Luli qe qesh Nga Hervin Çuli Qofte ke Luli Nje yll hollivudi Dhe nje Akademi’ “Ah si nuk kam nje grusht te fuqishem”-thonte Migjeni I madh! Keshtu them edhe une shpesh.here… Por ndonjehere, ndonjehere ama, trishtimi I madh me perzihet me te qeshuren, te qeshuren e shfrenuar qe njerezve te thjeshte ju shfaqet atehere kur nuk qajne dot, kur u jane lodhur duart duke I mbajtur ne koke, kur nuk kane me fuqi te ulerijne… Ne krye te dy-tre diteve te fundit, Kryetari I Ri i Bashkise se kryeqytetit Lulezim Basha (po perpiqem ta anashkaloj menyren se si u zgjodh) , priti ne dy takime te ndryshme dy artiste te njohura. Njera shqiptaro-amerikania (ose me mire amerikania me origjine shqiptare) Eliza Dushku dhe tjetra kengetarja e njohur Ermonela Jaho. Takimet, sidomos nga mediat prane qeverise, u pompuan si evenimente te jashtezakonshme, sidomos ai me Eliza Dushkun, meqe ajo sipas gazetave dhe televizioneve prane kryeministrit perfaqeson majen e kinemase se sotme amerikane, pra e thene me thjeshte nje YLL HOLLIVUDI. Takimi i dyte me kengetaren Ermonela Jaho, u pershkrua, po nga te njejtat media prane qeverise, si takim I Lulit me njeren prej yjeve te muzikes operistike shqiptare neper bote. Te [...]

2 Komente

Kadareja tani me siguri absolute konsiderohet armik ne PD, ndersa Eliza Dushku me siguri konsiderohet goce e mire, madje goce Tirone

smiley

shum i zi me ket ky autori...

smiley

paske vesh nallone, qeke goc tirone...

looool...

si m'je bo mi t'morrsha t'ligat,

me je bo me te var opingat,

hec bretkoce, hec e mos nalo,

paske vesh nallone, qeke goc tirone...

Luli qe qesh, Culi qe qurret, shyqyr hesap

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).