—Mentor Kikia—   Ne shqiptaret kemi tri pasuri te medha. 1-Tokën tonë, bregdetin nga Veriu në Jug, fushat, malet dhe ujin. Jemi vendi i dytë në Europë për rezerva ujore për frymë të popullsisë dhe përshkohemi Lindje-Perëndim nga një lumë mesatarisht në cdo 40 km. (Shumë popuj kanë luftuar për një përrua e një dalje [...]

2 Komente

Politika jone miope nuk shikon dot larg. Ajo e ka rrezen e shikimit vetëm deri tek zgjedhjet e ardhëshme, madje edhe ato të jenë të parakohshme. 

Ne fakt kjo na del dhe na tepron, sic shihet qarte dhe nga mendimi i peshqve qe te japin njesha ne artikuj, meqe udhen e drites ti nuk e kerkon drejt kahut te pallatit me shigjeta. smiley

 3-Ne kemi mbështetjen e SHBA: Eshtë një fat me permasa historike për një komb të ndarë në 5 shtete, i kafshuar historikisht nga fqinjët, të ketë mbështetjen e fuqishme të qeverisë dhe vendit më të madh, më të fuqishëm e më të pasur në Botë. Por ne nuk po dimë, që nën cadrën e ketij suporti të fortë të ndërtojmë shtetin tonë të fortë e demokratik. Falë SHBA-ve ne jemi në NATO, e falë tyre sot kemi një tjetër shtet shqiptar, Kosoven.

ahahahaha. 

mua gjithnjë e më shumë po më mbushet mendja se këta i janë futur çështjeve politike si gomari në misër.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).