Përditësuar: Letra e Elvis Roshit

DEKLARATE NDJESE PER PUBLIKUN

Në emër të familjes time, të babait, nënës, vëllait, motrës dhe të afërmve, si edhe në emrin tim personal, i kërkoj ndjesë opinionit publik për tmerrin e lajmit të djeshëm që sot rezultoi i pavërtetë.

U kërkoj ndjesë bashkëqytetarëve të mi kavajas që ndanë me mua dhe familjen orët e mia më të vështira të jetës duke na ndenjur pranë gjatë kohës kur e vërteta për ne ishte fare tjetër nga sa doli.

U kërkoj ndjesë të vecantë miqve të Partisë Socialiste që nuk u kursyen në solidaritetin me familjen time.

Falenderoj prokurorinë dhe mjekët e përfshirë në zbardhjen e ngjarjes. Ata bënë gjithshka me shpejtësi, profesionalizëm dhe mirësjellje njerëzore. U kërkoj ndjesë edhe atyre për gjithë atë stres.

Falenderoj edhe median për vëmendjen e vecantë. Kërkoj të na falin për mundimin e tyre dje të gjithë gazetarët e kameramanët që qëndruan me orë deri natën në rrugën para shtëpisë.

Cdo njeri mund ta kuptojë fare mirë gjendjen shumë të vështirë ku unë vetë ndodhem.

E vetmja gjë që premtoj me bindjen më të thellë është angazhimi im maksimal për t’u shërbyer qytetarëve kavajas dhe qytetit tim, me të cilin ndjehem sot në një borxh edhe më të madh.

_______________ 

Bashkëshortja e kryebashkiakut të Kavajës, Griselda Roshi pranon se dëshmia e saj për rrëmbim ka qenë e rremë. Një gjë të tillë ajo e ka pranuar par prokurorëve të Gjykatës së Krimeve të Rënda. 28-vjeçarja e shoqëruar nga një psikologe ka sqaruar ngjarjen e cila në fakt si përfundim ka rezultuar se ka qenë gjithçka e sajuar prej saj. Ajo ka sqaruar se nuk është rrëmbyer dhe se nuk ka qenë asnjëherë shtatzënë.

297 Komente

Permetaro,

te lexova te tema tjeter por ne pamundesi per te lene nje koment atje po ta le nje ketu..

kujdesu per veten...

Bush, rrofsh per keshillen. Nuk ka problem jo, nxehem nga pak kur vershojne keta te "fshatit ne feste" dhe "bir Selman i nenes o, ke te qaj me pare..." Budallalleku eshte problem kudo ne bote, por kam frike se ne kete blog kalon dukshem mbi mesataren.

Access i lire ketu, kur gjithsecili eshte mire, jemi te gjithe me mire..shif e boj.

 Interesant, se ne kete blog ju te dy shkruani sistematikisht.

O njerez, boll folet kaq shume, rrini heshtur per ca kohe e gjykoni vet, ky eshte vetem fillimi i kesaj historie, mjer ata qe u ka rene per hise.... doni t'ju beni nje nder, flisni sa me pak te jete e mundur dhe prisni rradhen, se do vij rradha edhe per njerezit te shprehen.

Per mendimin tim c'do person me dy mend ne koke e ka kuptuar cpo ndodh.

Kurse per ata qe vene ne dyshim reagimin shume normal te shumices te komentuesve ketu po ju them qe i VETMI interes qe keni eshte mbrojtja e berishes. Reagimi ndaj nje makabriteti te tille eshte shume normal nga njerez qe akoma jan normal ne nje shoqeri anormale. Askush nuk e beri politike situaten, ashtu doli lajmi, ashtu eshte situata dhe ashtu komentohet. Jeni ju qe po e politizoni, jam i sigurte qe shumica e njerezve te indinjuar ne kete teme, qe jan edhe njerezit ne dukje me te ndershem qe kontribuojne ne kete blog do te reagonin njesoj sikur ti kishte ndodh cilitdo shqiptari kjo gje, por na paska ngelur ndershmeria dhe e verteta tek lumidrin, permetari polici etj tani. ik ore se lat nam po u them edhe njehere, se skeni lene krim pa mbeshtetur vetem qe te mos inkriminoni krye-kriminelin e Shqiperise Sali Berishovicin. Turp. Tani vini ketu edhe ktheni ne mbrojtje politike gjoja jan te tjeret qe po e bejn politike situaten. Askush nuk po e ben politike, por si njerez normal me dy mend ne koke kerkojme pikerisht llogari tek ata qe na drejtojne kur ndodhin te tilla fatkeqesi, dhe nuk eshte faji yne qe ne krye eshte superkrimineli berisha i cili ka nje ushtri alabakesh qe nuk te lene ti kerkosh llogari.

PO MOR PO DUAM LLOGARI NGA POLITIKA SEPSE NE KUSHTET KU ESHTE SHQIPERIA POLITIKA E KA FAJIN PER KETO LLOJ SITUATASH, DHE NE KRYE ATE KEMI BERISHEN DHE ATIJ DO I KERKOJME LLOGARI, DUAN APO SDUAN ALABAKET.

 

Ps. une qe sot e bojkotoj debatin me tipa te dyshimte qe hyn ketu sa here ka ngjarje politike vetem per te bere propagande pro-berishes dhe sygjeroj ta bejne te gjith, mos u jepni ketyre shkas per debat.

 deri para pak oresh ti beje fajtor berishen dhe 24 ore na cate menderin se fajin e ka policia,qeveria,berisha,etj.etj.

tani qe policia e nxorri te verteten ne shesh filloni nga perrallat.shkoni e fshihuni ne ndonje vrime se jeni bere parti e vdekjeve.

e di qe ka rene zi ne partine tuaj qe kjo histori deshtoi.

hahaha, po ti nga na dole? para pak oresh beja une fajtor berishen? ky ketu eshte komenti i pare qe kam bere une per kete ngjarje.

Kush do te kete kurajon per ti shpjeguar te shoqit arsyet? Nisni per sevap link e temes tjeter; ka nje diskutim interesant nga fundi i faqes 1 - fillimi faqes 2.

tung

Mr. Roshi paska marre per grua Jovan bregun; ne psiqiatri e takoi kete copen e mishit. Po e pati sajuar meriton nja 2 muaj pushime verore mbrapa hekurave qe te mbledhi trut e kokes.

Klas fare.

Mua po me shkon ne mendje nje aludim tjeter per arsyen po s'po e shkruaj qe mos t'a politizoj.

Tani jom i qart.

Ka lezet kur titujt jon gjithperfshires, thon t'verteten, gjith t'verteten dhe asigjo jasht t'vertetes. Flm Olsi.

Une si heq asnje presje atyre qe shkruajta. Ju lufte, por edhe ti varesh mos te te vij keq aspak. Nese eshte nevoja edhe ate qe e shpiku gjithe kete histori.

Shtet palaco! E kane sajuar gjithe kete histori per te vendos ne panik njerezit dhe per te provokuar njerezit e thjeshte. Plehra, me media e me shtet!

 

M'a shpjego pak lidhjen e "shtetit" me sajesen e historise nga kjo zonja se une s'po arrij t'a kuptoj.

Per deshmi te rreme, ku vihet ne levizje ter policia dhe prokuroria, ketu ne perendim, personi do proçedohej menjehere, ku si fillim do e çonin tek mjeku psikiater, pastaj tek psikollogu, dhe sipas vlersimit te ketyre, ose do e mbyllnin per sherim nja dy-tre muaj, ose do i jepnin nje gjobe te mire, nese ka dashur te lozi.  

 Liqen, mero baze paska heq editorialin nga site dhe ka bere kete sqarim. Ste duket sinjifikative e tere kjo 

 

Po tani pse gezojne?

 

Shoqëria shqiptare u gdhi sot e shokuar nga një skenar imagjinar i një gruaje që me sa duket nuk ka kontrollin mbi veten e saj. Problemet e saj personale u bën  kombëtare dhe shoqëria u vu në provë për të reaguar ndaj një rasti të tillë makabër, të cilën deri dje në mesnatë nuk e përgënjeshtroi njeri. Ajo që ishte interesante në reagimet e djeshme, kishte të bënte me medien zyrtare. Ajo nuk reagoi fare, sikur nuk kishte ndodhur asgjë. Pjesa tjetër e medies u vu në ndjekje të ngjarjes derisa u zbulua që ishte një trill. Tani që të gjithë jemi të qetë dhe të qartë, po shikoj që po zgjohet nga gjumi media zyrtare e Berishës  dhe po tenton të bëj gjyq pse pjesa tjetër e medies  u shqetësua, biles disa nga urrejtja politike shkojnë deri tek kërkesa e llogarisë pse drejtuesit e opozitës i shkuan në shtëpi  zotit Rroshi pas atij lajmi.

Kjo pjesë e dytë e kësaj telenovele tragjiokomike, për nga ligësia dhe cinizmi i afrohet pjesës së parë të saj, asaj pjese që ne na tmerroi dhe këta njerëz i bëri të heshtnin. Biles kjo pjesë e tragjikomedisë së Kavajës, tregon sa të gatshëm janë këta njerëz të pushtetit për një krim të tillë, i cili fal zotit s’ka ndodhur . Ky reagim bashkon në një të vetme të dy komeditë e Çajupit edhe atë të Marigos që gënjeu për shtatzëninë, edhe atë të Doktor Adhamadhit që shikon si do komentojnë vdekjen e  tij të tjerët. Media zyrtare e kontrolluar nga Berisha dhe spitullaqet e tjera rrotull tij, duan të na thonë se heshtën ngaqë e dinin që ishte gënjeshtër, apo heshtën se nuk duan të vajtojnë për një tragjedi kur ajo i përket një familje opozitare?  Nuk  kemi dilema në këtë pikë. Kanë heshtur se u ka pëlqyer një tragjedi e mundëshme tek një familje opozitare. Turpi i tyre. Po së paku tani të vazhdojnë të heshtin. Le tua lënë dhimbjen atyre që e përjetuan dhe çlirimin atyre që u tmerruan nga kjo tragjikomedi shqiptare.

Tema

 

pse pjesa tjetër e medies  u shqetësua

Po mire more mi gjirizi, po ajo media jote qe bente thirrje per lufte, per rrembim armesh e ku di une cfare marrezie tjeter, a thua thjesht u "shqetesua"?

 

fukin hell!

dmth. Mero thote qe nuk e shef si problem pse lakoi emrin e berishes per budallallikun e ksaj goces po shef problem se pse media e berishes e sulmon sot kur u mor vesh qe nuk kish lidhje me berishen...yeah, edhe une ja meshtes dangalles, desha me thone, Meros.
 

Prit pak ti, se Meroja thote qe heshten sepse jane te gatshem te bejne krime te tilla dhe heshten se u ka pelqyer qe nje tragjedi si kjo te ndodhte te nje familje opozitare!

Ca lesh Goebbels mer burre, Meroja ja merr ne kthese Goebbelsit sic Bolti te gjithe garruesve te tjere ne 100 metersh!

Jo vetem ajo, po Merushja thote "Ajo që ishte interesante në reagimet e djeshme, kishte të bënte me medien zyrtare. Ajo nuk reagoi fare, sikur nuk kishte ndodhur asgjë." - dmth i bie qe ky lajmi te botohet tek Fletorja e Kuvendit, website i Keshillit te Ministrave, website te Presidentit, etj. - apo s'jane ato mediat zyrtare?

Eh, mor nard, paturpesia per kete njeri eshte natyre e dyte. S'ka Yp ne bote t'i mbushe mendjen. Me e bukura eshte se disa te "nderuar" ketu na lexojne Meron si te krishteret biblen, e konspektojne, dhe na vijne e na i hedhin aludimet e tij ketu si hipoteza serioze. Rri e merru - thuaj.

 Eh me permetar. Se marr vesh  si ka fytyre dhe pyet pse  gezojme. Po ka gje me sublime se te gezosh qe nje foshnje  nuk ka vdekur dhe se nje grua as nuk eshte perdhunuar dhe ka qene e gjitha nje sajese. Dje sinqerisht ta them mu mbushen syte me lot, se bashku me time shoqe, dhe uroja qe foshnja te ishte gjalle. Ata qe u gezuan ishin pikerisht keta qe e shikonin si nje arme para vendimit te kolegjit. E kuptoni sa makabre eshte, sa e ulet dhe sa e ndyre. fare e keqe qe u shofshin 

+1

Konkluzioni me mire i gjithe kesaj farse qe filloi si tragjedi e mbaroi si komedi. E ke permbledhur mjaft mire mik.

+1

+1

Te vjen ndot te lexosh komentet e disave, ndot vallai, sidomos kur flitej per nje ngjarje nga me makabret; per keta ngjarja ishte thjesht leva, manivella e rastit ... ne mendjen e tyre kjo femra me foshnjen e abortuar ishte tashme ne nje poster te madh bardhe e zi ne krye te protestes se neserme...

Tani po revoltohen me pavertetesine e ngjarjes. Go figure! Njerez manekina te virusit qelbpolitik qe shkojne deri ne budallallekun e maskarallekun ekstrem.

Ca Mero Baze, Merua eshte Lubonje para ketyre...per te mos thene Nene Tereze.

P.S. Shprehni me pare keqardhjen per veten tuaj, pastaj per viktimat e ngjarjes, se ju jeni viktima me tragjikomike.

P.S. Bravo prokurorise e gjykates qe e zbardhen ngjarjen kaq shpejt! A sikur te ecnin me keto rritme dhe me videon e Metes dhe dosjet e tjera te politikaneve...

 

kjo e meros qenka: fajin e ka saliu pse nuk na shau dje, e priti te na shaje sot. me mahnit mero. perhere e gjen fjalen. gjithmone. gjigant. legen i paimagjinushem se harrova.

Ej ky merua mos eshte gje ish-shefi jot ?

 E ky qe u gezua dhe u hodh perpjete qe i doli dicka politike eshte burre i mire. Ashtu si dhe Top Kanali, qe thioshte se pas abortit e kane perdhunuar a ku di une tjeter. U gezua dhe Paulin Sterkaj dhe Pjerin ndreu qe perveshen menget per lufte. Plera jane ja se cfare. Keta sduhet te kapin me laps me dore sa te jene gjalle se jane ca mashtrues te rendit me te ulet

 Fajin e ka Saliu...

Saliu ka krijuar te gjithe komplotin qe te nxjerri Ramen si leader me dhembe fallco.

C'paskan qene keta (ish) komunistet more jahu.

 ...mbase kjo e shkreta ka pesuar ndonje shtatzani psikollogjike (qe i ka sjelle edhe mbase simtomat e saj) .... sepse ky problem ekziston gjithandej, pune tjeter se zakonisht ca gjera kur dalin nga "normalja shqiptare" trajtohen si krime ose cmendurira....

.....ose eshte mitomane per tu mbyll ke 5-a dhe me ja hedh celsin ne det...

Kjo ishte me te vertete me probleme o psikologjike O pamundesie ekonomike(se qy miku mire keq ja kishte lene nje dyqan aty,edhe fitonte edhe englendisej).Ne kete pike problemi ishte Krietari qe tregoi sa te ''shendetshme'' e kishte familjensmiley

A mund ta imagjinoni nje bashkeshort qe pret femijen e pare djale,dhe nuk i thote njehere te shoqes,''ta prek pak bebin''.Ose dhe po mos te jete qejfli barqesh,mjafton te fleje me te shoqen ne nje krevat dhe ta kuptoje ndryshimin mes jastekut dhe barkut.

perfundimisht COPE GOMARİ

Ajo që ishte interesante në reagimet e djeshme, kishte të bënte me medien zyrtare. Ajo nuk reagoi fare, sikur nuk kishte ndodhur asgjë. Pjesa tjetër e medies u vu në ndjekje të ngjarjes derisa u zbulua që ishte një trill.

smiley

Gjuha s'ka kocka!

Gjithsesi, nqs. do te kishte nje kolone zanore per kete shkrim te Meros ajo do te ishte zhurma e thonjve teksa perpiqen qe te kacaviren pas xhamave.

Si perfundim ate qe ta ben gruaja s'ta ben as perendia.. prandaj i mbani grate mire qe mos t'u iki truri dhe qe t'u bejne ndonje rreng...smiley

... dhe mbi te gjitha: MOS U MARTONI!!! smiley

jo, jo nuk nuk them ashtu se bej MEKAT Big Grin

Ketlin,me duket se ajo kish ikur nga fiqiri ,se e kish zene rehati  dmth si perfundim ,ne nuk na gjendet karari  smiley    smiley  smiley

ne nuk na gjendet karari. Po ti je me ne apo me ata? smiley  Kush tha qe nuk na gjendet  ai qe thua ti? smileyFemra eshte mbreteresha e botes por skllave e deshirave thote Balzaku.. smiley 

Ketlin ,me " ne" jam ......e thashe ashtu ne pergjithesi ,por kuptohet ketu bejme perjashtim une e ti smiley

pettla lere dashurine e griseldes dhe idiotesine e meros po na gjej pak ne fjalor origjinen e fjales zemer te lutem.

ps: ja pershembull si mund te ndjehet robi mire kur komenton meroja per qendrimin e pd-se sot mgjs kjo gje mund te jete e vertete? e verteta ne nje fjali me meron nis e kalbet. uf sa kohe kisha pa ia degjuar emrin ketij ndotesi ambienti, sa rehat isha.

ne cilin nga fjaloret se ai shqip nuk e ka...

fjalor etimologjik ke? nese jo pse nuk sajon vete dicka smiley

e kam por ne kesi rasti google, nuk me duket se ka nevoje per fjalor kjo pune, trop.

zemer = shpirt = ne fjali kur griselda ia ben pytje te dyshuarit si burr, ai ia kthen = po, nuk kam.

edhe ate qe kisha ma grise, i thote.

shume siklet i madh po me kap me veten qe te dyshuarin per burre e mendoj njesoj te dyshuar per kryetar bashkie. me duket e padrejte nga ana ime te them se ata qe i kane familjet kaq te rreshkitura s'duhet te jene ne politike por ne fakt pertej gjykimit moralist perfshirja e tij ne kete skandal me turperon shume shume, nje popull i tere dje duke qare per keta palo njerez e ky palo politikan nuk tha nje fjale.

trop te ktheva pergjigje per zemren, sa per ate krytarin, kjo eshte me keq se vjedhja e votave. keta jane kandidatet qe fitojne, mba vesh fitojne ... nuk po i hyj kush e vuri per kandidat. sa per meron ashtu ka bere edhe kur ishte me berishen, eshte qen besnik i atij qe e mban lidhur per zinxhiri. te kafshon po i qendrove perpara.

zemer= organ njerezor qe ne shqiperi sherbehet me buke dhe kripe, shembull, si sherbehet ne itali porketa.

zemer= muskul i fuqishem i trupit te njeriut, kur e perdor, ashtu si duhani nuk te le te plakesh kurre.

zemer= perberes i fergeses tradicionele neper shqiperi.

zemer= nje hall qe shkakton dhimbje shume te medha e ta panjohura nga ana mjekesore ne meshkuj dhe femra perpara se te mbarojne shkollen e mesme ne vendet me te pakte 275 dite diell, shume problematike ne vendet ku ka mbi 300 dite diell ne vit. problem i njohur rralle ne vendet me me pak se 150 dite diell ne vit perpara moshes 30 vjecare.

zemer= mjet qe perdoret shpesh nga njerezit e zgjuar per te mashtruar, bindur, nenshtruar, ose edhe ndihmuar ata me diference permase mes organit tru dhe atij zemer.

zemer= liber i bukur nga admundo de amicis.

zemer= sllogan, merr nenkuptime te ndryshme nese perdoret si fjale. nese perdore si figure simbolizohet nga nje forme si e molles, me ngjyre te kuqe. vendoset mbi klinikat ku dhurohet gjak, ose mbi kuti cokollate, te hasura rendom diten e shen valentinit, dite kur behen bashke te gjithe ata qe kane deshtuar ne te gjitha perpjekjet e jetes. ne nje rast te tille, ndodhin hera heres edhe martesa te suksshme te cilat ushtrohen nga njerez me arsim te larte qe urrejne me dyshim diten e shen valentinit si diten e zemres dhe festen e katunareve.

Nuk eshte problemi qe mediat e Rames u moren me kete ngjarje, se sigurisht ngjarja do raportohej, e keqja eshte se keto media, duke filluar me Mero kalbesiren se pari, po benin thirrje per rebelim se pushteti kishte rrembyer (e bene fakt te kryer se e kishte bere Berisha) gruan e nje kryebashkiaku ramist (se socialist nuk eshte ky Roshi). Mediat e Rames me tituj luftenxites e kataklizmik sot, po kerkonin ta shnderronin kete sajese te ulet ne kazus rebelimi. Kjo fiasko e makines propagandistike te Rames nuk duhet te lene te kaloje pa u lagur. Nderkohe duhen sqarime nga vete bashkshorti i kesaj gruas. E ka ditur ai apo jo se gruaja eshte shtatzene? Nese e ka ditur qe gruaja e tij nuk eshte shtatzene qe me pare pse nuk e sqaroi kete qe mbreme? Nese nuk e ka ditur se ka marredhenie jo te mira me gruan, atehere pse kerkonte ta shfrytezonte politikisht duke pritur gjithe partine ne Kavaje?

hajde ne peshk mbushi mendjen ca trupeshqve dmth muhabet vari ka#t

ja te flas dhe une meqe s'fola dje vetem per te pare se cila qe e verteta dhe te mos nxitohesha ne gjykim. dhe bera mire ne fakt, po si fola si s'fola e kisha te sigurte ne nje fare menyre qe kjo qe ndodhi mund te kishte background politik. pse? sepse po te marresh tere aktoret e perfshire ne kete ngjarje dhe te perdoresh sensin minimal te llogjikes nuk kishe sesi te mos arrije ne konkluzionin qe ajo qe ndodhi (ne momentin si u shfaq) ishte bere per hakmarrje politike. po cilet jane aktore qe te conin ne kete konkluzion?

1) Gruaja e E. Roshit

2) E. Roshi, kryetari i sapo zgjedhur i kavajes, bastionit te PDs per 20 vite me rradhe aka "djepit te democracise" - zones elektorale te dores vete Sali Berishes. dmth, politikisht Roshi eshte mposhtesi i drejtperdrejte i S. Berishes dhe rrenuesi i reputacionit te PDs ne keto zgjedhje.

3) Situata e nderre ne vend per shkak te zgjedhjeve dhe shancet e degjenerimit te saj deri ne shkaterrim te instituticioneve e me pas ne revolte po nuk e gjend zgjidhja. te tereve duam s'duam na eshte shfaqur dhe akoma shfaqet para syve rreziku i nje revolte popullore.

4) Shkaktari i kesaj situate. pa u zgjatur: Sali Berisha dhe pushteti i tij. uzurpacionin qe i ka bere KQZs vetem e vetem te mos humbase pushtetin.

5) Vendimi qe pritet te jape kolegji zgjedhor ne favor apo disfavor te tij dhe presionet qe u jane bere sistematikisht atyre qe jane pozicionuar kunder tij. dmth, presioni futet si nje mjet efikas ne arsenalin e pushtetit sot.

pra, sic shihet kemi te bejme me nje situate jonormale per nga rrethanat dhe me nje person me precedent te tille qe jo vetem eshte i gatshem te vrase ne mes te dites per karigen e tij, por per me teper, eshte elementi kryesor ne gjendjen e brishte te stabilitetit te vendit sot.

precedentet dihen, qe nga 1997, 98, Kosta Trebicka deri te 21 Janari (keto qe njihen publikisht, pa u futer ne thashetheme tavoline). pra, kur ky njeri e ka provuar qe eshte i afte te beje njemije e nje te pislleqe vetem e vetem per zgjatjen artificiale te pushtetit te tij, pershtypja e pare qe te krijohej ne KETE situate ishte se:

dhe ne rastin e Roshit, duke konsideruar pozicioni e tij, ne momentin e pare me ca u shfaq, ky pushtet mund te kishte patur dore direkt apo indirekt. dmth ihste llogjike, natyrale. do ishte e kunderta dhe do ta shihje veten te flije mbi dafina po te mendoje qe kjo s'do kishte background politik.

sidoqofte, me behet qejfi qe ishte nje sajese dhe e kisha gabim, se mjerre ai vend pastaj.

kurse per familjen Roshi e kalofshin me sa me pak dhimbje!

p.s. ka dhe fatin plehra me vete, sala dmth. vete ndodh nje ngjarje qe per nga probabiliteti i saj eshte nje ne shume milion dhe vete e i ndodh kryetarit te ri te Kavajes. e kur ? tani ne kete situate. p#ck e mizes! e thene ndryshe per opinionin: gol Sala nga 40 metra. 1 sala 0 opinioni.

 ............................

dhe ne rastin e Roshit, duke konsideruar pozicioni e tij, ne momentin e pare me ca u shfaq, ky pushtet mund te kishte patur dore direkt apo indirekt. dmth ihste llogjike, natyrale. do ishte e kunderta dhe do ta shihje veten te flije mbi dafina po te mendoje qe kjo s'do kishte background politik.

Po, dhe si do ta ndihmonte pozicionin e tij Berisha duke bere dicka kaq makabre?

ne ti figure i kemi shkembyer kohe me pare nja dy pare muhabet.. ke nje mal pune para akoma shoku

Po, kam nje male pune akoma per cfare?

e di vete ti shoku. dhe be nje full stop right there me mua.

Zigur....llogjika jote eshte mese normale dhe prandaj jam dakort  ....keta qyrrsat e sales dje kerkonin te mos e politizonim ngjarjen e sot e politizojne vet....mua konktretisht per Edin skam ndonje respekt, (mendoja qe ai ishte i vetmi qe mund ta zhdukte salen, por e shikoj qe po bohet dhe ai si sala!!smiley

... me vjen keq me keta qyrranjoset e sales qe nuk e kuptojne qe edhe qyrret qe i varen i varen prej sales....nuk e kuptojne qe ai eshte arsyeja e cdo te keqe qe ndodh ne shqiperi...

o ard ca te thuash o babam dhe une dakort me ty jam. po Rama na ra per hise dhe ate do perkrahim, i mire i keq ai eshte e vetjma alternative. si une dhe ti s'ma ha mendja se ke ndonje interes apo lidhje farefisnore me Ramen. keshtu qe mo shiko keta te tjeret, let 'em bark, kane te tjera arsye.

ti qofsh vlla: ke shkrujt 1 novele dhe s'ke thon asgjo

o bredho se me ca te kam pare s'je dhe cun i keq, mgjths jemi ne different llogore, po e ke te 10 kete qe futesh nga nje here si .... i bukur e s'thua asgje. no disrespect shoku po pa ca pret ti te te them

Hehehe, s'e njef mire bredhin ti jo. Ai ta shet sapunin per djath mer, tifoz i Celtics mo, ca pret smiley Ai bon be per Salen ne per Garnet, tjeter gjo s'di ai smiley

jo mo burre ku do t'ja dije bredha per Salen. pastaj, s'futen te tere ne nje kusi dajosho. eshte si eshte per veten e tij eshte. ketu eshte nje bote e tille qe robi njihet vetem nga ato qe shkruan

ishte shaka plako, kjo tema u bo me qesh, asigjo nuk merret mo seriozisht ktu

vallahi, only in Albania dajko only in Albania

nuk ta thash me t'keq po nuk kisha kohe me u zgjat. Fakti qe jena ne llogore te ndryshme nuk ka t'beje me ket lajmin ktu. Se duke e lidh salen me cdo gjo qe bo vaki ne Shqip. i bi dhe besimi atyne qe e bojn lidhjen...historia e ujkut, ti e di.
Se tani do dalin dhe historina me Salen si vampir qe del naten me honger rob dhe mjafton nji Brace qe t'boj nji deklarate per shtyp dhe kaq, j'u vu vula muhabetit. Ajo qe m'shqetso mu eshte se sa te besushem do jene kto Bracet neser kur Sala me verte t'kete lidhje me naj gjo. Se masanej, Sala & co. kane me thon (me te drejte):
 - a e mbani mend ket Bracen? eshte ky qe doli me vrap me dhone deklarata per ate "X" e "Y" rast dhe robt nuk kan me e besu mo

Se tani do dalin dhe historina me Salen si vampir qe del naten me honger rob dhe mjafton nji Brace qe t'boj nji deklarate per shtyp dhe kaq, j'u vu vula muhabetit.

 

smiley

 Nga nje ane ke Bracen qe flet per furgona te bardhe te mbushur me vota per t'i shkarkuar me ndonje qender numerimi, nga ana tjeter Sala qe flet per $2 milion puc me thika me helm e vizore 12.7-ca.  Keta Bredha jane bere si ajo gruaja te TVSH-ja njehere e nje kohe qe lexonte prralla per kalamajte.  Si e kishte emrin ajo?

ah, te shtunave...kam qene biles njihere aty ne tv me ket, marika kallamata nqse nuk gabohem ose nqse nuk e ngatarroj me naj emer qe per arsye misterioze m'ka ngel ne mendje

Po Pavlina Mani?

Ajo i tregonte prrallat?

gjembi eshte e vogel ne moshe dhe vec Pavlinen mund te kete arrit. Kjo qe them une ka qene ajo qe jepte perrallat. Si zevzek qe kam qene, fillova me e e tregu prrallen kur po regjistronin ne studio dhe kjo m'bertiti nja 2 here derisa u dorzu. Prita kot me e pa veten ne tv te shtunen po nuk i vej faj qe m'kishin "censuru"

E kuptoj qe ju 50-vjecaret keni emocione kur kujtoni ato vite te embla.

leje fare

emri i asaj gruas nuk me kujtohet, por me kujtohet aktori Ilia Shyti. edhe ky tregonte pralla te emisioni per femije te shtunave ne mbremje.smiley

 Perrallat ne radio i tregonte Vera Zheji me duket e ema e Arturit......

 

Se tani do dalin dhe historina me Salen si vampir qe del naten me honger rob dhe mjafton nji Brace qe t'boj nji deklarate per shtyp dhe kaq, j'u vu vula muhabetit.

 

 

:-D

Si tha ai Vlonjati ne '97-en kur kapi gruan ne shtrat me nje tjeter?

U kujtua njeri te thoshte bravo per Policine dhe Prokurorine qe e zgjidhen shpejt e shpejt kete ceshtje? 

policin e prokurorin i pershnesim me kongen storja damore te adriano celentanos.

D'amore zeza smiley

mjamava mjodjava erakontradimeee, senonera iltuaragaco nonerakolpa dimeeee... kjo e knume si gavroshi, duke kalu te rajoni policis mas avni rustemit, para se te vinte disheza djathtas qe te conte te ura e alidemit, ku nji polici qe kish ardh me pashaportizim prej martese ne tirane i kish ardhi ati per vizit dhe tamam ndersa kloje para tyre, polici qellonte qe thoshte frazen "Ibrahimi e ka ne dore autorizimin" dhe pastaj s'degjohej dot me nga largesia se c'autorizim ishte, gje kjo e mjafte per te shkatrruar gjithe diten ne vazhdim deri sa te fillonte kansonisimo, qe do te thote se dita paska qen e shtun... kisasevakisaseva seva e sevasevaseva tuttokam bje ra... taratabunxhi je...

........e per farmi ingelosire in quela notte lungo il mare e venuta con te (mund t'kem nej gabim ktu).......Konga mo e modhe e Celentanos........m'ke knoq me kusurin smiley

Jo, jo kenga nr. 1 eshte ajo ma dove vai con quel andatura, in mezzo ai guai, cosi sicura smiley

e vetmja qe me ka ngjitur nga Çadriano Elentano. Kusuri jane plagjatura stilistike dhe kuptimore te epokes rock 60-70

Njerzit kujtohen kur s'e bejne punen apo akoma me keq thyejne ligjin qe duhet te zbatojne.

e kemi bere qe dje kur i lame komentet dhe emotivitetin menjane duke pritur qe policia te fliste. treguam besim qe mbreme te puna e tyre. dhe bravo u qofte, perseri. smiley

 ama, me ate lloj zedhenese qe kane nxjerre, aman, faqja e zeze fare.

Elvisi sapo kerkoi falje publike me nje leter te hapur...

cun tamam!!!! i prifte e mbara e ja shtrofte zoti rrugen. smiley

 O Zot ku e pe kete letren e Gjinos ti mer shok?

Kush eshte Gjinua??? Letren e Elvisit sapo e lexuan ne televizor.

Paskan fillu dhe shqiptarkat me lujt nga mendja.

KAQ Vl nuk mund te mbyllet kjo histori.

Sot keshtu dhe neser del ndryshe s'ma mbush mendjen , se nuk eshte nusja e nje vt person dhe mund te thote cte doje .

Po  histroria dje tronditi nje opinionte tere .

Dy gjona ka  o ja ka fut pordhes, o i kane bo presion mos me fol gjo !!!

L-M, ajo zonja osht rehat ka trute, s'hyn presioni hiq ktu. Do kish qene mo kollaj per Salen ta kishte qit burre Griselden (dhe natyrshem dilte gru Roshi) sesa te bente nje horror te tille. Grisedla rehat, Roshi akoma mo rehat. Vetem duke qene rehat nga trute mund ta mposhtte berishen ne kavaje. Sic thote edhe Ziguri, Berisha ka shons derri. Nuk mund ti vinte zogu mo mire ne dore. Roshi qeka pervert i papam dhe kjo nuk i bo ner Kavajes. Ta lincojme kodoshin mu ke xhamija smiley

 Nji skizem e madhe egziston sot n'mes nesh! 

Nje numer jashtezakonisht i madh njerezish beson qe Sala dhe ato qe i shkojne atij mrapa jane potencialisht te afte qe te bejne dicka te tille. smiley

 

 

yes! and this is the most important observation of all this!

God, that folk needs three consecutive Ghandis on top and tons of poppy... smiley

fuck hope, tha!

cfare maskaralleku! 

Ta rrasin brenda felliqesiren!!!

shume gje e neveritshme!!! shume, shume shume!!! smiley(((((((

 

cfare maskaralleku! 

Ta rrasin brenda felliqesiren!!!

Ke te rrasin brenda, nje te papergjeshme? Ajo ka probleme psiqike. Shqiptaret, shqiptaret duhet te reflektojne se ngjarje si keto do kete plot ketej e tutje sic ka ne gjithe boten. U be gjithe Shqiperia lemsh nga nje e cmendur. Me anormal me duken ata qe i dhane gojes kot sesa gruaja e gjore...

 

Njerezit i japin gojes ne kesi rastesh se edhe kerkojne solidaritet... dhe gjuha e krijon kete luks.

Solidaritet '' hane shan, hane Bagdat'' thua ti. Keto sofizma, per dicka kaq te qarte si drita e diellit, une s'i marr vesh.

sofizem eshte... sidomos tani qe do e vazhdoja me kete: une nuk doja t'i jepja gojes si te tjeret, pikerisht per ate solidaritet. smiley

Elvis Roshi kerkon falje publike per shqetesimin e krijuar nga kjo ngjarje.

Ai premton se do t'ju sherbeje me devotshmeri qytetereve te Kavajes qe i dhane voten. Ky lajm u dha nga Vizion plus para pak minutash.

Ore Zigur!

Po Berisha as qe e ka kontestuar rez ne Kavaje bre vella!Pastaj ne Kavaje nuk humbi PD-ja se ajo fitoi 70% te keshillit bashkiak,por kandidati toc qe vendosi PD-ja qe pasi e dhjeu 2 mandate kerkonte mandat te trete.

Kavaja pati burreri te beje ate qe nuk beri Tirana ne keto zgjedhje.Duke i dhene nje shpulle PD-se per kandidatin,por duke e votuar masivisht si parti.

avash ats se me trembe! po pikerisht e Miro ate them dhe une shpullen qe i dha pse ja dha?

e thame s'ka faj Sala. Rrofte Sala!

 Nje deklarate shume e mire dhe qe duhej bere.

 akoma te ura ti? 

Yep. Dikush te tema dje tha qe familjaret e Roshit nuk e honepsnin nusen. A ka kontradikte ketu apo me duket mua?

 Ata qe mbreme ndiheshin te dhunuar, sot i bie te ndihen te lehtesuar... apo jo? 

Po Blendi.....une si femer ndihem goxha e lehtesuar ,per "femijen qe shpetoi ",dmth pavaresisht se ishte nje genjeshter e shpifur ,me behet qejfi qe s'pati rrembime ,dhunime ,keqtrajtime ,humbje jete ......thjesht me vjen keq per Griselden si femer.Kushedi ne c'kushte depresioni e shpiku kete shtatzani,mbase nuk ben femije dhe e perdori si rruge per te ....... ..ku s'te shkon mendja ,se kemi raste ne shoqerine tone ,qe nuk mund te bejne femije .

:X

e sqaruan te tch. kjo s'paska qene e martuar zyrtarisht, por ishte prezantuar gjithnje si e tille.

 Ou Topi keshtu eeeeeeeeeeee. Po te nje interviste te shqiptarja ky tipi shprehej se pret te behet me djale dhe do i vinte si emer germat e emrit te tij dhe te bashkeshortes. Dhe thoshte qe ishte investimi me i mire qe kishte bere  Topi ben mire te kerkoje falje per ato lajme qe dha dje. Qe e kane perdhunuar pas abortit, dhe ja kane care barkun me motoseke a ku di une, pastaj te na jape keto pislleqe 

mediat bene punen e tyre, por ty te punon truri vetem per salen e s'njeh gje tjeter. Sepse kur te tjeret prisnin me ankth te dinin se femija ishte mire, ti nxitoje te nxirrje salen te pafajshem, me gjtihe ate permetarin e gjithe te tjeret PS PD.

Ai eshte lajm, kronike e zeze, dhe topi e dha gjithnje pa nxitim, ne krahasim me te tjeret, por priti sa te verifikoheshin gjerat me pare.

Ne te gjtihe boten, lajmet e kronikes se zeze ndiqen hap pas hapi, dhe zakonisht zgjasin me jave. Ke qindra lajme pedofilie e rrembimi foshnjash qe ndiqen cdo dite nga lajmet. Rasti ne Itali, kur kishin rrembyer ate nje vjecarin dhe e vrane rrembyesit se qante? Qe nga dita e apre e deri ne fund u ndoq nga media, dhe pati permbysje plot rruges, here duke fajesuar te atin si pedofil, here duke dyshuar te e ema... dhe doli qe vete ata qe i rrinin si miq e kishin bere.

 Une nuk nxitova te beja asgje, Thjeshte po prisja cpo ndodhte. Nuk hodha balte as mbi shqiptaret as mbi vendin tim. As nuk bera thirrje per lufte, dhe as nuk pervesha menget dhe te nisesha per kavaje. As nuk shpifa, dhe sbera asgje tjeter. Nuk mbrojta as saliun dhe askend. Ama qe do tallem sa te me haje fyti me kete klase sharlatanesh do tallem. Sepse dje ne kete ore aq shume u fry kjo ceshtje, dhe jo pa qellim. Ata qe u gezuan qe ndodhi ishin ata sharlatanet si puna e Top-Channelit, Mero BAzes, ZP dhe Edi rames, se i erdhi nje zar i bukur para vendimit te kolegjit. Dhe te gezohesh per fatkeqesine e tjerit une vetem kete rrace kam pare. une u gezova grunge, ta thashe dhe me pare qe ska foshnje te vdekur, qe asnje nene sia kane marre foshnjen dhe asnje nuk eshte perdhunuar apo care barku me motoseke. Per kete do gezohem dhe do pij sot ne do ta dish. Do gezohem dhe se do shfryhet Carlo bolino si tullumbace qe kishte dhene a5te lajm te kobshem ne mediat italiane me ane te ANSES. Po per keto do gezohem, se pavaresisht dashakeqesise, te pakten triumfoi e mira. Ky eshte shkaku qe une gezohem grunge 

 Po c'lidhje ka Top-Channel em Mero Bazen. Se kur jep Topi lajme qe ju interesojne juve te sales i harroni te gjitha ju. Ik shiko kanalet e Sales qe s'kane piken e turpit e japin vetem lajme per Berishen e asgje me shume, asgje qe te jete e dobishme per shqiptaret. Mediat sot bene ate qe bejne te gjtiha mediat e gjithe botes, pa perjashtim., dhe e bene me profesionalizem e pa fyer apo ndotur njeri. Me thuaj nje gje qe paska bere TCH te keqe me kete lajmin. Me thuaj nje here te vetme qe e ka lidhur me politiken.

Ashtu si ajo, qe Tani i Topit mori me vete kur u perplas me Ferrari?

Kjo lehteson te kuptuarit e faktit se si ka mundesi qe burri s'e dallon qe gruaja s'eshte shtatzene, sepse ketu ngec une... s'ka logjike.

 edhe ti nej prej atyre qe perfolen vajzen qe vdiq me Tanin e s'lane gje pa thene, me keq se keta te sotmit je? T'ju them te drejten o plehra, dje dhe sot ma keni neveritur e kam ndot te flas me ju ne peshk.

A ka mundesi te mos me citoni apo te me pergjigjeni, se me vemje si ju eshte humbje kohe. 

O harabel, shko e shif car kam shkruar mbreme une. Kam shprehur solidaritetin me te madh, po kam shprehur pastaj dyshimet e mia qysh se Beluli solli nje artikull.

Tani po beni edhe si viktima pale??!! Jo more, kaq lehte kujton se do e kaloni?? Po kur te gjithe ju po kerkonit per revolucion, po flisnit per shtet gangsterash, po shkruanit editoriale te fella mbi Sali Berishen e shoqerine shqiptare.

Pastaj dolet bllof te gjithe. BLLOF!! Figure m..ti keni bere, po ne fakt s'eshte here e pare. Dhe gjithmone do te vazhdoni ta beni, sepse demagogjia, retorika eshte pjese e pandare e mentalitetit majtist.

Mjaft e mirepritur deklarata e Roshit, por sa me larg asaj monstre...

mos ke qene gje per na nje pint mbas pune keshtu? Kush eshte monstra aty?

Kush e gjen faqen e pare te Zerit Popullit? E pashe kalimthi ne mengjes. I cmendi fare Edi te tijte. I erdhi hakut.

I fut ne greve urie, i le pa buke nje muaj e pastaj e mbyll greven e urise me nje darke te Krokodili.

I nxjerr ne protesta te dhunshme dhe per vete pi kafe te klubi i Fidelit.

I nxjerr ne mes te zhegut ne protesta per KQZ per kolltukun e tij, ndersa per vete jep konferenca shtypi nga salla te fresketa me ajer te kondicionuar.

I ngref te vetet per revolucion se i dhunuan bashkshorten e socialistin tone ne Kavaje, e pastaj i nis ne shpi se "u gabuam edhe kesaj here". Hakut po i vjen.

Ky eshte lajm vellezer.E gjeta tek ZP

Shkarkohet Drejtoresha e Gazetës Shqiptare, Anila Basha01/06/2011 18:30:00 Zeri i PopullitMadhesia e germave: Decrease font Enlarge font

Pronarët e rinj të grupit mediatik ngjallin panik tek gazetarët. Basha shkarkohet se ka shkuar në punë “me vonesë”, ndërsa pronaret e rinj prane qeverise janë de facto kryeredaktorë në Gazeta Shqiptare dhe News 24

 

Edi Rama anulon konferencën për shtyp, niset për Kavajë01/06/2011 18:37:00 Zeri i PopullitMadhesia e germave: Decrease font Enlarge font

Edi Rama anulon konferencën për shtyp, niset për Kavajë ne familjen e kryebashkiakut Roshi

Horror në Kavajë, dhunohet bashkeshortja e kryetarit socialist te bashkise Kavaje. Shteti hesht01/06/2011 18:16:00 TCHMadhesia e germave: Decrease font Enlarge font

Horror në Kavajë, dhunohet bashkeshortja e kryetarit socialist te bashkise Kavaje

 

Horror në Kavajë

Bashkëshortja shtatëzënë e kryetarit të bashkisë së Kavajës, Griselda Roshi është rrëmbyer dje pasdite, rreth orës 19.15, në zonen e Komunës së Parisit në Tiranë. (UPDATE)

 

 

 

 

Policia nuk pranon qe Griselda Rroshi ka qenë shtatzënë.Vazhdojne hetimet per zbardhjen e plote te ngjarjes02/06/2011 12:59:00 Zeri i PopullitMadhesia e germave: Decrease font Enlarge font

Policia nuk pranon qe Griselda Rroshi ka qenë shtatzënë.Vazhdojne hetimet per zbardhjen e plote te ngjarjes

 E paskan shkarkuar Anila Bashen nga balkanwebi? Filluan pronaret e rinj, dmth?

Prit se dhe pak dhe balkanweb do te jete si ZP dhe RD.

 Anila Bashen nuk e ka shkarkuar asnjeri. Ajo ka deklaruar me kohe ne fb qe nuk do i rinovohej kontrata. Gje qe pritej per aq kohe sa pronaret e medias kane pikepamje tjeter nga ajo qe ka mbeshtetur Anila. Aniles si profesioniste i ngelet te shkoje diku tjeter ku ndajne nje mendim me te. Ka plot gazeta te tjera.

Po tallesh ti? Edhe po te mos deklaronte gje, kush e mbante, Irfani? Ata per ate pune harxhuan 7 milione Euro, per asgje me shume.

Une mendoj akoma se e ka bere Sala. Lajmi qe ngjarja nuk eshte e vertete, eshte ne fakt nje lajme i rreme. Kush e di sec presion po i bejne qe te beje deklarata te tilla.

Dhe dicka tjeter me keto lajme ala-shqiptarce. Ne shume vende te botes rralle jipet emri i viktimes ne raste te tilla, familja duhet nje here te jete dakord. Kjo qe ne rregull qe ti publikohej emri dhe meqenese e dinte qe genjente?

Eshte gruaja e kryebashkiakut, emri i dihej. Kur ka lajme qe emri s'duhet dhene, jepen iniciale.

Kjo histori do jete nje skenar perfekt per  "Shutter Island 2" 

e beri lesh arapi tjetra nje shtet te tere.

 Per cfare egzakt po kerkon ndjese ky? 

Duket se po sqaron, po distancon familjen nga... shif ne emer te kujt kerko falje.

 Dakort mer bush, po mu nuk m'rezulton t'kete bo gjo ky fatkeqi! 

 

Misteri thote Fevziu. U be vip-e Griselda  smiley

Thjesht per te gjalleruar pakez telenovelen dhe "per fare i cazzi altrui"...

Po sikur kjo te kete abortuar me perpara?!

olsib,

Edhe te kete abortuar me perpara, ka raste kur doktori eshte ne gjendje te dalloje n.q.se nje femer ka qene ndonjehere shtatzene dhe ka abortuar, sidomos kur ajo nuk ka pasur femije me perpara; ndodh rreshqitje e qafes se mitres sidomos ne moshen e saj.

Nejse, shyqyr qe s'paska viktime, por fakti qe ajo eshte genjeshtare e paafte eshte evident.

E bazova pyetjen time mbi nje pohim paraprak qe kishin bere mjeket ku nuk jepej nje gjykim i sakte, por tani po degjoj qe ne konkluzionet finale e kane thene shume qarte: "Nuk ka qene asnjehere shtatezane"

 Si perkthehet shqyp "salacious" ?  smiley

Pa vend dhe e tepruar po shume fare fare (jo verbatim)

Shyqyr Zotit qe s'pati femije e femer viktime.  Per te tjerat, u pa puna, sa do rrojme do degjojme.

PS: fajin e ka AZ Cajupi. 

 Jalla' ?

 

14 vjeç dhender.smiley

e thashe edhe une kete te ajo tema e pare me 500 komente.smiley

S'di c'u be andej, se i bera dalje peshkut e lajmeve dje, tekstualisht e konkretisht nja shume kilometra larg smiley.

PS: mrroklla per ket e kishe pyetjen? 

 S'po t'kap! 

 

Kujtova se "salacious" e kishe per post-interesin per kete "histori". 

Ndjese nqs s'te kapa une smiley.

 Jo, po tani qe po e permend ti, mbase po!! smiley

 

 Belo, shiko, naiviteti i robve ketu eshte prekes, po nga ana tjeter eshte edhe inkurajues sepse me difton qe inocensa nuk esht' virtut krejt i hupt nder shqyptare! smiley

Tani si eshte puna a eshte gruaja e tij kjo zyrtarisht apo jo?

Falenderoj edhe median për vëmendjen e vecantë.

ëë?!   ca leshin falenderon median ky?!  media e beri lemsh kete pune.

që ndanë me mua dhe familjen orët e mia më të vështira të jetës duke na ndenjur pranë gjatë kohës kur e vërteta për ne ishte fare tjetër nga sa doli.

Thua mos ta kete ditur me vertet qe ajo s'ka qene shtatzane?

Po ky ne letren qe eshte shkruar ne zyrat e PS ka vene emrin? Kjo eshte nje per nje linja zyrtare e PS per te mbuluar skandalin e rrenes qe ju kthye ne bumerang. Vini re se si nuk permend askund policine, megjithese policia dhe prokuroria e krimeve te renda punuan bashke dhe fort te dyja per ta zbardhur ne kohe rekord kete ngjarje. Ky ben mire te na thoje cfare e shtyu gruan e tij te sajoje dicka te tille dhe si eshte e mundur qe ky si burri i saj nuk e ka ditur nese ajo eshte shtatzene apo jo?

E ka bo KLANI emision smiley

Ja kaloj Lek Plepit kjo Griselda u be me e njohur smiley

E Meroja thote qe s'reagon media zyrtare e Sales.  Te shohim a do i kushtoj emision te vecante Griseldes Top Showi smiley

 Po tani i leverdis klanit, normale.
Kur s'i leverdiste, s'ndihej.

A e dini qe peshku ka me shume shikime se faqja e klanit plus faqen e abc news bashke? smiley

Besoj se arsyeja eshte sjellja prej TVSH-je

Policia eshte e Sales bre Top,nuk falenderohet.Prokuroria falanderohet sipas rastit,por ne kete rast nuk duhet te falenderohet.

E gjeti oren e Bushit TOP CHANNEL?

E vetmja gje qe ka ngelur tani per Griselden, eshte ti bejne ndonje bejte bejtexhinjte e peshkut. smiley

 Ky po kerkon ndjese qe e perdori shtatzanine per fushate me duket

Njeriu me i demtuar nga kjo ngjarje eshte Griselda. Zoti i dhente fuqi e ruajt mendjen e kokes deri sa te marr fund e tere kjo mesele. Po pres me padurim te marr fund e tere kjo mesele, dhe mos u nxitoni o njerez ne deklaratat tuaja e ne gjykimet tuaja, pse nxitoheni, perse e keni me kaq ngut? Rroshi ta mbeshtes ate vajze tani me gjith forcen e tij....... nuk kam cfar te them tjeter tani, me te pare me te bere, nuk dua te flas shume.

Edhe per mua me vjen keq per Griselden, sepse ka pasur nje problem pa ka arritur te beje ate qe beri. Qofte edhe problem mendor, prape problem mbetet dhe te vjen keq. 

Nuk me duket kaq e pafajshme, mund te ket pas presion nga familja e vet ne lidhje me marredhenien me ket cunin, por sidoqofte, ajo ka qene e vetedijshme per genjeshtren, thjesht nuk e kishte menduar fundin. Me duket pak borderline (bazuar ne te dhenat e deritanishme), por seriozisht ka nevoje per kujdes psikologjik, seriozisht.

Me habit fakti qe ai si burre nuk e kish idene dhe nena e saj nuk e dinte qe e bija s'ishte shtatzene? Ka akoma klecka kjo histori.

genjeu he burr i dheut! genjeu!

sigurisht qe genjeshtari eshte i demtuar... sepse ka mekatuar dhe do ndershkohet per ate gje... nga kjo ane, po; ashtu eshte. Neve nuk na ndodhi gje, u merzitem e u beme helm per nje dite; nuk e gelltisnim dot... vetja na shty te urrenim kush kete e kush ate... persona, ngjarje, mentalitete e 100 e 100 faktore te ndryshem. po ne nuk do ndershkohemi me tutje per ate gje.

genjeu. cfare ka per te mos thene ketu?

mashtroi. i ngriu gjakun nje kombi te tere.

he. cfare emri t'i japim?

genjeu he burr i dheut! genjeu!...

Zot per cilen vlere morale po flet ? Te kujt shoqerie e ke fjalen ??????????????

Saliu ka 20 e kusur vjet qe vetem Genjen ...dhe ka shkaktuar dy beteja me arme midis njerezve te te njejtit Popull dhe eshte k/ Minister me ham - humse lakurici nga mbrapa ! Heren e pare ( nga fundi smiley  Genjeu kur tha :

Parate e shqiptareve jane te pastra .O burra ne firma !... dhe nga 4000 (mije ) te vrare menjehere ,sot vriten akoma prej genjeshtrave te tij .

Dhe heren e dyte ( nga fillimi  smileykur deklaronte nga ballkoni zyrave te PD

Fatos Nanja na ka vrae Azemin .Jemi ne gjak me te ...... dhe pa u thare mire "olele gjaku " vajti e u puth me Nanjen faqe vuvuzelerise .

E c'te keqe ka qe qe genjen dhe kjo zonja ???? Ne nje shtet ku Genjeshtra eshte Vlera e Pare Morale , sa me shume te Genjesh e Mashtrosh arrin deri K/Minister , e sa me shume te llapaqenosesh me servizilizem pas te Parit harrin edhe k/parlamentare ...nuk po e kuptoj ku shihet e keqja e GENJESHTRES se kesaj zonje ???

Mbase arrin deri zv/kryeministre ose k/Parlamentare . E hodhi nje Hap . Dhe ne se ka vend ku vuvuzeleria e vleres morale berishiane , duhet te orientohet per sahanlepirje te reja , i kshilloj te shohin pak me largepamesi nga kjo zonje  ...e te jene me te permbajtur ne etiketimet ndaj saj .Eshte ne te njejtien linje kariere !

shkruaj ne emrin tim Idrizo. nuk besoj qe ti je kunder.

saliun nuk dua e as doja ta permendja ketu. thjesht per qetesi nervash. ka tema te tjera qe mund te hapim ku t'i hapim gropen e gelqeres. nuk mund te pranojme si normale cdo zhveshje nga njerezilleku vetem sepse ne ate vend kriminon dhe matrapazon prej 20 vjetesh nje qafir i tille. kemi respekt per llogjiken tone dhe vendmenyren ku e perdorim.

PS: naten per sonte Idrizo. po me mbyllen syte mua. a domani. smiley

Zot . Une e kisha ne teresi me kete "llumin " inteligjent te vuvuzelerise . Po si per ta mbyllur edhe per rastin konkret nga qe jane daulle bosh mbase ju vlen ajo historia e durimit Anglez.

Vendosen te shetisin me barke ne dete .

Kohe shume e bukur . Vozitni .....tha vuvuzeli pare

Nga dreka kur u mblodhen ca re dhe filloi era ...

Nuk qeka dhe aq e bukur Kot shkume kaq larg...tha vuvuzeli dyte

Pas pak filloi shiu , qe u shndrrua ne rrebesh ..

C'na duhej kjo pune ..Me mire ishim me kembe ne toke ...tha vuvuzeli i trete

Kete lloj vuvuzelerie kemi kaq kohe qe e durojme ,  me peshtyma , ulerima , shpifje e genjeshtra , fyrje e kercenime , ore e minute dite per dite e cast per cast per kedo ngado e percfaredo . Si per te miren si per te keqen !. Biles inicuesi nr 1 i shpifjes e genjeshtrave ne Media e Opinione tip :"Fevziu " me Jete smiley

Media ka nje Nen . Eshte e Lire smiley

Nga i gjeti KY Merak kaq i madh baballaret e Gazetes 55 dhe fshiresit e kepuceve te bab Kusarit e k/Genjeshtarit Berisha !!??

Dyshoj se e kane Top Sekret nje strategji te Brendeshme . Kush Mashtron me Bukur njesasi te madhe njerzish zgjidhet Kryetar Partie ! Mos valle jane te shqetesuar per genjeshtren e kesaj shoqnies

 

Tronditja publike s’mund të kalohet me një letër bakalli, që njofton dështimin e skenarit të opozitës. Pyetjet e rënda kërkojnë përgjigje lidhur me anulimin e konferencës së shtypit të Edi Ramës, tek shtëpia e Elvis Roshit në Kavajë, por edhe ndjesa publike nga vrasësit me pagesë që nëpër media majtiste, nxituan të ngrenë pluhurin e një vrasjeje shtetërore.

Hetimi inteligjent i Policisë së Shtetit e hodhi në erë projektin e Edvinit “kush vjedh votat, vjedh edhe foshnjat”, por investigatorët duhet të orientohen tek enigmat e ditës së djeshme:
Pse prokuroria ishte e para që e shpërndau lajmin qysh në mesditë? Si u zgjodh Henrik Ligori, burri i deputetes edviniste, Shegush Ligori, për të “hetuar” skenarin? Si dështoi përgatitja e rumunit Boshtinaru për të dënuar “regjimin foshnjevrasës” të Tiranës

S’ka të ndalur përpjekja jomorale, poshtë brezit e llogores së Edi Ramës për të ndalur normalizimin e politikës në Shqipëri. Griselda Roshi, gruaja e Elvis Roshit, kandidatit socialist që ka fituar bashkinë e Kavajës, denoncon rrëmbimin e saj në muajin e nëntë të shtatzanisë si dhe detyrimin për një lindje të detyruar, çka pandehej se kishte sjellë edhe rrëmbimin e foshnjes. Deklarata ishte si një rrufe në qiell të kthjellët dhe pa një pa dy, ia shkrepi përgatitja revolucionare e PS-së për t’u shndërruar në establishment të lëvizjes më të fundit edviniste, “kush vjesh votat, i vjedh edhe foshnjat”. Ajo nisi me angazhimin e mediave opozitare, të cilat kishin privilegjin që të parat të merrnin prej prokurorisë, që paraditen e 1 qershorit, njoftimin se “gruaja e parë e kryebashkiakut të Kavajës ishte rrëmbyer, detyruar të lindtte me forcë dhe i ishte grabitur foshnja”. Pas disa orësh, kur u pa se lajmi ishte shumë i rëndë dhe askush s’guxonte të dyshonte, lëre më të hetonte, Edi Rama, gruaja e tij e fundit, Erion Veliaj, Arta Dade dhe të tjerë faktorë sensibël në PS për çështje të tilla, u shfaqën në Kavajë në “pritjen zyrtare” që Elvis Roshi dhe mediat do t’i bënin themelimit të lëvizjes më të fundit politike, asaj që do të intimidonte deri në asht Kolegjin Zgjedhor të Tiranës, themelimit të lëvizjes “kush vjedh votat, grabit edhe foshnjat”.
Ky skenar ogurzi që premtonte veç trazira, në klimën inkandeshente që prodhuan zgjedhjet-fotofinish të 8 majit në kryeqytet, mori viston e Partisë Socialiste, pasi i gjithë establishmenti mediatik i saj mori urdhër që të kërrente elegjitë për “foshnjën e Griseldës”, por edhe që do të duhej të jepte kushtrimin e nisjes së lëvizjes antiberishiane “kush vjedh vota, grabit edhe foshnja”. Brenda orës, dërgata u shfaq në Kavajë, e përgatitur që në të gjitha rrethanat, të niste kushtrimin kundër regjimit “foshnjevrasës”.
Për të kontrolluar të gjithë operacionin që duket se ishte gatuar në të njëjtat kuzhina që prodhuan 21 janarin, me të njëjtët protagonistë, tashmë në dëshpërim e sipër, nga prokuroria ishte caktuar që “dosjen hetimore” ta udhëhiqte Henrik Ligori, që rasti e do (për lexuesit që hutohen përmes germave) që prej vitesh është bashkëshorti i Shegushe Ligorit, njërës nga deputetet më fanatike të PS-së. Kryqëzata ndaj regjimit “foshnjevrasës” u ndal në fazën e vet më kruciale, pasi grupi hetimor i Ligorit, njoftoi “qendrën” se “skenari” s’qendronte e se këmbëngulja do të sillte veç “dëme politike”.
Pas kësaj fraze, ndodhi edhe anulimi i konferencës për shtyp të Edi Ramës në Kavajë, një ndryshim kurbe që ndoshta mund të shmangë implikimin formal të PS-së, por që s’ndal dot dëmet e konsumuara deri në atë moment.
Dhe numërimi i tyre s’është fort i vështirë. Në ndërkohë, urdhri ishte dhënë për analistët dhe veglat e tjera publicistike që dje janë turpëruar sa s’ka më kur kanë lexuar komentet e tyre për “regjimin foshnjevrasës” që qenkësh instaluar në Shqipëri. Tonalitetet ishin të ndryshme, që nga ish-të rehabilituarat e Zvicrës e deri tek kodoshët e divorcuar rishtas të publicistikës labe, por thelbi ishte porosia partiake se “rrëmbimi i foshnjës” ishte konsumuar me urdhër të Berishës, për shkak se ai s’e duroka dot humbjen elektorale të Kavajës. Për shkak të procedurës, këto viktima të profesionit, u demaskuan sot prej të tërëve, por mbetet në ndërgjegjen e tyre të shpikin metoda të tjera “profesionalisht korrekte” që të mos i nxjerrë kaq gafil, e në mënyrë kaf flagrante, pothuajse krejt njëlloj siç I ndodhi presidentit të republikës me kutinë tiranase 1968. 
Por kinetika e këtij demaskimi është edhe më interesante. Ndërkohë që dërgata partiake ishte në Kavajë për nisjen e lëvizjes “kush vjedh vota, grabit edhe foshnje”, standard që tashmë ishte shitur edhe tek disa agjenci ndërkombëtare lajmesh, nga Prokuroria e Tiranës, atje ku ishte caktuar Hektor Ligori për “mbarëvajtjen e operacionit” duket se erdhi sinjali se ky skenar s’kishte asnjë mundësi realizimi e se sa më shpejt të braktisej ai, aq më pak dëme do të sillte për nomenklaturën e përbashkët. Zbulimi i taksistit si dhe i kamerës që kishte filmuar Griseldën në klinikën private, teksa ajo ishte për një pretendim “intoksikimi” kishin qenë gurët e paplanifikuar në tabelën e shahut, prandaj edhe rruga për në Kavajë kish qëlluar së prapthi e prej saj duhej dalë me sa më pak humbje. Zbulimi inteligjent i Policisë e hodhi në erë projektin e Edvinit “kush vjedh votat, vjedh edhe foshnjat”, prandaj edhe vendimi më i matur në këtë rast mbetej që analistët e paguar dhe përpunuesit e kësaj strategjie “ta hanin”, mjaft që partia të mos kishte dëme më të mëdha sesa mban. Edhe Kolegji Zgjedhor le t’ua japë mandatën, mjaft që të mos merret vesh skema e prodhimit të “revolucionit foshnjevrasës”. Ata që ngritën pluhurin e një vrasjeje shtetërore ishin zgjeruar së tepërmi, jo veç në mediat tona, por edhe në Bruksel, atje ku korrespondentët raportuan se eurodeputeti rumun Boshtinaru ish bërë gati për konferencën e radhës për shtyp, që do të denonconte regjimin e Tiranës. Punë e madhe – thanë ata që ndiqnin skenarin në Tiranë, ai është mësuar me të tilla ndryshime plani.  
Skenari ogurzi ligështoi dje mijëra zemra shqiptarësh, të cilët nisën t’i bënin pyetje vetes nëse shoqëria jonë ishte aq demokratike sa të prodhonte forcën që do të thyente forcat “foshnjevrasëse” që guxuan të shfaqen ditën për diell para shikimit të të gjithëve. Por në fund të ditës, e vetmja forcë që perceptuam ishte ajo e irritimit, që vjen nga një mazhorancë shqiptarësh që ndjehet evropiane dhe që s’duron dot të nërpërkëmbet nga një vullnet qiraxhi, që vjen prej bashkëpunimit të nomenklaturës komuniste dhe forcave më përfaqësuese të malavitës.

Une mendoj qe njeriu me i demtuar eshte i shoqi.Griselda eshte bere VIP dhe ndoshta merr ndonje ndihme financiare nga PD-ja per kete sherbim padashje qe i beri.

I shoqi po eshte me i demruari,pasi te gjithe do ta pyesin:

Ore kaq leshko paske qene qe nuk e ke vene re gruan qe te ka rreshkitur?

Ah moj Kavaje, ishe mire me kryebashkiak demokrat. Ky socialisti, skandal pas skandali, do ju katandisi me keq se Lezha.

 Mos ja fut kot, Kavaja e kishte morre at rruge qe kur dul ajo nusja tjeter kavajse te bigbrodheri.....

Shume dakord me doktoreshen (gjinekologen) tek Klani.

Na eduko pak!

Bashke me psikologen dhe policin jane te vetmit njerez qe dine cfare thone.

Keta te tjeret po bejne profesionin e vjeter: fundshpine-lepirjen ndaj shefave.

 

Atehere, praktikisht gjinekologja po thote qe Griselda nuk eshte se ka dash me shkaktu gjithe kete zhurme. As e ka mendu qe do ndodhte gjithe kjo. Ka qene ne nje gjendje obsesivo-depresive dhe ka saju kete histori pasi puna kishte vajt atje ku nuk kishte nga te shkonte me.

Dmth. po diskutojme per nje person ne nje gjendje depresioni (si pasoje e veprimeve qe ishin rrjedhoje e obsesionit per te pasur femije, per te qene nje bashkeshorte, etj...)

Aha, faleminderit!

Mua paraprakisht me duket borderline (crregulllim qe mund te shoqerohet dhe nga depresioni apo bipolar dissorder) me teper sesa obsesive, megjithate, mbase ajo di nonji gje me teper.

Shyqyr qe spaska qen mafia mrapa kesaj pune se jo per gjo por do na felliqte fare ...

Lesh Arapi u be kjo pune. Po mire ky bashkiaku me gjithe familjen e vete, nuk ja pane barkun njer kesaj femre? Ca m.t burri eshte ky qe nuk sheh barkun e gruas se vet? Ca m.t familje eshte kjo qe nuk e ka shoqeruar njeher te vetme femren shtatzane tek gjinekologu, doktori e vizita qe ben gruaja me barre?

Edhe me e rende, per 2 dite deklaruan ne media qe na kane rrembyher vajzen shtatzane. Kemi nje Polici dhe nje shtet qe nuk ndihet gati 48 ore dhe skenaret e frikshme perplasur ne media.

Raste depresioni edhe me te renda ka patur dhe ka ende, por qe te arrijne te depresojne nje komb e nje shtet te tere vetem kete here kam pare.

Jo lufte te besh, po ti zhdukesh nga faqja e dheut se na ngriten qimet perpjet plehrat. Nuk di se cfare te mendojme me, personalisht mosbesues jame me "shpjegimi" e dhene.

 

 

Pershendes gjithe ato gazetar e peshkatar qe dje na mbushen me dhimbje.

Kjo eshte nje pjese ku nje tenor shqiptar rreth viteve '60 e ka kenduar me kaq zjarr  ne TOB, sa e ndaluan shfaqjen.

Sa kujtime!

http://www.youtube.com/watch?v=wWcQXe7o7...

ti u mbushe me aq dhimbje qe u perdor politikisht e qe shume vete guxuan te shajn shtetin e berishovicit sa akoma nuk e ke marr veten, biles harrove fare qe behej fjale per nje krim makaber qe se njeh historia e ketij vendi, dhe qe shumica e shqiptareve e konsiderojne berishovicin te afte ta kryej.

Ca m.t burri eshte ky qe nuk sheh barkun e gruas se vet?

Ky eshte burri qe do te drejtoje qytetin e Kavajes per 4 vitet e ardhshme.

Kemi nje Polici dhe nje shtet qe nuk ndihet gati 48 ore dhe skenaret e frikshme perplasur ne media.

Eshte ndjere eshte ndjere policia. Dhe ka fol shume qarte.

si nuk na late gje pa bere pis mer ju marrte dreqi qe degjoni edhe muzike klasike! o zot cfare tmerri kjo tallje demek keqardhje per bashkeshortin! lumidrin kaq ulet!?

Trop.

E ke marre mesazhin gabim, lene bashkshortin, lene Griselden, asgje te keqe veprimi i saj kundrejt shoqeris, krejtsisht private.

Eshte shoqeria jone qe gaboi rende duke e politizuar kete ngjarje.

Besoj se e ke parasysh filmin "intoccabilli", eshte nje pjese ku ne opera kendohet "paliacio" i Leoncavallo, e Robit ( Al Capone) i shkojne lot.

E kam degjuar dhjetra here, ne kujtimet e nje njeriu shume te afert.

 

cfare kuptimi ka te citosh ate pjese? a e kupton cfare shakaje eshte kjo qe ke bere, sic po thua ti, pa dashje?

shoqeria jone reagoi ne menyren me te natyrshme ndaj nje lajmi makaber. ata qe nuk reaguan kane pasur arsye shume specifike personale, ne shumicen e rasteve politike. qe ta kuptosh me mire dallimin: nuk eshte politika qe te shtyn te vuash, por politika qe te ndalon te perfshihesh emocionalisht. nuk ben vaki lumidrin te deklaroje nje njeri, aq me teper ne anonimitet, dhimbjen fallco.

por meqe ti citove palacot, kuptoje qe duhet te te vije keq per ata qe qeshjen, jo qarjen, e bejne fallco, dhe kupto qe komedia qe luhet ne shqiperi nuk eshte komedi sepse njerezit vdesin vertet ne fund te shfaqjes.

na plaset shpirtin.

Kunder kujt reagoi shoqeria ?

Cila shoqeri ?

Trop, mos bej naiven, ne '60 e ndaluan shfaqjen se peliaçot nuk donin ta degjonin,i vriste veshin, e dje paliaçot luajten rolin e tyre PERFEKT.

Trop nuk eshte e kollajt te formohet njeriu, don shume kohe, mbase me shume kohe se u desht te shkaterrohet .

Degjoje kete , mbase te ulen nervat, une e kam si aspirin.

http://www.youtube.com/watch?v=kahzsrl5kC4

:X

 Kur do ta marrim vesh pse-ne e tere kesaj ndodhie?????'

Ky Roshi beri nje falje publike, po ku ishte pasi erdhi dhe nuk e shoqeroi te shoqen (nese e kishte te tille) nen te gjithe ate kalvar pyetjesh e kontrollesh???

Pse e beri kjo zonje kete gje, kush e shtyu dhe pse e shtyu...?

Pse, te pakten deri tani nuk ka dale arsyeja e vertete e kesaj ...komisar Megreje.....?

I tmerrshem ishte lajmi i djeshem, i pakapshem per nje mendje njerezore normale, po perseri i pakuptimte eshte dhe arsyeja perse?

Nqs, dje te gjithe e denuam nje zeri kete akt hipotetik te paprecedenet, edhe sot, te gjithe duhet ta urrejme me te gjithe forcen e shpirtit, nje krijese njerezore qe eshte e afte te emocionoje pateklif, nje opinion publik me nje bllof te tille...Nese dje te gjithe thame se ai qe e kish bere nje krim te tille ishte nje monster, sot te gjithe duhet te themi, se edhe kjo qe e ka shpikur nje horror te tille imagjinar, eshte nje monster, dhe duhet te perbuzet...qelbesira qe lozi me emocionet e nje opinioni te tere, dqe nuk eshte asgje para mbrojtesve te njeres pale apo te tjetres....sepo shoh qe njera pale po krenohet qe nuk e paska bere dhe pala tjeter, qe po mundohet te laje mutin me shurre....jo, ky zvetenim i ndjenjave njerezore, eshte ku e ku me keq se mbrojtja e sharja e partive...edhe atyre qe u lehtesuan qe nuk kish gisht partia , apo kryetari i tyre dhe u hodhen ne sulm, edhe ata qe u zhgenjyen qe partia tjeter nuk kishte gisht, dhe po e trumbetojne me te madhe, te me falin po po me duken njerez perverse, te cilet nuk shikojne me larg se maja e hundes se tyre, dhe nuk po shohin bjerrjen e moralit te nje populli te tere...dikush mund te me thote, se kjo nuk mund te perfaqesoje moralin e nje populli te tere, jo, jo, se nje atje dhe nje ketu, keto te tera bejne nje moral te dyshimte, se e keqja sikur po fiton qytatarine ne kete vend, dhe ne po e luftojme fare pak kete, se po na mbysin punet e partive, se po na mbysin militantet, se po na mbyt mediokriteti...ja per keto te ngreme zerin dhe jo per bythen e RAmes, apo Berishes, per te cilet ne po behemi cope, dhe po i harrojme femijet dhe familjet tona.....

O njerez...e keqja po troket....kini kujdesd...punoni me femijet dhe familjet tuaja, qe keto marrezira te mos ndodhin me....... 

 +1

Lene se na 10 fare revolucionin anti-salist. smiley

Coitus interruptus...

Ore, po nje gje s'me kuadron mua, dje sikur ishte aq muajshe shtatzane sa mund te linde bebin... dhe sot doli qe nuk ishte shtatzane.... shyqyr Zotit barku vihet re, se kishte vene re ky?!

Ka dicka qe s'shkon ketu...

 Te gjitha lojrat konspirative jane gati, po ndjesa e ketij Ervisit, i mbulon te tera....ka shume pse-ra, po le ti leme per me pas...atni eshte koha per reflektim..te shikojme veten se ku jemi ne raport me kete makabritet te kesaj zonje....te tjerat jane pordhe me rigon.........

Kjo cuca eshte per te ardh keq, dhe jo per tv tall me te. Deluzionale, depresive, me halucinacione, ndoshta. Me kujtoi filmin e famshem te polanskit ; Rosemary's baby. Duhet falenderu gjithsesi, sepse kuptum me shume psikologjine e tufave te peshkut. Lumemadhja qeka dhe permjetare..Griselda Zaimi.

Do shkruaja te njejten gje. Ne fakt, me erdhi keq per vajzen, sepse nese ka arritur deri tek ky veprim i deshperuar per hir te dashurise per nje njeri qe sipas cave ketu qenkesh "horr", duhet te jete vertet ne depresion dhe ka nevoje per ndihme urgjente te specializuar.

 

" U mbars mali dhe polli nje mi"-thote nje fjale populli per ksi rastesh !

 Vetem se n'kete rast s'kishte mbarsje fare!

Vetem mal! smiley

e dije ti qe kishte shtatzani psikologjike? un te peshku e lexova, por s'kuxova me pyt, se injoranca najher shoqnohet me i turp te shnetshem, o mrrok. smiley

 

 Media me kete rast ka deshtuar profesionalisht me nxitimin dhe publikimin e bujes!! Gazetaria profesionale duhet te sigurohet per nej ngjarje si kjo ne radh te pare duke e bere te sigurt lajmin edhe nga burime te tjera dytesore, si psh familja, shoqeria, lagja komshia, e "viktimes", si u jepka nje lajm i pasigurte (burime jozyrtare) dhe hamendje ?!!! Po keshtu edhe zedhensit e Policise. Imagjinoni cfare impakti, fortun psiokolgjike, krijuan brenda 24 oreve. Ky reflektim i medias dhe zedhenesve te Policise duket me shume amatoresk persa i perket nxitimit. Hedh nej budalla nje gure ne lum dhe 100 te mencur e kerkojne! Nuk e verifikuan "viktimen" keta, 100% ?!!! Media aty ishte, nuk kishte per te levizur!!

mor po thuj qe u vetpermbajtem dhe ne ktu dhe nuk akuzum kot-na-si-koti. Psh, ti artiano, me ke frymzu me qendrimin qe ke mbajt...nuk kalove ne eksese me drejtu gishtin te sale legeni, jo! Ket radhe i le vend arsyes dhe llogjikes te ftohte...repsekt!

ah, po...medias, ropt ku t'i ket artiano! ty, respekte te fuqishme dhe 1 here!

 Bredharak,

..nuk e dija qe  ti ke qene kaq i vemendshem ndaj komenteve te mija! Respekti eshte reciprok. Une ne te shumten e rasteve i nenshtrohem llogjikes. Do te ishte nje absurditet per mua te akuzoja drejteperdrejte nje kryeminister te perfshire ne kete ngjarje per qellime politike!

Arsyeja e nxituar e akuzave nga secila pale eshte se, Partite dhe liderat e tyre nuk jane ne rregull nga trute, kane ngritur shume tensione politike te cilat reflektohen poshte.

Po te vesh re ky tension vazhdon ende ne lidhje me kete ngjarje, nga ana e PD dhe militanteve te tjere !!

Reagimi i PD dhe imilitanteve te saj ne kete moment eshte po aq gabuar sa edhe nxitimi PS dhe militanteve te saj kur ndodhi ngjarja!

Po te lexosh komentin e Mati i ri pak me siper do ta kuptosh se cfare gjuhe destruktive  flitet per "post ngjarjen"!

Tensioni  midis PD PS vazhdon dhe do te vazhdoje gjithmone duke harxhuar energjite dhe forcat kot e me kot. As nje nga liderat e sotem nuk ulet dhe s`ka se si, dhe e di pse ndodh kjo ?

Sepse sistemi i demokracise ne Shqiperi eshte thyer keq qe prej vitit 1997, dhe pergjegjsi, qe mban me shume nga te gjithe, peshen e ketij deformimi  demokratik, eshte Sali Berisha! 

Gjynah Elvis-i. Ky budallallik qe i beri gruaja veshtire te harrohet. Gjithsesi shume i trashe paska qene ky qe nuk ka vene re qe gruaja e tij mban jasteke poshte fustanit. E ka pare ndonjehere lakuriq gruan ai?! smiley

Sa per ket gocen jeta tani e tutje do te jete pak e veshtire. Te pakten te shfrytzoje rastin per te mare nei lek me ndonje interviste eksluzive. lol 

Mire do ishte qe me ane te kesaj ngjarje te reflektojme si shoqeri qe te jemi me te duruar dhe te mos nxjerrim konkluzione para kohe.

 Te pakten te shfrytzoje rastin per te mare nei lek me ndonje interviste eksluzive. lol

Trillimi ose shpifja me qellime te caktuara ne fakt denohe! Kjo vajza ose duhet te kurohet menderisht ose duhet te gjobitet dhe jo te jap intervista ,me mire te mcifet!

Me dhimbset ajo femra qe nuk i ka gjetur rruge tjeter vetes sesa ky akt i deshperuar. Mesa degjova ne TV ky çifti nuk ishte i celebruar, ndoshta nje tentative per te shpetuar nga presioni i nje mentaliteti te mykur. Gjynah!

I gjori elvis paska fut flaken ne shtepi.

Personazh te rendesishem politik kane pastruar statuset e tyre ne facebook brenda 3-4 oreve te fundit. Te pakten te kishin patur ndergjegjen e ketij djalit qe kerkoj falje por edhe qe njerezit ti jepnin hapsiren e duhur ne kete moment. 

 Ai qe ka kurajo te madhe dhe eshte i pastert kerkon falje.Sa per VIP-t jane te gjithe te perlyer me afera por duke qene se nuk kane kurajo dhe nuk jane te pastert skane si te kerkojne falje. Nuk kam degjuar deri me sot qe nje VIP te kerkoje falje publike perkundrazi me shume zhyten ne pislliqe duke menduar se nuk i kupton njeri!!

 I shkruajta njerit duke qene se njehere e nje kohe kemi qene miq, i thashe trego qe je me shume se te tjeret, kerko falje se vetem fiton pike, mos u fshi duke hequr statuse. Nuk e di nqs do me degjoj, me shume gjasa jo, po do me pelqente sikur te ishte ne gjendje te ngrihej mbi veten ai ose dikush tjeter dhe ta bente. 

leri statuset ne FB po keta kane bere namin me email-e derguar njerezve. Edhe keta qe nxirrnin zjarr nga goja ketu ne peshk reflektonin frymen qe kishte shperndare PS. Ai horri qe drejton PS, nje rrezik permanent per demokracine ne Shqiperi, shkoi ne Kavaje per te hedhur valle ne mort por doli huq. Ky rast ka qene nje autogol qe i ka eleminuar fare, sidomos mediat e veta. PS-ja perfundimisht e ka mbyllur hesapin me partine qe reformoi Nano, eshte kthyer ne organizate parapolitike me formacione militare.

Ziguri tha:

"
p.s. ka dhe fatin plehra me vete, sala dmth. vete ndodh nje ngjarje qe per nga probabiliteti i saj eshte nje ne shume milion dhe vete e i ndodh kryetarit te ri te Kavajes. e kur ? tani ne kete situate. p#ck e mizes! e thene ndryshe per opinionin: gol Sala nga 40 metra. 1 sala 0 opinioni."

Ziguro, Sala ne kte histori nuk boni asgjo. Nuk ka lujt venit hic!

Pra me shum ngjan me nji autogol te ekipit tjeter, po autogol nga 50 metra, dhe me rrofishate biles!

e thashe baro e thashe..

po prandaj thashe qe ka fat, se fat i thone kur ti s'ben asgje ene te troket ke dera. ne fakt duhet te jipja me shume detaje per skenen e golit te sales, si ne vijim:

sala ne rolin e futbollistit, nashi. i telendisur nga ecejaket sulm-mbrojtje, se eshte vete kapiten vete trainer dhe i pozicionuar kudo ku vete topi, dmth ne nje pozicion jostabel si sulmues apo mbrojtes, se do t'i beje te gjitha vete: dhe sulmin dhe mesfushen dhe mbrojtjen, pra i gjithanshem. pas nje rremuje te mesi i fushes e lene fuqite nga lodhja, bie ne shesh dhe e humbet topin. nderkohe, kundershtarit qe kish afer ja ha syri dhe hap kemben me sa ka fuqi dhe i fut nje tiro te papare. (me ca po duken gjasat jane qe ekipi kundershtar i sales e ka ne qyp "fitoren" kur kjo tirua qe leshoi ai tigri me sa ja hante kemba vete e kap salen qe z'bente asgje se qe i rrene ne shesh te merrte fryme. te clodhej nga ndjekja e topit.) ben spond me Salen e dergjur ne bar i vetdijshem per lenien e fuqive, dhe ky spond vete e fluturon topin 40 metra ne drejtim te portes kundershtare dhe Gol! ne trekendsh, ke cepi. tani, ne kete situate, Sala vete s'ben asgje, s'reagon dhe mire ben. kurse tifozat brohorasin njezeri Sala! Sala!

ky qe muhabeti

p.s. ate Veliajn sikur e mbaj me buke lepurushi, dhe ja dergoj me varke me vela - ku jam vete kapiten, qe ketej ku jam

Si u bo muabeti? Kush genjeu e kush u genjye?

Top Channel i beka kronikat e zeza me ilustrime horror nga "arkiva" :O 

Horror në Kavajë

S'e di ne me ben me shume pershtypje ilustrimi i lajmit makaber me pamje fallco apo toni jashtezakonisht i qete dhe narativ-filmik i kronistit te lajmit.

 

Dje fajin e kishte prokuroria e policia qe paturpesisht nuk kishin denjuar te zyrtarizonin lajmin e Topit 3 minuta e gjysem pasi e transmetoi Topi:

Policia dhe prokuroria “kyçin” gojën

Policia dhe prokuroria kanë heshtur përballë krimit çnjerëzor të kryer ndaj bashkëshortes së kryetarit të Bashkisë së Kavajës. Asnjë informacion zyrtar për ndodhinë, asnjë pistë hetimore dhe terr për çdo veprim të kryer dje nga policia, ka qenë konkluzioni për rrëmbimin dhe torturimin e Griselda Roshit. Të pyetur disa herë, jo vetëm nga media, por edhe nga përfaqësues të politikës, Drejtoria e Policisë së Tiranës nuk ka qenë në gjendje të japë detaje për këtë krim të rëndë, pavarësisht se në orët e vona të natës, burime konfi denciale thanë se nuk kanë asnjë pistë se pse mund të ketë ndodhur ky krim. Madje, deri në orët e vona të natës, vetë drejtuesit e policisë së Tiranës dhe të Prokurorisë së Krimeve të Rënda kanë qëndruar në ambientet e zyrave, duke diskutuar sesi mund të dokumentohet ky krim i padëgjuar më parë në vendin tonë dhe më pas të identifi kohen e të ndalohen autorët e ngjarjes. Por, më e turpshmja qëndron në faktin se nuk është dhënë asnjë rresht informacion zyrtar, qoftë për të pohuar apo mohuar këtë krim, që ende nuk dihet se me çfarë emri mund të përkufi zohet.

Gjithashtu dhe ne anglisht, se ne s'dime vetem te vjedhim oren e Bushit.

Une s'e kuptoj domethene se c'te keqe ka te japesh nje lajm. Te gjitha lajmet e kronikes se zeze keshtu ndiqen nga media. Me thuaj nje vend te botes qe s'do ta jepte si lajm... pervec atyre komunisteve.

Te keqe s'ka o Grunge, por te shash policine, meqe s'ka zgjidh rastin 5 ore mbas denoncimit, por pas...sa, 14 oresh eshte pak e tepruar, apo jo?

 Ku e ka share TCH policine? Ajo qe ka sjelle Kid eshte nga Shqip. Pavaresisht se kane te njejtin grup pronaresh, kane drejtore me vete, zyra me vete, gazetare me vete, financim me vete. S'kane lidhje.

FBI: Albanian mobsters 'new Mafia'

"They are a hardened group, operating with reckless abandon," said Chris Swecker, the newly named FBI assistant director for the Criminal Investigative Division

Mafia feels heat from feds, crime rivals

"What you see in the movies about honor and code is a fallacy. That doesn't exist. It's completely about the money," said Mike Gaeta, a veteran agent who heads the FBI squad in charge of investigating the Genovese family.

Roshi paska harruar te falenderoje policine per punen profesionale qe beri ne bashkepunim me prokurorine , do ta kete patur nga tronditja i shkreti, i falet

doli bllof dhe Erjon Veliaj me emailin per ngjarjen makabre derguar gjithe ambasadoreve, e kishte Panorama sot, turp ..

 

Falenderoj prokurorinë dhe mjekët e përfshirë në zbardhjen e ngjarjes. Ata bënë gjithshka me shpejtësi, profesionalizëm dhe mirësjellje njerëzore. U kërkoj ndjesë edhe atyre për gjithë atë stres.

Duke lene ne hallin e vet te dyja familjet qe kishin fatin e keq t'u ndodhte kjo tragjedi qe perfundoj si nje komedi, duke shikuar nga ana e interesit te publikut per kete ngjarje, kjo ngjarje ishte edhe nje test tjeter qe provoi se sa te ceket dhe foshnjore (ose aguridhe!!) apo tendencioze deri ne malukateri jane politkanet ne Shqiperi!

Te gjithe ju peshqit me flamur me vija, me rrypa apo me kryqe e dini fare mire qe nqse ngjarje te tilla do ne ndodhnin ne X vend politikanet (pozite ose opozite) do te ishin shume te kujdeshem duke dhene nje prononcim lakonik te tipit "Ne degjuam me keqardhje ngjarjen qe ka ndodhur. Organet kompetente po bejne hetimin e ngjarjes. Ne shprehim ndienjat dhe mbeshtetjen tone per te dyja familjet dhe njerezit qe jane ndikuar nga kjo ngjarje ne keto momente te veshtira per ata!" Nuk ngaterron njeri jo po e kane bere keta jo po e kane bere ata! Jo po e dogji jo po e poqi! smiley

Perpara se salistet te me pergezojne per komentin me lart e te me thone mire e ke "Pse Edi Rama i futi hundet ne kete pune?", une do te thosha edhe sikur kjo pune t'i ndodhte nje politikani te PD-se atehere e vetmja gje qe duhej duhet te hiqen keto fjale qe u thane nga goja e Edit e te vendosen ne gojen e Saliut, po ashtu komentet e peshkut te bera nga ramistet te z/v me nick-e salistesh, dhe u kry!! E kemi thene 10-ra here me pare qe mentaliteti i politikes (apo politikaneve) shqiptare eshte i njejte, format e metodat qe perdoren per te marre apo per te mbajtur pushtetin jane te njejta, paturpesia, harbuteria dhe hipokrizia arrin deri ne ate shkalle qe te perdoren edhe tragjedi familjare ose personale me nje pafytyresi te papare, vetem ne emer te karrikes(nenkupto kontrata te majme apo 7-20%)! smiley

Cfare mesimi duhet te nxjerre politka nga kjo ngjarje? Si pikenisje Edi Rama ti kerkoje falje publikut shqiptar per coroditjen dhe acarimin e gjakrave ne sensin politik dhe per ofendimin e elektoratit te djathte!

Dikush do te thote pse Saliu nuk kerkon falje per gomarlleqet e tij? Sepse nese nje politikan i papergjegjshem nuk kerkon falje kjo nuk perben nje arsye per te ndaluar nje politikan te pergjegjshem te kerkoje falje publike per gabimet e tij!

Nqse Edi Rama pretendon te jete i civilizuar, ose per politike te happur, etj ... atehere ai duhet te kerkoje falje publike per politizimin e bere, perndryshe ai do te vertetoje qe as me pak dhe as me shume eshte vetem nje politikan tjeter i ceket ne mocalin e qelbur te politikes shqiptare!

+5 Koran

Sa per keshillen ti leme keta te mjere rehat, duhet te kuptohs se kenaqesia jone eshte kur tjetri eshte ne gjendje te keqe. Ne i veme dhe shkelmin e funidt dhe ata vrasesit skicofrene qeshim e tallamemi me ate qe jep shpirt Keta jemi ne

Ndaj dhe kemi keta politikane

Gjynof i ziu burre! tashi do ndrrohet ajo thenja e famshme se do thuhet ca t'bo gruja, nuk ta bo qeveria hahaha

interesant dhe shume domethenes eshte fakti qe reagimi i opinionit publik ne teresi, mbas perhapjes se lajmit te rembimit dhe me pas keqtrajtimit dhe rembimit te femijes nga barku, ishte pohues ndaj asaj qe duhet te kishte ndodhur, pavaresisht se nga lajmi ishte nje ngjarje shume me teper se makaber dhe jo vetem per Shqiperine. Pse njerezit e besuan? Sepse pritshmeria e tyre per Berishen si kriminel i regjur eshte e larte. Dhe kjo eshte gjeja me e trishtueshme por reale e shqiperise se sotme.

o sheme, pse identifikon gjithe opinionin publik me veten o burr? dmth, e mendon ti se sa veta mund te ofendohen nga ky supozim?

Sheme berberi, po nga e di ti se si reagoi opinioni publik ne teresi, nga e more vesh ti se si menduan njerezit kur degjuan historine? Te flasesh ti per opinion publik eshte njesoj sikur lopcari te na flase per Milky Way or sheme trimi. Me siguri qe e ngaterron opinionin publik me ato klientet qe te vijne ne berberhane.

Njerezit mund te kene qene te shokuar nga historia, vertet, te rrembehet nje grua e re shtatzene dhe t'i hiqet femija me zor nga barku eshte krim makaber. Megjithate, vetem mendjet e semuara, militantet histerike, ose me sakte ata qe ka kohe qe e kane nxjerre trurin e tyre ne pension dhe qe ua kane lene idhujve te tyre sharlatane te bejne te menduarit per ta, ia dedikuan krimin Berishes. Njerezit normale mendojne bazuar ne fakte dhe ne kete histori asnje fakt nuk lejonte per te bere lidhje te tilla. Megjithate, kete teze qe ti hedh ketu, une jam shume i bindur qe dikush nga ata "te squtit" juaj e ka thene apo shkruar diku dhe ju turma militante e perserisni si papagallet. Realisht, kjo perpjekje nuk eshte gje tjeter vecse ajo nevoja e budallait per te pasur shoke. U perdorin sheme, u perdorin. Duan te mbulojne ato budallalleqet qe kane shkruar dje e pardje keta "trimat" tuaj neper internet dhe u nxjerrin juve te thoni te tilla gjera. Opinioni publik? haha, ve bast se kjo eshte fjala qe ti e pate me veshtire ta memorizoje, sheme. Apo e bere copy-paste? smiley

Eh more njerez, si e humbni kohen qe ju ka ngele me jetu (sado qe te jete, nje jave, nje muaj, nje vit apo nje shekull) kot... smiley

:X

c'est exactement et purement pour ca que je t'aime si trop.

:X

Ja dhe veliaj:

 

Miq,

Një lajm i trishtuar na ka shokuar të gjithëve ne në PS. Natën e kaluar, gruaja shtatzënë e kryetarit të sapozgjedhur të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, u rrëmbye në një qendër tregtare në Tiranë. Pasi është keqtrajtuar barbarisht nga rrëmbyesit, ajo është dërguar në një vend të panjohur, ku i kanë hequr fëmijën. Në orën 4 të mëngjesit, e mbuluar nga gjaku, znj. Roshi është lënë afër shtëpisë së saj në Kavajë (50 kilometra larg kreqytetit). Nuk ka ende ndonjë njoftim nga policia. Kavaja ka qenë zona elektorale ku është zgjedhur Berisha deputet për 20 vjet. Socialistët fituan në Kavajë për herë të parë më 8 maj, dhe kjo është konsideruar si fitorja më simbolike e zgjedhjeve. Gjatë fushatës elektorale, z.Roshi dhe shtabi i tij kanë marrë kërcënime për shkak të garimit të tij për postin e kreut të Bashkisë. Kreu i PS, Edi Rama, do të lëshojë një deklaratë shtypi pas një ore… …Duke pasur parasysh rrethanat shumë të rënda të situatës në Kavajë, ky njoftim do të jetë i shkurtër dhe më tepër informacion politik do t’ju japim nesër.

Faleminderit

Erion

 sa maskara te ben budallalleku dhe lepirashlleku! smiley

Njerezit menduan...., opinioni publik kujtoi se...., populli pandehu qe....

Ja, nje majtist dallohet qe nga keto fraza. Jo vetem qe ka iluzionin te dije cfare mendon populli, por edhe ka pretendimin te flase ne emer te popullit. Dhe vuuu me retorike e demagogji tipike.

Per mua s'ka popull, ka individ, secili me deshirat, interesat, aftesite, pasionet e tij.

Po te ishte i djathte ne fakt (i djathte shqiptar e kam fjalen) do te thoshte:

Sali Rrofte Berisha mendoi..., Sali Rrofte Berisha kujtoi se..., Sali Rrofte Berisha pandehu qe.... smiley

Boll shkrujte budalleqe. Si nuk paska popull, si nuk paska opinion publik. Njerzit flasin, komunikojne, ndervaren nga njeri tjetri, pra farketojne opinone te perbashketa. Pra sic ka nje dimension individual ka dhe nje komunitar. Eshte patetik ky individualizmi djathtizmo amerikanizem i veteinduktuar.

Epo, meshkujt si Elvisi e kane mire nje veprim te tille; te celebrosh nje lidhje vetem mbasi te kete dashnoren me bark tek goja eshte mekat. Elvisi vetem para tre muajsh qenka fejuar me kete zonjen.

Po dhe kjo tjetra, jo te jete Elvis Roshi por as Elvis Presley s'behen veprime qe kompromentojne dinjitetin tend si njeri; Elvisin dje e kishte, sot nuk e ka por me veten do i duhet te jetoje tere jeten.

Sdq Elvisi, po deshi te na jape nje shembull qytetarie, te shkoje e te kujdeset per ate femer e nese Elvisi ka qene aq i djegur per nje femije t'ju drejtohet jetimoreve te Shqiperise dhe te adoptoje! Ngeli akoma ne Mesjete ai popull!

 Fillun paragjykimet pa e pas piken e idene. Jo ne Belgjike, po ne nje dhome me mbreter te flene ca njerez, po njesoj ngelen.

Ku e di ti qe mbase Elvisi i ka thene qe do te ndahet, pas ndarjes kjo i ka thene qe ka femije, dhe ky ka pranuar te njohe femijen, edhe pse s'e do gruan dhe e mban larg, aq sa per te mos e pare lakuriq?

pse grunge sa per kurreshjte po te flesh ne nje dhome me mbreter degjon vetem zhurmen?

Pse, c'te keqe ka te shohesh gruan lakuriq?

Grunge, ndreqni formen e komunikimit nese deshironi nje diskutim konstruktiv.

Mgjth, dy fjale sa per t'ju sqaruar per dhomat e mbretit(ose te Belgjikes):

Kjo zonja mesa duket ka pohuar qe lidhja e tyre u ftoh ne momentin qe moren vesh qe ajo s'mund te lindte. Ne boten e civilizuar dy njerez lidhen nga dashuria dhe jo nga deshira e riprodhimit. Nje lidhje eshte ne te miren dhe ne te keqen! E keqja ne kete rast eshte jashte kontrollit te zonjes ne fjale-nuk mund te linde femije per çeshtje shendetesore. Femra nuk eshte lope qe po polli do mbahet, po s'polli do cohet serish tek i zoti. Shkon katunari i Kavajes dhe "dorezon gruan tek i ati" sikur femra ne shekullit e XXI-te te jete ende nje plaçke. Nje mashkull i mirefillte do e kishte trajtuar psikologjikisht, do i kishte qendruar afer derisa kjo mesele te qetesohej dhe pastaj do kishte marre nje vendim. Barbare!

  ka pohuar qe lidhja e tyre u ftoh ne momentin qe moren vesh qe ajo s'mund te lindte.

 

Ka pohuar qe kishte deshire t'i jepte nje femije, jo qe u ftoh per ate arsye.

Por edhe sikur... s'mund ta dish as ti e as une.

S'mund ta dish, sepse jane gjera intime e varet si e ka pasur ajo e shkreta hallin, s'mund ta dish se jane gjera intime dhe varet cfare arsyesh te tjera ka pasur ai. S'mund ta dish se fundja kjo vajza para se te thoshte kete, tha dhe nje genjeshter tjeter shume te madhe. Dmth, ka shume gjera qe s'mund t'i dini te gjithe ju qe flisni ketu. Ju flisni, s'po them te mos flisni, se forumet per kete pune jane. Thjesht mua me bezdisin keto thashethemet per jeten intime te te tjereve, sidomos te atyre qe sapo kane pesuar nje vuajtje te madhe, qofte vajza, qofte ai.

Shkoni e lexoni artikullin tek Panorama, aty do gjeni citimin ne forme identike. Sdq, gjithe çeshtja sillej rreth nje shoqerie qe ka shume pak respekt per femren dhe trajtimin e saje si plaçke. U habita keq kur pashe si titull"Elvis Roshi dorezon gruan tek i ati" sikur te ishte nje kafshe!

 Aventurat e Griseldes me Elvisin si individe pak interesojne.

Kjo teme kishte lezet deri ne momentin qe skishte folur prokuroria. Tani qe ky muhabet mbaroi ska me lezet ti merni neper goje. Sidomos ate te shkreten. Ne shqiptaret kemi shume qef ti shkelim me kembe ata qe rrezohen poshte. I shofim nga lart nga piedestali dhe fillojme bejme edhe teori psikologjike,sociale,seksuale. Mund edhe ta mbyllni kete teme.

ne fakt starove sikur tashti paska me teper lezet. se tashti dikutohet kudari njerezor edhe do mberrijme prape te politika.

ku roshi nuk i kerkoi falje griseldes. edhe si thu nuk e ka asnje faj ky?

Ne shkelem gjithe ate Enver prej bronzi me kembe mu ne mes te Tiranes e s'po shkelkemi te dashurat e kryepleqve te Kavajes. Ne fakt Verin e shkelem nja 5 vjet mbasi e kishte perdredhur se sa ishte gjalle...naaaa me hap rreshtor te gjithe.

Epo na ka bere I Madhi ballkanas gjaknxehte, c'ti bejme, e kemi ne gjak. Mos mi nga femrat se dhe xha Sulua e pranoi qe jane nje force me te vertete e madhe, sidomos kryetaret e kooperatives smiley

respekte shoku!

Na dha kjo histori plot material per “llogje kavaje”. Sido qe te jete, kete vajzen e ka marre perrupia me vete. Veshtire se do ta mbledhi veten per shume kohe. Edhe ky cuni nuk do ta kete te lehte te drejtoje Kavajen. Tani e tutje do ti duket se ne cdo cep rruge njerezit flasin vetem per te. Perfundimi qe mund te nxjerrim nga kjo berihaje eshte qe Saliu dhe Edvini na i kane pjerdhur mendjen fare. Zot ruana trute se vete s’po dime si t’i mbajme!

 Kjo pune, me thone t'drejten...nuk osh' gjo e mire. smiley

Kavajs anonim

 

Aaaah!

Une vdes per kto t'Shqipnise se Mesme!! 

 

Cherchez la femme, ka thene Napoloni! ca bohet keshtu mor pu pu. Por mbasi te kemi gjetur femren te gjejme dhe x,y mbas saj. Dhe me sa takt media e trajton Griselden duke e pare gjendjen psiko emocionale te saj. Gjynaf, per Griselden se ne fund te fundit ajo e vuan dhe do ta vuaj ket gjullurdi. kushedi ca budalleku made in albanian e ka cuar ate te bej kete.

Ore shume po e perkrahni kete vajzen juve.

Po mire more ka pasur ne plan qe te rrije me kete Elvisin dhe ky nuk do.

Po ckusur kishim me te tjeret qe per pak sa nuk hyjme ne lufte civile?

Nuk mendon pak kjo cuca se me kete qe beri,per pak na futi ne lufte?Apo ska problem,vetem deshira e saj te plotesohej.Cfare njerezish egosite!

Egiizmi dhe nerscizmi eshte semundja e saj.Te tjerat jane justifikime.

 

Po ckusur kishim me te tjeret qe per pak sa nuk hyjme ne lufte civile?

Nuk mendon pak kjo cuca se me kete qe beri,per pak na futi ne lufte?Apo ska problem,vetem deshira e saj te plotesohej.Cfare njerezish egosite!

Hahahaha

O "Miri",

Kjo goca e ka emrin Griselda Rroshi, jo Helena e Trojes. Ku i psonise keto idete e luftes ti? 

Paske qene si Will Smith tek WWW smiley

Po nuk i pe thirrjet per lufte dje ti,nga fletushka e Kocos dhe Meros,plus nga veliaj apo Brace?

Ahaaaaa, paska lexuar fletushkat e Kocos dhe Meros. Po kur i beson fletushkat e Meros dhe Kocos per keto pune, c'ne s'i beson per gjera te tjera?

s'i

that's right! smiley

 po pse o tip, nga Mero Baze e gazetat 55 cohesh ne lufte ti?

o xp, po ik e merre 1 ore pushim o burr se u lodhe

mua me vjen keq per Griselden se nuk eshte dicka e thjeshte te genjesh deri ne kete fare pike aq me teper per dicka te tille. Kushedi se cfare xyz arsyesh fshihen, ajo eshte viktime (100% i bindur per kete).

Une po shikoj emisionin e klanit dhe me ngeli biskota ne gryke duke ndegjuar Frok Cupin duke thene qe fajin qe u politizua e ka PS dhe ne vecanti e ka ai cuni i gjate, po si e ka emrin dreqi ... he mo ai qe vjen ketu te ty (i drejtohet Fevziut), ai qe shiste fiq!!!

a thu se Frroku eshte naj burr mo i mire...e kam pa nja 2 here kto kohet e fundit; e vetmja gjo qe m'vjen ne mendje kur e shof eshte nji rrospie rrugesh

nje tufe maskarenjsh pa pike skrupulli jane si majtas dhe djathtas. Mjere kush i del perpara tufes.

 po pse o tip, nga Mero Baze e gazetat 55 cohesh ne lufte ti?

Meroja sa kujdeset per grate e dynjase me mire te ishte kujdesur per te tijen. smiley

po pse, si eshte puna e gruas se Meros?  me qe e hape, çoje kete thashethem muhabet deri ne fund,  se na bere kurioz.smiley

Top Channel-i po thoshte dje, mes steak-ut me champignons dhe sallates ne dreke, qe gruaja kishte depozituar kerkesen e divorcit. E di si me ngeli kafshata ne fyt? smiley

mooosss, ( ai rreziku i te ngecurit te ushqimit ne fyt nuk me kanoset, se kam ngrene me kohe) ,  po nuk ka per te me zene gjumi gjithe naten.smiley

e forte edhe ajo; cpaska pritur kaq shume?!  dakord, e leme menjeane faktin qe Merua duket si shejtan, se si tha ai: kur u ndane kaq na rane, seshte faji tij.smiley, por nuk e kuptoj, si mund te jetoj dikush me nje shpifes,mashtrues,intrigant qe nuk ka skrupuj?!

p.s  nuk na the, me ca vere e shoqerove ate menune e mesiperme?smiley

E dogjet ne turren e zjarrit kete gruan e shkrete apo akoma?

Fina mire se u riktheve ne shtepi. Jam kurioze si e mendon ti, a duhet te dorehiqet kryebashkiaku i ri i Kavajes?

Mire se te gjeta Trop! Ate duhet ta heqin me ceremoni, per qendrimin cnjerezor ne kete mesele (para dhe pas jastekut).

Me ceremoni ne Shqiperi eshte hequr vetem prof. dr. Pango se na fyu nderin e qeverise, kryebashkiak Roshi po mbron nderin e gjithe shqiptareve duke mohuar publikisht ate grua. Qartazi Rama s'ka interes te humbase bashkine e Kavajes dhe besoj se eshte ulur diku duke lexuar romane per tu qetesuar nga sikleti, e nga kthetrat e romaneve e nxjerr vec ceshtja e zgjedhjeve ne Tirane. Dua te them, Roshin s'ka kush e heq, as populli, as baca e vet.

Petlla, une ia di ndjeshmerite fsheses, u shpreha ne menyre te pafshishme smiley

Do te doja te dija c'roman po lexon qe ta lexoj edhe une dhe te qetesohem nga sikleti.

p.s. Pashe qe Elvira Donesi e kishte harxhuar fishekun e feminizmit smiley para dy ditesh. Na kane mbetur Elsa Ballahuri dhe ndonje tjeter ... Lum na!

beezzzzz. e kishte sot elsua te panoramiu shkrimin po niks e lexova.

po qe tani po me bren edhe mua kurioziteti per romanet qe lexon rama? me gjuhen e ngarkuar dhe njekohesisht te bezdisshme metaforike qe perdor, nga thua te kete marre? po perbuzjen dhe pasionin kush i gersheton me qarte?

elvira donesin s'e njoh mire dhe jam e kenaqur me kete injorance, por s'e dija qe kishte fishek feminizmi, kujtoja se e kishte fishek feminiliteti.

sa per ballaurin, dhe fajin e ka petlla, e lexova. titulli 'kjo grua', perfundimi qamet:

Pra, individi bën si të dojë, si t’i teket, si t’i shkrepet në mendje pas një ëndrre të bukur apo të frikshme që ka parë natën… dhe kjo është frika që duhet të na mundojë të gjithëve… se si, ngadalë- ngadalë po ndikojmë me të gjitha forcat tona negative, indiferente, të papërgjegjshme, për të shpërbërë shtetin tonë, e kundërta e së cilës duhet të jetë qëllimi i rëndësishëm i jetës qytetare.

epo cti besh trop moren dore te KQZjaaaa. hapin vetem kuti e mushme me lule, jo ato me verejtje ne thonjza. apo meqe topiku ishte qemepare per te verteten, e verteta e te vertetes, per te thene te verteten ne fakt eshte se: duhet te jape doreheqjen edhe rama qe e zgjodhi apologjuesin pi kavaje

petlla te dorehiqet rama eshte si te dorehiqet berisha, na prishet ekuilibri, na merren mendte e krese, ngelemi pa nje buze, pa nje vrime hunde, pa nje lob temthor (keshtu thuhet?).

Dhe nje detaj zgjedhor qe ka ose nuk ka lidhje me ceshtjen ne fjale dhe gazetarine e debilizuar ku shkrimet mbarojne me "megjithatë, beteja ligjore për bashkinë e Tiranës nuk mbaron këtu", sikur te ishin duke kercenuar per ku di une cfare, se as ata s'e dine cfare, asnje percjellje e argumentit te kolegjit, asnje informacion mbi hapat e metejshem, vetem nje fraze pijanecesh. Pastaj themi pse ndersehen njerezit (afersia me nderzimin eshte rastesore madje e padeshiruar).

Dhe kjo perflitet si media me e perparuar dhe cilesore ne ato ane...

prit se nuk u sqarua deri ne detaj a ben apo nuk ben femije, se kjo eshte shume e rendesishme per te ardhmen e gjithe jetes... nje kjo. e dyta nuk ka dru se i kemi prere pyjet. po trangulli doli me mikrob, edhe nga ata qe nuk i ze shqiptaret aty ku i ze gjermanet. se shqiptaret nuk e hane trangullin si gjermanet. e hane me baza partie.

trangulli yne can bllokaden

haj smiley

Hello zoto! si doli perfundimi. kush fitoi debatin per griselden te ppuja ata te saliut apo ata te edvinit? si te duket ty?

petlla, shpresoj qe petllat i nakatos me te mira se humorin. (S'jam e sigurt per ikonen e penarit ketu, zgjidhe vete).

te bera nje pyetje diku... s'm'u pergjigje. mezi po prisja.

sot pashe njerin qe po i sperkaste me uje te tregu fshatar. trangujt them.

epo mos ka qene fshatar spanjoll i veshur si shqiptar qe ta marrin per italian... mikrobet e kam llafin.

akoma jo... do ia nxjerrim njehere foton ne te gjitha gazetat pastaj te shohim e bejme smiley ...

lakuriq, apo jo? ta shohim njehere dhe ne si duket barku me shtatzani fallco. smiley

cfare historie e shpifur, aman.

dhe per apologji, asnje politikan deri me sot nuk ka bere si ky, as astronomikisht afer me kete...

Kete punen e jastekut s'e hante as Gjinua, po e paska ngrene gjithe ai burre qe eshte edhe kryebashkiak pa le!

Elvis Roshi ka qene ne hall, mos e akuzoni kot. Ai i gjori mbase thote shyqyr u be sebep kjo ngjarje dhe u fut ne loje prokuroria e krimeve te renda, policia e shtetit dhe nje sere panelesh mjekesore, se ndryshe Elvisi s'kishte per ta marre vesh qe kete gruan s'e kishte as shtatzene, por as grua.

 

po e paska ngrene gjithe ai burre

urno?

 

Nejse, te pakten beme nje stervitje me komunikim email me nderkombetaret, kshu qe nqs kemi ndonje rast urgjent tashme e dime qe mund ti kontaktojme direkt me email ose twitter.

Sensibiliteti i DFP (Departamentit Feminist Peshkist) eshte i kuptueshem, po s'pashe gjekundi te anatemoste njeri kete femren, perkundrazi pashe disa artikuj ne media qe pro a kunder prostituimit te krimit nga ps, apo napolonizimit diskreditonjes te pd, thoshin se kjo e gjora kushedi sa keq i ka punet qe katandisi deri ketu.

Per me teper ju sqaron Mentor Kikia si feminist i dalluar i gjinise tone. smiley

Tani i duhet qendruar afer vajzes se mos ben ndonje te pabere tjeter.

 Bravo zonjes qe thuri me aq mençuri fjalet qe vetem nje shpirt human mund t'i ndjeje.

_ _ _

Dëshmia në Prokurori ktheu Griseldën në realitet -Aranita Brahaj

 

Fëmija imagjinare i vajzës njëzet e tetë vjeçare që shokoi opinionin qytetar dhe politikën, nëse do të kishte qenë real do të ishte fëmija me baba pranë, por jetim.Nëse në datën një qershor u tronditëm nga versioni i një rrëmbimi dhe krimi të rëndë me motiv politik, njerëzit e thjeshtë pas dy ditësh u shokuan, pasi kuptuan se martesa, afeksioni, dashuria dhe sjellja në jetë e një fëmije në shoqërinë tonë, qenka një ngjarje që mund të zgjasë edhe nëntë muaj pa marrë një përqafim. Kjo në shoqërinë humane duhet të traumatizojë njësoj sa një krim i rëndë me motiv politik. Një fetus që bëhet qenie njerëzore ka nevojë për përkëdhelje dhe zëra edhe kur është në barkun, “gralin e shenjtë” të një nëne. Nëse kjo ngrohtësi dhe ky tingull njerëzor mungon, atëherë një fëmijë imagjinarë është më mirë të mbetet i tillë. Nuk ka libër për një prindërim të mirë, ku nuk flitet për dorën e babait të vendosur mbi barkun ku rritet një bebe, nuk ka diçiturë të ndonjë fletë palosje për mirërritjen prenatale, ku nuk thuhet “fol me fëmijën”. Griseldën në historinë e saj shokuese e justifikon trauma sociale e vajzës dhe gruas në tmerrin psikik të përballjes me fatkeqësinë e shterpësisë. Doktrina shkencore e njeh këtë gjendje traume dhe shoku, edhe tradita jonë zakonore e njeh mundësinë dhe sjelljen e paqartë të gruas në moshë riprodhuese në pamundësi për të pasur fëmijë. Bashkëjetuesin dhe partnerin e saj si politikan nuk e justifikon asgjë për imazhin familjare të rremë dhe fiktiv të servirur në publik.
Në këtë absurditet social, vajza i ka të gjitha arsyet për t’u traumatizuar, për të jetuar e vetme një fat të hidhur të mos realizimit të dëshirës dhe instiktit për mëmësi. Në një realitet njerëzor kaq hipokrit, një gruaje si mbetej gjë tjetër veçse për të ëndërruar fëmijën që rritet në barkun e saj e për ta kthyer padashur ëndrrën në makth, për vete e për të tjerë. Griseldën në dhimbjen e saj personale dhe humane nuk e ndihmoi askush, as bashkëshorti i dhënë pas çdo gjëje tjetër, ndoshta i dhënë më shumë seç duhet edhe në jetë politike, as familja shqiptare e dashur, por e papërgatitur për të këshilluar dhe drejtuar fëmijët në këtë realitet të ndryshuar të dy dekadave të fundit, dhe as mjekët ku vajza kishte konstatuar pamundësinë fizike për të pasur një fëmijë. E vetme, ajo krijoi iluzionin e më pas torturën e një shtatzënie fiktive, që njihet në gjuhën shkencore si “shtatzëni në histeri”. Griselda nuk është objekt i asnjëlloj përgjegjësie penale, në çdo libër të kriminalistikës lexohet për sindromën psikike të gjendjes traumatike të gruas në vetëmashtrim për një shtatzëni. Gruaja përjeton këtë efekt nën ndikimin e dëshirës dhe tendencës së lartë për të pasur një fëmijë. Shpesh gra me instinkt të fortë mëmësie krijojnë psikologjikisht bindjen se janë shtatzëna. Zakonisht kjo ndodh pas një momenti të gjatë dyshimesh dhe pritjeje për të konfirmuar një shtatzëni të mundshme. Gruaja fiton sjellje dhe karakteristika fiziologjike të shtatzënisë, edhe pse nuk është e tillë. Kjo situatë është patologji shëndetësore dhe rasti kërkon mjekim dhe trajtim.
E vetme, vajza ka tentuar të mendojë edhe mosekzistencën në një dhomë hoteli natën, për të cilën rrëfeu qartë vetëm në Prokurori. Bashkëshorti i saj, si një politikan i mirë, por i pakëshilluar sa duhej në profilin e tij publik, nxitoi të kërkonte falje e të falënderonte ata që e mbështetën në këtë traumë të tij. Por ky burrë kaq i fortë në sfidën e tij politike duhet të kuptojë që në traumën e saj nëntëmujore Griselda nuk pati pranë as shokë të politikës, as opinionin publik dhe për fat të keq as njeriun të cilit ajo dëshironte t’i dhuronte një fëmijë dukë shkuar deri në kufijtë mental të paqartësisë. Në këtë detaj, edhe Griselda fajtore e pafaj njëkohësisht, meriton dy fjalë ndjese në deklaratën mediatike të kryebashkiakut të ri. Gjëja me humane, me e vërtetë, më e dobishme që i ka ndodhur Griseldes në këto vite të jetës së saj, padyshim është rrëfimi përpara prokurorëve të çështjes. Si një nyje Gordiane, ky rrëfim shënon të vërtetën që më shumë se politikës paranojake, më shumë se opinionit publik, më shumë se strukturave të antikrimit, i duhet vetë vajzës në këtë histori. Në rrëfimin e saj përpara prokurorëve, pas një ekspertize mjekësore, vajza ka hedhur hapin e parë për të dalë nga një iluzion i frikshëm për fatin e saj. Sado e rëndë të duket ky moment për një vajzë të vënë përballë bashkëjetuesit, familjarëve, shoqërisë, politikës e drejtësisë, ky është momenti me real në jetën e kësaj gruaje. Pas kësaj, Griseldën e presin dekada të tjera jete, ku mosrealizimi biologjik i mëmësisë mund të kompensohet me afeksionin familjar e realizimin personal, ku zhgënjimet dhe hipokrizitë intime neutralizohen nga një përmbushje profesionale apo thjesht nga instinkti i të jetuarit normalisht, edhe pse në modesti. Sa do e vështirë të jetë jeta e Griseldës në vitet që do të vinë, shpresohet të mos jetë aq e ftohtë sa nëntë muajt që shkuan. Nëntë muaj kur vajza nuk morri një përqafimin të vërtetë nga nëna, burri, vjehrra, prindër të afërm e miq. Si mundet rrethi i njerëzve që jetojnë më këtë vajzë, të mos tregonte aq ngrohtësi sa të përqafonte gruan që do të bëhej nënë, vajzën që vendosi në gisht unazën e fejesës, bijën apo nusen e djalit, motrën apo kunatën, të dashurën apo nënën e fëmijës. Që kur martesa apo ardhja në jetë e një fëmije janë kthyer ne formalitete për familjen shqiptare, që kurë shenjtëria e një familjeje është kthyer në fasadë elektorale për miting! Edhe qytetarët e Kavajës sot duhet të ndjehen të shokuar dhe meritojnë falje publike për imazhin rremë të liderit që servir modelin e familjes së bukur që njësoj si fëmija imagjinar është imazh i gënjeshtërt. Griselda nuk ka faj për gjendjen e saj psiko-emocionale që është e parashikuar nga mjekësia ligjore dhe antropologjia sociale. Shumë të tjerë bashkë kemi faj për modelin e ftohtë, hipokrit dhe formal që merr familja shqiptare pas viteve dymijë.

Hetimi, ekspertizë mendore e psikike për Griselda Zaimin

TIRANE – Prokuroria e Krimeve të Rënda parashikon zhvillimin e një ekspertize për gjendjen mendore dhe psikologjike të Griselda Zaimit (Roshit) në kuadër të hetimeve që po zhvillohen për denoncimin e bërë katër ditë më parë në polici dhe gjithë ngjarjet që rodhan më pas. Gjatë deklarimeve të saj në drejtorinë e Policisë së Tiranës, pasi kunati i vet bëri denoncim për rrëmbim personi, Griselda Roshi ka pasur kontradikta dhe pa qëndrueshmëri të theksuar në deklarimet e saj. Pak minuta pasi kishte artikuluar një fakt apo një pretendim për “rrëmbimin”, 28-vjeçarja tregonte një situatë krejt tjetër, duke dhënë shpjegime herë-herë që binin në kundërshtim me njëra-tjetrën. Nisur nga këto fakte, por edhe për shkak të shtatzënisë së supozuar prej saj për muaj me radhë, prokuroria ka vendosur të kryejë një ekspertizë mendore për 28-vjeçaren. Sipas burimeve nga grupi i hetimit, ekspertiza në fjalë do të bëhet edhe për shkak të përcaktimit nëse Griselda Zaimi (Roshi) mund të mbajë përgjegjësi për dëshmi të rreme në organet e Policisë dhe Prokurorisë.

Pasi mbaroi kjo histori, te gjithe u cliruan, pervec kesaj vajze. Kesaj iu rendua barra edhe me keq. Shyqyr qe doli nje artikull qe e mbeshtet. Mediat duhet (kane detyrim moral) te kontribuojne per te ndihmuar kete vajze, qofte ne imazh, qofte ne gjendjen psikologjike. Nje artikull ne favor ketu e nje atje, mire i ben dhe asaj. Ne te tjereve asgje s'na u be. E harruam. Dhe burri per ta harruar ka, se do ta kete mendjen te bashkia. Po kjo, si do ta harroje?

 Apologji feministe. 

Spiritus, nuk eshte fuqi versulja ndaj te dobetit! Nje shoqeri e civilizuar duket nga forma ne te cilen trajton pjesen vulnerabel te shoqerise te saj. Roshi me klanin e tije familjar do vazhdoje jeten si me pare por pasojat i kane rene kesaj femre dhe familjes. Eshte tragjedi te jesh i dobet ne nje shoqeri hienash ku kopeja te hedh me tutje ne shenjen e pare te dobesise.

 Ou?Qekur kshu mashtruesit kan fillu te trajtohen me delikatese?

asnje lloj delikatese me te. njerezillek po, po asnje lloj simpatie apo takti te sterholluar dhe stervecante.

ka bere nje gje shume shume shume te poshter, shume te ulet, shume te neveritshme. te mos kerkoje te falur burri per pislleqet qe ben ajo fyryfycke.

gazetaret qe dalin me llojsoj shkrimesh qe demek shpjegojne, etj e-trcvrc... duke u munduar te injektojne mirekuptim apo simpati mbi... .... .... mua me duken shume idjote. nuk arrij t'i pranoj dot. paska qene profesion i ndyre, ose populluar nga njerez te ndyre.

boll tani, u bene tre dite me nje gjinkalle.

Kesaj i thone "me nxjerre dhjame nga pleshti". S'ka faj dhe gazetari/ja i/e gjore. Duhet shitur gazeta, ndryshe s'ka rroge, keshtu qe oburra me lajme, polemika, editoriale, kronika, artikuj, ese etj etj.

ka faj gazetari/ja i/e gjore. ja nje ide:

Fëmija imagjinare i

Nuk di te shkruaje shqip???

si mundet nje injorant qe nuk di te shkruaje gjuhen e vet te arrije te kete mendim personal mbi ceshtje qe kane levizur nje opinion te tere publik???

"shokuar"??? shokuar? shokuar??? rielli? 

jo po, "miqesuar"!!!

po, gazetarja ka faj. eshte perfaqesuesja me e denje e shtreses me injorante te asaj shoqerie aq te semure; dhe injorante.

zoto duhet te kesh parasysh nje gje. ne shumicen e gazetareve (ne moshe te re) fle nje griselda fell ne shpirt. kjo ndodh si pasoje e drejperdrejte e shkollimit. nje kjo. gazetes apo Tv qe nuk kane asnje fjalor ku te shkruhen fjalet, e verteta, dinjitet, pavaresi, profesion, dhe nuk marrim leje nga edi rama ose leke nga sali berisha.

po t'i them keto te zbusesh inatin ndaj griseldes, nese (gjithmone) ajo ka qene gruaja e ketij burrit. nese jo shtoje inatin se ne fakt gjithkush eshte viktime e mundshme shpifjesh edhe kur merr pozite me vote ose me delegim, rreziku shtohet deri ne graden e = ndodh me siguri. por... une mendoj pak me thelle:

griselda beri denoncimin ne polici ne oren dhjete te dites tjeter, kur kishin kaluar shume ore qe kur ate e kishin/apo u hodh vete/ prane shtepise. asnje nga familjaret e saj apo te burrit nuk lajmeroi policine, por ama telefonata te PS nuk mungoi. thuhet, por ama thuhet e nuk vertetohet dot se keta emisaret e PS mberriten ne shtepine e burrit ku po rrinte griselda perpara se te behej denoncimi. atehere kush e ndertoi historine? kjo me ngeli e paplotesuar.

Dakord me ty, por gazetaret s'jane vecse ingranazhe te vegjel ne makinen e madhe dhe fuqiplote te injorances. Pastaj ka dhe karrieriste, si ne cdo profesion, qe duan te ngrihen ne detyre dhe u duket vetja me te ditur se c'jane. Ceshtjen e gjuhes se masakruar e zgjidh vetem ligji per pastertine e saj (sic e ka Franca).

ju kuptoj qe te dyve.

petlla. nuk e urrej griselden. nuk kam inat. ajo qe beri, eshte nje nga gjestet me te uleta qe mund te bente. ne fakt, une nuk e di se cfare gjesti mund te bente nje vajze qe te ishte me i ulet se aq. dua te me kuptosh drejt, se perndryshe do te te sjell nje lume me komente qe jane bere ketu... ne fakt, lexoje te gjithe kete teme; ne fakt lexo edhe temat e tjera qe u mbushen plot me komente - mbi 500 syresh; ke ca komente qe jane te paharrueshem. qe te ngulen si thike. dhe dolen per shkak te gjestit te nje fycke aguridhe.

e cila, e cila nuk ka kerkuar ende falje.

me sa me takon te flas, te shpreh indinjate dhe neverine totale... 

nuk dua t'i hyjme filozofikisht. nuk ka vlere. nuk ka fund. eshte shoqeria dhe ndjenjat e nje mileti 3-4 miljonsh. nuk mbaron kurre.

nxjerre... nuk ka "por" me gazetaret tane. nuk. ka. nuk ka asnje lehtesim, direkt-jo-e-jo, po as rrethanor.

po pra, kaloje edhe hapin e urrejtjes, edhe luginen e erret... po te them shiko pak me thelle: thua e beri te gjithen vete? mos ndoshta, po ndoshta ama, u ndeshkua me tepri si pasoje e deshtimit te nje plani te thurrur shkel e shko e ne menyren me amatore por edhe kriminale? jo me kot te shkrova oret e oraret, jo me kot dua vertet ta di nese keta jane vertet te martuar, apo kjo vajze ishte nje "e cmendur" nga dashuria... e ketu ta kisha

hmmm. jo.

urreva boll ata qe i kishin rrembyer foshnjen nga barku. urreva boll ata qe rrembyen nje vajze te re, shtatzene... urreva boll mamite, gjithe "setin" dhe organizimin; deri te nderrimi i rrobave dhe flakja e Griseldes ne mes te rruges, para shtepise se burrit. urreva faktin qe kjo ngjarje te kish ndodhur dhe prospektin qe per ne shqiptaret ishte potencialisht e mundur qe te kryenim te ketilla akte... ... ... (nuk kam fjale!) urreva faktin qe kishte prej tyre qe besuan qe kundershtaret politike ne shqiperi megjithmend mund te kryenin akte te tilla... qe dhe ne mund te qenkemi popull i afte te kryejme kesi makabritetesh... smiley((( urreva shume gjera te tjera... a e di nje gje? - ne asnje prej tyre, nuk me doli nje person real qe te egzistonte ne te vertete.

nuk e di nga cila ane do te me kapesh... por nuk dua ta fillojme ate diskutim filozofik. nuk do mbaronim kurre. smiley

e ca komente qe jane te paharrueshem. qe te ngulen si thike. dhe dolen per shkak te gjestit te nje fycke aguridhe.

 

Per ca komente forumi qe t'u ngulen ty si thike, asaj vajze s'i duhet dhene mundesi te jetoje si gjithe te tjeret pas kesaj?

Ok, gaboi. Te tjeret kane marre jete njerezish me gabimet e tyre e njerezit s'ua shprehin urrejtjen ne kete faze.

Te tjeret mashtrojne duke marre ne qafe qindra e mijera familje, e prape respektohen me shume se c'po respektohet kjo vajza.

Beri c'beri, ajo ia beri familjes se vet, dhe rrethanat mund ta kene detyruar. Shoqeria jone ka shume mjedise qe prodhon budallacka, edhe pse zoti i ka krijuar si vajza normale ne lindje.

 Eshte ne doren e mjekeve ose prokuroreve te tregojne humnizem profesional ne trajtimin e ketij rasti.Kaq grunge.Ketu mbyllet historia e qendrimit te shoqerise ndaj Griseles. Te duket korrekte kjo gazetarja qe na meson te justifikojme gjithe kete histori mashtrimi sepse kjo e gjora qenka traumatizuar nga ideja e shterpesise!

Kemi degjuar raste te barrave imagjinare, pra si raste te nje fiksimi qe shoqerohet me simptoma fiziologjike kurse ketu kemi te bejme me nje rast te paster mashtrimi. Rrethanat familjare dhe raportet ne cift mbase e kane shtyre drejt ketij bllofi por me tej, historia e stisur me rrembim dhe lindje te sforcuar eshte nje veprim i kalkualuar (me idiotsi )  per te justifikuar mashtrimin e pare.

Shoqeria nuk ka arsye ta meshiroje. Familjaret le te kujdesen per te dhe eshte krejt normale ashtu siukurse nuk braktisin edhe dike qe shkon ne burg.

Une mendoj qe cuarja e genjeshtres deri ne ate mase vjen prej budallallekut dhe jo prej ligesise. Nuk po them qe eshte dicka qe duhet te kalohet, sepse eshte mashtrim i rende, sado t'ia kete ushqyer mjedisi (qe i tille mjedis duhet te jete, s'besoj se eshte demtuar si baba me genjeshtren ai qe s'ka dashur te shohe nje here te birin ne eko, apo ta ndieje nje here se si leviz, sado qe i jap te drejte te mos e kete dashur me gruan). Por me menyren se si u hap lajmi ne media, emri i saj, imazhi i saj... them se  ndeshkimi per te ka qene i mjaftueshem. Ndaj them qe ndeshkimi u be. Per mendimin tim mjafton me kaq. Nuk besoj se meriton me shume. 

Babai i Griseldës: Elvis Roshi e përdori vajzën time për fushatë 

Muhamet Zaimi, babai i Griselda Zaimit, akuzon kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, se përdori vajzën e tij në fushatë, ndërsa tani shprehet se e kishte vetëm të dashur.

Dhe keta te Panorames i qenkan qepur pas kushedi sa dite, o i merrnin prononcim o ska. :O 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).