Shum urime Z.Basha.Mos harroni per asnji moment rolin qe po u detyron historia e Shqiperise ne keto momente shume te vecanta.Pervec detyren e rende te kryebashkiakut me te madh te vendit,keni hyre edhe ne startin e kryetarit te ardhshem te PD .Zhdukja e mentalitetit bolshevik ne strukturat e demokracise shqiptare eshte rruga e vetme per ta cuar Shqiperine ne Evrope.MOS HARRO KURRE.

mati i ri

52 Komente

FMG, per te tilla na mbledhsh prape smiley

detyren e rende te kryebashkiakut me te madh te vendit

Meson njeriu cdo dite nga nje gje te re. P.sh. une mendoja se Basha ishte Kryebashkiaku me i gjate ne vend, s'e dija qe ishte edhe me i "madhi' smiley

 Mat,  e uron z.Basha qe te jete edhe kryetar Bashkie, edhe Kryetar Partie ?!!!

Te pakten mos kopjoni Ramen !! Kopjaca!!!  smiley

Nese Basha merr partine, e dorezon Bashkine, me Ramen nuk ka as nuk do te kete ngjashmeri. Rama nuk guxoj te kandidonte as per deputet.

 Te vjen zor nga vetja kur shef kush jane mbeshtetesit dhe cfare i kerkojne liderrit te tyre e?Shyqyr zotit qe nuk jemi aty qe te beheshim "nje me Hodo leckamane".

Ou ? Pse keshtu te vika zor ty me gjasme? Pordhe e modhe edhe skane b.... ne b... dhe knej shesin dhe p...

 Tamam Brado. Po nuk e kisha llafin tek breket ne bythe, po per mentalitetitin e ndyre te rajase perzier me ate te beut te ri.

Plus une po them mendimin tim. Ti mbase ndjehesh si veshka mes dhjamit tani, dhe kjo nuk me cudit.

Na se te paska nxjerre edhe ca fotografi ky shoku jot, qe tregojne se si e mndon ai Bashkine e Tiranes dhe rolin e udheheqjes. smiley

Eshte e ndalur te thirret ne emer, Lulzim Basha.

Qe sot duhet thirrur "Kryetari".

ndoshta ju keni nevoje per i cik rromatik inspirrejshen, tha billi. gzoni qafira, gzoni, se erdh dita albrit, ene mos e harroni shoqnin e vjeter, se dhondrri i ri me huqe sikur thon. enjoy:

http://youtu.be/Nelftg5W0I8

Mat,

Mos i ler keta me lug ne brez te te shtyjne nga prapa, nje here nga shpatllat, nje here nga mesi e nje here nga.... sic osht shkrujt edhe me lart.

Me karar budalliqet.

urimet per humbjen e Edit

smiley

ps. very nice, mat.

Citatin e bone, pikturat po, tani e di se cfare mungon...

shum i bin m'qaf ati qiellit te armenis, ne fillim ky, pastaj borati... nejse, une e kisha me poetike pritshmerine, se sa nje rotiseri under the armenian skies.

Urime krietar, dhe marc nga ditet e matrave...dhe mos e harro Matriun. Epo c'tha partia, dhe nuk u be..

 What? 

No vjershe? smiley

Qe!

 

Mos harro kurre!

 

Mos harroni per asnji moment rolin

                             qe po u detyron historia e Shqiperise

ne keto momente shume te vecanta;

 

 

Pervec detyren e rende te kryebashkiakut

                                      me te madh te vendit,

keni hyre edhe ne startin

                                  e kryetarit te ardhshem te PD;

 

 

Zhdukja e mentalitetit bolshevik

                            ne strukturat e demokracise shqiptare

eshte rruga e vetme

                            per ta cuar Shqiperine ne Evrope.

 

 

Shum urime Z. Basha!

 Jo, jo!

Une du nji autentike!! smiley

Ose nga ky, ose nga Agim Doqi, ose nga ai kacurrelsi poliedrik i rrethit te caktum

ou! pse nga e ben dallimin, m'fal?!

Te Gim Doqit don ti?

Qe mer..

Lul-e Dashuri

Pse na bën të vuajmë!?
Pse na lë pa gjumë?
Dashuria është e shenjtë
Tek ti dhe unë.

Kur na thua jam i juaji
Kam frikë ta besoj.
Kur na thua: shumë ju dua
kam frikë ta dëgjoi.

nganjëherë më puth paritur
Pse më provokon?...
Ti ma di zjarrin e shpirtit
që djeg e përvëlon.

Dashuria është e çmendur
gjer në verbëri.
Dashurië është e shenjtë
Lulo o liri.

dashuria i fal jetës
dhe mesnatës diell.
Dashuria u jep njerzëve
Lulin qe eshte diell.

Dashuria fal me zemër.
Fal dhe shpirtin tim.
Dashuria nuk është endërr
Por Lul e magji.

Gjith botën sjell tek ti
Dashuria nuk është endërr
Dashuria je ti..

 Une ne fakt, ne keto momente trumfalizmi pres vjersha te tipit:

Ismail bre Ismail,

Letra jote koke a pil

T'ja kishe cu Edit

S'do dilshe debil smiley

si m'kish shpetu kjo mu? smiley

 

Nuk e di por ky urim me pelqeu shume.

Eeeee, e di, forma, gjatesia e vargut, domethenia e thelle... Lere, mos me mallengje tashti.

Jo, me te vertete. Edhe mua me pelqeu shume poezia.

E kam thene une, mati nuk ka nevoje per talent (se ate e ka me bollek), por ka nevoje thjesht per nje njeri qe ta marre per krahu e ta ndihmoje.

Me shume se mua do rrosh ti? Mire.

Ate po mendoja  dhe une nje bashkepunim Mat-Finis,do ishte i perkryer.

Kam zene radhen Brad, se ti e di sa zell ka njerezia te ngjitet ne karron e fituesit smiley .

Nuk ke pse mban rradhen,me Matin i ke dyert e hapura gjithandej smiley

Mbaje mend kete dite!

 

Lumja ti

      Tirane mo(j) Lul-e,

I le pas

     shoqet e tua,

Si trimja

     ne balle u sule

ta keshme

     perjete hua.

 Sakrilegj!!! smiley

 

Ah, ti s'e di sa nevoje kisha per ate fjale shi ne ket' sekonde. smiley

11 minuta pas mallengjimit,deshperim dhe hatermbetje ndaj Tiranes.

A keni kerkuar largimin e komunistit S Bersha nga politika, kete urim kam bere edhe une.

 

 Shkova bubrrova ne Facebook per vjersha po s'gjeta gjo! smiley

Por gjeta kete:

Luli do ta rilinde Tiranen. Do ta beje sikur diten kur ka lindur!! smiley

Ketij une i them, Vizion i Qarte

Germo Tare germo..

Kri

o lulzim o flori
ke per ta marr ate bashki
ti ate vend e meriton
...se tirana ty te don

pune kur ti te fillosh
tiranen do rregullosh
telefonin kur ta kapesh
rames do ti thush pac fat

se keshtu e ka kjo pune
ti s'je me i mire se une
prandaj ti mos u merzit
boj qef dhe 2-3 dite

edhe edi e kuptoi
doren lulit ja shtrengoi
dhe luli tek i thot
bashkine ta mora vec me vote

ne me kaq po e mbyllim
fitimtar kemi lulzimin
me te mire e pa te keq
tiranen do ta ndreq''....B♥
Shtuar para 17 orëve

 se tirana ty te don, 

ty te don,

nga lapraka n'vorrabom,

vorrabom...

 

S'esht keq, si spunto! smiley

 

Pse ti mendon qe mund te perdoret pianua per rock ose shak .. Ti qofsh or tie . Na kena Lulin i tash me cifteline e baba Qemos ne krye !

Gjithsesi te pershendes me ACDC " revolution ne te kenduar revolution ne interpetim , revolution ne turme " ....Ec aty koncert me Chilin dhe ata shkyptaro makedonasit me Al Kapone ! smiley  jarem jarem te 36 !

 Me sa vota doli teper??? 

Shkuan deri 95 vota para per Bashen u lodhen dhe e lane me kaq.

urime, naten e mire... dhe naten e gjate, - e uroj te qete. smiley

Naten zoto smiley

 Tani mo, edhe ndonje termet i vogel lart e poshte nuk bo dom, se na merzitet ravi pastaj. smiley

 Urime zoti basha, dhe keshtu edhe me te tjeret, se la e me la do te shkojme, la e me la, do ti ngreme flamujt e kongresit.......

 

Përplasjet politike, Flamurtari rrezikon Europën

Duket se kjo mazhorancë e ka si qëllim në vetvete të shkatërrojë edhe futbollin, pas shumë sektorëve të tjerë. Dhe, si në shumë raste gjatë këtij viti, viktimë është sërish Flamurtari i Vlorës.

Prefekti i Vlorës, Eduart Veçani, që është zgjedhur nga ana e qeverisë, nuk i ka dhënë aprovimin krijimit të kalimit në shoqëri aksionere të klubit të futbollit Flamurtarit, duke kthyer edhe një herë për shqyrtim vendimin e marrë unanimisht në këshillin bashkiak të Vlorës.

Me këtë akt, Flamurtari rrezikon seriozisht që mos të marrë pjesë në kupat e Europës, duke qenë se UEFA kthimin në shoqëri aksionere, e ka vënë si kusht pjesmarrjen e ekipeve shqiptare në kompeticionet europiane.

Flamurtari duhet të ndeshet tre ditë më pas me malezezët e Buduçnostit për Ligën e europës, por, nëse prefekti Veçani nuk tërhiqet, atëherë kjo gjë nuk ka për të ndodhur dhe Flamurtari do të përjashtohet.

E gjithë kjo bëhet për faktin se ekipi bashkia e Vlorës, e cila drejtohet nga ana e socialistit Shpëtim Gjika, do të ishte aksioneri i vetëm i ekipit të Flamurtarit.

Vendimi i prefektit Veçani është në vazhdën e përndjekjes që i është bërë Flamurtarit gjatë këtij sezoni, ku vlen të theksohet fakti që vlonjatëve ju vodh titulli kampion nga ana e ministrit të Financave, Ridvan Bode, në bashkëpunim me kreun e Federatës, Armando Duka. Titulli ju dha Skënderbeut të Korçës për arsye politike, duke qenë se në prag ishin zgjedhjet lokale. Por, kjo tentative e Bodes dështoi, pasi sërish në Korçë fitoi kandidati i socialistëve, Niko Peleshi.

mentaliteti bolshevik

s'di a keni nigju at teroin qe lenini dhe trocki ishin free masons dhe i gjithe revolucioni i tetorit ishte nje veper e masonrise. trocki ka pas qen anetar i b'nai b'rith  dhe i shrajner loxh - ktu vinin ata te shkalles 32, si dhe i misraim (memfis)... psh. lenini ishte i shkalles se 30-te ne urdhrin e Illuminatit. ylli bolshevik me pese cepa, qe na cane taravelen kaq shume politikajt ton dhe jo pak komentues te nderuar te urdhrit te peshkut pa uj smiley  eshte marre nga kabalistat prej magjise se zeze te shtrigave te kaldese se vjeter. Me i llaf revolucioni i tetorit dhe kryqzori aurora jane perbetim i paster hebraik per sundim te botes. ja bolsheviket qe i permenim pa trokit fare ne portat e trunit, flet fytyra vet (cehre din beli)

http://gendermutiny.files.wordpress.com/2009/04/trotsky1.jpg

http://www.redicecreations.com/specialreports/2005/08aug/sovietrisefall.jpg

cool, he? smiley

 

Per zotrulsin; this in Ur of Chaldea:

http://i180.photobucket.com/albums/x145/dmadchatr/Pentagrams%20and%20Pentacles/pentagram1.jpg

upside down... more like it. two points up.(like the reflection on water)

look at the head:

 or: 

in any case, i do not ignore him, i completely despise him. but that doesn't make his impact on humanity any less real.

if there were any advice, any advice at all i wish people took seriously, is on this topic.

pushing it any farther than this, usually provokes counter-interest in people that really, but really do not know what they might be dealing with.

not a day passes by that people do not come across him or any/one/thing of his doing. leading somewhat a comfortable life doesn't NECCESSARILY mean that you're out of his sphere of influence, it may rather mean he.is.comfortable.with.you.in.that.state. 

if there were any advice at all... find the SHELTER. the power is yours.

well, for once "him" as mentioned kann mich am Arsch lecken. smiley

No Vicca! Much science mixed with some mild agnosticism.

.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).