Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mire.

20 Komente

Kur genjen kush te zgjatet?

 Ba sa larg e hedhka 'grepin' e kisha llafin.

Korr c'do mbjellesh.

Ju paskan mbaruar baterite PPU-se me duket...

Ne foto nuk ka asnje gje paradoksale apo qe justifikon dicituren. Foto pa sebep!

P.S. Nje foto e autorit dhe nr- i IQ-se se tije do ishte me interesante...

Nr i IQ-se me i vogel se nr i kepuces. smiley

Duhet te kesh nje fare IQ te shikosh anomaline...Por nuk pres ndonje IQ te larte nga nje mbeshtetes i Sulltan Bin Berishes.. smiley (mos e merr personal..eshte fakt)

Askush se vuri re ate pemen me koke poshte?....Kjo eshte fotografia me surreale e cila do ta bente Breton,Dali-ne dhe Marx Ernst-in ti bini murit me koke...

ointer;" title="" alt="" src="http://img6.imageshack.us/img6/6821/dsc0..." class="border" id="main_image" /> 

Pejsazh surreal .....Portretizimi i nje kombi mbase?

Kallami ne det dhe fiku kokeposhte...

 

Ajo pema eshte pjese e dekorit te struktures per koncerte/disko te pistes.

Objekt i shemtuar....

Dekor surreal dhe me nje shije provincjale te them te drejten...Arkitekti do kete qene pronari i vete lokalit

vefa arkitekture ndoshta smiley

Art Collenger...  Do te keshilloja te mos shkruaje fare ne kete faqe se nuk i ben nder vetes.

Ajo pema qe thua ti NUK bie ne sy ne ate foto. Shih postimet e para qe duket qe nuk e kane vene as ata re. Nqs. do te ishte pema me koke poshte qellimi duhet te kishe vendosur nje pamje me te afert dhe pa "objektet" e tjera qe jane me zaptuese.

Pertej surrealizmit tend ky kostruksion artistik nuk perben as provincionalizem dhe as arsye qe te lejon ty te vendosesh kufirin per surrealizem.

Ato qe thashe me lart paskan qene te goditura tamam per IQ-ne tende.

Kallami mbizoteron foton?..Pema eshte ne qender te fotos... smiley ...  Po eshte anomali qe vihet re, nuk te kam faj une se shikon vetem peshkatarin me kallam peshkimi....Nejse une e vura foton e plote qe te perdonrit imagjinaten...Por imagjinata ngeci tek kallami i peshkimit dhe beri te mos vihej re anomalia... smiley

Sa per IQ edhe njeher te thashe se nje mbeshtetes i Berishes ka mesataren e IQ e nje Somalezi...

Art Changend the..  Ja shiko edhe Korani, Beluli dhe Petllaue nuk e paskan kapur ate pemen tende  por i kane bere vjersha peshkatarit  ..nuk eshte faji im qe ty aq ta pret dhe vazhdon me budallalliqet qe shkruan.

Eshte humbje kohe te merrem me ty kevo...Duhet te kesh dhe ca fantazi te kuptosh ca gjera..Po militantet nuk shquhen per fantazi dhe mendje te lire.. smiley

"...

shtrive te gjatin!!
per te kapur peshkne
nuk shtrive kallamin
s'te shohim grepne!

peshkatar
o peshkatar,
peshku nuk kapet
me car!

..."
 
PS. excuse my french! smiley

doli Miçua per peshkim, zuri millokopin tim.smiley

kape krrapin, mos na ca trapin?

Qe do ze, as qe e ve ne dikutim ,kot s'po rri me duar ne xhepa .smiley

Kur ketu gjen peme ne ajer ,pse mos te gjesh peshq ne uje .smiley

Me kujtove nje foto tjeter, qe kisha bere vjet... Sec ka nje atmosfere te cuditshme   

 me gjithe varferine smiley arti do te mbijetoje gjithmon smiley

ne cfare vendi eshte kjo pista?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).