Mbrëmë, datë 5 Qershor 2011, grumbullimi i përditshëm i ditëve të fundit në qendër të Athinës, tejkaloi çdo parashikim.
Rreth 200.000 njerëz u mblodhën përsëri në qendër të Athinës, përpara parlamentit; madje lëvizja e të "Indinjuarve" përfshiu dhe disa qytete kryesore të Greqisë.
Më poshtë fotot.
Athinë

Selanik.


Patra

Disa foto të tjera nga youtube: http://www.youtube.com/watch?v=Wow26rOIbrQ
Më shumë foto këtu

7 Komente

 Po ku pyesin derrat e vetëkënaqur nga vjedhja e popullit për kte lloj populli të butë ; bile prandaj e kanë katandisur Greqinë ( e Shqiprinë , etj) se s'kanë as nderimin e as frikën më të vogël ndaj ktij populli ,që është i kanalizuar prej kohësh  në tribunat e tifozërisë nga partitë politike , pronë private e ktyre derrave .Po shpresa  vdes e fundit ,  ndoshta kësaj rradhe grekët japin një mësim historik në ballkan se si dënohen hajdutët e pasurive të përbashkta . Amin dhe guxim për grekët .

Cilet derra te vetekenaqur paskan vjedhur "popullin" grek?

gjermanet.......,thone.smiley

 :smiley

Ate kam degjuar dhe une.  Ca kusaresh te poshter jane keta gjermanet qe s'bien dakort fare qe te paguajne per jevgjiterine e grekerve.

 Belul! Mos e 10! muhabetin.

 

Te gjithe popujt e botes kane nje problem te perbashket; jane qe te gjithe te keqqeverisur. Jane te rralle popujt qe nuk i meritojne qeverite qe kane, perjashto disa raste ekstreme si Korea e Veriut (shqipetaret s'bejne aspak dallim). 

Ne rastin e Greqise ato jane qeverisur dhe vazhdojne te qeverisen nga nje grup i vogel familjesh si familja Papandreu dhe Karamanlis per dekada me rralle. Ky eshte nje problem me vete qe mund te nxise apo pasqyroje probleme te tjera. 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).