Me pak fjale, erdh prap koha per t'ngrejt takat :). Sot per sport, Gjermani - Brazil, Itali - Spanje, Usa - Mexico, dhe keta tanet:

89 Komente

paul octopus anybody?
ishalla eshte oktapod shpie edhe ha buke te akuariumi i skuadrave pritese.
gjermoni e ka nxhep sot, spanja te corapet.
per usan kjo eshte ndeshje prove, klinsmani te kjo ndeshja do shofi trajneret, trajneret do shofin lojtaret........... tifozat do shofin bejzboll, une jom per koncert sonte smiley

Yayy uber psyched!!

per here te pare do te jem me italjanet sot. per arsye taktike kjo.smiley.  nese Hollanda do te fitoj kunder Anglise (kur te behet kjo ndeshje sepse u anullua) ne kombinim me nje humbje te Spanjes, do te bente qe per here te pare ne histori Hollanda te renditej ne vend te para ne klasifikimin e FIFA-s.

tani jo se eshte ndonje gje e madhe te jesh nr 1 ne renditjen e FIFA-s, por kam vene re qe  eshte nje ogur i mire per ekipet qe renditen per nje fare kohe ne vend te pare, coku dalin kampion bote. p.sh Brazili, apo Spanja...  yes we hope, tha.smiley

keto lajmet pa rendesi me jep ti mua, o myrto, hë? smiley

hahahahahaha Emigrant smiley

 

 

ndeshje e lodhur kjo e jona , ska ritem as fantazi , perfundimisht jemi Skelapendent

Gol aty ec aty albonia

e kam thene... ky Ujkani eshte kot fare!!  doli mu si trap te krosi. boll i kane dhene shance ketij.  duhet patjeter te shikojne per nje portjer tjeter.

kush e boni?

ishte nje vershim i vrullshem i futbollisteve te ekipit tone kombetar....

Hajde stadiumi aty nShtutgard

me ca sistemi po e shef ti, me Galileo? se keto kamerat qenkan shume lart o lla, duken lojtaret si bila bilardoje edhe coku me zor duket.

Nuk thu shyqyr qe s'ishte kamera afer per ate procke ... 

PS: stadium teper friendly smiley.

hahahahaa, erdhi shonci, hallall

Mos me ngaterro mua me sektorin e shoncit, ate e mbulon Brad smiley.

PS: djelmoshat paskan bere goxha pushime vere smiley

bradi po shef ato neshjet me shume gola se eshte tu plotsu skedinen.

Ku ozili kopili?

Po provojme nje koce heperhe ne vend te imamballdise.  

Keta shtutgardianet me hoqen petllen me duartrokitjet.  Ku i kane gjet me kaq kulture.  

sikur si ka punet mire Gjermania, sidomos andej nga krahu i djathte i mbojtjes..hemm..

Ku iken ata qe u gezuan se kemi grup te lehte e do dalim te paret? As Malin e Zi nuk rrahin dot smiley

edhe islanda po rrifet

Ngushelluese

2-2 shqiperia.  gol i bukur i hykes..

Salihi me rrafishate, 3-2.

3 me 2 gooooolll   cfare goli ka bere salihi... spektakolar  ..  gjys gershere gjys rafishate.. spektakel.smiley

ca rasti , gjynah qe sbene te katertin...

 Gooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Kush e boni se pre sinjali qe ju preft shpirti nferr

 Golllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

2 me 0

Nje penal Shweini. 

Dhe Kocja.

Brad-o per ket u entusiazmove ti?  Se vallai keto friendly-t ta qesin shpirtin me u entusiazmu smiley.

Monde ti marko Lulin na le tgzohna

Mo m'bie mu n'qaf mer jazeks.  Se ja, e boni Brazili vetem se m're mu n'qafe.  Te denon perendia e Deutsch-fuss-it.  

 Te parin schweinschteiger te dytin Goetze.

Skuader tekstualisht mish dhe peshk smiley

Surf & Turf smiley

Ence penallt shtyll goooool Bastiani

O cdo pime. Spo e shof se qeka shonc smiley

 Gjoja me e bukur e brazilit eshte tifozeria qe terheq.. smiley 

kerkoi ndjese fh sic duket smiley.  

3-1 

Me mire vone se shume vone. Kerkoj ndjese me shkrim smiley per batuten.

Uuu vuuuloos!

 pa vlere dmth, por goli ishte gjigand!

Pa vlere dmth, por golit te trete (per aksion e berje) i vje anash smiley.  

 dakort, pa pike vlere smiley 

 goli bosnjes na nderon.

sambasuper! smiley

Mond,

fitoi ne italia me spanjen...

ca me te thone me shume, miqsore te tilla i lihen gjithmone me te dobtve.. smiley 

Bushne, s'me ke shume per keto friendly-t.  Thuj cer te duash, nuk prekem.  Kto tre golat dmth jane si tip loje me shpata druri, qameti lene ndonje shenje qe iken neser.   Une e dua gjakun deri m'gju me shpata pe verteti smiley

 gjakun deri ne gju me shpata prej verteti 

#-O

Mos m'u zalite ti xhan?  Nje gote uje smiley

Pranej ene robinjos nuk do ti bohet gjyq ne brazil per indivualizem smiley 

Desha shume ti shifsha vjet te ndesheshin.. por, ne na dolen ca gra qarramane ne fushe perpara, e ju ju dolen ca burra namuzi.. smiley 

guess who's back

ist hagen hoventigen, schweinstegen schürrle-igen

 keto femrat qe shohin futboll... aka, qe bejne demek se u pelqen futbolli, me duken si ndonje mashkull qe shkon te beje tifozllek ne ndonje ndeshje "punesh shtepiake" ose ndonje kampjonat grepi, a shtizash, a qendistarie, a corapelarjeje... smiley

smiley sa diskriminues mashkull je per keto gjera, per  (te) futboll them  smiley

iiiiii ca me tha!!!

:LOL:

 Por kur nuk merr vesht nga futbolli,nuk ke si ta kuptosh qe femrat tifoze jane shume sexi.

ti prandaj thua qe merr vesh nga futbolli brado? shkon ne stadium per femra, apo jo?

apo je nga ata qe mendojne se te jesh tifoz me gjermanet eshte te marresh vesh nga futbolli?

ti mund te kesh informacion nga futbolli, po per sa kohe te besh tifo per gjermanet, nga futbolli je bylmez. me shume respekt. smiley

 E eeee per femra shkoj ne stadium,biles heren e fundit pashe ndeshjen Kamza me Lacin  #-o

he de... fol po deshe. e sheh dhe vete qe s'te leverdis te shprehesh... te rendon ne ndergjegje tifozlleku qe ke per gjermanet. edhe ty dhe ca qendistareve ketu qe mbeten duke bere pezhishka me grep. smiley

duhet te shkojme njehere ne stadium bashke brado... smiley

duhet te jete spektakel qe s'duhet ta humbas. smiley

duhet te jesh bilbil dhe ne fershellima. stadiumet per ndeshje te tilla behen kapice me seks. smiley

 avash mos na shkrihesh se eshte dhe vape.

futbolli lindi si kalim kohe, u kthye ne sport, brazilianet e shnderruan ne art, dhe ti je tifoz me druvaret... 

hec bedrana... smiley

me keto gusto, jo ullishte dhe shegore a parajse marijuane, po kushedi c'behet shqiperia e mullinjve me ere dhe centraleve berthamore - superfuqi energjitike. smiley

epo vape... akullore... smiley

..ose si ata burrat qe bejne tifozeri per receta çorbash smiley

E dija qe nuk do m'turperonin cunat mu ne Gottlieb Daimler Stadion smiley Busho, keni munci per rikuperim (dmth per barazim) ne Marakana smiley

Kane ndryshu gjonat, gjer qepar mendoja se Brazili e rrifte Gjermanine edhe me skuadren e trete.. duket qe jo me smiley 

Qenkeni kenaqur me gola e ndeshje, sidomos ju dojcat. smiley Ketej mire qe me orari nuk na leverdis fare, por piken e futbollit nuk e gjen ne TV. smiley Sa mire ua beri Japonia qe i zhdepi 3-0, keta e kane mendjen vetem per bejzboll dhe golf! Mire qe u hap kjo tema dhe na duket sikur perjetojme pak futboll..

Klinsi e kaloi testin 1. 60 min mizerje, 3 ndrrime kokes fiks fare, 30 min rampage after that. 1-1. Minus dy penallti dhe i te kuqe blatante per lojtarn e fundit.

sa mire qe kane fitu dojcat smiley shuuuume happy per kete dhe ti zoto nuk e kupton dot smiley

Flo, cfare ka per te kuptuar aty? futboll mo... smiley

pastaj e kam shkruar me siper une cfare ka ne tenxhere... smiley

po sigurisht qe kur fiton gjermania gezohen njerezit. kur fiton druvari ne artet e bukura, tregon arritje te races njerezore, apo jo? smiley futbolliste gjermanet smiley ahahahahahahaaaa... futbollistet e medhenj. vrap pele (me spec djegs ke veni smiley) ne kater qoshet e fushes per 90 minuta. luajne bukur. sa bukur vrapojne ata apo jo? vrapojne me stil. smiley galopojne. smiley ahahahahahahahahahahahaha se me vdiqet fare tani.

nejse, brazilin e rrahen, mesa kuptova. apo jo? smiley problem i madh. smiley une me brazilin jam, meqe ra fjala. dhe nuk me ben fare pershtypje humbja e tyre. kur sheh futboll tjetri, sheh futboll. jo nje 90 minutesh vrapi. smiley nga brazilin, humbi, s'humbi, sheh futboll.

kurse evropianet flo, vrapojne shume bukur. smiley

a2. une bej tifozeri per recetat e sime meje. bej qe c'ke me te. po nuk e di si qenka njesoj me vrapin (zborin) e gjermaneve. smiley

te besh qe c`ke me te,oj keto ...shtrigat smiley

me pelqen kur perdor foljen "lodhem". Me le te kuptoj qe edhe ti je e ndergjegjshme qe nuk ke nga te dalesh. sidomos kur ne tryeze eshte Brazili si opsion; per futboll e kam fjalen. smiley

tregon ndergjegjshmeri te larte. smiley

(megjithese e bere si ca veta - ju nou hu, - qe shprehen me fjale te kopjuara. ndoshta ngaqe lodhen te thone te tyret. smiley c't'i besh, kemi gati 7000 vjet histori pak a shume te dokumentuar, dhe aktualisht gati 7 miljard banore... nuk ka mbetur gje pa u thene, duam s'duam shprehemi me fjalet e te tjereve. smiley

smiley  smiley zoto, u shpreha me fjalet e mia te thena nje vit me pare, shikoje autoren aty siper smileysmiley

me shperqendron ajo fotoja flo... nuk arrij te lexoj dot gje. shoh nje flamur gjerman aty... ah po, dhe nje te vockel ne faqe. smileysmiley

por ke te drejte, e ke shkruar ti. smiley

megjithate, kam te drejte une ne cfare kam thene me siper. dhe kete e di une dhe ma konfirmon dhe ti. smiley

smiley ok ok

eh, c'emocione boterori i 2010-es!

Any minute now ... Real -Barca. Kujt ja mori menia se vje dita me u bo me murinjon smiley

Lethal Weapon 2 tek ITV4. i pahumbshem. smiley

hihii pas tij filloka Rocky 2. aaaa'ight baby!!!! 

fromsport.com

 

zgjdhni linkun e pare qe e jep neshjen Real M - Barcelona se eshte me i shpejte

 

ishalla nuk fito real se ec e mbaje Mourinhon pastaj te ca drasat 2 muaj

 

Car goli villa

E qau fare

 villa maravila.

as e mora vesh kur hyri. sapo ngriti duart përpjetë thashë wtf?

 

Mendo mungon Puyol, Xavi

Mourinho te rrije urte dhe ket vit , ose te vazhdoje ti harxhoje leket perez smiley

 

Kollaj fare sot pa sforco

Grusht, bjeri mer

Papapa ky Pepe eshte skicofren cdo faull e ben me te demtu

 1niesta - 0.

 

Hajde loje hajde

Hihihi i modh murinjo, e kapi njonin prej veshi lol

ishte ZV.Trajneri Barces lol

 

Borusia Dortmundit eshte i vetmi ekip qe e rref Barcelonen. Po u perplasen, Barcelona hap krahun.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).