nga Alphonse Allais, përkthyer nga origjinali (frëngjisht) Urim Nerguti I Ai e hasi një ditë në rrugë, dhe e ndoqi deri në shtëpi. Nga larg dhe respektueshëm. Megjithatë, s’ishte as i ndrojtur e as i ngathtë, por kjo gruaja e re i dukej aq e virtytshme, aq e ndershme, sa do të kishte bërë [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).