Love Letters to Bob Dylan , Sinéad O’Connor Dear Bob, Three questions: 1. Please can I sing “Licence to Kill” with you and Mark Knopfler when you play together in Dublin in October? Infidels is my favorite album ever and I’m quite a good singer. Even if I do say so myself. Being selfish and [...]

18 Komente

 I kisha lexuar dhe tek Huffi po jane perkthyer bukur. Shume ndryshe nga letrat tona te dashurise se tipit nevermore

Frynte era qe perjashta

tundte perdet e mendafshta

 Pse qesh ti Ruzho. Apo tu kujtune perdet e tuja? smiley

mu kujtu qe duhet me i la smiley

Sa per letrat, Sinead ka krejt stilin tim smiley

 

E madhe Sinead, e madhe smiley

 Me ta keput shpirtin e? Une per veten time do kisha pranu!

edhe un  smiley

smiley

po unë që edhe llagapin tek peshku e kam prej një këngë e saj... smiley

edhe ti e madhe je

shum prekse letra.

bobi shkret, thuj...

 U dashka me u bo shok me Bobin, thuj, me qe cdo mashkull ne afersi te tij qenka shenjester pallimi. Ndonje therrime poshte tavolines duhet te bjere edhe per qente, besoj.

Hahaha, Lexova edhe njehere ate qe kam shkruar me siper per perkthimin dhe po me ze gazi. Tani po e kuptoj qe m'qeka bo anglishtja si gjuha e nones dhe nuk e dallokam dot me.

Eh, sa ma ngaterron cupen kjo shqipe e mallkuar! smiley

Hahaha, Lexova edhe njehere ate qe kam shkruar me siper per perkthimin dhe po me ze gazi

smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).