74 Komente

 Frike dhe pasiguri.

"Krimb ",qe te gerryen  shpirtin.smiley

Xhelozia gjithmone ka lidhje me mashtrimin dhe genjeshtren.

xhelozia eshte mungese informacioni dhe mungese llogjike.

xhelozia eshte te mos njohesh vetveten.

edhe tjetrin.smiley

sidomos tjetren. smiley

edhe te tjeret..smiley

sidomos, sidomos! te tjerat. smiley

Xhelozia jo gjithmone ka te beje me mashtrimin dhe genjeshtren,mund te kete te beje me posesivitetin psh pa pasur hic mashtrim ne mes smiley

 kur mashtron vetveten... e sheh?

ika tani... ciao.

kalofshi mire dhe mos beni llafe.

uaa me kape nashti smiley

Stalker, meqe e ke hapur ti temen them te bejme pak gallate. Xhelozia eshte kundervenie ndaj konceptit monoteist te nje zoti qe i do te gjithe njesoj, e ty as me pak e as me shume. Xhelozia eshte paaftesia e atit te te mesoje qe nena s'eshte e gjitha e jotja. Xhelozia eshte tmerri qe nje pjese e trupit nuk te pergjigjet, qe goja te merr kot, e qe dora te godet ne fytyre. 

Trop,
temen vertet e kam hap une, por foton nuk jam une qe e kam perzgjedh smiley
Po bej nje tentative per ta ndryshuar (meqe konstatoj se mund tu ndryshoka...).

Sinon, jam dakort me ç'shkruan. Po ulem dhe une te shkruj mendimin tim.

mos e ndrysho please. the best photo i have seen about jelousy smiley

rrezik te na dale nami tani per "peshku; bastioni i fundit i pediatrise smiley " smiley

jena perfol i here, po nuk ma men ti se je i vogel smiley

smiley

e ku ma di moshen ti?

ups, harrova... me ke njohur qe te vogel. smiley

vetem ravi me ka njohur qe te vogel ketu. dhe une vetem ate dhe nje admin tuajin kam njohur qe te vogel. smiley ta dish de. vetem sarkozija lexoka libra? smiley (degjove o tropi?)

i have no idea why i said that smiley kjo subkoshience e mallkuar.

( kjo ikona qe qesh smiley, shum llahtare duket smiley

subkoshience e bekuar!!!

te njohesh trurin e njeriut, eshte fizikisht e mundur te njohesh te ardhmen.

studimet tregojne qe nje veprim qe ti ben tani, eshte marre si vendim te pakten 2 sekonda (ka raste dhe 10 sekonda) para se te behet.

subkoshienca eshte zemra e njeriut, thelbi, esenca e shpirtit. aty buron sinqeriteti. smiley

lum kush te rronje, ta shohe zonje smiley

SCO? nou uej! smiley

qe thua tine, sa ta marr vesh une ca ke thene, ai qumesht eshte bere kos me kohe dhe kushedi sa buze do jene duke u lepire me te. smiley (ose kurrize te djegur nga dielli i bregdetit tone) smiley

te njohesh trurin e njeriut, eshte fizikisht e mundur te njohesh te ardhmen.

lum kush te rronje, etjetj  smiley

hajde sqarim hajde. si tulle ballit m'u duk.

e prape s'e mora vesh c'ishte ajo "gjeja" e zeze qe po zmadhohej gradualisht dhe shpejt deri sa ndjeva nje mpirje te befasishme ne balle dhe m'u erren syte.

smiley

oh, that was the future smiley

jes, bat aj rimember it kaming... evrithing after it iz bllenk - but kajnd-of dark... ju sii uot aj miin? smiley

mendoj qe ishte e shkuara... smiley

ka dy shpjegime: ose je ne gryke te tunelit, gati me pa driten e vertete smiley ose je me probleme...ndryshe quhet Poet. either way, you are in trouble. smiley

greetings now, time to leave this paradise smiley

not mi, not mi. smileysmiley

kjo me femijet ?
Kjo eshte ajo qe sapo vura ! Pararendesja ishte ... kitsch-i vete  smiley)

mos e luj smiley

 

Zotrules shkruan se "xhelozia eshte te mos njohesh vetveten". Jam dakort me kete, biles per mua, xhelozia eshte frike nga vetvetja ! Per nje Dashuri, armiku kryesor eshte egoizmi dhe jo rivali.  Jo tjetri, por "une".
Xhelozia eshte parazit artificial i Dashurise.

 

ps: se harrova : Per nje çift, ajo eshte "armiku i klases", perderisa per mua : nje çift = komunizem minimum  smiley

peshku ka ik per ull fare

fajtorja e fotos jam isha une

nooooooooooooooooooooooooon !!!   smiley)

je t'aime !

eh, s'me duket se ke bere me mire jo. pa ironi llafka

susceptibilité-në e kem sport kombetar apo jo ?  Tongue

 

 

 sporti yne kombetar me duket se eshte kembengulja gjer ne vdekje, por mund edhe te gabohem

kembengulja gjer ne vdekje

also known as "kembengulja avdalle", qe lidhet me mushken dhe me njerin nga prindrit e saj.

smiley Fin & Em, the best dialog for today. great definiton. couldnt agree more.

 

Gabohesh. Sepse po me detyron ta marr seriozisht dhe te them qe nese fotoja e pare ishte ultra-kitsch, kjo e imja eshte diç me e mire, pra gjysem kitsch, sort of "Yellow korner". Por mund edhe te gabohem, perderisa po e marr seriozisht  smiley

Me ndje qe s'kam fuqi sonte te luaj sportin tone te preferuar kombetar, por s'ka zot qe te me binde qe Shakespeare apo Verdi qenkeshin me kitsch se Anne Geddes. Me gjithe respektin e duhur per kalamajte, biles pikerisht per respekt ndaj tyre.

ti doje te ilustroje aspektin performativ me duket smiley

jo, une doja t'i artisticizoja karakterin pyetjes.

me jep nje top te verdhe se me vure ne dyshime smiley

ne fakt une asisoj e lexova, prandaj nisa me interpretime te lira psikanalitike (kalimi nga arti tek analiza eshte si ngjyerja e biskotes ne kafe, e parezistueshme).

 pas!

smiley

 

FAQ* peshku:

- c'mendim keni per tjetrin?

- shume te mire e kemi mendimin.

- a keni tatuazh?

- kjo varet.

- nga eshte me mire te hapet banania?

- tek pika me e dobet. si revolucioni socjalist.

- cfare ju hahet me teper?

- c'te na doje trapi (sipas kamariereve vlonjat kjo, ne pergjigje te pyetjes Q: "cfare keni?"; A: "c't'ju doje trapi&quotsmiley

- cer esht xhelozia?

- ohuuu...haaa...

*frequently asked questions; por lexohet "fak". rastesisht.

it's summertime, signore, too hot for great ideas. leave kids alone smiley

summer camps has always been an option, that is...

yes, but now we are living in a Breivik era.

Kam nje shoqe une Emi qe thote se refuzon te beje small talk, ose si i kemi pas thene dikur perpara se te pushtoheshim nga anglishtja, muhabet. Dhe une i kam dhene karar, me mire lexoj nje liber, se flas me te - eshte aritmetike e thjeshte fare.

eshte aritmetike e thjeshte fare

riëlli? 

LaughingLaughingLaughing

 asnjë apologji xhelozisë, cuku, hiçu?

gjelozia eshte ndjenja tipike e atyre qe s'kane sens humori.

Foto mbreselenese

kam nje kungulleshe e ndaj ne dy pjese...

pse dy? smiley

po sa? smiley

dy e gjysem smiley

Xhelozia eshte semundje pamjaftueshmerie..dhe si e tille perpelitjet torturojne personin qe e ka dhe ne dore te dyte te tjeret...

xhelozia eshte nje semundje mendore dhe zgjat per aq kohe sa te zgjat edhe dashuria. Kur dashuria shuhet, bashke me te largohet dhe xhelozia.

Xhelozia eshte e vetmja shpikje e gruas

Ne historin e njerzimit, mashkulli  ka shpikur , hunin, rroten, makinen, telefonin, kompiuterin , ( thojne edhe rrenen) .

Gruaja, ka shpikur vetem xhelozin.

Efekt anesor i dashurise. Destruktive duhet te jete.

 Ouu, te gjithe njerez pa xhelozira ketu, asnjeri s'e paskesh ndjere ndonjehere? Paskeni arritur ne ate stad te larte mendor e shpirteror sa ta lini tjetrin te lire pa ju dhembur zemra? Une per vete jam xheloze,  edhe egoiste, po deshet, tjeter gje pastaj, qe njeriu perpiqet ta fshehe, apo ta kontrolloje. 

 Ja ku më ke mua! Mezi prisja të ishte deklarohej dikush xheloz/e të bëheshim dy. smiley

Kush nuk ka dëshira nuk është xheloz/e. Sepse xhelozia është distanca e dëshirës nga realizimi. 

 Mire, xheloz, po dhe frikacak... smiley

Po nuk eshte e thene te jete aq e keqe xhelozia. Ndoshta eshte nje dashuri e tepruar. Kuptohet qe s'jam dhe s'e mbroj idene qe tjetrit t'i marresh frymen, (s'do te doja qe tjetri ta bente me mua), por ka njerez qe dhe perkujdesjen e vemendjen qe u kushton e konsiderojne si xhelozi. 

XImageTransform.Microsoft.BasicImage(Rotation=0); top: 0px; left: 0px" alt="" />

Xhelozia eshte kur e di qe ta dredh gruja po nuk ke ende prova.

po burri ?.smiley

Po isoj.

I'm courious about the sexuality of trop's friend that refuses to engage in small talk/muhabete.

Anyone gots any theories? smiley

yeah, she doesn't like you

nje karakteristike e theksuar e shqipove. (ne sensin e zilise dhe jo vetem)

ka materie te erret, ka ene xhelozi. thjesht.

nga ku rrjedh qe pa xhelozi s'un ekzistoj gjithsia dhe qe xhelozia na zinka si pa kuptu 4/5 te ndjenjave tona, tobestrakfulla... shyqyr qe e kena me illaf. une jom xheloz, pra un ekzistoj, tha nji francez i panjoft, e nigjoi reneja ene boni at pershtatjen, un dyshoj tha, etj etj, nuk di a m'kupto...

e nigjoi beketi ene tha fallor ergo sum, duke keqparafrazuar per mire thoma akuinin

" Xhelozia duhet te futet ne dashuri, sic futet arra moskato ne ushqim.Eshte brenda por nuk ndihet"

Historia e Xhelo ziut sa e vjeter ehe. Willy Pasini ka shkruar nje liber shume interesant per te gjitha tipet e xhelozise-nga ajo afrodiziake e deri tek xhelozia patologjike.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).