Krizat janë momente të dhimbshme dhe agonizuese, në veçanti për klasat popullore që goditën më së keqi nga ato. Mirëpo ato janë gjithashtu shansa për ristrukturime dhe riorientime institucionale dhe ekonomike që i hapin rrugë një cikli të ri zhvillimor dhe ekspansional ekonomik. Kur krizat janë botërore, ato krijojnë shansa në veçanti për shtetet në [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).