Këtë javë në [muzikë]2 sjellim kenge nga The Beatles, Bob Dylan, The Beach Boys, Elliott Smith dhe të tjerë. 30 minuta muzikë e përzgjedhur, pa ndërprerje.
 

Lista e plotë:

The Postal Service - Such Great Heights
The Beatles - In My Life
Bob Dylan - I Want You
Elliott Smith - Say Yes
Mercury Rev - In A Funny Way
The Beach Boys - God Only Knows
Kevin Shields - City Girl
Air - Playground Love
The Magnetic Fields - The Book Of Love
Eels - Ps You Rock My World
 

Pas 13 listave muzikore, është koha për të bërë pak pushim. Eshtë per t'u falenderuar PPU si dhe Eni Turkeshi për kopertinat e një pjese të mirë të episodeve.

Nëse me lejohet, 12 episodet e para ia dedikoj degjuesve te "muzikë n'katror" si falenderim për mbështetjen dhe inkurajimin. Ndërsa episodin e 13-të i'a përkushtoj një personi të veçantë për mua!

Rrofshin pushimet, rroftë muzika, rroftë dashnia!

Mirë u degjofshim së shpejti! 

 

6 Komente

"Such Great Heights in My Life ! I Want You. Say Yes! In a funny way, (God only knows) you're my playground love, my city girl, my book of love.  Ps You Rock My World"

- nuk e di nëse e ke bërë me qëllim, por nga titujt doli  poezia më sipër. e meqë ishte dashnie, duhej të kishte filluar mbase me një "meqë ra fjala" smiley

square, keep rocking. smiley

Smile

Këtë javë në [muzikë]2..., e: Mirë u degjofshim së shpejti! 

Një të klikuar shigjetës që sheh nga sipër e: Këtë javë në [muzikë]2..., pastaj sërish: 

Mirë u degjofshim së shpejti! smiley

don't go, squari 

meqë ra fjala, hi jeru smiley

 

 

 

te lumshin dockat square...ah me kepute me AIR...ajo eshte nje kenge e pakohe, e vecante.pushime te bukurasmiley

Edhe une u preka me Air. Pushime te mbara square smiley dhe flm per te 13-at.

harmoni. squarepusher you're a gem.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).