—–Mentor Kikia—– Në fshatin tonë ka plasur gallatë e madhe. Çdo ditë media shkund thesin e Wikileaks i cili çdo herë nxjerr të dhëna të reja. Në fakt, jo se shumë prej këtyre informacioneve ne nuk i dinim, porse është ndryshe kur këto marrin trajtën e një lajmi “zyrtar” pasi dalin të renditura nga ambasada [...]

10 Komente

Në fshatin tonë ka plasur gallatë e madhe. Çdo ditë media shkund thesin e Wikileaks i cili çdo herë nxjerr të dhëna të reja. smiley

Tamam gallate ,se asgje s'ka per te ndryshuar.

Dy ceshtje jane te paqarta per mua nga ky artikull: 1) cila eshte "merita" e SH.B.A.-se dhe cfare "udhezimi te mrekullueshem po i jep ky shtet popullit tone (qe nje zot e di se kur do t'i mbarojne vuajtjet dhe se sa thelle duhet t'i shkoje thika ne kocke....), 2) cfare zgjidhje ka per popullin shqiptar,  gjithmone nese ka?

 Por ne duhet tu jemi mirënjohës Shteteve të Bashkuara, të cilët kanë qenë e vazhdojnë të jenë rojtarë të mirë të demokracisë dhe përgjues të kujdesshëm të korrupsionit dhe kriminalitetit në nivelet më të larta zyrtare. Edhe pse në mënyrë të pavullnetshme, ata na ofrojnë këtë informacion, si një udhëzim të mrekullueshëm për ata që votojnë...

Po pra, prandaj e quajti BURRE SHTETI ai...

 Jo vetem, por bene dhe fushaten e Bashes. 

bene dhe fushaten e Bashes. 

....nuk ka ndonje te keqe te shprehesh publikisht  simpatine per ate qe mendon se mund te kete nje te ardhme nepolitik..

....është ndryshe kur këto marrin trajtën e një lajmi “zyrtar” pasi dalin të renditura nga ambasada.

Olldashi: Akuzat, thashetheme ballkanike. Nëse vërtetohen unë do të jap dorëheqjen

“Unë jam plotësisht i gatshëm të vihem në dispozicion qoftë të institucioneve, duke filluar nga institucionet e drejtësisë, jam i gatshëm të raportoj përpara Kuvendit të Shqipërisë, jam i gatshëm të raportoj përpara Kryeministrit, dhe jam i gatshëm të raportoj përpara çdo qytetari shqiptar mbi 18 vjeç”, deklaroi ministri i Transporteve, duke u bëri i pari zyrtar që flet për akuzat që i janë bërë.

Politika lavire amerikane..Po e them me plot gojen se kane qene ata qe i binin shpatullave te Berishes per shkak te nje fare proamerikanizmi te verber....Keto kablograme ishin thjesht shkembime rutine informacjoni midis ambasades dhe DASH. Me keto informata do te thote qe SHBA nuk i ndell fare se ka apo jo demokraci ne Shqiperi..Puna nuk eshte se cmund te kene shkembyer midis tyre Withers me DASH..Puna eshte se c'beri DASH me pas me Berishen?...Thjesht asgje!....vec te kene nje fare palacoje proamerikan(i cili po i shty shqiptaret me kembe) ..Ata e dine fare mire  dine se kush eshte Berisha,thjesht luajne lojen e maskave dhe buzeqeshjeve...Loje te cilen luajten me Sadamin,Pinocetin,Noriegen,Batisten,Videlen,Suarton,Shahun e Iranit,Somozen,Motubune,Kamirov...lista vazhdon(eshte kaq e gjate sa do te duhen nja dy artikuj vetem per kete teme)

Hapni syte o shqiptare dhe kuptoni se  SHBA thjesht po tall by..en me Shqiperine..

Poshte Imperializmi Amerikan smiley

Ka konspiraci kjo pune; mire foto jo se jo, po as permendje hic fare... as Kikia s'e paska permendur permendjen e Bashes ne kabllogramet viqilikise.

Nuk e kuptoj...ne beme kurban dhe Rucin me shoket e tij vetem e vetem qe te permendim permendjen e Bashes, kurse keta te teret s'e permendin fare. :O 

 

Asgjë më shumë nuk do të kishte dalë në shesh sikur të publikoheheshin kabllogramat për Camorra-n Ndargheta-n apo familjet mafioze italiane në New York. - Mentor Kikia

Pike

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).