Këtë javë në [muzikë]2 sjellim një mix veror dhe qetësues të cilin mund ta merrni* me vete në plazh dhe jo vetëm. Do të gjeni tinguj të larmishëm nga Can, Boards of Canada, Massive Attack, Air dhe të tjerë. Kësaj here 60 minuta muzikë e përzgjedhur, pa ndërprerje.

 

Lista e plotë:
Flying Lotus - Parisian Goldfish
Air France - Beach Party
Can - Bel Air
Boards Of Canada - In A Beatiful Place Out In The Country
Air - Le Soleil Est Près De Moi
Gal Costa - Baby
Isolée - Beau Mot Plage
Lcd Soundsystem - Someone Great
The Field - A Paw In My Face
Lhasa De Sela - De Carla A Pered
Massive Attack - Protection
Devendra Banhart - Little Yellow Spider

 

Dëgjim të këndshëm!

Në kopertinë: "Water" © Eni Turkeshi Photography

 *linku per shkarkim do te shfaqet se shpejti ...

*Mund ta shkarkoni ketu ne mp3

5 Komente

na e solle diellin mu këtu me këtë muzikën. mirë e ka ajo sipër "beau mot plage" smiley flm.

ja e tha jerusalemi, diell ke sjelle vertet; diku nga mesi i degjimit e kapa veten duke bere 'ohoho'.

najs najs....

 Mix shume relaksues! Flm squarepusher.

flm cuna dhe goca! me behet qejfi qe rrezaton diell (jo gjithmone se dhe pak e hije e do robi)!

a e ka shkarku njeri? a keni pas ndonje problem me shkarkimin? ne rast se do keni, taksirat i eklipsit happy t'ju ndihmoje brenda mundesive me ndonje metode alternative 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).