, kjo po qe eshte efektshmeri...

Deklarate e prokurorise se krimeve te renda:

"Në bazë të analizës të veprimeve hetimore  të deritanishme, u arrit në konkluzionin se nuk ka elementë që të vërtetojnë rrethanat e pengmarrjes së shtetases Griselda Roshi, çfarë hedh poshtë pistën e variantit të rrëmbimit dhe marrjes peng të fëmijës së sapolindur" burimi top-channel.

"Në bazë të analizës të veprimeve hetimore  të deritanishme, u arrit në konkluzionin se nuk ka elementë që të vërtetojnë rrethanat e pengmarrjes së shtetases Griselda Roshi, çfarë hedh poshtë pistën e variantit të rrëmbimit dhe marrjes peng të fëmijës së sapolindur"

 

Nga Mero Baze

Sot jemi të gjithë të pafuqishëm të ngushëllojmë familjen Rroshi për atë që ka ndodhur, njësoj si disa javë më parë kur ishim të pafuqishëm të besonim se ai do të zhburrëronte Sali Berishën në qytetin që po e mban në politikë për 20 vite. Tipologjia e këtij krimi është ndoshta më makabrja që ka ndodhur në historinë e këtij vendi. Ai mbart brenda një urrejtje të fortë, një barbari të madhe dhe një guxim që ta jep vetëm një regjim ku krimet nuk ndëshkohen.

 ...  papergjegjshmeria e ketij sharlatani  qenka enciklopedike... zoti i ruajt mendjen..

Po vras mendjen se si mund ta kete gjetur prokuroria taksistin.

Si zor te lere gjurme nje taksist. Te sjell dhe iken. Nuk te le as fature, asgje.

Vetem po te jete deklaruar vete, por pak gjasa ka.

Prokuroria ka hedhur poshte pisten e rrembimit, Peshku qe vendosi ne krye te faqes lajmin per "rrembim" duhet te kete pergjegjesine e duhur dhe te vendose po ne krye te faqes lajmin qe vjen nga prokuroria se nuk kemi te bejme me rrembim. Nderkohe qe ketyre sajesave te felliqura ju duhet shkuar deri ne fund dhe te kete edhe pergjegjesi ligjore per ata qe sajojne gjera te tilla.

Prokuroria:

Nuk eshte rrembim.

Media sharlatane dhe te papergjegjeshme.

 Media ka dhene deklaraten e vajzes, c'lidhje ka. Futja kot tani.

E di cfare eshte sharlatane dhe e papergjegjshme? Lajmi qe po qarkullon tani neper TV, sipas versionit te mjekve ligjore. Qe vajza s'paska qene shtatzene dhe e ka bere abortin muaj me pare. E imagjinon dot cfare po thone? Si mund ta imitoje nje vajze nje shtatzeni me burrin, nenen, shoqet?

 

Prokuroria e krimeve të rënda në kryeqytet hedh dyshime mbi shtatëzaninë e Briselda Roshit e cila deklaroi ditën e djeshme se është rrëmbyer dhe më pas është detyruar me dhunë të lindë foshnjen e saj.
 

Pas deklaratës së prokurorisë ku hidhej poshtë version i rrëmbimit të 28-vjeçares tashmë prokurorët e çështjes hedhin dyshime se Briselda Roshi mund të ketë abortuar më parë ndërsa shton se ende nuk është vërtetuar shtatëzania e saj.
 

Ndërkohë prokuroria e krimeve të rënda po vijon hetimet për të zbuluar fatin e foshnjes ndërsa mësohet se është zgjeruar rrethi i personave që po merren në pyetje.

 

28-vjeçarja  Briselda Roshi pretendon se është rrëmbyer, është keqtrajtuar, më pas është detyruar të lindë forcërisht fëmijën e saj dhe disa orë me vonë është hedhur në rrugë nga persona ende të panjohur.

Po si mer merka media deklaraten e vajzes,kur vajza ne ato momente ka qene ne Depresion?

 Media ka dhene deklaraten e regjistruar ne prokurori, te dorezuar nga prokuroria.

Se nuk shkoi media te intervistoje vajzen dhe as te futet pa leje ne prokurori.

Dkort mo.

Prokurori sharlatane dhe e papergjegjeshme.

Po pse ka vajtur ne maternitet te klinikes atehere?

Car ka ndodh me femine, mer se gjynah te zoti.

Para disa kohesh, pashe ne lajme qe nje grua (ne depresion) kishte braktisur femine e sapolindur ne nje bunker. Njerezit e kishin degjuar beben dhe ja kishin dhene perseri. Kete gruan e intervistonin e kjo si pa te keq thonte qe kishte gabuar rende. Por qarkullonte e lire. E lire!!!! Kjo eshte minimalisht braktisje te mitur, per te mos thene tentative per vrasje. Si i lihet femia kesaj, ne ate gjendje?

sipas hetimeve te bera nga prokuroria dhe policia kjo ne kliniken private nuk ka shkuar per shtatzani, por per t'u kuruar per shkak te nje helmimi ushqimi sipas saj dhe doktori qe e ka kuruar nuk ka verejtur shenja shtatzanie tek kjo. Tek klinika private eshte rregjistruar meemer tjeter jo te vertetin. Tani ka dy gjera: ose eshte nje shtatzani e sajuar ose ka ndodhur nje abort te pakten nje muaj me pare sipas mjeksise ligjore, prandaj edhe nuk ka asnje shenje te femijes sot.

 O njeri, e kupton cfare thua?

Nuk ka grua ne bote t'ia fshehe shtatzenine burrit. Eshte fizikisht e pamundur.

o ramist pa tru, askush nuk e di si kane qene marredheniet ndermjet Roshit dhe gruas se tij. Ndryshe ku eshte femija, ku e ka kryer abortin, pse e ka kryer etj.? pas kontrollit te mjeksise ligjore eshte zbuluar se kjo zonja qe i thone Roshi ka tentuar te vrase dy here veten. Ketu ka ose shtatzani te stimuluar ose eshte kryer aborti me kohe.

 nese ka jetuar me burrin dhe ka ardhur ne Tirane per te lindur, sic u tha, nuk ka shtatzani te stimuluar. Burri do ta kuptonte. C'lidhje ka ramisti, o koqe kanari. S'e kam lidhur nje here te vetme me politiken kete ngjarje, ndersa juve ju punon truri vetem per politike.

O grunge, a i sheh lajmet ti me plak. Dr Besim Hynaj i mjekesise ligjore: Nuk ka shenja shtatzanie, apo lindjeje . Griselda roshit po i bejme analizat hormonale. Nuk konstatohen trauma fizike. Tashi me kete deklarate mjeku shkon ne burg direkt, sma do mendja te shpife apo jo

 Ore, ai mjeku i 21 janarit tha qe ishin vrare me pistolete me silenciator nga afer.

Eshte gje ne burg per shpifje?

pse mer, kush u vra ne 21 janar?

Edhe ti e beson se e ka inskenu mjeku. E di qe atje kane qene prezent dhe prokurore e te krimeve te renda, pastaj kush eshte ai qe mund ta fhsehe nje fakt te tille, kur e zonja punes eshte gjalle....... Kush te le te fshehesh nje fakt te tille. Pastaj ai me 21 janar nuk tha me pistolete me silenciator nga afare, po me plumba te kalibrit te vogel dhe nga afer. Plumbat te kalibrit te vogel jane apo jo, dhe qitja ska qene me snapjper ashti si komplotoi shoku rama

 shiko mor shpirt të t'a them thjesht që edhe ti të mos lodhesh: NUK TË BESON NJERI.

Jo mjeku stërmjeku... çadra pistoletë, thika me helm, çdo instancë shtetërore (salërore), është bërë si ajo barcaleta e atij bariut që gënjeu dy tre herë e nuk e prdhi njeri më.

Mos u lodh kot.

 

 dhe qitja ska qene me snapjper ashti si komplotoi shoku rama

 

edhe sot thua qe i vrane nga afer, pasi i pame?

Te kthefte Berisha mbrapsht, se faleminderit do t'i thuash.

nardo,

Mos e nga 21 Janarin. Ajo deklarata e atij zoterise ishte e tipit, llamarinisti shef makinen e fikme, nga jashte, dhe i bo diagnostikimin e problemeve elektrike..

Per ty e kom..

Ku e ka futur turirin e tij te felliqur kerma Mero Baze? A ka fytyre te shkruje me shume ky shpifes ordiner qe i ben te vjellin te gjithe?

Sidoqofte, ngjarja eshte teper e rende. Familja e saj (babait) duket e perfshire ne ate tragjedi.

Kete pune e zgjidh mjekesia ligjore per 5 minuta,ka lindur kur ka lindur etj..etj.. se marr vesht pse gjithe ky konfuzion.

Qe ne momentin e pare se mendova si ngjarje politike, por ajo cka me rendon me shume eshte si mund tia besh nje femije kete, cfaredo lloj arsye te kete pasur. leje me te shkoje ne vend vullneti i zotit se eshte gjynah nga perendia. Nuk dua ti hyj shume sorrollatjes se kush ehste fajtori, po mendoj se kjo femra eshte shume e perfshire. Po lexoja sot mediat, dhe me beri pershtypje nje fakt i cuditshem qe kete se njihte njeri ne kavaje. madje nje fqinji i Elvisit thishte se se dinin fare qe ishte i martuar, dhe vetem kur doli kjo histori e mesuan qe qenka gruaja e tij, lidhje shume e cuditsshme. Sot e kam gdhire para televizorit per te marre vesh cbehet. Ajo ska pranuar qe dje ti behej ekspertiza ligjore, ndersa mjeket qe flisnin neper gazeta thoshin se eshte praktikisht e pamundur qe te behet nje lidnje natyrale pa ndihmen e nenes. taksisti thote qe me kerkoi ta coja ne klinike, mjeket thone se erdhi kerkoi te bente nje vizite dhe nje serum, dhe pastaj iku. Fakti qe afer klinikes eshte shtepia e prinderve te saj...... Se di po ka shume gjera qe sperputhen. Kam frike e ndonje depresioni te momentit, ose..... Sidoqofte mister este fati i femijes, lutu zot te jete gjalle, se mostrat pastaj e gjejne vete vendin. Dhe ata qe e politizojne, bejne shume gabim. Kujt i ra mendja se fitoi kavajen Elvisi, pervec atij karagjozit Refik Rugise, qe sdi me ngrejte breket e veta.....

prokuroria thote qe nuk ka patur rrembim.

cpasken qene keto komunistet per te sajuar ngjarje dhe per te deklaruar qe e ka bere berisha.

Jeni bere me keq se greket,italianet etj. qe per cdo gje te keqe qe ndodh ne vendet e tyre thone e kane bere shqiptaret

 

Po ju del cdo nate ne enderr Berisha ketyre te majteve.hahahahaaaaaaa

Uah, mjekesia ligjore: Nuk vertetohet shtatezania e Roshit. Mjeku Hynaj: Po i bejme dhe analizat hormonale, gruaja nuk ka shenja dhune...................?????? Ej acr behet mer burre

cer bohet sot? Noi lajm te paster e te vertete?

e kane gjet femijen?

 Mjeku thote: nuk ka qene shtatzene.Dmth kjo ka bere teater me burrin: nuk ka qene asnjehere shtatzene! Nuk ka shenja aborti! Nuk eshte gruaja e Roshit! Hajde gazetari hajde. Kaq e veshtire eshte te intervistohet mjeku gjinekolog qe i ka ndjekur shtatzanine? Asnje interviste me mjeket qe bene ekspertizen?? 

Shume zhurme, shume dyshime.

Ky pra ishte ai qe ka bere ekspertizen. Tashi e kane derguar tek gjinekologjiku per ti bere analizat hormonale, se kur ka qene shtatzene

Po e thane kete mjeket, qe ajo s'ka qene shtatzene, dhe nese ajo ka jetuar me burrin, atehere direkt del qe mjeket genjejne dhe futet ne valle politika. Sepse nje here do ta preke burri barkun ku eshte femija. Nuk ia fsheh dot burrit, dhe burri s'rri pa e prekur nje here barkun e femijes.

Grunge,ajo nuk ka jetuar me burrin,komshinjte nuk e dinin fare qe Kryetari ishte i martuar.

 Ashtu po, eshte tjeter muhabet.

Me duket se po flasim kot me kot.

Kot me kot the......

Kaq kot me kot nuk kemi fol nojhere me sa maj men une ketu ne peshk.

@ajo nuk ka jetuar me burrin, 

Brad, nga e di ti qe nuk ka qene e martuar? Kaq gje media mund ta verifikoje. 

Mediat degjova dhe une,moren ca komshi ne interviste dhe thane qe nuk e njohim fare gruan.

Tashi, e dyshimte eshte me grunge, se ne kavaje kete femren se njihte njeri. se di si ehste ky muhabet.........

 Mos eshte e divorcuar si zjush Flora?

Ora News: Prokuroraia eshte vene ne kerkim te foshnjes nderkohe qe dyshon se nuk ka patur shtatzani! Ore mos eshte UFO kjo?

80% e njerzve qe kane komentu ne kete teme jane ca maskarenj te pashpirt. Dhe me duhet te them se ne kete rast te 'majtet' ketu e fitojne shume thelle betejen e maskarallikut. Pa e rrujte fare per te verteten u turret te politizoni ceshtjen dhe te beni thirrje per lufte e revolucion (Arber sidomos nga ty nuk e pritja nje budallalik te tille).

Me sa duket versioni i pare i nje makabriteti ekstrem po bie. Por sidoqofte kjo ngelet nje tragjedi. Heeeeeej thirrini mendjes, ajo grua ka pas nje femije ne bark, qe ne sot nuk e dime ku eshte. I bashkohem atyre ketu qe urojne qe femija te jete mire e bukur.

Une nuk jam as prokuror, as mjek ligjor dhe as fallxhor qe te di me siguri se cila eshte e verteta per kete ngjarje. Por edhe sikur arsyet te jene sherre familjare dhe femija te jete mire e bukur, nuk me duket se ka ndonje arsye per te ferkuar duar politike. Ky eshte nje nga ato raste qe shqiptari thote "Mos i ndodhte as hasmit!"

Shume ketu si ne media jane te paftyre e nuk ua ndjen nese ndezin zjarre ku mund te digjemi te gjithe, por te pakten pjesa e shendoshe te mos perzihet ne debate qe na nxijne faqen (gjysma e mediave nderkombetare e kishin nxjerr si lajm makaber dhe s'ka per t'ua ndjere ta mohojne kur te dale e verteta)

"Shume ketu si ne media jane te pafytyre."

Nuk e di a bej dhe une pjese tek kjo kategori,por sidoqofte ke shume te drejte.

O brad, ketu nuk o puna a e kisha me ty (sinqerisht ajo posta e Arbrit me beri pershtypje se e kom shok po te tjerat i lexova po e vra shume mendjen per emrat e anonimeve.

Ketu ka nje zakon shume te keq. Njerzit (edhe une nganjehere) marrin kot duke ju pergjigj njoni-tjetrit dhe harrojne rendesine dhe ndjeshmerine qe mund te kete tema. Hajd se po e pranojme kur flitet per politike, kuti, vota, korrupsion, por nuk duhet me ja leju vetes me fol para drejtesise kur flitet per jete njerzish.

Mjeket e Klinikes private: Eshte paraqitur rreth ores 2.30 te mengjesit me pretendimin se kishte diarre dhe te vjella pas nje serumi qe kishte konsumuar. Eshte regjistruar me emrin e rreme Eriselda MUlaj, dhe ne momentin e paraqitjes nuk ka pasur shenja shtatzanie, apo lindjeje. Ka bere serumin dhe eshte larguar.  Ne momentin e ardhjes ne klinike ka qene e vetme, ndersa deshmia eshte se ka qene e detyruar te shkoje te marre serum nen kercenimin e armeve. Mjeket shprehen se, nuk ehste kerkuar nga ajo ndihme ligjore. Precedent i meparshem ka qene nje prerje e damareve nga ana e saj para disa muajsh Mjekseia ligjore. Ska shenja shtatzanie, apo lindjeje te vone

jane te paqarta marredheniet e ciftit Roshi por stimulimin e shtatzanise mund ta kete bere bashke me burrin, ose burri e ka ditur qe nuk eshte shtatzene por kjo ka bere nje denoncim kot ne mendje te saj, kushedi per cfare arsyeje. Zyrtarisht, pas analizve konfirmohet se G. Roshi nuk ka qene shtatzene.

Lizander jam shume dakort me ty, ne rast se ka nje precedent te tille, pra ti heqesh femijen nje nene eshte shume ngjarje e rende. Por ne rast se eshte nje skene mashtrimi atehere nuk eshte faji as i medias dhe as i drejtesise  qe e nxjerr ne pah kete. Mediat filluan te aludojne per mashtrim nga ana e gruas, arsyet i di ajo vete. Por refuzimi per te shkuar prane mjkesise ligjore, dhe arsyetimi i saj qe mbante mend vetem se e kishin rrembyer, kur del qe paska shkuar me taksi, jane si shume kontradiktore. Askujt nuk ja uroj, por edhe perdorimi politik, dhe maskarada qe u be sot ne mediat prane opozites, ishte shume skandaloze. ZP ishte hapur me titullin kthehen rrembimet e SHIK te 1996, duke bere nje paralelizem me rastin e Remzi Hoxhes. Pse tere ky padurim per te tensionuar situaten.... se marr vesh. Ti kutpon gje lizander

Jemi tu thone te njejten gjo. Une nuk po ankohem per pjesen raportuese te medias qe kerkon te jape te verteten ashtu si i serviret, por per ata qe bejne 'analiza'. Nqs historia do ishte e vertete nuk mund te dalesh e te thush qe ka ndodh se burri i saj eshte keshtu apo ashtu. Dhe nqs eshte trillim dhe ke tentuar ta perdoresh politikisht, duhet te ulesh koken dhe te mos ja lejosh vetes te hapesh gojne per ca vjet e jo me te vish e te besh ironikun dhe viktimen si ndonjeri ketu me poshte.

E pra këta të majtët aaaaaa... shumë maskarenj... si nuk pranoni ju të majtët, t'u vënë shkelmin në fyt, t'u vrasin, t'u vjedhin, t'ju rrafin, t'u ofendojnë?

Si nuk pranoni ju të jeni skllevër, të nënshtroheni, të duroni një milion provokime? Kaq maskarenj të jeni ju?

aaaaa ju të majtët... 

 

Gjithe kjo coroditje, vetem pak ore nga vendimi i Kolegjit zgjedhor.....!!!

 Me ben pershtypje se perse media ne kete rast qendron kaq pasive dhe vetem riprodhon deklaratat gjysmake te Prokurorise apo mjeksise ligjore. Per disa fakte te dyshimta dhe deklarata kontradiktore media mund te investigoje, te intervistoje personat qe e njohin kete femren .

Media praktikisht ka riprodhuar deklaraten e Policise kurse interpretimet dhe aludimet me sfond politik sigurisht jane te nxituara.Megjithate precedentet nuk kane munguar , aq me teper qe behet fjale per bashkeshorten e nje te mandatuari peraqsues i PS ne nje qytet qe njihet si bastion i PD. Aq sa mund te rezultojne spekulative aludimet per sfond politik qe u bene mbreme nga peshqit, po aq te nxituara ishin dhe komentet qe apriori perjashtonin cdo implikim politik. U servir si rrembim dhe domosdo qe keshtu do te komentohej.

Pavaresisht se cila eshte e verteta, me ben pershtypje pasiviteti dhe mungesa e proesionalizmit te medias ne trajtimin e rastit.

 

Cfare te bejne mediat,te pergenjeshtojne " Rrembimin ".Po ku kane moral keto palo Mediash mor vlla.

Si perfundim e gjitha kjo ka qene nje ngjarje e sajuar? Ishalla ashtu qofte se na u hap zemra dje me kete lajm.. smiley

po kafsheri eshte gjithsesi... te sajosh nje lajm te tille? shtazeri eshte. smiley

 

Në përmbledhje këtu dalin dy pista të përgjithshme:

A. shtatëzani e rreme

B. rrëmbim etj etj

A. Që kjo grua të mos ketë qenë shtatëzanë, pra të jetë shtirur duhet që :

1. Të mos ketë qenë me të shoqin vetëm në 1 dhomë përgjatë 9 muajve;

2. Të mos ketë asnjë ndjekje nga mjeku obstetër për 9 muaj, dhe familja e saj dhe e burrit, megjithëse kjo është fëmija i parë, të mos kenë dashur t'i bëjnë 1 herë 1 Eko (qoftë edhe për të parë gjininë e fëmijës); dhe, më dytësore kjo, të mos ketë patur shenjat dytësore të shtatëzanisë - një fryrje këmbësh, një pigmentim lëkure, një fryrje buzësh, urinim të shpeshtë etj etj.

3. Pista se gruaja e ka bërë vetë dështimin e shtatëzanisë kur ishte 9 muaj më duket me pak gjasa, pasi ka një mënyrë më të thjeshtë për ta bërë këtë --> një simulim abortimi kur është (gjoja) 2 - 3 muajshe. Dmth pyetja është pse do ta bënte 9 muajshe kur kishte mundësi ta bënte 2-3 muajshe?

4. prapë në këtë pistë, gruaja mund të ketë një çrregullim themi psikotik (shkëputje nga realiteti, deluzione etj etj) [e quajtur psychotic pregnancy] dhe kjo është e provueshme me intervistë psikiatrike të saj dhe të enturazhit të saj. Nëse gruaja është e përgjegjshme, ekspertiza mjeko-ligjore duhet të vërtetojë: shenjat e lindjes. Bradi ka të drejtë, ekspertiza mjeko-ligjore është kyç për të përjashtuar një Sindromën Munhausen by proxy

Për pistën violente (rrëmbim etj etj), dhe nga të dyja, kjo është më e mundshmja sipas meje, duhet të merret policia me kujdes. Ky është krim, dhe politizimet të hapin barkun.

 

 

Dhe pista me e fundit jeruzalem. Shtepia e bashkeshortit nuk e kishte pranuar prej muajsh

edhe sikur ta marrim të mirëqenë këtë fakt, qëndron pyetja 2:  pse jo abort 2-3 muajshe? por tani? Një pyetje thelbësore për këtë çështje është: Pse tani? (dhe jo më par&eumlsmiley...

Gjithashtu, shoferi thotë se mori një grua shtatëzanë (pra ajo qenka shtatëzënë!) dhe se në klinikë iu bë vetëm një serum për diarre. Ku e bëri atëherë abortin kjo vajzë?

Dhe doja të shtoja edhe këtë: ka një mori shumë të madhe literature në punë të dëshmitarëve që tregojnë se:

1 - Dëshmitarët okularë shpesh janë confident but wrong (memories are reported as vivid, but they are less accurate) : këtu fus shoferin e taksisë.

2- Posttraumatic amnesia with or  without confabulations --> cka shpjegon discrepancies në shpjegimin e gruas.

Lizander.

Ngadale djale, ngadale,jane do gjera qe duan spiegim.

Ato qe komentuan si te pashpirt 80%, moren shtyse nga shtypi e media, ushqimin e perditshem falna parti.

Arberi pret te konfirmohet Rama si kryetar qe te marre nje post, duhet te jete i pari ne front.

Ushqimi i ketij blogu eshte shtypi, me te vertet se si ushqim ky blog zgjedh menyn me te keqe, po deri sa ekziston ne realitet kjo pjate e shpifur si gazeta Tema, faji nuk eshte i peshkut.

Imagjino nje shtyp normal, si e kerkon etika profesionale, edhe komentet do jene te tilla , plotesisht etike.

Ti me duket se kerkon qe peshku te beje nje zgjedhje te mire persa i perket artikujve, kjo veshtire se realizohet , sot per sot, adminet nuk duan lajme pozitive, si me ta thene shqip, pa shpifje nuk marrin dot fryme.

1. Kur te kesh bo nai shkrim kunder Berishes, sic ka bere disa Arbri kunder Rames, edhe mund te fitosh te drejten te besh supozime te tilla qe sa per sqarim per pjesen tjeter jane pa baze. Pra ti akoma nuk je as ne nivelin e dikujt qe mban nje qendrim per post (qenie pa lidhje me Arbrin)

2. Adminet e PPU po fitojne milionat ketu fale debateve dhe qendrimeve tuaja. Sidomos Shaba. Po edhe Blendi per hater te PPU ja vuni emrin cunit 'Milioner' (Blendo, Neri do i therras cunit tat une tani e tutje).

3. Nqs njerzit nuk jane te zotet te dallojne te verteten nga shpifjet e mediave, le te rrine te ai 80%-i. Po ka edhe nje pjese qe shpifjet e mediave mgjs nuk i beson vazhdon t'i perhape dhe perdore per qellime te ndyra politike (ajo qe beje ti me aludimet e tua "per krushqira" te nje teme tjeter)

Une deri sa te jete zgjidh ky muhabet nuk futem me ne kete teme,lame nam,ja kemi rras te gjithe kodra mas bregut.

Sakte!

Se mos ka tema te tjera interesante.. smiley kjo eshte teme alla shqiptarce ku futen te gjitha temat e tjera brenda duke filluar nga politika gjer tek genjeshtra.. sa te rrojme do degjojme, do lexojme.. smiley

Raporti i mjekesise ligjore thote qe kjo s'ka qene shtatzane(sipas TV-se), te pakten jo gjate muajit te fundit. Mahhh...histori e cuditeshme!

Duke pare komentet ketu, me beri pershtypje prirja e shume veteve per te treguar revolte dhe neveri, reagim i natyrshem ky kur behet fjale per nje ndodhi' kaq te ndjeshme. Ana pozitive e kesaj tregon qe jemi akoma popull i ndjeshem, qe fundi i fundit ka akoma nje grime qytetarie dhe dinjiteti aty mes shtresave te konformitetit, apatise, lokalizmit e nepotizmit qe ia komandojne jeten e perditshme. Me duket mese e natyrshme qe ps kaq vitesh dhune psikologjike e ndrydhje dinjiteti, pas gjithe historive te rrembimeve, perdhunimeve, krimeve mes dites me diell, perdhosjes e neperkembjes se lirise dhe mireqenies me themelore te njeriut, popullit shqiptar i eshte mbushur kupa. Shpresoj shume per kete.

nje gje kuptova nga kjo histori dhe trajtimi qe po i behet qofte nga media dhe qofte nga komentatoret e lire si ketu: Ne po luajme mendsh ne menyre kolektive!

Uf cfare merzie!

Uf cfare neverie!

Uf sa te peshtire qe "Uf" befshit gjithe jeten mor korba, mor hiena!

Me vjen mire qe versioni sipas hetimeve te policise nuk koincidon me horrorin qe lexuam dje.

Kjo histori po fillon te marre nota humoristike. Dje me erdhi ne mendje filmi "Children of men", ndersa sot filmi shqiptar "Perralla nga e kaluara".

Natyrisht, ne kete pike, pergjegjesia e bashkeshortit eshte evidente.

 Po ky  bashkeshorti s`ja paska prek barkun (dhe jo vetem) te pakten deri ne muajn e tete? Apo kta kavajsit flejne me shallvare dhe punojne ne erresire ?

 

 

 

Eh... keta kavajsit! I mbajne grate sa per bukuri! smiley

As nuk lodhen me i kontrollohu, a kane ngel a s'kane ngel shtatzane.

Nderkohe, Elbasoni, Lezha... smiley

!

Ore! Ku jane ata te cilet dje duke u bazuar ne nje histori te vetme si kjo (qe sot na rezulton fantazi e mendjeve te semura apo nen presion) arriten ne konkluzione filozofiko-psikologjiko-antropologjike mbi natyren e dhunshme te shqiptareve?!

Nje "me fal" ja detyrojne vetes.

''Roshi pranon ne prokurori se ka trilluar historine''

Epo kafsha e vertete qenka kjo pra!!

... dhe lehtesisht... IDJOTE!

Kjo histori eshte ilustrim i atij ideologjizmi ekstrem qe ekziston aktualisht ne Shqiperi. Cdo ngjarje ne ate vend do te interpretohet prej njerezve sipas bindjeve partiake te njeres apo tjetres pale, pavaresisht ne se ka apo jo kontekst te tille. Fatkeqesisht, njerezit jane polarizuar aq shume sa nuk marrin mundimin te vene trurin e tyre ne pune e t'i gjykojne keto ngjarje me objektivitet e urtesi. Ua lene politikaneve dhe gazetareve te bejne te menduarit e analizat per ta, edhe pse eksperienca e ka treguar paaftesine e tyre ne kete drejtim. Me sa duket eshte shume e veshtire te mesohet prej historise. Ndryshe nga lost-i (te cilit ia respektoj gjithsesi mendimin), mendoj se e kjo histori eshte me teper nje indikues i mungeses se urtesise e ideologjizmit te verber, se sa indikues i reagimit popullor ndaj "perdhosjes e neperkembjes se lirise."

ja e paska trilluar, e tha vete me goje ne prokurori zonja Roshi. Hej medet cna ka zene sherri! P.S. Akoma po pres qe peshku te veje lajmin e pergenjshtrimit ne krye te faqes.

 Na e detyrojne te gjitheve Olso. 

se kuptoj merzitjen e disave sot, doli qe femija nuk ka egzistuar, pra s'ka lindur s'ka vdekur , lajmi i mire ne gjithe kete histori

Doli bllof perseri Meroja i Temes me Kocon e Shekullit!

.......................dhe 80% e peshqeve.

Fajin e ka Saliu!

Tani kjo me shume mundesi ka dashur ti ngeci ketij mikut(shumicen e kohes e kalonte ne tirane,se gjasme ai rrinte shume ne İtali).Ky çuni ka ndjere keqardhje por vetem aq,nuk ka marre mundimin ta preke ose ta shohe dhe si eshte moda tani e ka marre ''grua''...Dhe keta vete duhet ta kene ditur shtatzane kete psikon,uau e frikshme motra,çfare planeshsmiley

Ca thu ti me? Per 9 muaj nuk paska prek gruan me dore... burri?!

Me sa duket e ka pas gru fushate me ols

 Kafshe jane ata qe nxjerrin konkluzione, ata qe shesin lajme, ata qe ushqejne politiken me kerma.

Kjo ne fund mund te jete thjesht nje e semure mendore per ti qajt hallin, ndersa me tere kete mbulim mediatik, jetet e familjareve mund te jene trazuar ne menyre te pakthyeshme.

Dmth eshte muhabet i mbyll? Se ne media akoma lexoj aludime.. Ka trillu? Nuk egziston nje bebe?

 

Bush - mjekesia ligjore eshte burimi me i besueshem!!

Se cfare ka thene media, policia, apo vete ajo eshte veshtire te besohet! Edhe sikur ajo te kete qene shtatazene dhe femija nuk eshte gjalle pas abortit ajo eshte e detyruar te thote qe nuk kishte "baby" ne kete me sepse perndryshe ajo mund te akuzohet per vrasje me paramendim!

Nejse te gjitha hamendje por ... ne fund te fundit kjo pune po merr nje very interesting twist!!!

Cudi, cdo lajm a ngjarje nga Shqiperia duket sikur vjen nga nje Big Brother i vazhdueshem tragji-komik.

Po 3 milion njerez jemi ne te shkretet. Ja, rrijme ketu ne kete studion tone prej 28000 km katrore dhe vrasim kohen me ndonje thashethem, me ndonje intrige te vogel, me ndonje thike pas shpine... gjona te tilla.

Hajt shyqyr, se njerez mashtrusa ka plot, as e para as e fundit.

une e thash qe dje.  me duket histori e stisur.....

nejse, kjo tregon qe jemi popull me fantazi.smiley

smiley

edhe nje here tjeter (pas 3-1, dmth) u provua qe je profet!1 smiley

ajo ''Ravintsara'', ka per te me mare inat. kam hyre ne sinoret e saj.smiley

zyrtarisht, Griselda Roshi ska qene asnjehere shtatzene. Ka pranuar ne prokurori mashtrimin. Ka marre nje dhome hoetli ne 7.30 dhe ka ndejtur deri ne 2 te mengjesit. Sportelisti pranon se ne momentin e hyrjes dukej shtatzene, me pas ka kekruar nje taksi dhe kur ka dale ska qene me shtatzene. Ka shkuar tek kliniki Ikeda, dhe ka kerkuar ti bejne nje serum sepse ishte helmuar me sanduic. me pas ka marre serish taksi, dhe eshte drejtuar drejt kavajes ku ka mberritur rreth ores 3.30. Atje ka hedhur dhe versionin qe ne dime. Ngelet per tu sqaruar se kush eshte qendrimi i te shoqit ne kete histori. Po me e peshtira eshte nxitimi per ta politizuar, dhe vrapi i Rames drejt kavajes, titulli i ZP, editorialet e te majteve, dhe statusi i Erjon Braces ne facebook, ku kerkonte te merrnim armet se shqiperise i ka ardhur fundi

Policia: Griselda mashtroi, s’ka qenë shtatzënë

Gruaja e kreut të bashkisë së Kavajës, Griselda Rroshi nuk ka qenë shtatëzënë. Me këtë deklaratë ka dalë sot Policia e Tiranës pas hetimeve të para të kryera për ngjarjen në fjale që shokoi opinionin publik.

Sipas zëdhënëses së policisë së Tiranës, gruaja ka mashtruar familjarët dhe të afërmit e saj, pasi ekzaminimet kanë treguar se ajo nuk kishte qënë asnjëherë shtatzënë.

Zëdhënësja e policisë ka bërë një pasqyrim të ngjarjes që nga denoncimi i shtetasit Sajmir Rroshi që kunata e tij Griselda shtatzënë ishte marrë forcërisht pranë qendrës "Kristal" në kryeqytet dhe ishte detyruar të lindte fëmijën jashtë dëshirës së saj.

Më pas zëdhënësja e policisë thekson se për zbardhjen e ngjarjes janë marrë në pyetje edhe dy taksistët dhe personat të cilët kanë kontaktuar me të si dhe shoqja me të cilën ka pirë kafe ditën që ajo mashtroi se ishte rrëmbyer.

Ndërkohë burime nga prokuroria e krimeve të rënda kënë theksuar për “Ora News” se gjatë dëshmisë së dhënë në prokurori 28-vjeçarja Griselda Rroshi ka pranuar se kjo ngjarje është imagjinatë e saj. Përpara prokurorëve të çështjes 28-vjeçarja ka pranuar e nuk ka qënë shtatëzënë por gjithçka ka qënë një sajesë.

Ndërkohë ende nuk dihen arsyet të cilat e kanë çuar 28-vjeçaren të krijojë një ngjarje të tillë që prej dy ditësh tronditi opinionin publik shqiptar.

Ora News

 Desh beme te njejtin gabim qe bene pd-istet me vrasjen e Azemit ne 98. Te pakten tani nuk beme grusht shteti po ngelem me deklarata ne shtyp, blogje, e facebook. Kemi ecur perpara si shoqeri. 

Une gezohem per faktin qe ska asnje foshnje te vdekur, sinqerisht. Por per politizimin qe iu be me vjen shume peshtire. Plehra

jam me ty nard. po duhet te kuptojme se ne pergjithesi ketu flet urrejta ndaj saliut, edhe dushoj shume te jete per hir te dashurise per ramen.

ne nje rast te tille: mashtrimi: duhen paguar deri me nje shpenzimet shteterore per hetimin.

Po mirë, më falni, po shoferi pse ka dëshmuar kështu se " i kishte ofruar shërbim një vajze të re, e cila ishte shtatëzën dhe i kishte kërkuar ta shoqëronte në një klinikë private gjinekologjike që ndodhej në afërsi të Maternitetit të ri në zonën e Bërrylit."

http://www.shekulli.com.al/2011/06/02/rr...

se cike me sipër thuhet: Policia ka marrë në pyetje punonjësit e hotelit, të cilët kanë deklaruar se në momentin e regjistrimit, ajo dukej shtatzënë në muajt e fundit. Sipas tyre, ajo ka marrë një dhomë dhe ka qëndruar atje e vetme deri rreth orës 01:30. Kur ka dalë nga dhoma, Griselda nuk dukej shtatzënë dhe ka marrë një tjetër taksi, e cila e ka çuar në klinikën mjekësore "IKEDA".

 

lëmsh.

C'mendje qe te sajosh diçka te atille dhe aq me teper te mendosh qe s'do e zbulojne! Budalleku s'ka limit!

Hej... po prit ta politizoj edhe une nje cik kete historine:

Paska rene ne duar te mira Kavaja! Ky tipi s'kontrolloka dot te shoqen apo gruan apo dashnoren, apo... whatever... nese eshte apo jo shtatezane dhe do drejtoka nje qytet te tere?!

Po une kete as administrator pallati nuk e vija.

Minimalisht duhet te japi doreheqjen nga posti i ri i kryebashkiakut. Minimalisht!

 A je i sigurt qe ky e ka grua?  smiley Se ky nuk eshte prononcuar fare. 

Po c'te prononcohet?!

Ai e ka ngrene sa krahu!

 

PS: Ndjese per banalitetin, por shpjegon qarte situaten... Aludime included! smiley

per kete duhet pyetur rama dhe zp-ja.

dmth:  sipas policisë në skenarin përfundimtar, kjo gruaja në 1.30 am ka marrë taksinë dhe nuk ishte shtatëzanë. në klinikë ka shkuar jo shtatëzanë.

sipas dëshmisë së mëpërparshme të shoferit, gruaja ishte shtatëzanë kur ky e çoi në klinikë dhe jo në 1.30 am por në orën kur kjo ka dalë nga kafja, e ky e ka çuar tek klinika tek brryli.

 

këtu ka një gjë që s'vete.

 

ka pas jastek ne bark deri te hotel Broadway (shoferi e identifikon si shtatzene), hyn ne hotel shtatzene, rri ca ore, heq jastekun, del si jo shtatzene, shoferi tjeter i taksise e identifikon si jo shtatzene, shkon te Ikeda si jo shtatzene duke thene jam helmuar, merr serum pastaj buuum

i thote prokurorise ja shenjat e serumit ne krah qe linda - ok kjo deri tani, se pastaj kushedi cfare del

nejse mua me vjen keq dhe per kete Griselden

 

Shoferi thotë: Ishte shtatëzënë dhe e cova në klinikë. VENDI: KOMUNA E PARISIT (pra jo Hotel Broduej, nëse e di tiranën janë shumë larg njeri me tjetrin).

Ka dalë vetëm NJE shofer taksie që ka dëshmuar dhe jo dy.

 

lexoje:

Sipas policisë, "rrëmbimin" e sajuar e ka zbuluar një qytetar i kryeqytetit, i cili punon si taksi në zonën e Komunës së Parisit.

Ka qenë ky taksisti i cili, pasi është marr në pyetje nga policia ka pranuar se në atë orë kur pretendon se është rrëmbyer bashkëshortja e kreut të sapo zgjedhur të Bashkisë së Kavajës, i kishte ofruar shërbim një vajze të re, e cila ishte shtatëzën dhe i kishte kërkuar ta shoqëronte në një klinikë private gjinekologjike që ndodhej në afërsi të Maternitetit të ri në zonën e Bërrylit.

Me ndihmën e këtij taksisti, sipas policisë, është zbuluar edhe klinika ku 27 vjeçarja mendohet se ka bërë abortin e vullnetshëm të bebit të seksit mashkull.

-----

Unë thjesht po mundohem të ndërtoj puzzle-n.

jeruzalem: me barre o je o nuk je njeri: nuk ka mundesi kurre te jesh si gjysem.

po si ka mundesi qe u be gjithe zullumi, kur ka qene apo nuk ka qene me barre e sheh edhe doktori i lagjes me stetoskop, me sy, cafre te them me ere, i merr ere me hunde...

sa keq eshte situata. sa keq.

kur them une qe ka deshtu rama ne poltike se nuk di ta beje, as monda nuk me beson.

mezi po pres te degjoj cfare thote halim kosova qe eshte kampion boteror per bebet, e pro jetes, edhe ne fakt shume me PD. mos edhe kjo eshte lidhje politike... hihihi.

sa mire qe nuk jemi aq ... makaber... sa keq qe shume ketu e besojne se mund ta bej shqiptari edhe kete qe u shpif.

Nardo,

kjo puna e politizimit trego se sa te tensionuar jane njerzit.. dhe do sdo ti, apo ndonje tjeter, ka nje seri precedentesh dhe nje mal makabritetesh, qe per dreq, rrjedhin nga i njejti burim.

S'besoj te jem gezu noihere per mos-egzistencen e nje bebeje.. Perenia i rujt mend e kokes kesaj cuces dhe ja bofte ditet e burgut sa me te lehta..

meqenese tema mbaroi me ''happy end''. pra skemi rembim, foshnje te vdekur etj, mendoj qe titulli te ndryshohet. pra nga:

''Rrëmbehet gruaja e kryebashkiakut të Kavajës''

 

....,ta behet:  bubullin te shkembi i Kavajes.smiley

situata qenka bere komike. nuk gezohem dot qe s'paska vdekur asnje beb, historia eshte e turpshme. se si mund te gezoni per daljen bllof te 'plehrave socialiste' ju e dini. une them qe teatrin e ka drejtuar rama, me komentuesit e peshkut si bashkepunetore.

tropo kjo cika na la kopilin ne dere: virtualisht

mire na e beri. gjynah qe s'ishte e gjitha nje akt artistik me gjithe kete sukses kombetar. madje une them, per te rregulluar pershtypjet e keqija te botes, ashtu e shesim ne mediat e huaja. besoj se do dyndeshin turistet angleze.

c'te ben dashuria s'ta ben as hasmi!

 smileysmileysmileysmiley

Mua me gezon fakti qe ishte nje mesim i mire per mediat. Se problemet mendore jane te sajat personale ne kete rast.

Mediat e realizuan qellimin e tyre!! Shiten mijra kopje gazetash! TV-te me shqiptare te ngulur perpara ekranit per 24 ore, dhe me ne fund ... si nje luleshtyrdhje mbi torten mbi 500 e ca komente bjeri t'i biem tek peshku!!!

Si i thone fjales "Media is not about telling, but about selling!"

Ky ishte morali i gjithe kesaj historie hipokrite mediatike qe nuk eshte as e para dhe as e fundit!! Ata vetem prodhojne maliin qe konsumohet me shumice!!!

S'e kisha per lajmin me shume sesa per faktin qe s'jane ne gjendje te kerkojne pak me shume.

 Sa per mijera kopje te shitura...nejse smiley, keta s'e di me çfare mbijetojne se veshtire ti arrijne kaq sa thua ti.

 Po mos fol kot tani. Media s'mund te mos e jape lajmin e nje kallezimi te bere ne polici pasi te kene mbaruar hetimet.

Kjo ndodh gjithandej. Kushedi sa raste kemi ndjekur ne lajmet e botes, gjithe ceshtjen, nga fillimi deri ne fund, me cdo zhvillim te ri.

qofte sic thua ti, po s'besoj te mjaftoje nje rast qe te ndryshoje media.

mesimi me i mire eshte per ne, qe te shohim edhe nje here kush na qeveris, neper qytete edhe ne tirane. cfare kuptimi ka per ps-ne te fitoje bashkine e kavajes me te tille njerez? cfare kuptimi ka hareja e madhe e pd-se? politika tallet me ne gjithe diten (dhe mire beri edhe kjo gruaja qe u tall me te gjithe, megjithese qe te mos i hyj ne hak kushedi ne c'kushte te renda eshte kafshezuar edhe ajo krijese). nese rroshi qeveris kavajen pas kesaj na kane bere budallenj 2 here.

 cfare kuptimi ka hareja e madhe e pd-se?

Kot per muhabet, kush nga PD-ja ka bere feste? E ca me teper te madhe? Nuk me behet vone per partite ne Shqiperi, fare. Por me qe jemi tek faktet, e kisha llafin. Une deri tani vetem KQ te PSSH-se pashe te merrnin grate per krahu e niseshin urgjentisht ne mes te nates per Kavaje, pa pritur fare per ndonje raport te policise a prokurorise. Megjithate, kushedi mbase e kam edhe gabim; te gjitha nuk i dime. Ne se me provon kete harene e PD-se me ndonje fakt, do ta dija sinqerisht per nder.  

permetar ke plot ketu, mu brenda tek kjo teme; s'e di nese ke fb, nese po hidhi nje sy komenteve te njerezve, une kam nja 2-3 veta qe perqeshin ramen dhe deputetet socialiste me gaz te madh. gjithashtu, llogjika te shtyn te mendosh se kenaqesia s'mund te mungoje per bllofin epik (citin nga fb-ja kjo) te shokut rama. madje madje llogjika te shtyn te mendosh se kundershtari do te gezohej ne nje rast te ngjashem edhe ne vende me te civilizuara se yni. po ti pse u kape vetem te kjo pjese e postit? kjo tu duk me shqetesuesja, qe e akuzova pd-ne per hare?

 

 

Shelock Holmes na merr te keqen neve...Ne Shqiperi spektakli s'ka te mbaruar...pa mbaruar mire njeri ,fillon tjetri...Interesante per te kuptuar motivin e Griseldes...dhe psikologjine e femres qe as vete Frojdi nuk j'a arriti dot...

 uuuuuuuuuuuuuuufffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hodhi nje gur ne lume budallai, dhe te gjithe u hodhen pas tij... Shyqyr qe nuk ka beb ne mes (cfare lehtesimi)...se ne fund te fundit, cudia me e madhe tre dite zgjat!  smiley

 

Ca femra nuk e meritojne te kene mundesine e riprodhimit. smiley

Une ve bast qe ka per te lane burri kete Griselden..smiley (mos e ka lene qe me pare dhe kjo per hakmarrje i ka thurur gjithe kete plan).

s'di ku osht ai beluli:

deshen me vu dor dhe n'grun tate  smiley

 

Beluli kish me thon:

 - ene hoxh' efenia i ka bo lanet kamunistat

leje se e paskam prish me duket... por nuk jom ne brendsi hic te muhabetit, nuk i qas dot s'di pse kto kronikat e zeza... mirpo pash qe nuk kish pas vdekje/vrasje femije sic qe versioni i pare, dhe u gzova me ter men (kush ka evlat e di) edhe thash me ngacmu i cik belulin me at gzim.

u niva keq masanej, se me dul qe ceshtja qeka ala e rond ne nivele personale per at grun...

nejse! po shyqyr qe nga komente te lehta casti nuk vjen dom thuj.

e kunderta do kish qene me e dhimbshme emo; qe t'mos e kish begenis njeri temen

"Ene hoxh efeniu i ka bo lanet kamunistet"

.     per emon:   ''po hape mer bab se jom Shaboni'', djali geg......  - nuk kam Shaban une, ate qe kisha e bera lanet.  babai tosk.smiley

smiley

 me qe jemi te filmat shqiptar,  kjo historia perqaset pak me filmin ''14 vjec dhender''..smiley.  e kam fjalen per nusen e Gjinos. edhe ajo dicka te tille beri. vuri nje jastek ne stomak qe te dukej si shtatzene.  kur u zbulua loja me ne fund, si tha ajo llafazanja e fshatit:  he, e bete turpin dhe kerkoni te na lini dobicin ne dere tani.smiley

More sa te fiksum mbas politikes paskemi qene ne shqiptaret. Gjithkund shohim politike. Ketu ka ndodhur nje ngjarje e rende familjare edhe ne themi jo po e ka fajin Berisha jo po e ka fajin Rama. Ca lidhjet ka se marr vesh!!! booooooooo

Edhe pastaj ankohemi se pse jane ato politikanet tane ashtu!!!

a jeni ne terezi? si mund te mos politizohet nje skandal i ketyre permasave ne lidhje me nje kryetar bashkie?

Personi i pare qe duhet te prononcohet urgjentisht eshte bashkeshorti, kryebashkiaku i Kavajes Elvis Roshi.

Prinderit, motrat, vjehrra, kunati, shoqet, lagjja e keshtu me rradhe edhe mund te mos ta dinin se ajo nuk ishte vertet shtatzane, - pasi, ta zeme, Griselda qeka aktore e madhe dhe jua ka hedhur me marifet.

Po bashkeshorti nuk ka sesi te mos ta dije te verteten, se e ka pernate, lakuriq, ne krevat dhe aty nuk ke se ca ti fshehesh!!!!!

Po heshti, dmth qe versioni i policise eshte i vertete dhe athere na del se kryebashkiaku i Kavajes qenka bashkepunetor ne farse dhe si i tille, mendoj une, njeri me probleme te medha mendore ... (dhe ne kete linje mund te diskutojme pastaj per pergjegjesite politike te udheheqjes se PS-se qe jo vetem e ka kandiduar nje njeri te tille, por i shkon edhe per vizite pa u zbardhur akoma mire ngjarja!!)

Po ka ca gjera qe nuk jane akoma te qarta, p.sh.:

a) perse dy bashkeshortet kane inskenuar farsen e shtatzanise keta 9 muaj?

b) perse zgjodhen pikerisht keto dite te mbarsura me tension per ta hapur lojen?

c) perse i futen ne loje strukturat hetimore te shtetit, kur e dinin se Griselda nuk kishte qene kurre me barre dhe se nje gje e tille do te zbulohej fare fare lehte?

?!?!?!  

 

 Neser do dale Mark Marku dhe do shkruaje qe kryebashkiaku i Kavajes eshte imoral. ( O cer fjale e bukur qe vjen nga lashtesia eshte kjo ) smiley

Popull i shkrehur i peshkut ! Nje vajze apo grua u be qender e vemendjes per arsye qe do sqarohen. Kushdo qe te jete arsyeja, kini miresine dhe meshirojeni per fatin e saj te keq. Jeta e saj iku per lesh me ndihmen e publikut.

Perralle nga e kaluara !

O cu kenaqem eshte per pjesen dermuese ketu ! smiley

P.S. Per copat e mishit qe po i shtohen peshkut ishte kjo !

MJERIM, MJERIM, MJERIM!

Ne rradhe te pare per ate grua, por edhe keqardhje, qe arrin deri ketu. Presion te madh duhet te kete patur , qe te arrish te krijosh kete zallamahi.

Ne rradhe te dyte , mjerim total per "Ndermjetsuesit" ( mediat ) . Batak, batak, batak!

Ne rradhe te trete, MJERIM per te gjithe ata qe vrapuan ta politizojne kte ngjarje gjithsesi tragjike. Qe nga kryetari qe vrapoi ne mes te nates (Bashke me bashkshorten !?!) e deri tek komentuesit ketu. Flas vetem per ata qe si hiena ju sulen lajmit, thjesht per te shpalos kredot e tyre politike ose per te perfituar nga lajmi.

Mjaft e tensionuar dhe me nerv kjo teme. Asnje burim i besueshem, por vetem thash-e-theme dhe reagim ortek.Shume nervoz mjaft komentues, sidomos nga jashte. Duhet terapi intensive.

 Ato qe jan jasht, ne pamundsi te psikologut, mund te rregjistrohen ne adultfriendfinder.com (ka edhe messenger me kamera live-hec babe) ose ne fund te funit-pa rregjistrim hic-hudhuni njiher nga chatroulette ose variante te tjera me pikante te saj. Une ke stani im kte kam bo. Nuk shtyhet koha vetem me delet. Te qetson deri ne nje fare mase.

Dhe, (per te cdramatizu pak situaten) une e kisha mar si teprim (hiperbole) ate barcaleten qe me tregoi nje shtegtar te stani im dikur. Ai zente be se ishte e vertete..

"Kap vjerri , dhondrin kavajs- Nigjo ktu, se ju kavajsit luni me dy porta:Goca ime ka vec nji vrime, perndryshe dahena keq.

-Mire- tha kavajsi

Kalun mujet, pyste baba bijen -Nji ? Nji-thonte e bija

Mas 6 mujes erdh e bija-Babe,... e boni!

Mos, -tha ky- e vrava krejt!

-Fol-i tha kavajsit- a t'pata thon qe goca ime ka vetem nji vrime? Fol!? Pse e perdore te dyten?

Ashtu asht- tha kavajsi- po e pleqnum kte pune....dhe... vendosem, te bojm edhe ne nji fmi..si gjith bota..."

 

 HAHAHAHAHAHAHA!!!!!  smiley

10 pike per barcaleten, dhe 10 t'tjera per t'rrefymin special! smiley

.

 

Burime jozyrtare nga prokuroria pohojnë për Top Channel se është zbuluar ambienti ku dyshohet se i është hequr foshnja Griselda Roshit

tani qenkan për tu lexuar të gjitha përshtypjet e shkruara këtu se janë autentike

ky versioni i 2te i historise po m'duket shume i nderlikum. Une them t'i qendrojme atij te parit qe thote se fajin e ka saliu. Propozoj qe te ngrihet nji grup pune i kryesum nga shoket idriz e artian qe te bejne nje dekllarate per median. Ket dekllaraten ta kendoje shoku Brace perpara kamerave te tv-se. Kush eshte dakort te ngrej doren!

Ja foli edhe simpatizanti i Saliut.. smiley. E cuditshme sot grupi i socialisteve te peshkut sikur jane me te qete ne komente..u iku ngjarja nga dora me duket mori drejtim tjeter.. smiley

 Shfe kur te kerkoje PD-ja e Kavajes zgjedhje te reja se Kryetari i sapo zgjedhjur nuk eshte ne gjendje mendore per te drejtuar

N p te semes. Griselden duket e paskan marre ne qafe telenovelat dhe na budallallepsi edhe neve burrave me dy pale mustaqe. Karagjozllik mo t'modh si zor me gjet. Cer nuk do jepja te merrja mbrapsh ato minutat qe harxhova dje per te lexuar dhe komentuar mbi ket cmenduri. Shpresoj t'mos jem duke e tepru po kjo cuca nuk duket mire nga trute edhe ne foto.

Ore mire "cuca", po burre a kishte kjo? E ka pa nudo ai miku, keta 9 muaj, apo hic?!?

Pune kavajsish. Kjo viktima duhet myll n'psiqiatri. Nej hall t'modh do ket Mr. Roshi qe osht martu me ket krijesen.

ti bari duhet ta kesh pershtatur se ne greqi tregohet pak ndryshe .porosit e ema te bijen para se te martohej-po te tha burri kthehu nga 'ana tjeter' ti mos prano i tha se eshte 'turp'.vazhdon burri i shkret punen vetem nga njera ane.kur i thoshte kthehu nga ana tjeter nuk pranonte elpidha,derisa i erdhi ne majete hundes burrit .po kthehu nga ana tjeter te bejme ndonje femij-mori treli

Ti si i vjeter, mund t'a dish me mire. Por une te thash, ma tha nji kalimtar te stani. E sigurte qe qarkullo ne Tiran prej kohesh.

Ti si i vjeter

i vjetri nuk tregon moshen por prejardhjen.duhet te kesh stan interesant me duket

Kur e lexova mbreme kete lajm mendova lajm i tmerrshem por gjithsesi duke e vene perkrah lajmeve te tjera te tipit "Vrasje pse me parakalove" ose "Vrasje pse pula kaloi tek oborri im", nuk eshte dhe aq i cuditshem. Ky popull mesjetar jemi.

Gjithsesi mbreme pershkak te personit politik ne kete rast e gjithe ngjarja u politizua ne maksimum. Ndersa sot pak a shume po shohim te njejten gje por nga krahu tjeter. Media kunder qeveritare lulezoi dje, ndersa media pro qeveritare lulezon sot. Ndersa ne ngelim akoma me nje ekstremizim te skajshem te vendit ku nje drame familjare (nuk eshte asgje tjeter) shenderrohet ne lufte politike.

 

Meqe ra fjala, kush e mer vesh sa i merzit do jete Rama me kryetarin e bashkise se kavajes per ket bllof qe i beri. lol

Ore, na lane pa men'! Mua me duket se gjithe shqiptareve kjo histori ju kujton filmin "Perralle nga e kaluara" dhe harrojne se inskenimi i barres me jastek ne bark, nderkohe qe na duket i besueshem per ate periudhe historike (vitet 1800) dhe ate kontekst (martesa me nje femije, ku nuk konsumohej seks), sot eshte dicka e paimagjinueshme!!!

A ka burre kjo Griselda apo s'ka!? A e ka ndjek edhe kjo, si cdo femer e kohes ku jetojme, iterin shendetesor te shatzanise, me vizita te mjeku, skanime, e me the e te thashe, apo jo, apo kishte planifiku te lindte ne shtepi si qemoti!? 

I kam lexu kalimthi nje pjese te mire te komenteve ketu dhe nuk me ka zene syri asnje reagim ku te permendet fakti i habitshem qe bashkeshorti, figure qendrore ne kete mesele, nuk po na shfaqet kerkund!! 

More une shpresoj mos te jete i vertete ai versioni i pare (dmth rrembimi) se ketu eshte degjeneru muhabeti, kane kalu njerezit nga hidherimi per ngjarjen e rende ne tallje b.... 

O Liss, ngjarja e rende ktu eshte

1-Drama personale e asaj te gjores

2-Figura e MOOTIT qe boni KRIETARI ne mes te nates, kur i tha graus: "Linda, cohu vishu shpejt, Nisena urgjentisht per Kavaje. Na erdh zogu ne dore..."....dhe u nisen megjithmend!

 Gjithe komentuesit te shekulli, ketu, etj, qe benin thirrje per mohim gjaku, djegje te PD-istave, bandat e Saliut, ishin pastaj derivate te Nr 2 dhe i mendesise demokratike dhe arsyetimit llogjik qe zoterojne.

ps: Ky Evisi qenka cun me mend. Asnji fjale deri tani. Le ta mari Rama per keshilltar.

KJO esht ngjarja e rende: Te sulesh si vampir per te pire gjakun e nje lajmi, qe kujton se te avantazhon.

"Linda, cohu vishu shpejt, Nisena urgjentisht per Kavaje. Na erdh zogu ne dore...".

 

smiley

 Po ai palla Ed Rama, nuk priste dot deri sot qe t'sqaroheshe kjo puna masnej t'merrte rrugen per Kavaje?

Sa k@r burre!! 

Nje shikoni tashi si gzojne gjindja!

Mire bojne, edhe une do isha gzu, po t'dilte kaq bllof robi qe s'm'pelqe! 

Sa per ate grune, ajo e shkreta kushedi si i ka pas hallet. smiley

Gjynof po m'vje per t'shoqin. Ai vllai u bo qepaze pa pas pike lidhje me ket' muhabet! 

 

mrroklle, une ktu nuk i vej faj ed rames. Nqse do i kish ndodh nji shokut tat, cili do ishte reagimi jot? aq me teper sikur te jesh shefi i tij.
Ajo qe ka rendsi per mu eshte qe ky eshte nji rast i mire per me msu me prit para se me dhone gjykime mgjse dyshoj fort. Sa per median lapangjoze qe kena, nuk i vej shume faj..kushdo kish me e honger se nuk jane gazetaret tone investigusa te nivelit te NYT.

 Hence the magic word "allegedly" qe duhet t'i bohet tatu n'bythe t'gjithe gazetarve shqiptare plus ketij budalles s'gjate! 

Mrroklle, po si spaska lidhje i shoqi!? Kjo shtatzanine nuk e shpalli para 1 jave dhe e zhduku sot! Kishte 9 muaj qe vite verdalle (supozohej) me femije ne bark, si e ka mashtru, sipas teje, burrin?  

 mroklle,me fal,  po ti i bashkohesh korit te ktyre qe gjoja bejne thirrje per te mos i politizuar gjerat pa u sqaruar dhe nderkohe, pas deklarates se Policise, vazhdojne ta politizojne.

Ashtu sic u servir lajmi , per cdo person ishte normale te bente  dy gjera:

-ta cilesonte nje akt barbar dhe makaber

-te lutje qe foshnja te ishte gjalle dhe te gjendej.

Kaq.

Tani kur nje mik apo i njohur ndodhet ne fatkeqsi, cfare duhet bere? S`duhet shkuar ti gjendesh prane? Edhe Rama kete beri dhe nuk pati asnje deklarate apo akuze te ngritur. Eshte e kote tani te behen supozime dhe hamendisme qe po te ishte ashtu , opozita do ta shfrytezonteetj. etj. Kta qe benin thirrje per te mos e politizuar ngjarjen, tani bejne aludime. Nuk eshte korrekte.

dakort mesa ke thene me perjashtim te asaj shenjes se barazimit mes aludimeve dje dhe ktyre sot. Sepse kto qe thuhen sot nuk jane aludime te ngritura ne ere si ato dje po mbi deklaratat e policise, mjekeve apo hetuesve. Plus, eshte lehtsus dhe fakti se nuk ka pas femije

 Pranej ka telefon spiritus. Merr n'telefon privatisht - qe jam i sigurte se e ka bo, dhe i shpreh mbeshtetje privatisht.

E shkumja n'Kavaje bashke me t'shoqen eshte gjest publik politik-jam prane teje si kryetar i partise tende. 

Sa per shoqni, s'e di vallaj, mund t'kene qene edhe shoke. Mu m'gja me shume si kolege, po noshta kon' pas edhe shoqni.

Megjithate, ti (Edi )si rob publik me vizibilitet kaq t'modh , duhet me i mennu i' cike keto hapat publike para se t'backfire-n ne kete fare feje!

Se shif rezultatin tashi!

Si munnen k'ta te Saliut t'mos t'a perdorin kete pune per pike! 

 

 

+1

 Jam dakort me sa thua mroklle. Normalisht kur ka ngjarje te tilla duhet pritur sqarimi rrethanave nga organet kompetente. Te jem i sinqerte, edhe mua mu duk pak i nxituar ai veprim i Rames por ka dicka qe eshte e pashmangshme: aspekti njerzor.Le te mos kene qene shoke, miq , jane ne nje raport politik dhe aspekti njerzor eshte i pranishem.

Por e quaj shume pozitive qe nuk pati ndonje deklarate te nxituar. Precdentet i kemi o mroklle ne kete kellire realitet: nga seli partie eshte deklaruar vrasesi pese min. pasi ka ndodhur vrasja. 

Edhe tendencat politizuese te ngjarjes, pa pritur ende te sqarohen rrethanat eshte jo vetem produkt i atmoseres tejet te politizuar por edhe e pashmangshme deri diku. Kemi dy elemente qe nxisin fantazine : mandatimi Roshit ne nje bastion te pd dhe fakti qe aty mandatohet prej 20 vjetesh S.Berisha. 

Gjithsesi kjo ngjarje nga tragjedi ne nje inskenim (prej idiotsise)  duhet te jete mesim per politikanet: pa u sqaruar rrethanat, nuk duhet folur. 

 E di ca shije m'le gjithe ky muhabet mu?

Axhamillik nga ana e Ed Rames!

Po t'isha mas teorive t'konspiracionit, do thojsha e kane bo keta t'Saliut qe t'a boje kete loqen t'boje ndonje idiotllik dy dite para vendimit te Kolegjit Zgjedhuer! 

Po nuk jam, k'shu qe s'e them! smiley

E shkumja n'Kavaje bashke me t'shoqen eshte gjest publik politik-jam prane teje si kryetar i partise tende. 

 

 Do te kishte qene ashtu si thua ti po te kishte njoftuar mediat apo te kishte dhene ndonje interviste. Se shkoi, s'mund ta gjykosh. Thjesht u tha qe shkoi dhe Rama. Pse te mos shkonte?

edhe pretendohej që ky palla ishte me përvojë se e çoi njëherë Kristaqin në gjykatë për kësi meselerash, punë gjenesh

Dmth as nuk paska qene shtatzene fare!!!!!

Po si nuk u kujtua kush me perpara!! Po kjo eshte gracka me e vjeter e botes.

Kam mbetur shtatzene => Duhet riparuar demi me MARTESE.

Po me kete stil jane ndertuar sa e sa familja e bere gjithe ato filma Hollywood. Une them qe graria e peshkut e dijne, por nuk flasin qellimisht per mos te zbuluar kete arme sekrete.

Ej, po kjo ishte ne mujin e nonte mer!? Mire e paska mashtru me variant hollywood-i burrin ne fillim, anej nga muaji i pare, po pastaj!? Ca komentoni kshu!

fakti qe burri s`ka vene ujin ne zjarr dhe ia mbadh dhe ne itali para dates se lindjes tregon shume gjera...gjithmone nese ky lajmi qe s`priste femije eshte i vertete.

Histori e trishte, me mirre te zhduket nga muri i peshkut...

lol po tallem pak, por edhe mund ta kete mashtruar me te vertete te shoqin. Pse sipas teje, tani seriozisht e kam, ky i shoqi te duket tip zgjuar?

te shoqin e ksaj se njoh fare... po fakti qe mashtrohet (nese eshte mashtruar) se ben me pak te zgjuar...s`ka lidhje fare me zgjuarsine.

ho me, ca boet knej nga lagjja ?

Mua nuk me duket e drejte qe te kryqezohen ata peshq si dhe mijra shqiptare te tjere qe duke u bazuar ne informacionet qe jepnin gazetat dje, paten ate reagim.

Njeriu gjykon mbi ate qe ka ne dispozicion.

Nderkohe, pershendes te gjithe me kete foto te bukur te Anne Geddes:

pse shoh nje foshnje dhe tre krahe??? what's wrong in there!?!?! nuk e kuptoj hic!

Olso, sille koken ketu shpejt!

Do jete vellai ose motra. smiley

Po si nuk u kujtua kush me perpara!! Po kjo eshte gracka me e vjeter e botes.

Kam mbetur shtatzene => Duhet riparuar demi me MARTESE.

Daku, ka nje problem te vogel ne kete logjiken tende: gruja s'ishte shtatezane.

ncuk s'e ke kuptuar.

Po he pra, me thuj.

opo gjitha duhet ti tregoj une, edhe si behen femijet???

hic mo pra, pak a shume kshu.

Nuk me kane ardhur ato. ?? ktu i fillon frika mashkullit. Kam 10 dite vonese. Do bej testin. Bera testin, jam shtatzene, (mgjs nuk eshte vertete) ???? Martese ose e di vete, une vetem s'e mbaj. Martese? Martese.

 

O hunter, po mos ja fut kot tashi. Po si o vlla nuk shifka burri barkun e gruas shtatzane?!

Sa larg e con ti deri ne muajin e nente. Aty eshte halli ne fillim, sa te vihet unaza te gishti, pastaj sajohet ndonje gje.

Dmth, ti po thua qe kjo e paska martuar me zorr dhe ai e ka mbajt sa per te thene?

OK, kjo logjike mund edhe te qendroje sepse keshtu shpjegohet indiferenca e tij ndaj saj qe ka bere qe te mos vej re mashtrimin.

Po hic or Ols. Roshi eshte martuar me Griselden para 7-8 muajsh. Roshi e ka pat me dy mendje martesen se kishte perqark plot femra t 'bukra por Griselda i ka von kapak duke i thon qe ishte shtatzane. U martun dhe ai i shkreti nuk ka dyshu hic. Kjo zonja nuk e ka lene najher me i prek barkun i shoqi me sebepin qe "osht keq" dhe ai e ka lon rehat. N'fund te 9 mujshit kur do dilshin lakrat ne shesh, Griselda sajoi ket historine me deshtim violent nga sekti "Tutukhamun". Kaq. Maroi.

Mua nuk me duket i besueshem ky version. Eshte e pamundur qe burri te mos shohi barkun e gruas shtatezane.

PS: Dhe dicka te fundit: nje cift mund te kete marredhenie seksuale edhe kur gruaja eshte shtatezane.

po dashnoret pse i ka ai? padashur te ofendoj njeri , really sorry for that

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).