Nga Reald Keta Nuk ka farësoj ndjenje më të trishtë se të ndjehesh vetëm. Një gjethe vjeshtuke kur pranvera rrezëllin në harbim. Vetmueshëm, prehesh ndër njëmijë e kusur gjethe të jeshilta. Tërë freski të kujtojnë atë çka nuk je, por sa do të doje të ishe! Trungu mëmë tanimë s’të llogarit më në defter. Për [...]

2 Komente

me intereson  mbiemri "vjeshtuk" si dhe dallimi qe ky ka me "vjeshtak" dhe "vjeshtor".

me aq sa di, vjeshtuk perdoret per fruta qe piqen vone, si dhe, ne perdorimin e vet me grand, per ata qe rijepnin provimet "per vjeshte" - e mrekullueshme kjo lidhje e paqene me vjeshten (pasi ato provime jepeshin gjithnje ne gusht). Lejoheshin deri dy provime "ne vjeshte". me tre ishe "ngels".

Me pelqeu fort situata qe ke kapur, aq sa per nje moment mu duk sikur ishte vetmia e njerzve metafora e gjetheve te kesaj situate delikate. :O

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).