Hej! A do te privatizohen permbytjet?

peshkatari

4 Komente

pyetja eshte e drejte. sepse edhe kur te privatizohen hidrocentralet, permbytjet do te jene shteterore, lemoshet nga taksat e njerezve, madje ben vaki qe qeveria te demshperbleje firmat pergjegjese per sikletin e shkaktuar. duhet pare kontrata, mund te kete ndonje klauzole te tille.

jo, do  privatizohen shirat...

 thoshte një pankartë në këto protestat greke: Edhe ujin do e privatizoni, shkrdhta!! 

E kishte fjalën për privatizimin e shërbimit të ujësjellësit. 

 

Ne cdo vend te Botes Ujrat dhe nentoka  jane prone e shtetit ....

Edhe me Legjilslacionin e NM tij ymer paste , se e dojna per jete Kushtetuten e tij , cdo gjae e ngritur e qe shrytezohet mbi to asht prone e Mretnise  dhe nuk shitet . Na nuk dujm teoritee Enverit qe Prona ne teresi asht shtetnuere , po qe edhe njai e kishte lexue Zagollin dhe ....nalonte shitjen e Pasurive  Burimeve Shtetnuere . Pat fut dhe nje nen si Armiq dhe u rraste koqen e plumbit .  .

A munet me na shpjegue kush , CFARE SHTETI ASHT KYE ?

Pyes me teper vuvuzelerine e semundjes berry - berry dhe te JozeFickes .

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).