Ka ndonje peshk qe i bie mire kitares dhe mund te afishoje kordat per kenge shqiptare sipas kerkeses? (Ndoshta nuk eshte e sakte. Guitar tabs = korda kitare?)
Google nxori ne siperfaqe nje forum. Si fillestar qe jam ca nga ato qe shkruhen aty dhe nuk i marr vesh e per me teper nuk orientohem dot me do re mi.
Si fillim une do ja dija per nder te madh asaj/atij qe do mund te vendoste kordat e Hije qe mbeten pas.

3 Komente

nuk e di, po sa here qe degjoj fillimin (pjesa me kitare) te muzikes se filmit ''Hije qe mbeten pas'', menjehere me vjen ne mendje:  ''the house  of the rising sun'',  (the animals), disi ndryshe  dhe ne nje tempo tjeter natyrisht.smiley

E di qe po dal nga linja ime qe normalisht i permbahet nje neverie fanatike per gjithcka te kohes se xhaxhi shejtanit, dhe se do futem perkohesisht ne rreshtin e peshqve qe s'humbasin rast per te kaluar ne orgazme kur gjejne mundesine te flasin mire per dimensionin artistik te asaj kohe, por jam i detyruar te pranoj qe ne vjedhje artistet e asaj kohe ishin shume me lart se kontemporanet.
Atehere vidheshin Animals, sot vidhet turbofolk rumun dhe bullgar

aaa  t'lutem, mos me shaj Sinan Hoxhen me shoke  se sflasim me bashke. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).