Përkthyer nga Urim Nerguti Për një lexim më të rehatshëm, mund ta shkarkoni në format pdf : C.BUKOWSKI – Ha dhé tani, qen rrenacak Ishte e mërkurë mbrëma. Programi i televizionit s’kishte qenë kushedi çfarë. Teodori ishte 56 vjeç. Margareta, e shoqja, 50. Ishin martuar që prej 20 vjetësh dhe s’kishin fëmijë. Tedi fiku dritën. [...]

2 Komente

 Lëshoi një pordhë të vogël. Pastaj ngriti fustanin.......smiley

Tamam si nje pordhe e vogel,por qe beri nje gjeme te madhe ,m'u duk dhe ky tregim ...........

smiley

Pu sa te rrepte jeni bere, dhe per nje pordhe te vogel te denonconi :O

Morali: Pjerdh mire kush pjerdh ne heshtje, dmth fend. smiley

Tregimet kismet i lexoj me vone, se mbase Bukovski elaboron temen delikate te lene ne hije nga feministet pikerisht per kompleket qe mbart: Pse femrat gjykohen me ashper sesa meshkujt kur vjen fjala tek fenomeni i pjerdhjes. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).