Sulmi i bandave serbe mbi pikën kufitare në Jarinjë ngrit disa pyetje të vështira në të cilët ata që kanë marrë mandat për paqeruajtjen dhe vendosjen e sundimit të ligjit në Kosovë, duhet të përgjigjen. Së pari duhet përmirësuar një interpretim paksa simplifikues që është dhënë mbi zhvillimet e fundit, dhe sidomos sulmit të organizuar [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).