Nuk e di si i bejne petllat ne Luksenburg por kombetarja po le kokrren e namit sonte. Duken sikur s'kane ngrene buke (kurre) dhe po ngopen me petllat (me voj) te Luksenburgut. Aq dobet duket kombetarja kuq e zi sa nuk ma ndjen as me shkrujt shqipen letrare.

 

PS. Edhe sikur Shqiperia ta fitoje kete ndeshje, ky shenim le te sherbeje per te kujtuar se ishte nje katastrofe.

PS2. Kto petllat jane kastile kaq te shemtuta.

76 Komente

po thuj i her petlles ti sa petlla u bone, se me francin nuk me doli 4-1, vetem der te 2-i shkoi. sa petlla u bone?

Car petllash mer Blend, o hudh pare e modhe per bastet, ka pas koeficent te larte fitorja e Luxenburgut.....kushedi se sa pare ka fitu Kuzhja me ket neshje, qe me gjasa do te jete edhe e fundit per te.................

alidemso, ça Kuzhe thua ti?  kushedi  sa i kane taksur ketij  aebitrit thuaj... ai e bllokoi lojen.  sjep faulle, nxorri Agollin  me te kuqe...  nxorri dhe Bogdanin me te kuqe,  dhe e fiksoi 2 me 1-shin.smiley

 Lale, kur nuk kena bythe me lujt, ne ja veme fajin albitrit, Agolli e meritoi te kuqen se ja futi me brryl sade kundershtarit, kurse per Bogun, mire ja bone, me mire te mos ishte....

 Po ai muhabet u mor vesh qysh ne fillim por une nuk mora vesh cin shau Bogdani nga motra kur i ra pankines me shqelm? Apo po provo per aktor ky?

 2 petlla, petlla. Do te hash me? smiley

ka munci me u bo 3 vallahe smiley

 Nuk e di keta lojtaret tane , i kapin dot Normat : 50 m-shinn, 100m-shin, 400m- shin, 800m-shin. 5000m-shin ? Ushtrimet e shpejtesise, forces?  smiley

O artian, i kan heq normat, vella, sepse nuk i kapnin dot futbollistet e si pasoje nuk do te kishim as kampionat e as kombtare. Ene kjo nuk osht shaka, por eshte 100% e vertete e hidhur.

A ka mundesi me e theksu edhe faktin, qe humbem ndaj nje ekipi qe nuk ka as tifoze ne fushe te vet. Tifozat jane shqiptare.

+1

un jam vete miope e daltonike po te pakten e di a mos valle kete futkriketiksat tane nuk viziotohen per gjendjen syve se nuk po arrij ta kuptoj vallahe

 Je i pari rast daltonizmi tek nje femer smiley

nuk belivoj smiley nejse ma mir qe nuk ngas makin smiley

 Daltonizmi tek femrat ndodh vetem nese babai eshte daltonik dhe mamaja "mbartese e shendoshe" e difektit. 1 ne 100.000.000 smiley

Makina c'lidhje ka? Dritat e semaforit kane gjithnje te njejten vendosje.

nuk e dija Babi  im kishte syte me blu ne bote po nuk kish problems sa per mamin ajo i ka me nuanca jeshile dhe jes ka syze fajin e paska mami pra smiley thanks per infon

 Nuk ka fare te beje me ngjyren e syve smiley 

se dolem jasht teme admina jeni welcome te na fshini: Ne pergjithesi syte me ngjyre jane me delikat kshu ti. Po nejse prap se prap ndihem mire me handikapin tim vizual ok me kushton pak te gjej syzet .. apo gjerat e tjera so extra forco cdo dite pse jo dhe sakrifice po I feel ok smiley

The Hangover Part II

Alan: Xhaxhai im ka pare njehere nje ari polar albino!

Stu: Po arinjte polare jane te bardhe! Si ka qene ai albino?

Alan: Ky ishte i zi!

Stu: Ekziston mundesia qe te kete qene thjeshte ari i zi?

Alan (mendohet gjate): Whatever´s!

www.youtube.com/watch

Nje turp i vertete per Kombetaren tone. Urime per fitoren Luksemburgut.  

Ata hanin petlla, une pija vere... sa me  ka shiju ajo vera... smiley

u 10me fare

.

 Mbaroi. Me 100% eshte si u tha me lart, baste te medha per fitoren e Luksemburgut (koeficenti 6...). 

fjala bie mire me Francen .. komb sh her me i madh me francezo afrikan eytc etc po luksenburgu 2.5 milion banor ka  .. I mean HELLLOOOOOOOOOOO 

520 000 banore, Alidea, 520 000 banore

cer thu mo popopo  qenkam e dizinformmume poe e ben me keq situaten

 Paga mesatare per koke, eshte 80000 euro ne vit. Akoma me keq, apo jo? smiley

lene se qenkam ngatarru me siperfaqen smiley

Hahahahaha, 2.500 km2 siperfaqe ka. Qenke out sonte, kushedi c'te ka ndodhur (s'besoj ta kesh prej koqembetares sone...)

he pra mo tani i vura syzet po gjithsesi ne pergjithesi i skanoj pamjet diagonalisht smiley pranaj lexoj me shpejtesi superiore smiley

Astrit Hafizi tek TVSH-ja po i ve pikat mbi i.

Nje tufe gerdallash qe vertiten ne fushe si pula pa koke. Luxemburgun edhe me 9 lojtare duhet ta mundim rehat. Me vjen keq per tifozet qe cirren per ca coftina dhe presin mrekulli ndeshje pas ndeshje.

mo u merzitni ,per humbjen,shijoni petullat e Blendit.cdo e keqe e ka nje te mire.smiley

 Duhet theksuar se Luksemburgu eshte e perbere nga lojtare amatore. Shqiperia ben mire ta nderprese per nja 2 vjet futbollit! Nuk ka refer ne bote qe mund te te ndaloje te fitosh ndaj nje ekipi amatoresh. 

Une e shijova te pakten fitoren e Zvicres kunder Bullgarise se pat goxha emra shqiposh ne fushe: Shaqir, Xhaka, Xhemaili, Memedi luajten gjate gjithe ndeshjes. Shaqiri beri nje tregolesh te shkelqyer ne stilin Messi ne fitoren 3 me 1. 

dhimbja jon, plumb per armikun smiley 

Ca te shitme me lezet e , pam nje te kuqe, pam nje tjeter me demek ishim dy manget ndaj humbem.

Me te rraf Luxenburgu ku futbolli luhet me mbajt trupin ne forme kjo ska b*the ku te rri

Shqyqyr qe kapa i skedine se na iku petlla

Kroaci

Zvicer
Skoci
Bosnje
Itali

 

 

6 per 60 ka lezet smiley

Vetem nje zgjidhje ka, te mbyllet aktiviteti i kombetares. Te pushohen nga puna te gjith horrat e FSHF-s. Emrat e lojtareve te kampionatit shqiptar te shkruhen me germa te arta ne historine e HOSTENIT.

Nje pyetje kam, a ka ministri sporti ky vendi jone? po minister? A ka turp me te madh ne futboll se te rrihesh nga Luksemburgu????????????????????? Kjo eshte tamam tja fusesh vetes bammmm

une kam mendimin ,te mos luajne me futboll,por te shesin petulla,se mbase u ecen dhe fitojme fame per petulla .smiley

Ekipi legjendar i Luksemburgut.

Vallahile as damotet svle me i harxhu, po nuk do ta kisha shtrengu doren per ket rast smiley

po pse mer cuna, Luksemburgu nuk paska te drejte me fitu? Biles mu me erdhi mire se ishin piket e para qe moren pas 8 ndeshjeve, ndersa ne i kemi nja 8 pike.

Ua thame ne komentet pas ndeshjes me Bjellorusine ku peshqit fluturonin nga entuziasmi i fitores e filluan te flisnin per kualifikim qe kjo kombetare nuk mund te shkoje larg per shume e shume arsye.

pse kishte neshje ?

e mo vari lesht

pune legenash

 

 eh do festojme se kane hup legenat smiley  

 

ti shajme nga nona ?

lejohet

hajt mo se sport eshte

smiley

 Po mire si thoni ju te mos kenaqen nje here te vetme luxemburgsat? Po ti mundnim edhe ne kush tjeter nuk do mbetej pa i rraf? 

Dhe kjo pune vajti me shoqe.Senene tjeter kismet prape.

Ne site-n bookenemy.com, nje zberthyes grek bastesh kishte shktuar qe para zhvillimit te ndeshjes se ishte mjaft kurioz per te pare rezuktatin e kesaj ndeshjeje. Per dy arsye:

1- OPAP-i grek kte ndeshje nuk e kishte luajtur hic fare ne skedine

2- Te gjitha kompanite e medha te basteve, TE GJITHA, diten e fundit kishin ulur ndjeshem koeficentin e "1" dhe "x" ne skedina. Per ata qe nuk merren me baste, kjo do te thote se per arsye jo dhe aq sportive(psh shuma te medha te luajtura) cuditerisht ishin rritur gjasat per fitore te Lux ose barazim.

Analizen e gjeni ketu: http://bookenemy.com/pages/p1/index.htm dhe ka qene shkruajtur perparandeshjes

Konkluzionet bejini vete. Italiani thote se:  Kur mendon keq ben mekat, por mjaft here i bjen ne koke (A pensar male si fa peccato, ma tante volte ci si azecca...!!!)

 

Nuk besoj se e kane shitur po aq takat kane.Pas nje ndeshje te lodhshme me francen gjysherit tane 35 vjecare e kane te veshtire te rikuporehon ne 3 dite.Si thote turku sevda cok takat jok.

 Ju sinqerisht prisni gjë prej kësaj kombëtareje? Është antiracionale për mua të mbështetësh "kombëtaren", në këtë derexhe që është katandis shteti dhe FSHF-ja. 

Lojtare pa karakter...

 Keto petllat ne foto me duken si teriaki chicken.

federata-sit tona jane komplet legen me duka & co. dun me heq kuzhen. bojn edhe i dor lekesh. mjafton nje lojtar qe te prishe lojen.  ska lidhje arbitri. ne ishim aty per tu rrahur. TURP TURP TURP!

 

Une nuk e di se kush kish thone qe neshja na Luksemburg do ishte e lehte. (ose me sakte e di po nuk e kuptoj pse jane kaq te marume) Se pari ne edhe ne neshjen e pare me zorr i rrafem 1-0 dhe rrezikume disa here te hanim golin e barazimit (ata ishin me 10 lojtare)
Se dyti ne Luksemburg vetem Bosnja ka fitu kollaj ne fillim fare te edicionit. Franca ka fitu me zorr te madh me dy gola ne minutat e 83 dhe 93 (nga dy lojtare te ardhe nga stoli)
Pra neshja duhej parashiku si e veshtire dhe kurresesi nuk duhej shperfytyru skema e lojes se ekipit. Car qe ajo skeme me tre sulmuse qe rrinin 2-3 metra nga njoni tjetri pa asnje loje krahu? Plus Skela qe lute 5 metra mas tyre dhe kjo na detyrote me lujte me topa te gjate pa asnje rezultat. Mire gaboi duke e nenvleftesu kundershtarin, po pse nuk ndrysho skeme gjate lojes? Shume mire mund te terhiqte Skelen per te lujte topin dhe Duros t'i kerkonte te luant ene nje krah e Salihit apo Kapllanit ne krahun tjeter. Pastaj pse duhet te lute Skela apo Duro? Keto jane budallalliqe qe Kuzhe duhet te na i shpjegoje.

Shto ketu mungesat kapitale si ajo e Canes qe eshte zemra e ekipit, dhe ate arbiter super plehre. Kartoni Agollit absurd se nuk e preku fare kundershtarin. Kartoni i Bogdanit erdhi mas nje faulli ndaj tij si fillim, me pas ai boni faull per te verdhe. Po te verdhen e dyte une nuk e kuptova se pse ia dha. Faullat qe jepte per ata ne cdo duel per top. Te aksioni i golit te pare te tyre ishte plotesisht jashte loje lojtari qe uli topin me koke. Te goli i dyte prape pozicioni i dyshimte i Joachim.

Te gjitha keto bone qe ne te konfirmojme qe jemi te pazotet te lujme neshjen e dyte brenda 4 ditesh.

Guce, e kam thene une, kur te te vene ty trajner te kombetares, do fitojme ne!  Prandaj, deri atehere, une heq dore nga shikimi i cdo ndeshjeje te kombetares! smiley

 

Ma ofrune po nuk pranova se nuk rame dakort per rrogen e ndihmses se pare, ty domethone. hahahaha

Kur u ktheve ti mi firaun kalamoni? Me co urgjentisht sms, pms, mejls per te me deftu si shkune gjonat ke jashteti!

mire bone, pse me cikerrima do na genjejne ne ata! lol

po me po, s'me mban njeri mua jashtetit, shko me thane, se i duhesh shqiperise... smiley

Alidea, fillo peticionin! Guce for president.... kombetarje, kuptohet! smiley

ueeee qekom ene une kandidat kunder Obames? Po c'ne se mu me pelqe Rakja Cenit?

+1 Gucja TRAJNER!

Luxsemburg e meritoi...ju lumtè atyre!! mè kujtoi SHqipèrinè e ditve mè tè mira Luxsemburgu,Shqipèria mè kujtoi Luxsemburgun e ditve mè tè kèqia...nuk i besoj llafet pèr baste,seç mund tè bèhet se di...ndoshta asgjè...kaq kemi,kèta jemi,edhe tè rinjtè kaq shumè tè pèrfolur ishin nè nivelin e kundèrshtarit,dukej qartè se gjithè ekipit i mungonte gjendja fizike,nuk kam parè ndonjèher kombètaren kaq tè lodhur....por 1 gjè nuk kuptova..ndèrimin e Veliut me Bulkun?Bulku qendèr mbrojtès?

sa gjynah qe sluan per Shqiperine ky Gjerdan Shaqiri.., Kombetarja do kishte, per te pakten 10 vjet, nje sulmues te vertete, klasi!!

3 petlla i rasi dje (per llogari te Zvicres) Bullgarise, ky miku.  3 super gola!!

o la laa smiley bravo Shaqiri e bravo Zvicra  qe di te rrise e shfrytezoje talente

Eh sikur te kishim ca qereste

S'eshte pune gjynahu Belul.  Te presesh qe talentet shqiptare jasht atdheut te bejne ate qe beri Cana, eshte te presesh qe te fitosh llotarine.

Diese Shakiriiii!!! Hec aty Shakira, le te hane petulla keta tytat.

Meqe ra fjala per Shakiren, ky ka dhene nje interviste shume te mire 2 dite perpara ndeshjes tek letemps (e perditshmja me prestigjoze e svicrez franceze). Dhe sic thoshte dhe vete gazetari por dhe nga intervista "c'est un garcon avec

une tête manifestement bien en place". 

http://www.letemps.ch/Page/Uuid/ae8ce75c...

Bravo Shakires dhe grupit. Do zoti kalojne keta. Do kaloj dhe Irlanda (Dje 0-0 ne fushe te ruseve). Dhe nqs me plotesohet deshira e vitit te ri 2011 mua ne short frances ne grup i bie zvicra dhe irlanda.

 Nje pyetje: a je i abonuar qe mund ta lexosh letemps.ch, apo jashte kufijve te zvicres nuk te duhet abonimi. Se une sa here qe kam provuar te lexoj ndonje artikull me eshte kerkuar te abonohem (te paguaj), perndryshe nuk hapet asgje!

Oups nuk e dija qe i paskan bllokuar ata artikujt. Une jam i abonuar per versionin elektronik te letemps, por per te lexuar abstract apo artikujt te vjeter (>1 dite te vjeter) mjafton te hapesh nje llogari elektronike tek ata per tu rregjistruar pa pagese. Duhet te te japi dy opsione, abonim ose rregjistrim.

Eh c'na bere o Blendi me keto petullat ne foto

petulla me te shemtuara se keto te Blendit ,skisha pare.... mu si brekocka duken... vetem se nuk jane jeshile.smiley

eh,se keq eshte te ishin bretkosa eeee, eshte sa eshte nje pjate me bretkosa,para petullave.smiley

sa po me hahen ca petlla shqiperie tani qe pashe kete foton

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).