Pas kesaj reklame per mbrojtjen e femijeve nga dhuna, asnje reklame tjeter qe kam pare (e qe do shoh) nuk ka per te me hyre me ne sy!      

 

http://youtu.be/aDF_4WvsNNs

7 Komente

Te kuptoj, "e bukur" nuk eshte tamam fjala e duhur por e kisha me kuptimin qe per mua i permbush te gjitha kerkesat e nje reklame mbreselenese. Femija qe flet duke u rrahur (me te dridhurat e zerit) te prek ne shpirt.

Edhe reklama qe ke vene eshte teper efektive.  M'ka pelqy shume. 

Normal
0

21
unctuationKerning />

aveIfXMLInvalid>falseaveIfXMLInvalid>
false
false
oNotPromoteQF />
FR
X-NONE
X-NONE

napToGridInCell />

ontGrowAutofit />
plitPgBreakAndParaMark />
ontVertAlignCellWithSp />
ontBreakConstrainedForcedTables />
ontVertAlignInTxbx />

MicrosoftInternetExplorer4

mallFrac m:val="off" />
ispDef />

efJc m:val="centerGroup" />

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Table Normal";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Pula të qeta

(Në aeroportin e Tiranës, një grua e re shqiptare gjuan fëmijën e saj 4 a 5 vjeçar me emrin Sajmon).

 

Pula të qeta janë këta fëmijë të rrëshqitshëm

Që vrapojnë në oborrin me diell të shtëpisë sime

mundojnë vrimat që njohim për të bërë vezë,

me ngjyrë të shëndetshme farmacie, mamakeci

babadhie  dykëndëshi i nevojshëm për të shpikur

dashurinë – pa të gjithë përjashtim në kafkën time

kanë  familje  këtë pamje gjithë vapë e napë fëmijërie,

imazh kaq i rrahur i pështymës së zakonshme mbi pjatë

drejtim burrë-grua, e cila rreh zakonisht një vezë rrufkë,

të cilat i shet tek treni një kafshë mes sfinksit e pulës

(kafsha ka në fytyrë një ekran ku shkruhet “Movement

of the people”  dhe një bythë rozë që shpërndan vezë

në sasi të duhur me programin që e njeh shteti)

pula të qeta janë këta individë të rrëshqitshëm

q’i ushqejmë me cheetos televizive, playstation

pra përgjithësisht me ushqime prize, ndaj quhen

në gjuhën teknike zogj korrenti, këto shpikje festive

uniformiteti – Fëmijë -versioni i përmirësuar me

funksione të reja –komandohet nga celulari e

qëndron vetëm, !SENCA AJUTO! – faqe televizorit 

rri si faqe skuadrës së pushkatimit, me një lugë

në mualebinë '1 shtresë televizion: 1 shtresë sheqer'

pula të qeta këta fëmijë të rrëshqitshëm varganë

vijnë pas tjetrit, me qeliza të lidhura tek kërthiza

e që rrihen vetëm për arsye proverbiale se druri

ka dalë siç e dimë, nga Andej, por ka dalë i tharë

dhe duhet vaditur vazhdimisht me të bardhë fëmije,

që të mbijnë me sytha vezët e qeta, këto fëmijë

q’i mbajmë në dorë ne, i tundim me shpresën se

prej parajsës së tyre do dalë dashtë Zoti! ndonjë

me dru në dorë  të gjithëve të na rrahë

 

Shënim i red: Sajmoni ekziston vërtetë.

 Ca na veni kshu gjonash ktu s'e mora vesh!!  

Ky nuk eshte "industry blog"!!

Edhe une loqja qe e pashe!!

Thanks a lot Peshku per vazhdimin e dites! 

Mishi puckuriza, puckuriza... smiley

jo thjesht te rritet....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).