Bashkëshortja e kreut të bashkisë Kavajë, Elvis Rroshi ka denoncuar sot në polici rrëmbimin e saj një ditë më parë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur  në kryeqytet, dhe se në të kanë qenë të përfshirë dy persona.

Dëshmia e saj në polici është tronditëse, pasi mësohet se gjatë kësaj kohe, bashkëshortja e kryebashkiakut nga gjendja e rënduar ka pasur një lindje të parakohshme te femijes qe priste te lindte pak kohe me vone. Ajo ende nuk eshte ne gjendje te percaktoje se kush kane qene rrembyesit apo te percaktoje vendin ku ka kryer lindjen. Dyshohet se femija ka humbur jeten gjate kesaj kohe.

Ende nuk ka të dhëna të plota për ngjarjen, për të cilën edhe në këto momente vetë bashkëshortja e krybashkiakut po dëshmon në polici.

Marrë nga Panorama
 

Versioni nga Balkanweb

 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Kavajës, ku është rrëmbyer nga persona të panjohur gruaja e kryebashkiakut të ri të Kavajës Elvis Rroshi. Gruaja 28-vjecare Griselda Rroshi, shtatzënë është liruar sot rreth orëve të para të mëngjesit, në gjendjë tepër të rënduar psikologjike, pasi është detyruar të bëjë një lindje të parakohshme.

Gruaja nuk di të rrëfejë së kush ishin autorët e rrëmbimit, vendin ku lindi e detyruar fëmijën, apo vendndodhjen e foshnjës.

Gazetari i NEWS 24 Spartak Koka i ndodhur në Kavajë, deklaron se afër shtëpisë së tyre nuk mund të afrohesh, pasi familjarët janë të tronditur dhe kanë kërkuar që media të rrijë larg.

Sipas raportimit të tij, dyshohet së fëmija i kryebashkiakut të ri ka vdekur gjatë lindjës së detyruar, por gruaja nuk di ta thotë këtë me saktësi. Ajo nuk mban mend asgjë, nga e gjithë kjo histori tmerri.

Forca speciale të policisë ndodhen aktualisht në shtëpinë e ciftit dhe po kryejnë hetimet e nevojshme, ndërsa bashkëshorti i saj, kryebashkiaku i Kavajës është detyruar të kthehej nga Italia, pasi mori vesh lajmin tragjik. 

524 Komente

O ols, per seks ka dashnoret ai. Grune e ma per shpi.

PS. atehere eshte lezeti Olsi, kur gruaja eshte shtatzane.... smiley

Shi, shi... njona! smiley Ec aty! smiley

ecpxz, Dejon!!! E kuptova, e kuptova! smiley

ho mo pra, shyqyr thuaj qe eshte shoqnia per ksi gjerash, se eshte mire te dihen smiley

E d'ora in poi, ti rivolgerai a me chiamandomi, MAESTRO smiley Maestro, insegnami la via :-D

Hej, po kjo historia e ketyre te dyve "fits perfectly" me kete vargun e nje kenge te Mines:

Lei cretina, ma lui che gran coglione!

 Une nuk i ve ndonje faj Rames qe shkoi atje, as te tjereve. Bene detyren njerezore. Atyre qe politizuan ngjarjen po, qe shkruajten ne gazeta e blogje po.

Ja shembulli me i bukur, sot Erjon Brace ka pastruar facebookun. Dje kishte thirrje per revolucion, o sot o kurre, nuk durohet me, kemi arritur fundin. Sot i ka hequr te gjitha, nje nga nje. Ketij po, ketij i ve faj. Ky duhet te kete burrerine te thote me falni. Mbas tij Mero e gjithe te tjeret. 

Ky duhet te kete burrerine te thote me falni. Mbas tij Mero e gjithe te tjeret.

smiley Me fal po s'e mbajta dot te qeshuren (e hidhur). Burreria, me kuptimin qe duhet, nuk ekziston nder kombin tone. Me burreri nenkuptojne gjera te tjera, p.sh. e vrara per te paren shtrember.

E ke gabim gjemb.  Egziston por jo nder Merora.  Meros, Fahriut dhe Merove e Fahrijve te tjere i'u duhet ndaluar praktikimi i profesionit te gazetarise.

O njerez, boll folet kaq shume, rrini heshtur per ca kohe e gjykoni vet, ky eshte vetem fillimi i kesaj historie, mjer ata qe u ka rene per hise.... doni t'ju beni nje nder, flisni sa me pak te jete e mundur dhe prisni rradhen, se do vij rradha edhe per njerezit te shprehen.

Per mendimin tim c'do person me dy mend ne koke e ka kuptuar cpo ndodh. Ju langaraqet e berishes, jeni ju qe po e politizoni kete, dhe boll folet se late nam. Ti permetari kaq shum te paska prekur politizimi i ceshtjes dhe jo vet barbaria ne fjale? Boll o njerez te ulet, pa pike vlere boll se lat nam.

Kurse per ata qe vene ne dyshim reagimin shume normal te shumices te komentuesve ketu po ju them qe i VETMI interes qe keni eshte mbrojtja e berishes. Reagimi ndaj nje makabriteti te tille eshte shume normal nga njerez qe akoma jan normal ne nje shoqeri anormale. Askush nuk e beri politike situaten, ashtu doli lajmi, ashtu eshte situata dhe ashtu komentohet. Jeni ju qe po e politizoni, jam i sigurte qe shumica e njerezve te indinjuar ne kete teme, qe jan edhe njerezit ne dukje me te ndershem qe kontribuojne ne kete blog do te reagonin njesoj sikur ti kishte ndodh cilitdo shqiptari kjo gje, por na paska ngelur ndershmeria dhe e verteta tek lumidrin, permetari polici etj tani. ik ore se lat nam po u them edhe njehere, se skeni lene krim pa mbeshtetur vetem qe te mos inkriminoni krye-kriminelin e Shqiperise Sali Berishovicin. Turp. Tani vini ketu edhe ktheni ne mbrojtje politike gjoja jan te tjeret qe po e bejn politike situaten. Askush nuk po e ben politike, por si njerez normal me dy mend ne koke kerkojme pikerisht llogari tek ata qe na drejtojne kur ndohdin te tilla fatkeqesi, dhe nuk eshte faji yne qe ne krye eshte superkrimineli berisha i cili ka nje ushtri alabakesh qe nuk te lene ti kerkosh llogari.

PO MOR PO DUAM LLOGARI NGA POLITIKA SEPSE NE KUSHTET KU ESHTE SHQIPERIA POLITIKA E KA FAJIN PER KETO LLOJ SITUATASH, DHE NE KRYE ATE KEMI BERISHEN DHE ATIJ DO I KERKOJME LLOGARI, DUAN APO SDUAN ALABAKET.

Sold!

po ti sot u revoltove, deri dje ishe mire...apo sot u hidhnove prej historise me fund tjeter?

Sipas medias, G.R ka pranuar qe ka mashtruar

o zot cfare debilash mban ky dhe'

Po ai Gjoja e Gjate qe Vajti gjer M'kavaje.... hajde pisllik hajde.

Neveri per keta mavri politikan.

 Dje ulerinit : pse e politizoni.Sot doni ta politizoni me patjeter. Po ca tu thuash juve! Ja e permblodhi Ora por se mos eshte hera e pare qe hajduti therret:kapeni hajdutin.

 Lol! Kettle meet pot i thone kesaj ne anglisht. 

Nuk kane faje gazetat. Bene punen. E trajtuan si kronike te zeze, me te dhena zyrtare ne polici. As nuk sajuan gje, as nuk perfshine politiken.

S'kane faj as politikanet qe e vizituan, sepse jane miq dhe s'e bene me qellime politike, pasi s'kishin kamera nga pas dhe s'dhane intervista.

Te vetmit qe e politizuan ishin derrat militante, qe e treguan veten dhe nje here tjeter se cfare jane.

+1

Qe Rama shkoi atje, ndonese e nxituar,them qe beri mire.

Por qe Mero Baze,Brace& co bene thirrje per revolucion pa pritur te sqarohet ngjarja eshte gjeja me e keqe qe mund te ndodhe.

Se dyti,mendoj qe i shoqi duhet te prononcohet per ngjarjen dhe nese e shoqja ka genjyer te kerkoje falje.

Kaq le te beje dhe cdo gje do te harrohet pas 3 diteve.

Mendoj qe admin te hape nje teme te re rreth kesaj ngjarjeje me te dhenat e fundit.

 Kujt t'i kerkoje falje ai? Surratit tend?

Per ca? Se pati hall?

Zakonisht kur gruaja e nje figure publike genjen dhe mashtron dhe nxit spekullime,ose ajo ose figura publike ,pra i shoqi,duhet tu kerkoje falje mbeshtetesve te tij.

Keshtu ndodh kudo,dhe nuk ka perse te mos ndodhe dhe ne Kavaje.le te kerkoje fajle per gjurulldine qe beri,se nuk i bie hunda.

Ndalni te gjithe! Une dua te di c'ka thene Meroja per kete gje! smiley

Dje te Tema e Meros kercisnin varda komente te tipit "Edi duhet te leshoje kushtrimin e luftes nga Kavaje, qe ti shkrijme kockat Berishes, zagareve te tij dhe familjeve te tyre" "O Edi o frikacak m*ti, po s'ke b*the te na udheheqesh ne lufte kunder Berishes, ik qerohu dhe leri denglat!" "Noli po na therret nga varri...ngrehuni dhe bjeruni, korrini dhe shtypini!"

p.s. Permetari apo Beluli ishte i pari qe hodhi tezen qe kjo gje duket e gjitha e stisur?

admin te lutem hap nje faqe te re se nuk ngarkohet. flm.

Mezi i gjeta funin faqes se pare, kur perpara me mbiu e dyta..

A ka noi lajm te ri? A mund ta denigrojme icik me shume ket te shkreten? meqenese nga politizime paskeni heq dore...

Vallaj so ide e keqe me gjet menyren me i detyro robt te tregojne se kush jane perpara se te shkruajne..

ca mut lajmesh ...... na prishen edhe humorin dje ......

Kryesorja eshet qe ska pat gje em vertete, nuk eshte vjedh ndonje femije .. (Do zoti eshte trilluar e para jo e dyta .... sepse eshte akoma me keq)

Politizimi eshte ojese e pandare e shoqerise, sidomos kur e di si jane gjerat ne shqiperi ku shteti apo pushteti(njerezit ne qeveri) luajne nje rol kryesor (te mire apo te keq, te mengjer apo djathtarake), jeta eshte lidhur shume ngushte me politike  (si mishi e kocka, pavaresisht qe as politika as jeta ska kocka me vertete, mund te thyhen ne cdo moment)

Edhe njehere shpresojme te jete e stisur e para jo e dyta dhe fajin e kemi vete ne njerezit per kete politike e politikane (lojtare) .....

 

tung ....

 

PS. nuk eshte me per te lexuar e komentuar pa pritur nje muaj pas lajmit, mua me kani pas nje muaji

po ky kryetari i bashkise se kavajes sa muaj ka qe eshte ne kerkim qe nuk e dikerka qe e ka gruna me barre apo jo? nje kjo. edhe e ka grua apo jo? apo e ka dashnore? apo eshte i papergjegjshem e nuk do t'ia dije fare? apo e gjitha kjo ka lidhje me shtepine e verdhe? apo kjo eshte e policise se berishes e ka dash te caje rrethimin e te hyje brenda serise se mafias se kavajes? apo apo

keta jane kandidatet e rames. ben mire qe kavaja te beje zgjedhje te reja.

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).