Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mire.

Burimi: blogu In Focus, i revistës amerikane The Atlantic.

77 Komente

Nese ke nder mend te marresh  ngjyre  ,ke zgjedhur makinen e gabuar smiley

Une nxihem, ti nxihesh, ai nxjerr tym smiley

Ne nxijme veten ,ai nxin te tjeret  smiley

 Stop and smell the roses.

Dy menyra elegante si te ngrohesh motorrin

thee pit stop

 the pi* stop smiley

that was the idea smiley

 Deshet me thone "puting the *ar in the pi* stop" smiley 

(duke pëshpëritur) më shpejt beni, më shpejt

mathja me te katerta nga keto shemtira lakuriq!

kur ke nje makine F1 ,s'ke nevoje per kenaqesi te tjera.     smiley

Une plas vape mbi asfalt, keto dy kuckat nxihen lart

 Ne pritje te fituesit te F1. smiley

Shpejtesi sketerre-sec mu kujtu nje film i vjeter qe jepte tvsh me dy shoferat Tomi dhe Redi qe benin gara. Tanime garueset jane keto dy njalat me bikini.

kurse mua me ben pershtypje ,se te dyja femrat kane ngritur kemben e djathte ,si per t'a sinjalizuar kete pilotin "ktheje djathtas ",por ku te shikoi mavria me ate shpejtesi sketerre  smiley

Jane te squta. Kemben e djathte e kane ngrit per te ajrosur trofeun, me vorbullen e ajrit qe leviz makina.

po te ishin aq te squta ,e kishin ngritur kemben te parvazi  smiley

Me ne fund e gjeta titullin origjinal english; Hell drivers (1957)..

Fituesi i merr te dyja.

1. Katër rrota për dy p.

2. High heels, hot wheels. 

 

Gocat: "Shume i shpejte per shijet tona"

coming fast

Brunia: Pfff, boys! When will they stop playing with their weewees?

Bjondja: All of this phallic symbolism bores me.

Brunia: I don't want boys, I want a real man.

Bjondja: I don't want phallic symbolism, I want a dick.

kur femrat gjujn makinat, jo meshkujt

"Formula Sun" smiley

 Piç stop.

Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mire.

yeah? how?

 Duke enderruar fast f...

Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturën  ..

....ne e dime qe PPU te sfidon, por qe te sfidoje pa dhene versionin e vet, kjo me duket  disi e pa degjuar me pare....

meshkujt-shume imagjinate te shfrenuar ,tamam F1 ,jeni   smiley

 pse shqetsohesh ti, imagjinata vetem se i shton vlerat gjinise tjeter smiley

Ju me ate imagjinaten tuaj ,u'a hiqni femrave dhe ato dy rripa qe kane veshur .

ne fakt per mire e keni ,se perfitojne nxirrje totale smiley

 ne per mire perpiqemi ,  me kot nuk thuhet: ku hyn dielli , nuk hyn mjeku smiley

 

hyn mjeku, hyn. bile gjinekologu hyn perdite. edhe kirurgu; po ky perdor thiken; o i dhunshem. smiley (edhe drogen)

gjinekolog -kirurgu - hyn jashte e brenda

gjinekologu ,vetem nga jashte

kirurgu -tek ai vend nuk hyn,as jashte ,as brenda ,por ne disa te tjera

smiley

po te mendohesh mire, do me japesh te drejte. smiley

mbase,por me eshte bllokuar truri ....mbase me  duhet dhe nje pauze ,se u thellua shume ky muhabet smiley

thellua... hmmm.

ketu me ke, gjithsesi. smiley

edhe me breke dolem, po si nuk po ndalon njeri mi goce!

shiko tani... me gjej nje gje te vetme ne ate foto qe nuk eshte bere nga mashkulli.

rruga dhe asfalti jane bere nga mashkulli; struktura dhe tarraca eshte ndertuar nga mashkulli; pllakat jane shtruar nga mashkulli; chaiselongue-t jane bere nga mashkulli; stofa e tyre eshte bere nga mashkulli; bile edhe bikini-t e atyre femrave jane bere nga mashkulli; edhe sandalkat, syzet... makina eshte bere nga mashkulli, cdo detaj i imet i saj... madje ka dhe mashkull brenda.

cdo detaj, absolutisht cdo detaj ne ate foto ka firmen e mashkullit.

pyetje: gjej se cfare nuk eshte ne mjedisin e vet ne ate foto; ose qe eshte aty vetem per t'u bere, ribere dhe sterbere nga mashkulli.

PS: edhe kamera qe e ka filmuar eshte bere nga mashkulli.

PS: edhe interneti ku po postohet fotoja dhe na mundeson neve te shkruajme (shajme mashkullin) eshte bere... gjeje nga kush... uh-oh, po, nga mashkulli.

What do you call lesbian twins?
 

Vetem po te jene lesbike ato femrat ska "dore"mashkulli... smiley

dmth sipas jush, i bie qe  dicitura te jet:  ''karvani'' le te eci...., lesbishat do shullohen ne diell''.smiley

1. rrobat e banjes,shapkat  mund te jene dizenjuar dhe qepur nga nje dore femre.

2.Floket jane lyer dhe krehur nga nje femer,make up ,po keshtu

3 ballkoni eshte fshire nga nje femer

4. femrat dhe piloti ,jane lindur nga femrat

asnje prej tyre nuk eshte bere nga nje femer... pervec pjelljes, po... gjithsesi, po flas per kontribut direkt; sic eshte kontribut direkt i yti komenti i mesiperm. perndryshe, merite kane vetem meshkujt qe... dhe femrat qe prodhojne.

nuk jam aspak seksist. e konsideroj kete pike te sqaruar. smiley

Zotrules ,gjithcka qe keni bere e keni bere femrat,kjo eshte e sigurt smiley

do e sjellesh ne vete kete komentin me siper venuske? qe ta kuptojme edhe ne cfare thagme ke dashur te thuash?

 Femra,Mato,femra !   smiley

....................

Zotrules,eshte cik teme e gjere kjo per tani ,se nuk kam shume kohe smiley

kalofsh nje mbremje te kendshme.

Po ku ka nevoje femra per te dhene kontribut a derebardh, pak te duket ai kontribut ty? Fakti qe vet femra eshte, egziston, mbetet mese i mjaftueshem si fakt dhe mese i dobishem se te gjitha ato qe ka bere mashkulli ti marresh sebashku. Ja shiko ti psh, asgje nuk ben pershtypje aty me shume se dy femra ne mbathje plazhi megjithese eshte nje nga evenimentet me te medhaja botrore. Ahhh mor ahhh, po pa femren mashkulli do ishte bere tape qe ne epoken e veres (a birres nuk e di kush eshte shpikur me perpara) dhe do kishte cofur me kohe. Edhe faren e grurit kote qe e ke kur nuk ke token pjellore, frymezimin etj etj, le te jesh punetor sa te duash zotrote.

wooooow. smiley

me gjej nje gje te vetme ne ate foto qe nuk eshte bere nga mashkulli.

Dielli.  Eshte femer, thone smiley.

ua thente hoxha rreze veshit jalla. smiley

e paske tepru me hilariozitetin ktu

 Nga lajmet ndigjova se ato makinat e garave te Formula 1 dhe garave te tjera, do te dalin ne shitje, dhe ne kete rast diçitura me e pershtatur, do te ishte; 

Blini nje smiley e fitoni dy femra smiley 

ke shkruar ndonje gje te "Vizione te qarta" per kete derexhe ku mberritem?

 Jalla shofer jalla, ku je tu shkue, na le gocat n`dill tu u shulluhe ! 

Formula 2 she!   1-shi u bo bajat

we like it slow.

 "Red bull... të lë pa rroba!" smiley

Red Bull ........nuk te duket si Babol i shtrydhur ?!

une dhe nje gllenke red bull nuk pi dot ,keshtu qe s'me zhvesh dot   smiley

Drive Forest, drive!

Drive o drive, drive e u thuaj

se u cthur bikini i huaj

..

 Ah! Te  ishte dhe nje "force e trete", qe ti kishte ato dy  fije breçka, me ngjyre BLU

Donne e motori, gioie e dolori ... una miscela esplosiva smiley

powered by sex. smiley

i tha njeshi dyshit-keto kohet e fundit kam shume respert per treshin

Per nga definicioni,ato dy makinat larte jane shume me te persosura se F1:

ndezen me nje gisht,vete-lubrifikohen,gjersa madhesia e pistonit nuk luan ndonje rol te veçant smiley

 Kutia e lodrave. Një veturë e dy kukulla Barbie.

Vettel eshte gay! Kalo aty e nuk i hudh as syte.

Tani e kuptova une pse nuk fitoi Ferrari ne Monte Carlo.

"Beme mire qe erdhem te shohim F1"...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).