A keni degjuar per punet komike dhe parodite e "Cmendina dublime"? Nuk i njeh njeri personalisht, por thuhet se jane disa djem te talentuar, patriote, homofobe dhe me te kaluar te zymte si "çuna lagjesh", te cilet qendrojne prapa disa prej postimeve teper te suksesshme ne Youtube. Baza e punes se tyre jane dublime te guximshme, me fjalor te lirshem (moshat vetem +18), te cilat parodizojne filma te famshem artistike ose me kartona, duke u dhene atyre nje kontekst shqiptar. Ja disa nga dublimet e tyre me interesante, por ju lutem, kini parasysh qe gjuha e perdorur eshte shpesh teper eksplicite.

HITLERI: www.youtube.com/watch

VDEKJA E BIP BIP-it: www.youtube.com/watch

TROJA:  www.youtube.com/watch

PRINCI BRETKOSE: www.youtube.com/watch

etj etj 

 

8 Komente

Vdekja e bip bip-it eshte me e modhja smiley

Meta vs Prifti (zbulohet video e vertete nga Çmendina)

Meta: Do kendosh ne X-factor nje kenge nga Skrapari, nje kenge per rakine.
Prifti: T'ia marr dhe nje myzeqare?
Meta: Nga Myzeqeja jo ne bote!
Prifti: Po duhen ato o burre se kemi shume vota andej.

http://www.youtube.com/watch?v=-S8qAe6Po8A

P.S. Belul, silli ketu here tjeter te jene toke.

 

Origjinali me Persian asht ma i bukur lol 

Ajo me Hitlerin dhe pjesa nga filmi Matrix jane me te bukurat. Ato dy te rejat qe shtuan dje jane komplet kot.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).