mos ka ardh gjo me leje dhe ka fryke mos na jep nai birre? :P

46 Komente

 me duket se ka shku me pushime ne Bahamas.........Tongue

ka ikur ne drejtim te paditur.smiley

 ... mundet, sa ka arrit ne rinas ta kene arrestuar, si `agjent i ppu anglez!` ka qene shume i ashper me regjimin e pushtetit popullor,  smiley

E kam pare une, por nqs. jua them se ku, do te me duhet qe t'ju eliminoj.

Ok, tregoja ndonje deputeti smiley

 ti duhet ta dish ku eshte zoto qe po qesh e smiley

po sigurisht, zoto eshte zoto, dmth zotrules smiley

-shabaaaaaaaaaaaaan

-zotoooooooooooo

-shabaaaaaaaaaaaan

-zotoooooooooooooooo

me siguri do te kete zone ndonje dashnore dhe tani thote me vehte "uh sa budall paskam qene qe harxhoja diten duke chatur tek PPU-ja". Kete fat me duket ka pesuar edhe xhibi. Por per kete te fundit them shyqyr qe e ka zone dhe ishahlla e mban gjate.

Po ju them vetem nje sekret, por ju lutem qe te mbetet vetem midis nesh.

Zoto eshte poli-agjent.

Pse nuk isha une ifundit .apo ka fillu xhibi luvgati me gjujt smiley

Mbaj mend qe para ca diteve paten nje debat pak te nxehte me emigrantin dhe zoto tha qe s'do shkruaj me ketu.

huh? cer je tu thon mer? se edhe Lira ket muhabet pati, por atij s'ja llogaris une, se nuk e ka per here te pare...

O zoto, a lexon ti mer? Ec ktu pergenjeshtroje te lutem! Masanej ndac shkruj ne peshk, ndaj ne NY Times, aty boj cer te te doj e bardha zemer.

Zotrulesin ?

jo.smiley

 

Sipas informacioneve sapo ka kaluar kufirin Belg dhe eshte drejtuar per ne Munich per festen e birres.

po e pe thuj "kush te thot qe un* s'te du/ dikush don me na ngaterru" smiley

*emigranti.

po e pe thuj "kush te thot qe un* s'te du/ dikush don me na ngaterru" Smile

*emigranti.

E paske bo!

Zotrulso, s'ke justifikime! No more!

Po zoton e kum pa une mor.

me dergoi nje ftese speciale per nje seance grupi ne ``Peshkoliket anonime``

Pasi zoto prezantoi veten si ndjekes i rregullave te tjeterkujt,kerkoi te fliste i pari nje djale simpatik,por pak barkalec(qe sic me sqaroi me peshperime gjate prezantimit te zotos,barku i kish dale keto kohet e fundit)

-Pershendetje,quhem olsib-tha djali

-Pershendetje olsib-e pershendetem njezeri

-Peshku hyri te une ngadale,si pa kuptuar.Nga nje burim informacioni,filloi te me kthehej ne vartesi.Nderkohe qe te gjithe pinin,thashethemoheshin,flirtonin,aragaliseshin ,une mendoja vetem peshkun.Shpesh sajoja dhe dhimbje koke te paqena per t`u shkeputur nga grupet e kafeneve dhe per te ndenjur me peshkun.

Ndderkohe qe te gjithe pohonim me koke,olsib u ngasherye.

-Leri te tjerat,filloi te me demtonte dhe financiarisht.Per pak i bleva dikujt te vetequajtur ``Magnum`` lavatrice me kursimet e nje jete pune e mund.

Ne te tjeret ketu s`u mbajtem hic.Me vone degjuam thagmen me te madhe,ky olsib kishte filluar te merrej me peshkun dhe fshehurazi vetes,me emrin ``anonim``(qe mos te njihte veten praa)

Gjithsesi,aty me doli gjumi nga nga ngasherimat,por nuk do them qe kisha lagur jastekun se i ruhem helmit te neperkave te ujit smiley

ps.Anonim ,sa per ilustrim te kisha smiley

C´ne jastiku i lagur? Jastikun duhet me e mbajt tek koka, jo mes shaleve, cfare eshte ky muhabet? smiley

problemi ishte t`u paraprihej pyetjeve te tjera pa jasteku normal qe i sherben kokes ;P

mire, dakort me ty, por ceshtja eshte, se lagia eshte normale, kurse jasteku ne vend tjeter pervec kokes, jo. smiley

 5*

zoto te frymezon priz smiley

a2,sheh shpesh enderra te tilla ti ?smiley

 

andrra interesante vertet smiley

nejse pa  zoton nuk paska lezet peshku, mua me duket se zoto eshte nje mobilje e rendesishme e shtepis peshk  smiley

 e vertet.smiley

paqeter smiley

Ka te ndershem  qe naten e pare te marteses shprehin nje hutim aq te madh sa qe nga akti i tmerrshem qe pritet te ndodhe " e marrin jastekun dhe pasi e vertisin ca kohe neper duar nga turbullira .... e vene nen te ndenjura" ....te kujt ?

Kjo eshte dhe arsyeja mendoj qe ngateron casabuon dhe a2 kur gjejne lageshtire ne jastekun e e virgjerise se Zotos ! E thashe tani se luvgati me fshese vjen naten smiley

Eh, si tha dhenderri i ri? "E kam gruan aq te turpshme, saqe qe naten e pare te marteses, prej hutimit, ne vend qe ta vente ne koke jastekun, e vuri ne te ndenjura!" smiley

Zoto përshëndetje ! Si hatërli i butë besoj do kthehesh shpejt pas  çhelmimit nga peshkizmi.

 mir zoto por Rav ku eshte? 

Po Ravi u mërzit që i lanë një faqe veç për vete ; e mori si përjashtim nga peshku dhe shkoi ti bëjë karshilluk Irenës .Se di përfundimin u zbut Irena apo u friksu Ravi . 

a2, vetem tani e lexova kete. smiley

nje djale simpatik,por pak barkalec(qe sic me sqaroi me peshperime gjate prezantimit te zotos,barku i kish dale keto kohet e fundit)

Po c'na i kujton keto plage o burr i dheut! smiley

Si perfundim, eshte marre vesh ndonje lajm se nga behet zoto?

Si eshte puna? Pse zotoja eshte larguar vullnetarisht nga peshku? smiley

po nga peshku sigurisht vetem vullnetarisht mund te largohesh. nuk e di per zoton, por une jam larguar nja tre here "vullnetarisht" deri tani vetem se me kane ngrejt nervat ca (0se edhe nje  se kete nuk e di) moderatore ketu qe ndonjehere te ngjiten si miza e kalit mbas bithe.

Po berber me kujtohet  hera e dyte.. te paren se mbaj mend.. smiley  smiley

Ore si u be kjo puna e Zotos mo se na boni merak.

Po Bredharaku nga behet?

Kjo tema po behet si emisioni Njerez te Humbur.

zotoja eshte shendoshe e mire.

Persa i perket Br3dharakut... "I ate his liver, with some fava beans, and a good Chianti" smiley

Mire ja bere - pate apo te pjekur ne prush? smiley

Foie gras foie gras smiley

Kaq te majmur e kishte e? Bukur.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).