—-Nga Bledar Kurti— Edhe pas dy dekadash post-komunizëm politika shqiptare vazhdon të mbetet foshnjore, duke ecur këmba dorës herë përpara dhe herë pas, herë me ëndra europiane dhe herë me zakone provinciale ballkanase. Pavarësisht përpjekjeve për konsolidim demokratik të mënyrës së qeverisjes, drejtimit të partive, organizimit të marëdhënies së politikë-bërjes me mjetet dhe mënyrat e [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).